Zhodnocení měsíce dubna 2006
ála Los

NĚCO NA ÚVOD
        Počínaje tímto hodnocením předchozího měsíce trochu pozměníme charakter tohoto článku. Proč? Protože slovo "hodnocení" je od slova "hodnotit", a proto od nynějška budeme události v minulém měsíci na našich srnkách hodnotit, a to doslova. Pro začátek jsme zvolili několik hodnotících okruhů, takže pojďme do toho a půl je hotovo.

HODNOCENÍ RECENZENTSKÝCH PRACÍ
        V dubnu zde přistály hned tři recenze, takže to vezmeme hezky popořadě:
        První dubnovou recenzí byla de facto dvojrecenze křtomilské knajpy "U Vašinů sepsaná novými externími přispěvovateli Ozzym a Čivou. Jakožto se jedná o jejich prvotinu, musíme být trochu shovívaví. K čemu, když jejich recenzi není de facto co vytknout? Jejich styl je věcný, vševypovídající a subjektivní, tak jak to u správné recenze má být. Bohužel (bohužel pro naše čtenáře, nikoli pro Ozzyho a Čivu) je vidět, že chlapi mají podobné chutě i názory, takže oba dva mají hodnocení hodně podobné, což sice vůbec není na škodu, ale co na škodu rozhodně je, že pravděpodobně nedisponují digitálním foťákem a tak nemáme možnost knajpu ani okem zahlédnout. Celkem tedy 95%.
        I druhá dubnová recenze patří našim aktivním recenzentům Ozzymu a Čivovi, tentokrát zaslali dvojrecenzi na dřevohostický pajzl "Na Sklepě" alias "U Cara". Zde už chlapi o poznání lépe využili svého i našeho pajzlovského slovníku, resp. dokonce jedno nové slovo do něj zařadili, takže se čtenář u čtení této povedené recenze určitě nebude nudit a to je to hlavní, tak to má být, předávat fakta zajímavou formou, to je to správné. Bohužel, obdobně jako u jejich první recenze chybí fotky, takže čtenář si může o této knajpě nechat jen zdát - 95%.
        Třetí a poslední dubnovou recenzí byla recenze restaurace "U Luďka ála Los. Hodnotit sám sobě recenzi je nesmysl a tak věřím, že se vám líbila i bez mého vychvalování. Malá poznámečka - jedno foto se tam vyskytuje, héheč, héheč...

HODNOCENÍ POROTCŮ
        V této oblasti hodnocení bych se rád (upozorňuji, že zcela subjektivně) vyjádřil k aktivitě nebo naopak neaktivitě jednotlivých členů jak stálé, tak externí, poroty:
Los: no comment!
Candát: jelikož Candát zaslal recenzi, kterou jsme ovšem nestačili v dubnu už zveřejnit, tak to má u vás schováno. Jinak se jako jediný aktivně podílí na nové tvorbě nové verze našich srnek a budiž mu tudíž dopřáno klidu a recenzentské nečinnosti.
Myšák: no tak brněnský recenzent Myšák to v několika posledních měsících pěkně fláká, ale budiž mu k dobru, že během loňského roku toho narecenzoval na našich srnkách nejvíce a tak několikati měsíční odmlka třebas jen znamená to, že někde nabírá nové pivní zkušenosti, o které se s námi v co nejbližší době podělí.
Wickerman: tak od pana Wickermana jsme už neobdrželi žádný příspěvěk už od srpna loňského roku, což je už opravdu hodně napováženou, takže zvedáme prstík, pane Wickermane, a doufáme, že naše čtenáře potěšíte brzy nějakou recenzí. Jain?
Cyber666: tady není co řešit, jedná se o dalšího one-action-mana, tzn. jedna recenze a dost. Cyber666 bude vyloučen z externí poroty a odván mezi ostatní odpadlíky. Bohužel!
Čiva: dobrý a raketový recenzentský start určitě věstí zájem tohoto mladého pochlastávače z okolní bystřické dědiny. Držíme pěsti, aby i další měsíce a roky byly podobně hojné na recenze a další příspěvky. Výborně!
Děda Lebeda: zmrtvýchvstalý Děda Lebeda nám zaslal vloni v prosinci svou recenzi, čímž o sobě dal vědět, že ještě žije a pije. Pak nastala dlouhá odmlka, nicméně v dubnu jsme od něj obdrželi další recenzentský kousek, který jsme ovšem dosud nestačili zveřejnit. I tak se máte na co těšit, protože i přes svůj věk mu to stále píše (a asi i pije) dost dobře. Hurá!
Ozzy: spolu s Čivou odstartoval svou recenzentskou kariéru opravdu bravurně, takže nelze hodnotit jinak než plným počtem bodů. Vážení pánové, ano!
Trpajzlik: tak tady to dopadne asi obdobně jako u Cyber666. Trpajzlik nám poslal zatím jediný recenzentský příspěvek, a to už před více než 14-ti měsíci, a kdyby nebylo jeho občasného zaslání fotky či informace do pivního ceníku, byl by už dávno zařazen mezi odpadlíky. Ovšem v poslední době kálí na jakékoliv zasílání informací, takže zde taktéž zvednutý prstík!

PIVNÍ CENÍK
        V našem dnes již rozsáhlém pivním ceníku k moc zásadním změnám nedochází, což určitě není dáno tím, že se pivo nezdražuje. Ba právě naopak, každým rokem se cena piva šplhá vzhůru, ovšem naše porota od čtenářů nedostává patřičné informace ke změnám cen. I tak se podařil náš pivní ceník upravit i v dubnu, a sice byly doplněny ceny piv ve křtomilské knajpě "U Vašinů" a dle skutečnosti změněny ceny piv na Sokolce.

HODNOCENÍ NOVINEK
        Tak tady to bude taktéž nadlouho, obdobně jako ve výše uvedených oblastech. Za největší novinku lze určitě považovat umístění našich webových srnek na nové adrese. Protože tohle téma jsme už tady rozebírali milionkrát, tak to více komentovat nebudeme. V první řadě jsme vám v dubnu představili nového pětiboďáka, Laďu Všudybyla, který našimi hospodami (a nejen jimi) bloudí již hezkých pár let nehledě na stav jeho střízlivosti. Hned na to jsme vyrazili z poroty Rumcajse, který byť sliboval, že se opět zapojí do přispívání na tyto srnky, ale skutek jaxi utek. Naše porota rozeslala počátkem dubna na e-maily několika bystřických hospůdek žádosti o poskytnutí nových informací z jejich pivních provozoven. Jako jediný zareagoval provozovatel hospůdky "U krbu" a zaslal informaci, že kromě jiného "do konce týdne" radikálně zaktualizují své webové stránky. Bohužel, jím zmiňovaný konec týdne ještě asi nenastal, protože se do konce dubna nic nestalo. No, uvidíme v květnu. Ufff, a to nebylo zdaleka vše. V novinách a na webu vyšel velmi rozhlelný, a to více zajímavý článek o novém způsobu "vaření piva", ve kterém jsme se mohli dozvědět, že pivovary na nás konzumenty začínají z vysoka kašlat a začínají i na český trh prodávat tzv. europiva, tzn. světle žlutý hnus podobný zahraničním sračkám. Ach jo.
        Sami z výše uvedeného výpisu můžete sami usoudit, že naše porota se snažila (fuuuuj, samochvála smrdí a tady už je pěkně hustej vzduch), takže za celou porotu hodnotím množství, zajímavost, přínosnost i další atributy novinek více než pozitivně, resp. plným počtem "bodů".

HODNOCENÍ NOVINEK V KNIHOVNĚ
        Do knihovny jsme v dubnu zařadili docela velkou bombu, a to interview se sponzorem těchto srnek panem Josefem. Jednalo se o doslovný přepis rozhovoru, konaného u x-tého piva v jedné bystřické hospůdce a nahraného na diktafon, takže šlo rozhodně o zajímavé počtení.
        Uplynula už půlka dubna a teprve pak se Los vzbudil a uvědomil si, že pro samé žhavení novinek zapomněl okomentovat události v předchozím měsíci. Takže hodně pozdě, ale přece, bylo pro vás sepsáno a prezentováno pravidlené měsíční hodnocení, v tomto případě měsíce března.

HODNOCENÍ NÁVŠTĚVNOSTI
        My víme, kdy začít sólo hodnotit návštěvnost ... v měsíci dubnu jsme dosáhli nového rekordu v počtu přístupů na naše srnky za měsíc, a to 984 lidí, což je číslo naprosto neuvěřitelné, protože de facto při přepočtu znamená, že naše srnky navštívilo více než 32 návštěvníků denně!!! Byl tak překonán do minulého měsíce neuvěřitelný rekord z loňského července v počtu 891 přístupů.

PLUS MĚSÍCE
Počet recenzí; noví externí recenzenti; interview s panem Josefem

MÍNUS MĚSÍCE
30. dubna nám umřel kamarád - více viz hlavní stránka

NĚCO NA ZÁVĚR
        Už vám toho moc neřekneme, vše hlavní se dozvíte v jednotlivých oblastech výše uvedených. Jenom snad závěrem chceme přislíbit, že podobně podrobná hodnocení budeme tvořit měsíc co měsíc, nejen z důvodu pocitu dobře odvedené práce, ale hlavně z důvodu vaší informovanosti, protože byť jen sumarizujeme dění za měsíc minulý, jak kdysi kdosi správně poznamenal, opakování jest matka moudrosti.
        S tímto chytrým prohlášením se s vámi protentokrát loučíme a věříme, že budete našim srnkám věrni stále víc a více, a že naše dobré jméno budete všude možně šířit, případně že i vy se jednou zapojíte do činnosti na hodnocení kultury v našem maloměstě.
        Za celou porotu vás zdraví         Los