Restaurace Novesta, Zlín


1.1.2017, sepsal Beer Belly


Restaurace Novesta
U zimního stadionu 4286
760 01 Zlín

Tel.: 577 011 805
E-mail: info@restauracenovesta.cz
Web: www.restauracenovesta.cz
Facebook: Novesta Sport

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

To, že se sem stahují fanoušci hokeje po konci utkání, se ví. To, že to samé kdysi ve slavnějších dobách platilo i o fanoušcích zlínské házené či voliše, se taky ví. To, že relativně nedávno je hospoda-restaurace předělána do vzhledného, moderního hávu, se mezi nezlínskosportovními fanoušky ví už méně. To, že jeden neš?ťastný večer dokáže zkazit reputaci jinak oblíbené hospody (zvláš? když se slaví vítězství), se ale bude teprve vědět!


Kvalita piva

Což o to, kvalita piviska dobrá. Radegast, Kozel, Plznička, proč ne! Vždy? dobře víme, že se tu dá zlatavý mok ochutnávat a ochutnávat a ochutnávat... Tak proč to kazil vrchní a nebyl schopný si zapamatovat, kdo si co objednal? Proč si to proboha nenapíše na papírek, když neudrží myšlenku, natož objednávku?! Když chcu dvandu, tak mi desítka nestačí. Když si přeju poctivou práci z Velkých Popovic, tak mě Hyundai neuspokojí.

3.75


Kvalita jídla

A teď čtěte pozorně, co je v dnešní době možné! Pizza (objednávka přijata s reptáním!) nedopečená - jako bývalý pizzamaker, který jich udělal notně nad 10 tisíc, vím wo co gou. Ale OK, stane se. Ten vlas se do salámovky dostal asi omylem... ten další do čtyřsýrovky asi taky.
Druhá várka objednávky jídel již po předchozí kadeřnické zkušenosti vynechává pizzu, bereme klasiku, utopence, to je přece jistota! Maso v pořádku, porce vypadá atraktivně až zdobně, ale ten plesnivý chleba (u všech 3 porcí) už bere veškeré iluze i slušná slova z úst.

0.25


Kvalita obsluhy

Ve finále je to všechno o lidech. Možná to na nás pan vrchní nebo lépe mistr kuchař zkusili, možná se jednalo o (pro ně) neš?astnou souhru náhod, ale host je pán a pán (osum po sauně notně žíznivých mladíků v nejlepších letech :-) se rozhodl okamžitě zvednou kotvu a jít bank propíjet jinam.
Férové bylo, že plíseň byla zdarma (že by akce?), pingl naštěstí nenašel odvahu nám ty utopence účtovat. My jsme ale nepřišli šetřit, ale naopak utrácet, opíjet se, bavit se!

2.25


Kvalita prostředí

Přes veškeré rozčarování z poživatin je potřeba zdůraznit, že po rekonstrukci je to tady velice atraktivní (téměř nevhodné pro pajzly.cz). Byv tu opakovaně, musím říci, že je to tu čisté, udržované; ono mnohdy zvládat bujaré fanoušky je určitě náporem na ranní úklidovou četu. Přidat na odvětrání, tak není na co si stěžovat.

4.50


Klientela

Jak bylo zmíněno, když se na sportovní hale nebo na zimáku sportuje, je tu narváno. To samé platí v případě koncertů. V jiný čas není problém si vybírat z volných míst. A když se porazí Sparta, je veselo přece všude :-)

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

S ohledem na totální selhání s jídlem, mumlajícím pinglem a zaměněnými pivky nelze hodnotit nijak pozitivně. Věřme tomu, že se jednalo o výjimku výjimek, brzo si dodám odvahy a přijdu to tu čeknout znovu.

2.50


Prognóza

Chtěl jsem uvést něco hlubokomyslného a přejícného, ale když kouknu na jejich web a čtu, že vůbec nemají kuchaře ani obsluhu a zoufale se snaží někoho nalákat, tak jim úplně dobrou budoucnost nevěštím. Někdo moudrý kdysi napsal, že ve finále je to všechno o lidech :-)

Závěrem jeden (ze života) od Beer Bellyho:
Ptá se štamgast. Co je to tu za divný zápach?
Čerstvý vzduch pane, větráme!