Novinky v roce 2023

Recenze: Restaurace "U Tonka" ve Vizovicích

28.5.2023 by Los
Zlínské hospody

Vizovice jsou pro nás dosud neprozkoumaných krajem, kromě dávných recenzí na "Rally bar" a "Valašský šenk" jsme toho zatím moc prozkoumat nestihli. Ale snad se to pomalu změní a začneme třeba zrovna dnes. Na začátku každého výletu musí být polívka a pivo a nejinak se k tomu postavil i Los s Matsem, kteří svůj prvomájový pochod začínali práve ve Vizovicích. A jako startovací čáru si vybrali dosud pro nás neznámou restauraci U Tonka, která se nechází u hlavní cesty pár desítek metrů od náměstí směrem na Zlín. Co je překvapilo hned po příchodu byly dvě skutečnosti. Zaprvé jde o malinkatou hospůdku s pár stoly. A zadruhé tu bylo narváno hned pár minut po otvíračce. Obojí bylo příjemné zjištění, a když našli dvě volná místa, neváhali, usadili se a zakousli místní dobroty. A že se jim tam líbilo, to odráží dnešní Losovo vysoké hodnocení, díky kterému se tato restaurace dostala na pomyslné 1. místo mezi zlínskými hospodami.

Počet recenzí celkem: 640


Napsali jsme před 15 lety!

25.5.2008

RECENZE HOTELU "PODHORAN"
Dnes vám představujeme opravdovou lahůdku. Nejen, že se dnes jedná o 100. recenzi na bystřický pajzl, ale navíc se jedná o trojrecenzi ála Los, Candát a Rumcajs, takže kvalita (i recenze) sama o sobě zaručena. Touto trojrecenzí vzdáváme hold všem, kteří na naše srnky dosud přispěli, přispívají a budou přispívat, protože tak to má byt, bo tak je to správne. Ale dost keců, dnes si můžete přečíst recenzi na bystřickou stálici mezi hospodami, a sice na Podhoran, který je jednou nahoře, jednou dole. Jak je na tom tedy dnes? (Restaurace hotelu Podhoran byla dlouhá desetiletí brána jako místo pro setkávání "horních" pater bystřické smetánky. Po pádu socialismu se zde následně scházeli spíše důchodci na kulečník. Když uvadala i tato návštěvnost, tak hotel zabral i prostor pivnice "Formanka" a vybudoval zde dráhy pro bowling; křívé, ale hojně navštěvované. Ale ani to podnik nezachránilo, okolní konkurence v počtu desítek dalších náleven tuto sterilní restauraci s celým vybydleným hotelem poslalo do věčných lovišť pár let po této recenzi - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

20.5.2018

Recenze chaty "Grůň" na Rusavě
Ani se nám nechtělo uvěřit, že dnes Beer Bellym zrecenzovaná myslivecká chata Grůň na Rusavě nebyla doposud na našem webu hodnocená. Vždyť přece jsme všichni byli na Rusavě snad milionkrát. A přesto je to pravda, restaurace Grůň doposud odolávala nájezdu našich porotců, tedy až dodnes. Proto už ani chvilku neváhejte a čtěte dnešní premiérovou recenzi této dlouhodobé stálice na rusavském restauračním poli. (Je pravdou, že tady se nikdo moc z naší poroty nevyskytuje. Není k tomu žádný odpor anebo jiný negativní postoj, prostě a dobře máme na Rusavě více v oblibě jiné podniky, kam se uchýlíme vždy, když jsme poblíž. A protože na Rusavě býváme v posledních letech velmi málo, tak o to více si užíváme své rusavské přítomnosti, holt ale někde jinde. A tak jsme rádi, že tato recenze existuje, a že mají čtenáři možnost skrze ní nahlédnout dovnitř chaty Grůň - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

18.5.2008

RECENZE HOSTÝNSKÉ HOSPODY "OVČÁRNA"
Pro dnešní neděli zde máme 99. bystřickou recenzi, kterou nám připravil náš šéf Los. Ten se vydal na Hostýn, kde po třech letech prověřil kvality zdejší megahospody Ovčárna. Jak jeho hodnocení dopadlo si přečtěte v jeho recenzi doplněnou o celou řadu fotografií. (Tohle byla poslední recenze Ovčárny ještě za fungování bystřického provozovatele Karla, který to tu pojal spíše jako takovou pivnici spojenou s polední velkovývařovnou. Tenkrát velmi strohý interiér pak bil do očí v porovnání s následným provozem rymického kuchaře Pavla, který to tu vyzdobil vycpaným zvířectvem, ale to už je jiná kapitola - pozn. red.).


Recenze: Sportbar Pohoda na Praze 1

14.5.2023 by Pavluscha
Pražské hospody

Náš externí dopisovatel Pavluscha si to tentokrát prošmejdil po hlavním městě, odkud nás neopomněl zásobovat informacemi o tamních pohostinstvích. Aktuálně k nám tedy přistále recenze sportbaru Pohoda nacházejícího se na Dlouhé ulici v městské části Staré Město. Jeho skoro absolutní hodnocení nás nenechává na pochybách, že díky okolní konkurenci si pražské podniky prostě musí držet vysoké kvality, jinak by bylo po nich. Takže vzhůru do útrob zdejšího sportbaru, nyní alespoň prostřednictvím dnešní recenze.

Počet recenzí celkem: 639


Napsali jsme před 5 lety

13.5.2018

Recenze občerstvení "Zátoka" v Pozlovicích
Pokud si dobře pamatujeme, tak před pár lety navštívil jistý Rotkader s Losem několik hospod v Holešově a Losovy recenze následně hutně komentoval. To se stalo i dnes, kdy Rotkader spolu s Losem navštívili nejlépe hodnocenou hospodu Zlínska pro rok 2017, a to občerstvení Zátoka, rozprostírající se v zátoce Luhačovické, alébrž Pozlovické, přehrady. Už tak rozsáhlé (navíc vysoce pozitivní) Losovo hodnocení je ještě rozsáhlejší díky mohutným Rotkaderovým komentům ke každému hodnocenému kritériu, takže si vyhraďte dostatek času, a v klidu si jejich recenzi pročtěte, protože to stojí za to.


Napsali jsme před 15 lety!

11.5.2008

RECENZE RESTAURACE "U LUĎKA" V BYSTŘICI P. H.
Tak už snad všichni stálí porotci letos své recenze zaslali. Tím posledním byl Myšák, který ovšem všechny ostatní překvapil, když zaslal bystřickou a ne výjezdní recenzi, jak je u něj zvykem. Proto vám dnes přinášíme recenzi hospody U Luďka, kterou naše porota moc nenavštěvuje, a o to je tato recenze cennější. (My jsme brali tuto putyku vždy spíše jako pivnici než jako restauraci, byť nad průčelím vstupních vrat se slovo "restaurace" hrdě neslo po celou dobu existence. V 90. letech zde fungoval i bar nalevo v průchodu, hospoda pak byla napravo; pokud jste průchodem prošli, dorazili jste na malou uzavřenou venkovní zahrádku, kam jste stejně museli tak jak tak, protože tam byly po levé straně záchody. A jestli jste si všimli, hovoříme zde v minulém čase; ano, zdejší provoz byl ukončen ještě před covidem v roce 2019 a aktuálně tu funguje pivnice "U Rybky", a hostuje zde pizzabar "Angelo" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

Recenze minipivovaru "Kněžínek"
Dnes se s Čivou opět podíváme do malebného kraje jihočeského, konkrétně kousek za krajské město do městské části Haklovy Dvory, kde se, obklopen několika rybníky, hvozdy a ptactvem zpěvavým nachází rozlehlý areál minipivovaru Kněžínek.


Napsali jsme před 15 lety!

4.5.2008

RECENZE "SOLNÉ KRČMY" V PROSTĚJOVĚ
Dnes jsme tu od toho, abychom vám představili recenzi od nového přírůstku do mezi čekateli na členství v porotě, od Divokého prasátka. Tento recenzent se vypravil do nedalekého Prostějova, aby nám zprostředkoval, jak se v Prostějově chlastá. A abychom vás nenapínali, tak se tam chlastá sakra dobře. A kde? No konkrétně v Solné krčmě, jejíž nadprůměrné hodnocení nás nenechalo na pochybách, že si Divoké prasátko pošmáklo. Chro! (Tato krčma již tehdy byla součástí penzionu s názvem "Alberta", a po čase se vytratil její původní název, a dodnes to tam funguje pod názvem celého penzionu. Jedna zajímavost ale zůstává, a sice dodnes funkční původní webové stránky, krásné, strohé, dřevácké, ale prostě pořád funkční, včetně odkazu na "Solnou restauraci", a taktéž na týdenní menu z posledního týdne měsíce června roku 2012! - pozn. red.).


Recenze: Hostinec U Krajčů v Pozlovicích

30.4.2023 by Los
Zlínské hospody

Městys Pozlovice je doslova našlapán různými občerstvovacími stanicemi, drtivá většina z nich jsou ovšem spíše jídelny než nálevny. Restaurací, pizzerií, hotelových či penzionových vývařoven taktéž hafo, ale kde si zajít jen tak na dobré pivko? Je tady jedna možnost, je to kousek pod kostelem, u hlavní cesty, a jmenuje se to tady hostinec U Krajčů. Tento byl na našem webu hodnocen již několikrát, ale je vidět, že jeho kvality časem rostou, což je konkrétně v postcovidové době skvělé znamení. Koncem března se sem vydal Los společně s místním štamgastem, aby konečně po roce opět poklábosili a nasáli nejen atmosféru této typické pivnice, ale taky nasáli do sebe pár pivek.

Počet recenzí celkem: 638


Napsali jsme před 15 lety!

27.4.2008

RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U ICELY"
Neexistuje mnoho hospod, které nemají oficiální název. Jedna z nich je dnes recenzovaná hospoda nacházející se na sídlišti, hned naproti nově vzniklé pizzerii. Oficiální jméno této hospůdky fakticky neznáme, jedni říkají "U Iicely", my jsme si ji pracovně nazvali "Bílá Hora". Název ovšem není důležitý, důležité je, jak se tady chlastá. No a toto šel prověřit Čiva, jehož recenzi na hospodu Bílá Hora vám dnes přinášíme.


Napsali jsme před 5 lety

Dvojrecenze "Aniččiného dvora" v Přerově
Myšák s Čivou si dali v Přerově scuka a společně zašli do hospůdky jménem Aniččin dvůr prověřit obsluhu, kterou zde před měsícem Čiva solidně zkritizoval. Tentokrát však bylo vše v pořádku a jejich společná dvojrecenze se nese ve velmi pozitivním duchu. (Sami nevíme, co se tady mohlo stát, vždyť ještě v prosinci na FB stránkách tohoto areálu bylo vše v pořádku, nicméně podle aktuálních zjištění je to tu natrvalo uzavřeno - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

20.4.2008

RECENZE "TIPSPORT BARU"
Počátkem tohoto roku byla v těchto místech uzavřena hospůdka "U krbu", fungující někdy od počátků tisíciletí, a hned v březnu téhož roku byl na jejím místě otevřen "Tipsport Bar". Jako první z naší poroty sem vtrhnul Ozzy, který samozřejmě neopomněl zpracovat pro naše čtenáře recenzi na tento podnik. Jak se tady pije a žije, to vám Ozzy připravil ve své aktuální recenzi Tipsport Baru. (V 90. letech to tu fungovalo pod názvem "Z club", v novém tisíciletí pak jako hospůdka "U krbu". Roku 2008 se to tu převtělilo do tohoto "Tipsport baru", kde to fungovalo až do covidového období. Aktuálně je zde denní kavárna "V ulici" - pozn. red.).


Recenze: Restaurace U Jána v Pozlovicích

16.4.2023 by Los
Zlínské hospody

Když se Los před 7 lety nastěhoval na Luhačovicko, tak samozřejmě neopomněl obejít spoustu tamních hospod, restaurací, pizzerií, pivnic a dalších pohostinských zařízení. Následné druhé kolo mu pak překazil na více než 2 roky covid, nicméně ten je dnes již běžnou nemocí a tak nic nebrání tomu, aby se Los vydal do zdejších putyk znovu. A nejinak je tomu i v dnešním případě, kdy v Pozlovicích navšítil restauraci bowling a pizzerii U Jána, kterou poprvé prověřil těsně před zmíněným covidem v roce 2019. Dnešní návštěva se uskutečnila po vydatném pozdně zimním výšlapu na Komonec společně s Matsem, a zrovna si řekněme, že se moc nevydařila. Více ale v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 637


Napsali jsme před 15 lety!

13.4.2008

RECENZE NONSTOPU "LAS VEGAS"
Mnoho z nás dnešní zrecenzovaný podnik nenavštívilo a asi ani nenavštíví. O to více samozřejmě potěší recenze tohoto non-stopu, abychom se přesvědčili o tom, že návštěva zde nestojí za to. A tak děkujeme Rumcajsovi, který se obětoval a tento pajzl navštívil. Proto čtěte Rumcajsovu recenzi na vietnamský non-stop Las Vegas nacházející se na náměstí vedle Městského úřadu, v domě, kde se dříve nacházela hospoda "U Stejskalů" a ještě dříve hospoda "U pavouka". (Tento vietnamský podnik byl vše jiné než jen chlouba mezi podhostýnskými pohostinstvími. Jasně, ne každý zajde do nóbl restaurace anebo do vyhlášené pivnice, a raději se zavře tady mezi další anonymní zoufalce, kteří si krátí čas nad hracími automaty. No, v každém případě je zde trvale uzavřeno, a tento objekt žije jen přes den v rámci asijského bistra, což je pro bystřické náměstí asi vhodnější forma služeb - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

8.4.2018

Recenze hospody v Sehradicích
Podle nás si asi nikdo nevzpomene na bývalého externího přispěvovatele Trpajzlika, který se na našich strákách mihnul v roce 2005 svou jedinou recenzí restaurace Podhoran. To už dneškem neplatí. Trpajzlik navštívil za účasti šéfredaktora Losa Hospodu v Sehradicích a sepsal své hodnocení (jak on sám nazývá - pošťouchnutí), které lze považovat za plnohodnotnou recenzi, a proto ji zde dnes uvádíme.


Recenze: Na Staré Kovárně na Praze 3 Žižkov

2.4.2023 by Pavluscha
Pražské hospody

Tak dnes pro vás máme opravdovou lahůdku, recenzi obnovené domovské hospody populární skupiny Tři sestry, Na Staré Kovárně sepsanou naším externím dopisovatelem Pavluschou, který shodou okolností směřoval na koncert ke 40. výročí vzniku zmíněné kapely. Tak doufáme, že konečně potěšíme i naše čtenáře z hlavního města, pro které je to první pražská recenze po neuvěřitelných více než 3 letech!

Počet recenzí celkem: 636


Napsali jsme před 15 lety!

30.3.2008

RECENZE CHVALČOVSKÉHO PENZIONU "CORONE"
Dnes máme pro vás lahůdkovou novinku, recenzi. A že se jedná o recenzi více než zajímavou, to vám můžeme garantovat. Všimli jste si, že na Chvalčově byl otevřen nový penzion? A že jeho součástí je megarestaurace? Ne? Asi jste špatně četli naše srnky, konkrétně novinku z 23.1.2008. V každém případě si tento fakt můžete ověřit při čtení Wickermanovy velmi zajímavé recenze na Penzion Corone doplněnou o velké množství skvělých fotografií. (Tato restaurace, stejně jako celý penzion, měl jen jepičí život, pokud to bylo rok, co to tu fungovalo, tak to bylo moc. Následně zdejší objekt stál dobrých 12-13 let nevyužitý, až v době postcovidové se v něm objevil vietnamský nonstop všehoobchod, jak už to na dědinách bývá. No tak sláva, i když nejde o putyku, tak alespoň už tady nestraší tento barák jako jeden z adeptů na urbex, ale žije - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

25.3.2008

RECENZE TURISTICKÉ CHATY "TESÁK"
Ale koukněme na něj, na uličníka, vloni jedna recenze a letos už na nás vyblil svou třetí? No hezky se nám rozchlastal chlapec. Tentokrát nám Los zaslal recenzi své oblíbené restaurace Tesák, kterou už zrecenzoval v roce 2006. Letos je hodnocení o poznání nižší a pokud jste zvědaví proč, tak si nenechte ujít Losovu aktuální recenzi. (Zde raději bez komentáře, každý ví, jak to na Tesáku vypadá, chata shořela a od té doby její provozovatelé kočují z jednoho objektu do druhého, aby nakonec si zařídili malý stánek, za který pak staví trochu větší provizorní provozovnu. Těch změn a novinek zde je tolik, že by to vydalo na knížku, a možná se tak nakonec stane - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

24.3.2013

RECENZE HOSPODY "NA TROJÁKU""
Měsíční pauza snad dala všem čtenářům opětovnou chuť ke čtení nových recenzí, takže vám dnes hned jednu speciální přináším. Los v doprovodu svého sparinga Pítkeče navštívil hospodu Na Trojáku, kde udělali bordel, ale nezapomněli si zapamatovat dostatek faktů pro sepsání recenze. (Ano ano, Pítkeč, jakožto častý Losův průvodce po Hostýnských pajzlech, sice žádnou recenzi nikdy nenapsal, a ani nenapíše, nicméně se ve všech oněch hospodách nesmazatelně zapsal jednak jakožto štamgast a jednak jakožto správný potenciální alkoholik, v dobrém smyslu samozřejmě myšleno. Hospoda Na Trojáku stále funguje, však poslední recenzi jsme mohli od Losa číst před necelým měsícem, a je vidět, že takovýchto horských chat je opravdu potřeba, aby člověk nabral síly a případně v onom retro prostředí zavzpomínal na bývalé zlaté hospodské časy - pozn. red.).


Recenze: Náhradní stánek chaty Tesák

19.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Když už jsme si to na konci zimy rajzovali po Hostýnských luzích a hájích, tak jsme samozřejmě nemohli minout i náš nejnavštěvovanější vrchol Tesák. Před vyhořelou chatou se nachází malý stánek, kde se i v zimním období snaží udržet nějakou klientelu a udržet jakous takous návštěvnost tohoto místa. V zimním období to tu určitě nemá své kouzlo, byť postát, popít i pojíst se tu jakžtakž dá, ale věříme, že jakmile odezní poslední mrazíky (což je děje právě v těchto dnech), a rozpučí se květena v okolí, najednou atraktivita tohoto venkovního občerstvení vystřelí nahoru raketovým způsobem. My s Matsem jsem tu pobyli někdy v půlce února ještě za hruhé zimy, a tak toto hodnocení i dopadlo, ale vězte, určitě tu nejsme naposledy a další a další hodnocení v teplých jarních a letních měsících budou následovat.

Počet recenzí celkem: 635


Napsali jsme před 20 lety!!!

14.3.2003

RECENZE HOSPODY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
První výjezdní recenze za hranicemi města Bystřice pod Hostýnem je hotova. Terčem našich výtek byla pro tentokrát hospoda U Králů, nacházející se v nedalekém Chvalčově. (Tak to teda koukáme, že jsme před těmi 20 lety brali za výjezdní recenzi i tu z Chvalčova. Hospůdka U Králů je již natrvalo uzavřena, po smrti pana majitele se jeho ženy nedokázaly o hospodu postarat, a tak již několik let objekt zeje totální prázdnotou a chátrá - pozn. red.).


Recenze: Bufet na sjezdovce na Tesáku

12.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

I přes naši již skoro 22letou hodnotitelskou činnost se najdou místa, která jsme nepoctili svou návštěvou. Jedno z nich ale dnešním dnes přestává být tabu a díky Losovi odkryje svá pohostinská tajemství. Vítejte tedy na cvičné sjezdovce na Tesáku, kde se vpravo od prodejního okénka na lístky nachází malý Bufet, majitelsky pod patronací pana Petra z penzionu "Pod Kyčerou", ale obsluhovatelsky pod palcem pana Mychala, taktéž z Přerova, majitele občerstvení "U Dokládalů". Toto pouze v zimě otevřené občerstvení je těžké navštívit, protože v posledních letech sněhové podmínky moc lyžování nepřejí, ale naštěstí se letos v polovině února konečně zadařilo, a tak neváhejte a nahlédněte do malé místnůstky s typickým výdejním okénkem bufetového typu.

Počet recenzí celkem: 634


Napsali jsme před 15 lety!

9.3.2008

RECENZE HOSPODY "U NÁDRAŽÍ" ALIAS "U BOBRA"
Ano ano, jak jste si mohli z nadpisu všimnout, naše nádražka změnila název. Zaběhnutý a všem známý název "U Bobra" byl vyměněn za název "U nádraží", což je vzhledem k umístění více než logické. No a do této hospody se vydal Candát, aby zjistil, jestli měla změna názvu vliv na kvality této knajpy. Měla. Bohužel. Více v Candátově recenzi U nádraží. (Dnes zde již není žádná nalévárna, ať už by se jmenovala jakkoliv. Hospoda byla uzavřena někdy na počátku covidové éry a byla uzpůsobena jako průmyslový objekt alias administrativní zázemí jedné místní stavební firmy - pozn. red.).


Recenze: Hostinec Na Trojáku na Trojáku

5.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Hostýnské vrchy mají několik klíčových míst, kde se turisté chtěnechtě prostě musí objevit, ať už díky odstavenému automobilu, případně z důvodu zkoumání okolních krás. V každém případě pak tato klíčová místa disponují něčím podstatnějším, a tím jsou občerstvovací svatostánky, alias podhostýnská pohostinství. Těchto vrcholových míst není mnoho, konkrétně se bavíme logicky o Hostýnu, následně pak o Tesáku, a tím třetím a posledním je Troják. A právě sem opět zamířil Los se svou družinou, aby se zahřáli, napojili a nakrmili v místním hostinci u cesty, zvoucím se netradičně Na Trojáku, stejně jako celý zdejší rozsáhlý rekreační areál, zahrnující kromě této putyky ještě hotel, podzemní bowling, bazén, squash, saunu a samozřejmě sjezdovku. Dnešní procházka se uskutečnila i přes výraznou nepřízeň počasí, a tak de facto přesně po roce máme další příležitost nahlédnout do místní hospody.

Počet recenzí celkem: 633


Napsali jsme před 5 lety

4.3.2018

Recenze pizzerie "Einstein" na Letné
Beer Belly opět navštívil hlavní město a neopomněl se tam napojit a občerstvit. Jeho kroky se Praze ubírají často na uzemí Dejvic a Bubenče, proto nepřekvapí, že jeho dnešní recenze je na bubenečskou pizzerii Einstein, nacházející se v jedné z uliček blízko parku na Letné, takže odskočit si sem na gábl po příjemné procházce či projížďce není od věci. Tedy pokud vám nebudou vadit některé nedostatky, které Beer Belly při své návštěvě odhalil.


Napsali jsme před 15 lety!

2.3.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY "U KOLA" V BRNĚ
Taktéž Los si občas vyrazí za hranice Bystřice, a byť v životě nebyl dál než v Holešově, protentokrát si vyrazil nebývale daleko, až do hlavního moravského města, do Brna. A nebyl by to Los, aby neotestoval nějaký brněnský pajzl. V jeho pivním periskopu se objevila typická čtyřka, ani nevěřil, že se na něj uprostřed velkoměsta obrátilo štěstí čelem. Nebo následně Los své návštěvy litoval? To si přečtěte ve výjezdní recenzi brněnského pajzlu U Kola, nacházejícího se kousek od vlakového nádraží Brno-Židenice. (Podle internetových zdrojů funguje tato čtyřková pivnice dodneška a to je moc pozitivní zjištění. Pro zajímavost, jak se tam tehdá Los dostal; byl tam několikrát, protože hned přes cestu bylo dámské kadeřnictví, kam v tehdejších dobách jezdíval se svou nebožkou, a U kola si krátil chvíle čekání. Jelikož nebožka je již dávno minulostí, taktéž zdejší návštěvy jsou pro Losa navždy uzavřenou záležitostí - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

2.3.2003

RECENZE HOSPODY "NA KAMENCI"
Navštívili jsme hospodu Na Kamenci. Naše letošní hodnocení (ve srovnání s těmi předchozími) potvrzuje skutečnost, že kvalita této kdysi dobré hospody neustále klesá. Určitě však existuje skupinka spoluobčanů, kterým se zde líbí a toto místo vyhledávají. Kteří to jsou? Přečtěte si naši recenzi. (Jak asi nevíte, tak tato hospoda, ještě pod názvem "U Supa", byla naší historicky první recenzí na našem webu, a odstartovala dodnes trvající recenzentské hody. Pod názvem "Na Kamenci" to tu fungovalo snad rok, možná o něco déle, nicméně už v roce 2005 to tu jelo na plné obrátky pod názvem "U tří šutrů". Tato hojná éra pak trvala zhruba 5-6 let, než se to tu natrvalo uzavřelo, což platí dodnes - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

28.2.2003

RECENZE HOSPODY "U LUĎKA"
Konečně je hotova letošní recenze hospody U Luďka. Nutno podotknout, že se i tento rok drží její bodové hodnocení stejně vysoko, a to zejména díky Kuzmičovi, který si ji velmi oblíbil. (Ani tato hospoda, pivnice, restaurace a bar v jednom nepřežila do dnešních dní. Zavřela ještě před covidem v roce 2019, ale místní štamgasti nemusí tak úplně smutnit, protože na jejím místě stojí další pohostinství, a sice "U Rybky". Navíc po uzavření pizzerie Angelo v nedalekém domě Sušil se tato přesunula taktéž sem a tak je zde stále živo - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

25.2.2018

Recenze pivovaru "Pegas" v centru Brna
V samotném centru Brna se nachází hotel, pivovar a pivnice v jednom, nesoucí název bájného koně Pegas. Jestli je ovšem tak bájná i návštěva tohoto pajzlu, to nám dnes přináší Myšák ve svém hodnocení.


Napsali jsme před 15 lety!

24.2.2008

RECENZE NEJNOVĚJŠÍ HOSPODY "NA KLEMPÍRNĚ"
Nejnovější přírůstek na bystřickém pivně-hospodském poli neunikl pozornosti naší poroty, a tak vám můžeme přinést aktuální recenzi na hospodu Na klempírně ála Ozzy. (Hospůdka to tehdy byla pod vedením pana Radka, který posléze pozvedl do výšin Cafe Sport bar naproti bystřického Alberta a aktuálně provozuje hospodu U Černocha vedle bývalého Amia. Ale zpátky ke Klempírně, je potěšující každý den zjišťovat, že jako jedna z mála je tato hospoda stále v provozu - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

19.2.2018

Recenze "Local Lokalu" v Olomouci
Dnes pro vás máme knajpu olomouckou Local Lokal, která sice byla recenzována před „pouhým“ půlrokem, nicméně za tu dobu stihla změnit provozovatele, a tak to sem Čivu nalákalo znovu, aby zjistil, zda proběhla změna k lepšímu, či k horšímu, a zda se třeba splnilo nějaké to přání z recenze minulé. (Dnes na stejném místě najdete hospodu stejného ražení, ale pod změněným názvem "LocAle Pub" - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

19.2.2003

RECENZE RESTAURACE "BEST"
Další recenze, tentokrát hospody s neobvyklým názvem Best, sice proběhla již před dvěma dny, ale z nedostatku času Vám ji předkládáme až nyní. Nezapomeňte také hlasovat pro svou oblíbenou hospodu v anketě umístěné na stránce se seznamem recenzí. (Tahle restaurace v prvním patře měla kdysi i svou vlastní, a řekněme si otevřeně, že hojně navštěvovanou, diskotéku v přízemí. Ta sice postupem doby zanikla, nicméně restaurace s bowlingem funguje úspěšně do dnešních dní, což je v Bystřici docela rarita, protože de facto všechny okolní hospody, které byly otevřené ještě v 90. letech, jsou po smrti. Možná to svědčí o kvalitě zdejších služeb, nevíme, dlouho jsme tu nebyli, ale jako příjemné překvapení to je, to je fakt - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

18.2.2003

RECENZE BARU "ČERNÁ HORA"
Porota navštívila Černou horu Jaké jsou naše dojmy? (Bar Černá Hora vzniknul v prostorách bývalé sauny jako přímý nástupce City baru alias Siťáku. Holešovský provozovatel Tomáš vyšvihl jeho úroveň na top hospodu v širokém bystřickém okolí, nicméně následně mu počátkem nového tisíciletí nebyl prodloužen nájem a tak se přestěhoval do své vlastní putyky v Holešově. A tady to začalo upadat, uvadat, až se to tu někdy před covidem uzavřelo natrvalo - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

17.2.2008

RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Už bylo na čase, aby se i Los zapojil do recenzentského dění na letošních srnkách. Jeho loňská jedna jediná recenze byla trestuhodně málo, nicméně pro letošek přislíbil výrazné polepšení. Jako první v pořadí si pro vás připravil recenzi hospody U Králů na Chvalčově, kterou navštívil čistě z recenzentských důvodů asi podruhé v životě. Mimochodem, tato recenze byla naposledy zrecenzována Kryšpínem a Ženou se dvěma tvářemi v roce 2003, takže už bylo na čase. (Nejzajímavější na této hospodě bylo v oněch prehistorických dobách to, že zde disponovali odděleným televizním salonkem, kde se pouštěly tehdy zřídka dostupné sportovní a jiné satelitní programy. S postupem doby nicméně tato místnost ztrácela na atraktivitě, až zcela zanikla, stejně tak jako celá tato hospoda posléze někdy kolem roku 2017 - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

15.2.2003

RECENZE NÁDRAŽKY "U BOBRA"
Nová recenzentská sezona slavnostně zahájena! Začínáme aktualizovanou recenzí hospody U Bobra. Co se v ní od loňska změnilo a co zůstalo při starém? (Tahle nádražka nesla pojmenování U Bobra ještě pár následujících let, nicméně někdy v roce 2006 plusmínus došlo k přejmenování na logičtější název U nádraží. Tím nic neztratila na své syrovosti a oblíbenosti u tehdejších štamgastů a čtyř- až pěti-boďáků. Tak tomu bylo pak následující více jak dekádu, kdy to tu občas provětral návštěvou %Čiva, naposledy v roce 2014. Pak nic, nic, nic, až někdy v době před covidem se to tu změnilo v průmyslový objekt jedné stavební firmy - pozn. red.).


Recenze: U bílého koně na Rusavě

12.2.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Pokud projíždíte Rusavou kolem koupaliště, tak pak míjíte hotel Ráztoka, uzavřené občerstvení U kůlu, za mostem pak trochu skrytou mysliveckou chatu Grůň a už si to směřujete k přehradě. A těsně před ní po pravé straně se nachází rozlehlý areál turistického rekreačního střediska U bílého koně s rozesetými chatkami a sruby a hlavní budovou, sloužící jak jako restaurace, ale se svými několika pokoji i jako penzion. A právě sem zavítal Los, který se tu zjevil po předlouhých 4,5 letech. Ani tato léta ivšem nic neztratila na atraktivitě zdejšího posezení a prostředí, což Los neopomněl náležitě vychválit, a vy si tak dnes můžeme přečíst recenzi aktuálně nejlépe hodnocené hospody na Podhostýnsku.

Počet recenzí celkem: 632


Napsali jsme před 5 lety

11.2.2018

Recenze KMP v Budějicích
Poslední dobou se to na našich srnkách hemží zejména hospodama ze Zlína nebo z Prahy. Tak si Čiva řekl, že trochu pročísne pěnu a přidá zase něco z jihu Čech – no a kam zajít na inšpekci než do nejlepší budějovické knajpy Klub malých pivovarů alias KMP, ještě k tomu když od minulé recenze uplynul více než rok a půl.


Napsali jsme před 10 lety ...

10.2.2013

RECENZE PSEUDOPAJZLU "U TROJNOŽKY"
My vlastně ani nevíme, jak se pajzl, který dnes Los zrecenzoval, jmenuje. Právě proto neustále používáme pomocný název U trojnožky, který poprvé použil Candát v rámci sepisování své první recenze této hospody z roku 2005, a to proto, že zde tehdy údajně pobíhal třínohý pes. Místní navštěvovatelé pak nazývají tuto pseudoknajpu internetovou pivárnou. Ať už je to jak je to, Los se odvážil sem vstoupit a sepsat po dlouhých předlouhých 7 letech další recenzi tohoto pajzlu. (V daný rok to tady ještě stihl zrecenzovat Čiva a pak se zdejší brány nadobro uzavřely. Tento pokus omyl na pivním poli nicméně vydržel úctyhodných 9 let naživu, a tak i přes ne zrovna příjemné posezení si tady povyražení našla celá řada lidí - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

4.2.2018

Recenze žižkovské pivnice "Radyně"
Náš nový přišpěvovatel Karel má opravdu široký záběr, jednou pošle recenzi ze středu Moravy, jindy z Prahy, je to holt cestovatel. Dnes tu máme na řadě další pražskou hospodu, konkrétně pivnici Radyně nacházející se ve změti uliček pražského Žižkova. Jedná se o ten nejtypičtější pajzl se vším všudy a takovéto hospody my prostě můžeme, proto jsme rádi, že alespoň pomocí Karlovy recenze sem můžeme nakouknout. U bílého koně (No, díky Karlovu nakouknutí víme, že se jednalo nejen o ten "netypičtější pajzl", ale taky o špinavou hospodu s nedobrým pivem. Proto nás dnes ani nepřekvapilo aktuální zjištění, že je tu trvale uzavřeno - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

3.2.2013

RECENZE HOSPODY "U LUĎKA"
Byť je první neděle v měsíci a tato obvykle patřila vždy zveřejnění recenze výjezdní, tak z nedostatku externího materiálu dělám protentokrát výjimku a zveřejňuji Čivovu recenzi na hospodu U Luďka. Zajímavostí beze sporu je, že tato hospoda dosud se držící na předních příčkách mezi recenzemi nebyla na našich srnkách recenzována dlouhých předlouhých 5 let! Tak co se zde změnilo vám dnes Čiva prozradí ve své recenzi. (Tato dvojhospoda, nalevo bar, napravo restaurace s pivnicí, nám věčně unikala z pozornosti, a tak jsme vůbec rádi, že se našel někdo, kdo by to tu podrobil recenzi. A o to víc, když už or roku 2019 jsou zdejší brány navěky uzavřeny. No, vlastně nejsou, funguje tu pivnice U Rybky společně s azylem pizzabaru Angelo, ale to už jsou zcela jiné příběhy než původní provoz - pozn. red.).


Recenze: Náhradní provoz č. 2 na Tesáku

22.1.2023 by Los & Rotkader
Bystřické & podhostýnské hospody

Tak chatě Tesák se prostě smůla lepí na paty; po jejím vyhořením de facto přesně před rokem se nastěhovali do náhradního provozu ve vedlejší chatě Meopta. Tam přežili léto a vlastně i skoro celý podzim, aby tam prostě chtě nechtě museli svůj provoz ukončit. A tak se nabídla další možnost, jít sem do turistické kamenné chaty u cesty. A proč ne? A my měli to štěstí, že jsme zdejší krátký provoz (jen pár dní mezi vánočními svátky) zastihli v plné síle, a tak že můžeme podat našim čtenářům aktuální reportáž. Tak tedy čtěte, jak se daří náhradnímu provozu chaty Tesák č. 2. Aktuálně v roce 2023 sice tento provoz ještě nefunguje, ale věříme v brzkou dohodu s bystřickým klubem turistů, aby to tu na čas opět ožilo; a my vás budeme samozřejmě o všem informovat.

Počet recenzí celkem: 631


Napsali jsme před 10 lety ...

20.1.2013

RECENZE RUSAVSKÉHO KLENOTU "U KŮLU"
Jistě si někteří z vás vzpomenou, s jakou slávou jsme v roce 2010 uvedli na našich srnkách 200. recenzi, a pokud ne, tak mrkenzíhír. Jednalo se zároveň o první recenzi na tento podnik na našich srnkách, takže tehdejší oslava byla zcela na místě. Dnes vám tedy přinášíme aktuální recenzi téhle rusavské hospůdky krásně nazvané U kůlu podle skutečného kůlu, který stojí na venkovní zahrádce této hospody. (Tak tady to nefunguje již od roku 2017 a jak jsem se dozvěděl z místního zdroje, ani nikdy už fungovat nebude. Přece jen provozovatelé jsou již hodně v důchodovém věku a potomci o provoz nemají zájem. Tak ledaže by to tu někdo sakum pikum odkoupil a zprovoznil, což sice není úplně nereálná představa, ale moc tomu nevěříme - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

13.1.2008

A ZASE TEN "HANUŠ"
Ozval se nám Kafka - čekatel na členství, že prý mý zájem se zúčastnit zimního setkání poroty. A že prý nám pošle obratem dvě recenze, aby splnil podmínku pro přijetí. My říkáme, proč ne. A tak vám v tuto chvíli můžeme představit druhou Kafkovu recenzi, tentokrát na knajpu U Hanuša. Tato hospoda byla a je v naších luzích hájích jedna z nejkontroverznějších, alespoň co se hodnocení týče, nehledě na to, že je to již šestá recenze za dobu existence našich srnek. A to je dobře, protože můžeme srovnávat. Jak si vedla tudíž hospoda U Hanuša v roce 2008? To si nenechte ujít v Kafkově recenzi. (Tak pivnice U Hanuša je již dlouhá léta minulostí a funguje už jen "levá" půlka objektu s restaurací. V místě původní pivnice nicméně není úplné mrtvo, nachází se tam totiž nonstop herna, ale jak asi tušíte, tam se nikdo z nás na výzvědy jen tak nevydá, aby prozkoumal tamní kvality. A tak aspoň máme na Hanuša jak vzpomínat, vždyť přece jen máme v archivu hned 10 recenzí - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

7.1.2018

Recenze "U bílého koně" na Rusavě
Dnes máme na našem webu svátek, protože dnes zveřejňujeme již 500. recenzi! Dosažení takového milníku si zaslouží i odpovídající recenzi, a tak jsme Los přichystal velmi pozitivní hodnocení penzionu a restaurace U bílého koně na Rusavě, kde se konaly již dva křty našich ročenek, a letos tomu bude asi stejně tak. Los to zde navštívil i mimo křty několikrát, takže jeho recenze není jen dílem jednoho odpoledne či večera zde stráveného, ale jakožto souhrn pojmů a dojmů z mnoha návštěv, což činí jeho recenzi o to víc zajímější a objektivnější! (A protože penzion a restaurace U bílého koně stále funguje, tak se sem Los i s Divokým prasátkem po předlouhých 5 letech opět vypravil, prozkoumal místní zvyky a obyčeje, a za pár týdnů tady na srnkách přistane čerstvé hodnocení. Jinak nás těší, že to U bílého koně stále vzkvétá, rozrůstá a že ani doba covidová neubrala nic na snažení majitelů a kvalitě zdejšího posezení - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

6.1.2013

RECENZE TURISTICKÉ HOSPODY "TESÁK"
Dnešním dnem opět navazujeme na tradiční nedělní zveřejňování recenzí. Tuto neděli mám pro vás nachystnou svou recenzi turistické vývařovny Tesák, kterou tímto recenzuji již popáté!!! Jak se kvality této hospody vyvíjí v čase si můžete přečíst v jednotlivých recenzích z minulých let a porovnat je s recenzí dnešní. A zjištění je to nemilé, to si řekněme hned na úvod... (Asi všichni víme, jak chata Tesák dopadla, a že je tomu skoro rok, co kompletně shořela. My sledujeme aktuální vývoj na Tesáku a tak víme, že je otevřen náhradní provoz v kamenné turistické chatě u zastávky, na jehož recenzi se můžete těšit již příští víkend - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

6.1.2008

RECENZE RUSAVSKÉ CHATY "GRŮŇ"
První recenze roku 2008 patří protentokrát nejnovějšímu přírůstku v naší porotě, a sice Plachťákovi. Ten se vydal na Rusavu, kde je dost hospod, nicméně dosud málo zrecenzovaných a tudíž i málo známých co se do pivních kvalit týče. Tentokrát si vzal na paškál mysliveckou chatu Grůň, nacházející nalevo od silnice kousek od chatek před přehradou. (Restaurace v chatě Grůň přežila i dobu covidovou a tak i dnes je možné se zde zastavit a načerpat síly. Na tuto recenzi z roku 2008 po předlouhých 10 letech navázal v roce 2018 Beer Belly, a tak jen doufáme, že se tady objeví a ohodnotí místní pochutiny někdo dřív než za dalších 10 let - pozn. red.).


Recenze: Hotel Říka na Chvalčově

1.1.2023 by Los & Rotkader
Bystřické & podhostýnské hospody

Vítáme naše čtenáře v novém roce 2023 a přejeme jen to nej. Doufáme, že se nám podaří udržet atraktivitu našeho webu i nadále, a že budete s našimi články spokojeni a budou pro vás přínosné. A jak se říká, jak na Nový rok tak po celý rok, tak hned na úvod jsme pro vás připravili lahůdkové hodnocení hotelové restaurace Říka, sepsané Losem, který se zde ještě v předcovidových dobách vyskytoval pravidelně mezi vánočními svátky a taktéž nás každoročně bombardoval recenzemi tohoto podniku. Snad se tedy začíná blýskat na lepší časy a toto Losovo pravidlo povstane z popela. Pro úplnost dodáváme, že s komentáři a dalšími detaily opět přispěchal Rotkader.

Počet recenzí celkem: 630