Canada Pub, Zlín


7.12.2016, sepsal Kuzmič


Canada Pub
Gahurova 5265
760 01 Zlín

Tel.: 573 776 573
E-mail: rezervace@canadapub.cz
Web: www.canadapub.cz


Recenze z předchozích let:


Mapa


Úvodní slovo

Canada Pub, zkráceně prostě Kanada, je stálicí na zlínské pivní mapě. Já sám jsem sem chodil už na sklonku minulého století jako študák, kdy jsem si zde po vyučování krátil čekání na autobus domů. A že se to čekání mnohokrát hezky protáhlo :) a chodím sem rád dodnes.


Kvalita piva

Točí zde hned několik značek piv, já sáhnul po osvědčeném Mušketýru z Krušovic. S tímto pivkem mám veskrze pozitivní zkušenosti a ani tentokrát jsem nebyl zklamán.

4.50


Kvalita jídla

Jídlo si zde čas od času dám. Nikdy jsem tu nejedl vyloženě blivajz, ale jedním dechem musím zároveň konstatovat, že za vyloženě gastronomickými zážitky musíte přece jen zamířit jinam. Ale slušně se tu najíst dá, to jo. Dělají zde jak klasické hospodské pokrmy, tak třeba i pizzu nebo hamburgry s hranolkama. Takže si tu vybere určitě každý.

3.75


Kvalita obsluhy

SJak už jsem naznačil, do této knajpy zavítám několikrát ročně, takže jsem vypozoroval, že se zde povětšinou střídají dva borci a jedna borka. Borci (jeden malej, druhej velkej) jsou úplně v pohodě a dá se s nimi prohodit i nějaké to slovo nebo vtípek, naopak borka je, diplomaticky řečeno, spíše introvertnějšího ražení a o trošku více srdečnosti by jí rozhodně prospělo. Nicméně všichni tři pracují rychle a s přehledem, proto hodnotím vysoko.

4.50


Kvalita prostředí

Je to sice velká hospoda, ale chodí sem také hodně lidí, takže někdy zde může být problém najít fleka. Jsou tu jak klasické stoly s židlemi, tak boxy, kam se dá sednout ve více lidech. Mají tu i nainstalovaný stůl s pípou, kde si jeho osazenstvo může točit pivko samo, ale nejsem si úplně jist, zda toto zařízení funguje. Škoda, že tu líp nefunguje odvětrávání, někdy tu totiž bývá až moc nahulíno...

3.75


Klientela

Klientela je poměrně pestrá, její největší část tvoří lidé kolem třicítky, čtyřicítky, kteří sem chodí zachlastat a pokecat. Občas sem zavítají i mladší ročníky, ale o žádné zlatomládežnické doupě se zde rozhodně nejedná. Na druhou stranu sem ani moc nechodí čtyřboďáci a pětiboďáci, jejich teritoriem jsou spíše výčepy na nedalekém autobusáku.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Kanada je už prostě taková zlínská klasika. Je tu solidní výběr pivek, dobrá obsluha, dá se tu slušně najíst. Pozitivní je i to, že je to odsud jen pár kroků na autobusák, takže pokud člověk míří po kalbě domů mimo Zlín (což bývá můj případ), nemusí se na bus dlouhosáhle trmácet. A pokud má navíc takového motáka jako já zde po své poslední návštěvě, stává se z této velké výhody výhoda obrovská, ba přímo klíčová :)

4.25


Prognóza

Myslím, že Kanada nás všechny přežije :) je to zavedená, poctivá hospoda, kam lidi rádi chodí. Jediným nebezpečím snad můžou být pouze jakési vlastnické spory ohledně pozemků pod hospodou a kolem ní, ale jak říká klasik: Věřme, že z toho mráčku nezaprší...