PUOR, Zlín


21.1.2018, sepsal Beer Belly


PUOR Zlín
Pilsner Urquell Original Restaurant
Vavrečkova 7074 (13. budova v areálu Svit)
760 01 Zlín

Tel.: 601 516 666
E-mail: restaurace@puorzlin.cz
Web: www.puorzlin.cz
Facebook: PUORZlin

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Relativně nedávno se na zlínské pivní mapě objevila i plzeňská hospoda s velkým P, tedy PILSNER URQUELL ORIGINAL RESTAURANT (PUOR). Jedná se o koncernový koncept, který kombinuje historii plzeňského piva s kulisami ba?ovského areálu. A kombinace je to navýsost podařená!


Kvalita piva

Jednoznačně tvrdím, že nejlepší Plzeň ve Zlíně je právě tady. Ono jinde taky tankovou nedostanete. Už podle bělostné pěny poznáte, že pivo do sklenice nepřesedlalo z \"pouhé\" bečky. Tmavý, karamelem navoňaný Kozel tu je taky výborný. A řezané pivko má rozdíl mezi tmavým Kozlem a světlou Plzní krásně jednoznačný, jen škoda, že krýgl neexnu, abych si o to více mohl vychutnat souhru chutí. Jen ty ceny na Zlín lidové nejsou, avšak 44 peněz za vynikající plzeňské určitě nelituji.

4.75


Kvalita jídla

Uvařit tu umí, sami se netají ambicí patřit k nejlepším gastronomickým podnikům ve městě. Za poslední návštěvy jsem testoval steak, tatarák, nakládaný hermelín, domácí tlačenku, škvarkovou pomazánku a za mě bez výhrad. Samozřejmě cena jídla v centru města něco koštuje.

4.50


Kvalita obsluhy

Na dně sklenice tak akorát, aby se už neslo další pivo. Tak to já rád, jen si mě rozmazlujte a opíjejte! Obsluha zdvořilá, nicméně při plném lokále (přes 100 míst) musí přece jen lítat, takže na nějaké švitoření nebo delší pokecy s hosty to není, ale je to logické.

4.50


Kvalita prostředí

Nemůžu si nepomoci PR popisem z webu restaurace: "Dominantním prvkem je typický výčep s měděným krytem přímo naproti vchodu. Dřevěný stylový nábytek, kazetové obložení stěn, interiérové doplňky a originální výčepní stojany vytvářejí pro hosty příjemné prostředí. Výzdoba interiéru je tvořena dobovými artefakty a kopiemi historických originálů. Nechybí obrazy, dobové fotografie, certifikáty, reklamní cedule, dobové reálie a artefakty, které podtrhují bohatou tradici vaření piva v Čechách a proslulost značky Pilsner Urquell." Jen za ty vyházené papírové ručníky na zemi toalet nedávám více bodů.

4.50


Klientela

V exponované časy si zde bez rezervace nemusíte sednout. Přes obědy určitě jiné složení, než po večerech, kdy se tu často konají mini srazy spolužáků, kolegů z práce nebo oslavy narozenin. Občas i romantický páreček nebo méně formální obchodní schůzky. Vlastně takový standard osazenstva značkové hospody.

4.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pokud neředíte pivo kontušovkou a hruškovicí, tak na pivo určitě sem. Pokud chcete "posedět někde na úrovni", tak opět určitě sem. A pokud vyžadujete i dobrou večeři, tak taky není co řešit.

4.75


Prognóza

Ve Zlíně takováto hospoda chyběla. Vlastně trend kultivovat místní pivní scénu je v širším okolí centra vcelku patrný a velice jej kvituji.

Závěrem jeden ze života od Beer Bellyho:
„Proč zavíráš oči, když piješ?”
„Slíbil jsem ženě, že se na chlast už nepodívám!”