Restaurace Celnice, Hulín


18.11.2018, sepsal Luťas


Restaurace Celnice Hulín
Záhlinická 1329
768 24 Hulín

Tel.: 777 410 707
E-mail: robert.13.22@seznam.cz
Web: celnicehulin.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Úvodem mojí recenze se přiznám, že recenzovat tuto knajpu je jako podrobit kritice svoji „Alma Mater“. Zde jsem vyrůstal a na pivo jsem tady chodil, ještě v dobách, kdy to zde vypadalo zcela jinak. I přesto se pokusím udržet si nad recenzí nadhled a snad přidat i trochu svého poznání s vývojem hospody jako takové.


Kvalita piva

Tak a to nejtěžší na začátek. Aktuálně najdete na čepu Rychtáře 10 a 11 a dále Lobkowitz. Posledně zmiňovanému jsem nikdy nepřišel na chuť a nezměnilo se to ani tentokrát. Rychtář chuťově neurazí, ale nedoporučuji ho pít ve více než větším množství – bolí z něj hlava. Jsem ale poznamenaný bývalým čepem nejlepšího Radegasta v širokém okolí z prapůvodní doby tohoto pajzlu = mé průměrné hodnocení.

3.25


Kvalita jídla

Jídlo tu dlouho bylo tabu, i když prostory pro kuchyň by byly. Posledních pár měsíců zde funguje kuchyně nicméně jen 10-13hod v podobě menu = pouze na oběd. Kvalita jídla je průměrná. Jinak hospodská klasika brambůrků, tyčinek a utopenců s hermelínem.

2.50


Kvalita obsluhy

Zdejší holky jsou rozhodně příjemné na příjemné lidi. Občas si rády zakouří, tak si chvilku posedíte na sedícím svalu, ale pokud je zastihnete v akci rády a s úsměvem kmitají.

3.00


Kvalita prostředí

Zde bych to přirovnal do dvou rovin. 1. Letní sezona: v knajpě nenajdete ani živáčka, ale na rozšířené zahrádce je skoro vždy plno. Vše leží u hlavní cesty a tudíž se sem rádi stavují cyklisté. Jinak na pivo si chodíte k baru. 2. Zimní sezóna: zahrádka jakoby nebyla a vše se odehrává uvnitř. Celá knajpa stylově obložená ve dřevě (silně připomíná nedávnou Losovu recenzi Rally baru). Nicméně pro mě, milovníka pajzlů, zbytečně komerční prostředí. Nicméně hodnotím lehce nad průměr.

3.50


Klientela

Všichni štamgasti z blízkého okolí jsou zde. Jednoduše protože tu nic jiného není. Zdejší štamgasté si ale ne vždy rádi povídají. Pokud tedy chcete zajít na kus řeči, sem raději ne, nebo až v pokročilé noční době. Ve většině z výše zmíněných případů tu budu sedět já!

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Obecně nehodnotím jako pajzl, ale jako knajpu běžného stylu. Pivko rozhodně nebude šmakovat každému, ale prostředí a na schlazení žízně v letních dnech můžu jen a jen doporučit.

3.75


Prognóza

Jsem živým svědkem, kdy se z krásného super pajzlu stala běžná komerční hospoda. Rád bych prognózoval návrat „ke kořenům“, ale z toho jsem už vyrostl. Současný pronajímatel má zkušeností s provozem víc než dost a věřím, že si tento flek udrží na delší dobu. Na Celnici se tak budete určitě moci stavit i v budoucích časech a je docela možné, že mě tam potkáte.