Hospůdka pivních speciálů Šopa, Zlín


31.12.2017, sepsal Beer Belly


Zelenáčova Šopa s.r.o.
Dlouhá 111
760 01 Zlín

Tel.: 603 240 882
E-mail: sopa@sopa.cz
Web: www.sopa.cz
Facebook: Zelenáčova Šopa original

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Hospůdka pivních speciálů se dnes jmenuje Šopa, dříve Zelenáčova šopa či světověji (a méně přesně) Greenhorn´s shop. Sám jsem překvapený, jaktože tato Mekka zlínských pivařů se dočkává recenze až nyní. Zřejmě místo s daleko nejširším výběrem pivisek v ba?ťově městě. A ty se různě střídají, tedy snad až na jedno, zlínského Ševce, jehož znak vykreslil věhlasný přispěvatel časopisu Trnky-Brnky Ivan Křemeček.


Kvalita piva

Nefiltrovaný a nepasterizovaný Švec je základ, nicméně rozepisovat se o celé nabídce snad ani není možné, jelikož nádhera střídá lahodu a střízlivost příjemné alko opojení. Jen považte, přes polotmavého Ševce k Divé Báře, světlé třináctce, k alu Hopster, Beskydské hořké 14° a ipě Brabčáku a Sherpovi (drsná šestnáctečka) se cesta kolem svět uzavírá a vrátíte se pro uklidnění zpět k Ševcovi, abyste Tour de Beer mohli řádně vyhodnotit. Piva různých chutí, komu co libo. Novým poznatkem je, že silná piva nemusejí být sladká.

4.75


Kvalita jídla

Na jídlo zde není čas ani prostor, vše se točí kolem piva, i když tu regulérně vaří a přes oběd nabízejí i menýčka. Nicméně jsem neochutnal, tak nehodnotím.

x.xx


Kvalita obsluhy

Střídavě oblačno, někdy to lítá, jindy s drhnoucí slinou na jazyku vyhlížíte servírku. Aspoň něco málo o pivní nabídce ví a dokáží doporučit.

3.25


Kvalita prostředí

Hospoda současně slouží i jako místo pro koncerty kapel (absolvoval jsem zde i loutkové divadlo). To je tady jiný šrumec, zpravidla nebývá k hnutí. Naopak v "běžný den" je tady vcelku klídek, útulno, ale určitě je v interiéru či na toaletách co zlepšovat. Zajímavé je venkovní posezeníčko obrostlé popínavkou (snad chmel), první místnost před barem je taková klidnější, romantičtější, prostora za barem je v kontrastu, spíše hospodská, nalejvárenská.

3.25


Klientela

Typicky různorodá, večer spíše mladší. Každopádně se sem naučily chodit i dámy, které tradiční pánské osazenstvo významně kultivují. Jestli se nepletu, Šopa byla jedna z prvních (dobrovolně) nekuřáckých hospod ve Zlíně, návštěvnosti to určitě neuškodilo, jen smažky se musely naučit pukat venku.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Výsledek musí být pozitivní, jelikož bez piva není hospoda a tady jich mají něúrekom. Navíc kousek vedle je fotbalový stadion, když se vyhraje, dobře se zde vítězství zapíjí. Zatím jsem se zde nikdy nezklamal.

4.25


Prognóza

Pokud by Šopa zmizela z mapy pivního Zlína, byla by to nenahraditelná škoda. Nabídkou piv jsou zcela výjimeční, číst pojmenování pivisek, které jsou na čepu, je mnohdy buď jazykolam, nebo zábavná hra se slovy a názvy. Rád sem chodím koštovat, zastavte se taky!

Závěrem jeden od Beer Bellyho:
Pepa potká kamaráda: "Čau, kam jdeš?"
"Na pivo."
"Ty mě vždycky ukecáš..."