Pivnice "Boston", Zlín - Lesní čtvrť


9.10.2016, sepsal Beer Belly


Pivnice Boston
Prostřední 516
760 01 Zlín

Tel.: 733 102 120
Facebook: Pivnice Boston

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Tuto pivnici není jednoduché najít, uličky vůkol jsou jedna jako druhá, navíc po setmění se reklamní štít lákající kolemjdoucí rožíná jen sporadicky. A přitom tak rozporuplná je její historie...


Kvalita piva

Pivečko neurazí, ale ani nenadchne. Takový standardík lokálních hospůdek. Desítka radek, jedenáctka kozlík a ve dvandě ryze hořký radek (30 Kč) nebo klasika plzeň (34 Kč). Ve všední dny je lépe se držet nižších zámrzností, protože plznička nemusí jít tak na dračku a čerstvá bečka je jistotou až v pátek. Na druhou stranu, za slunného dne na zahrádce není lepší chutí, než jakékoliv z nabízených pivisek :-)

3.00


Kvalita jídla

Fresh food festival tady nečekejte, naopak pivní klasika má zde své místo - párečky, nakládaný hermelín, utopen klasický či pikantní (nazvěme jej místní specialitou), klobásky, pak už jen hospodské tyčky a čipsy (ty jsou echt!), korbáčiky a pro děcka pendrek.
Historicky se majitelé snažili nabízet i ohřívané jídla, ale kde není poptávka, tak se nabídka holt neuživí. Každopádně prázdninové grilování je vyhlášené, maso je vcelku kvalitní, jen není třeba jej vždy zalít kečupem z Makra. A pokud si sem necháte dovézt např. pizzu, tak to taky nikoho neurazí, obsluha je tolerantní.

2.50


Kvalita obsluhy

Vždy nekonfliktní, relativně příjemná, kamarádská atmosféra se tu nosí. Když má člověk štěstí, může zde lanařit i kandidátky na miss, ale to spíš platí na letní brigádnice.

4.00


Kvalita prostředí

Asi největší mínus. Hospoda vždy aspirovala na něco více něž jen na označení "pivnice". Dvě sezóny zpět noví majitelé skoncovali s kouřením uvnitř, nicméně ty koberce, stěny a boxy si prostě ten dým pamatují, a když změna, měla by být z gruntu.
A určitě by nevadilo rožnout světla dříve, než když vyjde měsíc. Místním už to nepřijde, ale nepravidelný návštěvník nemá jistotu, že když je zhaslo, je hospoda otevřená. A svítící aqárko s rybičkami to nezachrání!

1.25


Klientela

Výrazná orientace na štamgasty asi není špatným krokem (různé soutěže, familiérní přístup...), ale nechce majitel více? Co ostatní klientela? Bude jí stačit fotbálek a ping-pong v suterénu?

2.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Velkým benefitem je dětské hřiště v sousedství. Ač to dohromady moc nejde, opak je pravdou. Rodiče (zejména tatínci) rádi hlídají své ratolesti s pivínkem v ruce... a to i dobrovolně :-) V létě je tato hospůdka s pohledu rodinného (=tatínkovského) života ideální!

2.75


Prognóza

Místní se od pivnice neodvrátí, a to ani po aféře pěstovaného konopí ve sklepení, ale určitě by šlo nabídnout více. Bez investice do vnitřního vybavení (aspoň vymalovat!) se hospoda neposune dopředu a bude pouze pivnicí! Pokud majitelé spojí rodinný a kamarádský přístup s atraktivním (dej bůh) prostředím, budou mít určitě více plno.

A na závěr jeden od Beer Bellyho:
Chlapík otevře dveře taxíku a povídá: "Jste volný?"
"Jo."
"A vleze se sem i pár piv s hermelínem?"
"Určitě, nastupte".
"Bleeeee!!!".