Lázeňská koliba
2005
(2004, 2003)LOSÍ INFORMACE
KONTAKT:
Valašská koliba
Josef Chytil
"Lázně", ul. Poutní
Bystřice pod Hostýnem

LOS PIVOS KVALITOS
Los Tato hospůdka byla v loňském roce dočasně uzavřena, a to za účelem výměny obsluhujícího personálu a taktéž dalších osob. Od znovuotevření se ovšem dočkala několika zásadních změn.
První z nich je zcela určitě pozitivní výměna neoblíbeného a nedobrého točeného desítkového pivka Kozel za slušně chutný, hutný a do krásných krýglů točený Gambrinusek. Ten se stává v bystřických hospodách čím dál tím více oblíbeným pivkem, což je asi reakce na stále více pozitivních reakcí návštěvníků bystřických hospod na kvalitu tohoto piva.
I zde lze říci, že pivko je vynikající. V době naší návštěvy byla hospůdka poloprázdná a i přes to nebylo pivko přechlazené a prázdné. Jeho svěží chuť lákala k požití několika kusů, nicméně vzhledem k dalším povinnostem jsme skončili u škopku číslo tři, což vhledem k výborné chuti byla více než škoda.
Druhým pivkem zde je točená dvanáctečková Plzínka, která zde byla točená i před dočasným uzavřením, jejíž kvality jsou zcela jistě solidní, byť jsem ji neochutnal. Navíc se u mne jedná o neoblíbenou značku točeného piva, nicméně jelikož je tato hospůdka více restaurací než hospodou, tak se zde toto pivko hodí zcela určitě.
4.75
     
LOS OBSLUHOS
Los Od znovuotevření zde obsluhuje mladší bratr minulého hostinského. Nemohu říci, jestli je to změna k lepšímu či horšímu, protože tuto hospůdku navštěvuji opravdu sporadicky, nicméně zásadní problém s obsluhou zde nebyl a předpokládám, že ani běžně není. 4.00
     
LOS PROSTŘEĎOS
Los Prostředí se nijak nezměnilo. Opět nádherně vyšperkovaná a doplňky nabitá valašská dřevěnice s krbem, do které je opravdovým zážitkem třeba jen nahlédnout, když už se zde nechceme zastavit na občerstvení, takže mohu doporučit poutníkům z Hostýna jako ještě jedno zajímavé místo při scházení do údolí na bus či k autu.
Nicméně další změnou je, že od znovuotevření se zde může kouřit. Opět nemohu posoudit, jestli je to dobře nebo špatně a co vedlo k této razantní změně názoru na kouření uvnitř, ale určitě v době oběda je kouření silně omezeno, takže by snad jedlíkům nemělo vadit, no a pro kuřáky je to zcela určitě pozitivní zpráva.
4.25
     
LOS KLIENTELOS
Los Jak jsem zmínil na úvod této recenze, hospůdka byla poloprázdná, a seděli zde asi jenom poutníci a turisti scházející z Hostýna. Tito jsou pravděpodobně drtivou většinou, která tuto hospůdku - restauraci navštěvuje, a zcela určitě i pro tento účel byla tato kolíbka vystavěna a otevřena a je provozována. Štamgasti se zde možná nacházejí, ale asi jen z oblasti Lázní, což ovšem nelze posoudit. Jasné pouze je, že žádné x-boďáky zde nenajdeme, takže o srandu s nimi postaráno není. 3.00
     
CELKOVÉ HODNOCENÍ
Los Krásné prostředí v krásném místě na úpatí Hostýna, výtečné pivko, super jídla (od znovuotevření je zde nový kuchař a ten se panečku snaží), ucházející obsluha, ale žádný x-boďák. Nic víc, nic míň, prostě doporučuji. Hodnocení je vyšší oproti mé recenzi z loňského roku z důvodu změny pivka (+ 0.50 bodu), na druhou stranu zavedení kouření je dle mého názoru negativní fakt vzhledem k tomu, že se jedná spíše o restauraci, než hospodu (- 0,25 bodu, nekuřáci mohou snížit i více). 4.25
     
LOS PROGNÓZOS
Los Tato koliba zde bude stát pravděpodobně hodně dlouho už jenom z toho důvodu, že se jedná o rodinný podnik a majitel nad hospodou bydlí. Jestli bude prosperující a rozvíjející se, tak na to je teprve krátce znovuotevřena, abych toto mohl posoudit, nicméně doufám, že ano, protože určitě stojí za to.