Porotci


Los


Od jeho nástupu na pozici šéfredaktora v listopadu 2004 uplynulo již mnoho let a dodnes se jedná o nejaktivnějšího recenzenta, pořadatele pravidelných srazů porotců, sepisovatele tištěných publikací, organizátora křtů vydaných knih a ročenek, tvůrce videí s tématikou pajzly.cz a dalších aktivit.


Beer Belly


Náš nový zlínský porotce vletěl na naše stránky svými recenzemi jako neřízená střela, a jeho kadence je obdivuhodná. Panické nadšení samozřejmě kvitujeme a věříme, že mu vydrží i v následujících letech.

I když jsou jeho specializací hlavně recenze ze Zlína, odkud pochází a kde i bydlí, tak není výjimkou, že nám zašle své hodnocení i z jiných moravských měst a obcí.

Jeho specializací bylo (a snad i bude), že na závěr každé recenze napsal jeden hospodský vtípek, což dává jeho hodnotitelským počinům zcela jiný rozměr.


Candát


Candát, to je v historii recenzí velký pojem. Byl to on, kdo v průběhu recenzování vymýšlel jednotlivé hodnocené parametry. Byl to on, kdo zavedl na webových stránkách spousty nových sekcí, jako např. Knihovnu, Osobnosti, Belmondův koutek apod. (pro nezasvěcené, co která sekce znamená či obsahuje, doporučujeme návštěvu našeho archivu na webu pajzly.cz).

Jeho kariéra začala nenápadně, anonymně, a naplno pak vypukla v roce 2003; bohužel, jak rychle začala, tak rychle skončila, a sice dosud jeho poslední recenzí v roce 2008. I přesto však Candát zůstává aktivním členem poroty, a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je, že to byl právě on, kdo založil webové stránky na doméně www.pajzly.cz. Tím druhým, a řekli bychom ještě důležitějším je, že de facto do dnešního dne Candát každoročně platí za pronájem této domény, a my tak můžeme i nadále fungovat na této již profláknuté webové adrese. A i kdyby už Candát nikdy více nenapsal žádný recenzentský počin, tak díky jeho ekonomickým zásluhám zůstane v naší porotě navždy.


Čiva


Čiva, to je stejný fenomén jako Los. Jeho počty recenzí dosahují neskutečných výšin a jeho slovní zásoba je obdobně velká jako Otův slovník naučný. V pozici porotce působí již od roku 2006 a bez něj by byly stránky již dávno po smrti.


Děda Lebeda (Fr.)


Děda Lebeda (Fr.) je tajemný tvor. Kromě toho, že ho vlastně nikdy nikdo pořádně neviděl, tak mu už snad nevěříme ani věk ani pohlaví. Naštěstí ještě stále žije, protože de facto dodnes nám zasílá každoročně alespoň jednu recenzi, ať už bystřickou, či nebystřickou. I když to není mnoho, tak jeho působení v našem kolektivu bez přestání od roku 2006 až do současnosti nás těší a věříme, že bude ještě dlouho živ na to, aby se s námi podělil o své zážitky z pohledu člověka, který v Bystřici chlastával snad ještě za císaře pána...


Kuzmič


Kuzmič po dlouhá léta nebyl členem trvalé poroty, protože jeho recenzentská činnost zahrnovala všehovšudy dva roky začátků fungování webových stránek s recenzemi, ale jeho povídky byly, jsou a budou nezapomenutelné a po právu jsou uvedeny na webu i v naší knize.
Naštěstí uzmič vstal v roce 2016 z mrtvých, začal recenze opět psát a tudíž byl s velkou slávou zařazen do naší stálé poroty, kde doufáme zůstane již navždy.


Myšák


Myšák je jediný dlouholetý člen stálé poroty, který nebydlí ani v Bystřici p. H., ani v jejím blízkém či vzdálenějším okolí, ale je to pravý a nefalšovaný Brňák. Svou recenzentskou činnost započal již v roce 2005, a od té doby nás sem tam počastuje nějakou tou recenzí víceméně ze vzdálenějších oblastí, jakými jsou již zmíněné Brno, Olomouc, Přerov apod.

Nicméně jeho láska k Hostýnským vrchům ho i do Bystřice občas zavede a při těchto příležitostech neváhá ani na vteřinu a hned se odhodlá k návštěvě některého z místních hospodských podniků. Je pravdou, že v posledních několika letech se jeho intervaly nerecenzování zvětšovaly až k několikaleté pauze, ale naštěstí se vždy pak nějaká recenze objevila a my jsme se uklidnili, že Myšák je stále živ a zdráv.

Myšákovou specialitou jsou opravdu často kladné recenze jím navštívených putyk; z toho je zřejmé, že si rozmýšlí a vybírá, do kterého pajzlu nakonec zapadne. Důkazem našeho tvrzení budiž to, že nejhorší Myšákovo hodnocení je 3,00; navíc hned několik jeho recenzí se může pyšnit hodnocením maximálním.


Rotkader


Zvláštností tohoto recenzenta je, že nikdy sám od sebe žádnou recenzi vlastně nesepsal, ale vždy jen komentoval recenze svých kolegů porotců. Tím vlastně dosud neudělil ani žádné bodové hodnocení, takže je to takový recenzent nerecenzent.

V každém případě jsou jeho komentáře výrazným obohacením každé takto okomentované recenze, a vrhají na hodnocení nové, jiné, objektivnější světlo.


RUMcajs


RUMcajs je spolu s Candátem a Kuzmičem zakladatel našich webových stránek, na které přispívá úplně od prvopočátků, a naše stránky pravidelně zásobuje jednou až třemi recenzemi ročně dodnes.

Vystřídal několik identit, a to od Štajnyho v roli zakladatele a prvního recenzenta, přes Kryšpína v letech 2002 a 2003, až od roku 2004 v roli RUMcajse.

Bývalí porotci a přispěvovatelé


Pokud by vás zajímalo, kdo byl v minulosti členem naší poroty, a co s ním v současnosti je, přečtěte si Losův obsáhlý článek, kde vše shrnuje a sumarizuje.