No comment ...


"Bufet pod radnicí"
Dřevohostice
2008
( 2009, 2008-2, 2006 )Tuto recenzi věnoval autor památce zesnulého Jury Zely.

LOSÍ INFORMACE
Bufet pod radnicí
Náměstí 75
Dřevohostice
Otevírací doba 
Po - Pá: 5:30 - 18 h
So - Ne: 6:30 - 10 h
Vedoucí: Radomíra Einšpiglová
Mob. 775 658 521
ÚVODNÍ SLOVO
Ozzy Už dlóho ve mně zrála myšlenka navštívit tohle zvláštní pohostinský zařízení a zrecenzovat ho. Vlastně ve mně zrála od té doby, co tu začali konečně točit pivko (předtím tu chlapi glgali enem lahváče). Zvláštní je tota knajpa hlavně svojó otvíračkó, páč se jedná o takovó denní hospodu.  

KVALITA PIVA
Ozzy Točí se tu pivo, který mám snad ze všeckéch piv nejradši - Zubr 11 (18,-). Pivko bylo natočeno do vysokéch jedenáctkovéch sklinek a to přesně na míru (mrknite na foto). Teplota byla vhodná, pěna vysoká a smetanová. Po tem, co jsem se pokochal pohledem na ten poklad, jsem se už konečně aji napil, abych zjistil, jestli je obsah a forma v souladu - tož zjednodušeně řečeno, jestli to tak dobře aji chutná jak vypadá. A chutnalo! Chuť byla bez chyby, bez jakékoliv nepřístojné příchutě saponátu nebo špinavéch trubek. Prostě jedenáctečka jak má být.
Místní X-boďáci se podivně drží zvyku ještě z dob, kdy tu nebylo točený pivo a ve velké míře do sebe lijó lahváče různéch značek (podle požadované chuti a ceny).
5.00

KVALITA OBSLUHY
Ozzy Obsluhovaly zde ženy ve středních letech, který svoju prácu dělaly na solidní úrovni. Pivo bylo se správnou mírou a ani čekací doba na něho nebyla kdovíjak dlóhá. Pivko mi bez problémů donesly až na zahrádku, takže jsem si pro něho nemusel chodit k výčepu, jak temu něgdy něgde je. Ano, donesly - protože se v péči o žíznivce nějak střídaly a jednó mi pivko donesla jedna a podruhý zas… druhá. (ještě, že jich tam nebylo víc :-D) 4.00

PROSTŘEDÍ
Ozzy Prostředí je na Bufetě zvláštní asi stejně jako ona otvíračka. Když vlezete dveřama dovnitřku, tak sestópíte o schodek níž, než je venku chodník. V lokále je jen 5 stolů a hrozně velké obsluhovací pult, které zabírá snad třetinu plochy hospody.Má tvar písmene Z a je v něm zakomponovaný snad úplně všecko, co byste si mohli na Bufetě přát. Mrazící box (či jak temu bazmeku říct) na kopečkovou zmrzlinu, chladicí pult na uzeninu a saláty, na kterým jsou ještě položený nějaký sladký hlóposti a na koncu té výstavky všelikéch věcí za všelikó cenu je výčep. Nesmím zapomnět ještě zmínit poličky plný dalších sladkostí, ukázek nabízených nápojů a cigaret, který só na zdech za pultem. Za výčepem se ještě vyskytuje prosklená lednica ukrývající hlavně spóstu lahváčů. Vedle ní je vchod do kuchyně. Od výčepu nalevo je chodba k toaletám nebo taky na zahrádku, která je ve dvorním traktu. Na bufetě se nekóří, a proto je u toalet zřízené kuřácké kótek. Na zahrádce si ale možete kóřit jak je jen libo, třeba až do první rakoviny.
Zahrádka je to sice menší (4 plastový zahradní komplety stolů a židlí), ale zato velice klidná. Není sem vidět ze žádné ulice a tak pokud zrovna máte slinu, možete tu do sebe klopit pivka jedna radost a nigdo se nebude pohoršovat, že to do vás padá jak špina do kanála.
3.00

KLIENTELA
Ozzy Ja, tož klientela je opravdovó ozdobó Bufetu. Kvaliťáci tu vysedávajó skoro imrvére furt. Jde sice zejména o starší kusy, ale aji s něma bévá kolikrát srandy kopec. Není problém tu potkat v devět ráno nekeho úplně na hadru, když tu došel už o šesti hodinách. Prostě Belmondo by sem pasoval jak skřidla na hrnec. 5.00

CELKOVÉ HODNOCENÍ
Ozzy Tohle je prostě klasický denní útočiště všech kvaliťáků z Dřevohostic a blízkýho okolí. Má to tady tu správnou alkoholickó atmosféru. A navíc mě samotnýho překvapila vysoká kvalita pěnivýho moku. Ale to by měla být v takovým dópěti snad podmínka ... 4.25

PROGNÓZA
Ozzy Dokud budó v Dřevohosticích X-boďáci, kteří státní ekonomiku podporujó víc chlastáním než prácó, tak budó určitě sedět na Bufetě. A bude jim tam faň.