Bárka, Zlín


15.9.2019, sepsal Beer Belly


Bárka
Na Požáře
760 01 Zlín

Tel.: 773 688 366
Web: barka-espresso-bar.business.site
Facebook: @barkazlin

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Obyvatelstvo baťova Zlína pro místní větší louži používá velice nadnesený výraz „Zlínská přehrada“. Napájena je malým kudlovským potokem, o nic vydatnější není ani odtok z přehrady. O to větším překvapením pro všechny cizáky je kotvící loď; v poměru k rozměrům vodní plochy až majestátně velká. Odkud ale připlula?
Kdo chce, ať si vygooglí, kde je její původ a že ji na hladinu umístil jeřáb. Pro nás je podstatné, že se na lodi restaurační business opět rozběhl, je zde bar a kafe, tedy Bárka. A mají i točené!


Kvalita piva

Vlastně jsem na palubě čekal pouze lahváče, v tisku avizovaná specializace na noblesnější rumy a kávu moc točenému nenahrávala. A přece se točí! Pivo dle denní nabídky znamenalo, že plnotučným je Kanec z Břeclavi – vůbec nezklamal. Porovnával jsem ho s tím samým Kancem točeným do plastového kelímku na fesťáku – přeci jen je to dětský festival, takže to byl spíše špatně chlazený chmelový nápoj bez zájmu a chuti, než pivo automaticky vyvolávající chuť na další kousek. Zde tedy dobrá volba za 34 Kč.
Velkým překvapením ale bylo pivko Sun King, tedy pokud ALE uznáváte jako pivo. „Pivo amerického stylu“ bylo opravdu osvěžující, lehce citrusové. Jelikož mám rád změnu, bylo pro mě volbou číslo jedna.

4.00


Kvalita jídla

Neochutnal jsem, ale při odchodu z lodě jsem u baru okem pohlédl na speciální chlebíčky. Vrcholné, atraktivní kulinářské dílo! Oko se nasytilo, žaludek bude muset počkat do další návštěvy...

x.xx


Kvalita obsluhy

Byla to téměř privátní plavba, paní za barem (majitelka?) byla usměvavá, vstřícná, věnovala se nám ani moc, ani málo, takže vše oukej.

4.25


Kvalita prostředí

Mnoho hospod je si podobných. Prostředí lodi je naopak originální, zapamatovatelné. Interiér decentně zařízený, rozhodně více v kavárenském stylu než hospodském. Pokud chcete s chlapy na noční tah, tak sem spíš ne, pokud poklábosit s kámoši nebo balit roštěnky, ideální místo (zejména pokud chcete na holku udělat dojem).
Za hezkého počasí se dá sedět i na čerstvém vzduch na horní palubě – pro suchozemské Čechy a Moravany má jistě své kouzlo...

4.50


Klientela

Zaměření Bárky předurčuje i skladbu návštěvníků, spíše decentnější osazenstvo, asi dost i dam. V pondělním podvečeru narváno nebylo – není ale divu, to do hospod chodí pouze recenzenti serveru pajzly.cz ??

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Velice milé prostředí kavárenského ražení trošku vyvolalo vnitřní výčitky, zda je vůbec vhodné si objednat pivo. Kávu moc nepiju a po poslední rum párty jsem krmil rybičky ve Vltavě. Obavy byly zbytečné, pivko dobré.

4.00


Prognóza

Zlínská přehrada je kousek od centra, bohužel ale platí, že obyvatelstvo je líné a lenivější, důležité bude, kolik návštěvníků si sem vůbec najde cestu. Nízké tržby byly problémem přechozího provozovatele. Takže přeji velká dýška, dostatečné tržby a šťastnou plavbu!

A závěrem jeden od Beer Bellyho:
Ptá se kormidelník plavčíka: „Musíš ten rum pořád pít?" „Ne," odpovídá plavčík, „já to dělám dobrovolně!"