Interview s panem Josefem

V měsíci březnu nastala na našich srnkách zásadní změna, a sice, že jsme si zaregistrovali plnohodnotnou doménu "pajzly.cz", snadno zapamatovatelnou, s velkou kapacitou a možností vlastních e-mailových adres. Každému musí být hned jasné, že toto není zadarmo, což byl také jeden z důvodů, proč jsme s registrací domény tak dlouho váhali.

Co se ovšem nestalo. V průběhu jednoho Losího chlastacího večera s Candátem si k nám přisedl solidní týpek, kterého bychom do hospody snad ani nepustili díky jeho výrazně nadprůměrnému vzhledu a IQ zářícím z jeho skorostřízlivých očí. Byla s ním u stolu velká sranda, potykali jsme si a kecali o všem možném. A tak se stalo, že přišla řeč i na naše srnky. Já i Candát jsme zůstali sedět jako přikovaní, že někdo v jeho věku (slabě středním - pozn. šéfredaktora) někdo zná naše srnky a dokonce ví, co se na nich děje.

Po několika pivech slovo dalo slovo a panu Josefovi (jak se onen mužik jmenoval) jsme prozradili svou identitu. Ten byl natolik překvapen a potěšen zároveň, že nám de facto ihned nabídl finanční výpomoc při registraci nové domény, protože jako počítačový expert (prostě umí zapnout PC, napsat něco ve Wordu a odeslat e-mail - pozn. šéfredaktora) může potvrdit, že naše současná (nyní tedy již bývalá) doména není zrovna nejzapamatovatelnější, a tak že to chce změnu. To jsme zase byli překvapeni a potěšeni my s Candátem.

No prostě, abych to dlouho nezdržoval, pan Josef nejenže dodržel své slovo, dané v již ne zrovna střízlivém stavu, dal nám nejen finanční prostředky na registraci nové domény (což je skoro 1.000,- Kč - pozn. šéfredaktora), ale dokonce nám poskytl rozhovor, který se nám podařilo zaznamenat na diktafon, pro který jsem sfrkl z hospody domů rychleji než sračka po týdenní kalbě.

Dovolte mi tedy, abych vám tento rozhovor interpretoval i v písemné podobě, protože pan Josef je určitě zajímavá osobnost (pozor, neplést s Osobnostmi na našich srnkách - pozn. šéfredaktora) a i kdyby ne, tak díky svému daru, který zajistil chod našich srnek na nové adrese po dobu minimálně 12-ti měsíců, si pozornost určitě zaslouží.

Los

Porota: Takže, pane Josefe, co kdybyste se nám, vlastně našim čtenářům, trochu představil?
Pan Josef: Tak za prvý chlapi, už před několika pivama jsem vám nabídnul tykání, takže si klidně toho pana Josefa můžete schovat ...

Porota: Promiň Josefe, jasně ... ale stejnak ti budeme říkat pane Josefe, je to pro nás takhle snazší, neva? Takže, to představení se?
Pan Josef: Mno, oukej, hele ... týhle otázce bych se docela rád vyhnul. Já jsem sice fanda vašich stránek, ale na druhou stranu nechcu, aby se třeba moje přítelkyně domákla, kolik peněz jsem podle ní vyhodil do luftu kvůli nějakým pitominám na internetu, takže asi tak ...

Porota: Tak aspoň něco ...
Pan Josef: Hele, musí vám stačit, že mé jméno je Josef, že bydlím v Bystřici, je mi 34 let a makám v jedný bystřický firmě. I když, makám (smích), prostě sedím v kanclu a občas prácu simuluju, ale to asi každý, ne? No jinak jsem svobodnej, bezdětnej a jak to tak se mnou vypadá, ještě asi chvílu budu ... no a to je asi tak všechno, ne?

Porota: Jo, myslíme že jo. A co tě vedlo k rozhodnutí o náš sponzoring?
Pan Josef: Tak hele, žádný sponzoring to není. Já vydělávám docela zajímavý prachy (když řekl částku, tak musím potvrdit, že se jedná o více než zajímavý prachy - pozn. šéfredaktora) a tak mi na těch pár stovkách moc nesejde. Ovšem co mě sere je, když kouknu na ty mladý, jak na všechno serou a nemajou o nic zájem ...

Porota: Jak jsi vůbec přišel k našim webovým stránkám?
Pan Josef: No já pracuju na počítači docela dost času. Mám doma Raaba (internetové připojení poskytované firmou Raab - pozn. šéfredaktora), takže hodně serfuju po různých kravinách. A když jsem vymýšlel jednou, co budu dělat o víkendu, kam se půjdu projít nebo na co podívat, nějakej vyhledávač mi vyhodil i vaše stránky. To je tak půl roku. Od té doby na ně koukám pravidelně a docela se bavím. Proto jsem rád, že jsem vás chlapi poznal, je to dost dobrá práce od vás.

Porota: Díky, to je radost na naší straně. Co se ti na našich srnkách, jak my jim říkáme, líbí anebo co tě sere?
Pan Josef: Tak za prvý se mi samozřejmě moc nelíbí, když lidi moc chlastajou, takže stránky o chlastu a hospodách nejsou zrovna můj koníček. Nicméně u vás je vidět, že to děláte pro radost a navíc pravidelně. I když jsou tam většinou jenom názory úzké skupiny lidí, tak aspoň něco se člověk z internetu o Bystřici dozví, protože jinak je Bystřice nudná prdel, kde se nic neděje. Viděli jste její oficiální webový stránky? Aktualita jednou dvakrát do měsíce, co to je kurva? To se tu fakt nic neděje? Takže hlavní pro mě bylo a je, že na vašich stránkách byly novinky několikrát do měsíce, psané s humorem a hlavně konkrétně - recenze, super, ti Belmonďáci, jo osobnosti, taky super. Hlavně že se snažíte furt to táhnout dál a dál a že jste se na to po pár měsících nevysrali ...

Porota: Hezký, to nás těší, a teď co se ti na našich srnkách nelíbí?
Pan Josef: No to je jasný, ta vaše webová adresa, to je fakt hrozný, to aby si člověk nosil napsaný někde na papírku, když se chce na vaše stránky podívat odjinud než z domu. Jinak je to v pohodě. Možná by to chtělo aj něco víc, než jen recenze hospod, ale co třeba taková recenze fotbalovýho utkání, nebo házená, jo, ta teď frčí, nebo něco v tym smyslu? Ale to je jedno, stránky jsou o hospodách, takže hlavně ať to tak zůstane.

Porota: Kurnik, co se ještě tak zeptat? Nic nás nenapadá ...
Pan Josef: Hele chlapi, serme na to, poďme si vypit, to je teď na pořadu dne, teda večera, ne? Peníze dám, jak jsem slíbil, to není problém, takže jenom doufám, že budete pokračovat minimálně tak dobře jako od doby, co to vzal Los do ruky. A to bude dobře. Ještě by to chtělo nějak se zviditelnit, že jo? Já o vašich stránkách určitě povykládám, kde budu moct, zbytek je pak na vás. Hele, šéfe, nech tady to pivo ...

Porota: Nechceš se díky tvému daru stát naším čestným členem poroty, nebo čestným předsedou nebo jak se to dělá?
Porota: Tak to chlapi ani náhodou. Hele, jsem rád, že jsem vás potkal, že vás znám, že si můžeme dnes i v buducnu spolu vypiť, a že vám můžu pomoct penězama. Ale to je vše. Já se moc těším, co za novinky na vašich stránkách budou, takže nechci nijak do nich zasahovat a nechám se vždy příjemně překvapit, co je nového. Klidně tam napište to, co tady nahráváte na tuhle vaši mašinku (Losí diktafon - pozn. šéfredaktora), ale jinak nechci žádný výhody. Třeba se někdy urvu a taky něco pošlu, pak proč ne, ale asi ne, asi budu jenom pravidelnej čtenář (jak "jenom pravidelnej čtenář, vždyť to je přece bomba! - pozn. šéfredaktora), kterej bude do monitora čumět, co jste zase zpytlíkovali ... hele to pivo dostanu, šéfe?

PANE JOSEFE, DÍKY !!!