Novinky v roce 2022

Napsali jsme před 10 lety ...

26.12.2012

RECENZE HOTELU SPORT VE SVOBODĚ N. Ú.
Těsně před letošními vánočními svátky se mi do majlu dostala výjezdní recenze Hotelu Sport ve Svobodě nad Úpou, což je sice sakra daleko až někde v Krkonoších, ale zase na druhou stranu pořád lepší něco někde daleko od někoho neznámého, než velké kulové zde na webu tento rok! Takže si můžete pročíst, jak se chlastá a žere v Krkonoších. Tuhle recenzi pro vás sestavil a nafotil náš nový čekatel na členství v porotě, který není nikdo jiný než Sibirskyvlk. Díky! (Od těch dob se Sibirskyvlk již nikdy neozval a tak toto jeho hodnocení dodnes zůstává jedinou vzpomínkou na něj. Bohužel i hotel Sport je již minulostí; sice se nepodařilo podle webu dohledat kdy se tu definitivně uzavřely brány, ale faktem je to, že je to tu uzavřeno nadobro dodnes - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

24.12.2017

Recenze hostince "Pod lipami" na Chvalčově
BMalá nenápadná hospůdka na Chvalčově, vedle obecního úřadu a hasičské zbrojnice, bez webových stránek, bez jakéhokoliv elektronického kontaktu, bez jakékoliv reklamy či jiných marketingových aktivit, a přesto stále otevřená a navštěvovaná. Ano, takový je hostinec Pod lipami alias "Kabaňa", legenda mezi legendami, navštěvovaný snad již našimi rodiči i prarodiči, opředený nespočtem báchorek i jiných událostí. Kdyby zdi mohly mluvit, napsaly by dílo hodné Ottova slovníku naučnému. Přesně sem se opět vypravil RUMcajs, aby nám po dalších dvou letech od jeho předchozí recenze napsal, jak tu jde život. Hurá do Kabaně! (Hostinec Pod lipami stále funguje a jsou spolu s hotelem Říka jedinými funkčními pohostinstvími na celém Chvalčově. Ale RUMcajs už nějak nefunguje, tohle byla jeho poslední recenze, kterou přispěl na náš web, a to je k dnešnímu dni fakt 5 let. Nebýt jeho neokecatelných zásluh při založení našich srnek, už dávno by se z poroty odkutálel - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

17.12.2017

Recenze dejvické putyky "U Pětníka"
Beer Belly se opět vydal do pražského velkoměsta, a opět nám z něj zaslal recenzi, tentokrát na hospodu U Pětníka, která je součástí sítě dejvických hospod a putyk pod všříkajícím názvem "Dejvické restaurace". Jeho pozitivní hodnocení nás nenechává v klidu a myslíme si, že se Pražáci prostě maj dobře, viď?


Napsali jsme před 15 lety!

16.12.2007

RECENZE PAJZLU "JEDNOTA" V JANKOVICÍCH
Dnes vám přinášíme letošní pravděpodobně poslední recenzi na našich srnkách. Zpracoval ji pro vás Čiva, který se obětoval a zajel za recenzentským účelem až do Jankovic, kde většina z nás v hospodě nikdy nebyla, by co víc, asi ani v centru Jankovic. Jedná se o hospodu Jednota, resp. o hospodu bez názvu nacházející se v budově bývalého obchodu Jednota - a tak jsme si tento název vypůjčili. Hodnocení je lehce nadprůměrné a tak určitě Čivova recenze stojí za přečtení. Vzhůru dolů! recenzi. (Jak se vyvíjel, nebo spíše nevyvíjel, další příběh této vesnické postsocialistické hospůdky, to vůbec netušíme, takže až nyní zjišťujeme, že už asi dávno neexistuje. Naštěstí pro místní štamgasty na stejném místě funguje hospoda dál, akorát nyní pod vznešenějším názvem "Na ranči". Jak to tam ovšem vypadá, to asi nezjistíme, nikdo z porotců již v okolí nebydlí a maximálně Jankovicemi projíždí; škoda - pozn. red.).


Posmrtná recenze náhrady chaty Tesák

4.12.2022 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

A je to tady, nejčernější scénář ze všech černých scénářů se vyplnil a po lednovém vyhoření chaty Tesák se natrvalo uzavřely brány i jajího náhradního provozu v prostorách chaty Meopta. Los s Pítkečem měli to štěstí, že zrovna onen poslední otevřený víkend 26.11.2022 sem zavítali a mohli se tak důstojně rozloučit s tímto prostředím. A tak tedy vězte, že zde se pilo, jedlo a žilo stejně dobře jako v originálním provozu, a proto si vychutnejte "posmrtné" hodnocení chaty Tesák-Meopta okořeněné výstižnými komentáři našeho rýpala Rotkadera. Vývoj na Tesáku budeme samozřejmě bedlivě sledovat a přineseme vám jakékoliv noviny, které se dozvíme. RIP.

Počet recenzí celkem: 629


Napsali jsme před 15 lety!

9.12.2007

RECENZE KNAJPY "U KAPLIČKY" V RYCHLOVĚ
Pamatujete, jak si v srpnu Čiva postěžoval, že namísto "U Mouchy" musel navštívit rychlovskou dolní hospodu "U kapličky", lidově nazývanou "U Hňupa", načež neváhal a napsal na ni hned svou recenzi. Ozzy se taktéž činil a svého pivního druha v návštěvě napodobil a zaslal svou verzi, jak to v této hospodě vypadá. Takže vám tady dnes servírujeme Ozzyho recenzi pajzlu U Kapličky, která dopadla oproti Čivově o poznání lépe, byť je bez fotek, což je rozhodně škoda. (K uzavření provozu došlo v průběhu roku 2019, což bylo zaznamenáno jen díky tomu, že při projíždění kolem tohoto objektu najednou z exteriéru zmizela cedule s názvem hospody a logem piva - pozn. red.).


Recenze jídelny ve wellness hotelu Horal

4.12.2022 by Los
Meziříčské hospody

No je jasný, že toto výstavní rekreační sídlo HP Tronic nenavštíví jen tak někdo. Tady se jezdí za přepychem a nadstandardními službami ve stylu wellness, golfu a dalších radovánek pro horních deset tisíc. Místní hotelová restaurace sice nese skromný název Valašská hospůdka, ale asi nikdo moc nevěří, že se jedná o podobnou turistickou vývařovnu ve stylu Tesáku či Trojáku. A ti co si to nemyslí, tak mají pravdu. Ale dost bylo řečí, pojďme se ponořit do luxusního prostředí wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. No, vlastně ono to tak přímo ve Velkých Karlovicích není, je to až těsně před státními hranicemi v oblasti zvané Uzgrúň, ale ti co sem jedou to prostě stejně najdou. Jo ale pozor, ještě jeden wellness hotel Horal se nachází i v nedalekém Rožnově p. R., tak ať tady na východní Moravě moc nebloudíte.

Počet recenzí celkem: 628


Napsali jsme před 15 lety!

3.12.2007

RECENZE KAVÁRNY "ČAS" V OPAVĚ
Jak to tak sledujeme, tak naše porota začíná koncem roku pěkně chlastat, protože recenzemi se to na našich srnkách začíná jen hemžit. A tak se i Myšák po čase ozval a přispěl do mlýna svou další výjezdní recenzí. Tentokrát se jedná o výjezdní recenzi Kavárny Čas v Opavě, za čež mu budiž dík, zvláště proto, že jeho hodnocení svědčí o tom, že tam musel z recenzentských důvodů sedět se značným sebezapřením. (Tak tohle místo je asi pro pohostinské účely prokleté. Kavárna Čas je již dávno minulostí, od té doby se tady pokoušeli štěstí další v řadě, a to pod názvem Zastávka bar, a následně ještě Bar Návrat. Aktuálně se zde již žádná hospoda nenachází a objekt cca od roku 2017 slouží jako galerie uměleckého spolku Bludný kámen - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

3.12.2017

Recenze "Pizzerie" v Osíčku
Pizzerie v Osíčku, to býval v minulosti pojem, a zdejší kuchyně sloužila jako etalon pro další restauračky široko daleko. Říká se, že se zde jídla zhoršila, a jestli je to pravda, to pro vás zajel zjistit náš nový dopisovatl Karel. My si spíš myslíme, že konkurence nespí a úroveň svých gastronomických dovedností pozvedla natolik, že se Pizzerie Osíčko stala prostě jenom jednou z dalších restaurací, ničím výjimečnou, ničím extravagantní. Do jaké míry vás osíčská picérka může oslovit a pohostit, to už si přečtěte v dnešní recenzi. (Tak tahle picérka stojí a funguje dál na svém místě, což je s ohledem na její výskyt na vesnici přinejmenším překvapující. Na druhou stranu stojí přímo u hlavního tahu na ValMez, kde denně projedou tisíce aut, takže o klientelu snad nouzi nemá. A to je fajn, je dobré zjistit, že podniky, které my známe ještě skoro ze svých dětských let, tu stále jsou, stále slouží a je možno stále v nich nasát jedinečnou atmosféru - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

26.11.2017

Recenze pivnice "Budvarka" v Dejvicích
Beer Belly jezdí do Prahy často, a proto má navštívenu celou řadu tamních hospod. Do pivnice Budvarka se podívá vždy rád, a co teprve, když tato knajpa prošla před nedávnem totální rekonstrukcí, to je její návštěva pak povinnost. Proto si nenechte ujít dnešní recenzi této pivnice v pražských Dejvicích, nacházející se na půli cesty mezi vlakovým nádražím Dejvice a Vítězným náměstím.


Napsali jsme před 15 lety!

22.11.2007

RECENZE MEDVĚDA V TATRANSKÉ LOMNICI
Jak už jsme v diskuzi před nedávnem zmiňovali, naše porota se rozrostla o nového stálého člena. Tato skutečnost nás moc potěšila, protože spíše bývá pravidlem, že čekatelé na členství se nedočkají, resp. nezašlou požadovaný počet tří recenzí, dokonce i aktivní externí recenzenti postupně opouštějí své pozice. Tímto tedy o to srdečněji přivítejme Plachťáka do naší stálé poroty, jehož třetím recenzentským počinem na našich srnkách je výjezdní recenze hospody U Medvěda v Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách, doplněná celou řadou skvělých fotografií. Třikrát hurá. (Adresa této hospody nebyla Plachťákem poznačena, proto nám dalo docela zabrat zjistit, kde leží, respektive ležela, a co se s ní stalo. Tak vězte, že tato původní česká hospůdka je nenávratně minulostí, a na jejím místě, de facto ale ve stejném provedení bez nijakých zásahů do interiéru, dnes funguje regulérní steakhouse pod zvláštním názvem Ponderossa; co se tak podařilo ze sociálních sítí zjistit, tak asi od roku 2017. No, snad slouží turistům stejně jako původní hospůdka, nicméně protože už Plachťák na naše stránky nepřispívá, tak není nikoho, kdo by aktuální kvality ověřil - pozn. red.).


Recenze restaurace Kyčerka v Karlovicích

20.11.2022 by Los
Meziříčské hospody

To, že HP Tronic vlastní půlu Velkých Karlovic, to asi není pro nikoho překvapení. Proto ani nás moc nepřekvapilo, když jsme v rámci naší cyklovýpravy přibrzdili ve Velkých Karlovicích před hospodou Kyčerka a opět na nás vybaflo známé logo této elektrofirmy. No nic, sice jsme chtěli zapadnout do nějaké čtyřkové hospody, přece jen jsme byli zablácení a zpocení jak hovada, ale co už, hlad a žízeň byli silnější než náš ostych a tak jsme sem napochodovali tak jak jsme byli. A neprohloupili jsme.

Počet recenzí celkem: 627


Napsali jsme před 5 lety

19.11.2017

Recenze restaurace "U Šímů" v Luhačovicích
Losovi se v lázeňských Luhačovicích docela zalíbilo, proto to tu hojně navštěvuje a samozřejmě jakožto správný šefredachtór nezapomíná ani na návštěvy místních hospod a restaurací. Další v pořadí je restaurace U Šímů, která se nachází přímo u kruhového objezdu kousek od začátku známé promenády. (Světe div se, ale i tato pajza přežila dobu covidovou! A tak to 3x hurá! Mno, ona zase taková sláva to není, přece jen je tam otevřeno spíše přes den na meníčka a po večerech pusto prázdno tma, ale aj tak můžou lázenští šviháci sem lákat lázeňské švihačky na dvě deci aspoň přes den; mnoho hospod toto štěstí nemělo a jsou kaput úplně - pozn. red.).


Recenze bistra Gigula na Soláni

13.11.2022 by Los
Meziříčské hospody

Na vrcholu sjezdovky Hutiska Solanec se jako všude jinde nachází pravý skibar. Nicméně jak takové podniky vypadají po zbytek roku? Krásně, funkčně, s parádní atmosférou. A právě toto místo Los navštívil v rámci cyklovýletu a přinesl nám hodnocení horského bistra Gigula ještě těsně předtím, než se to tu opět změní na již zmíněný apreski bar.

Počet recenzí celkem: 626


Napsali jsme před 5 lety

12.11.2017

Recenze hospody "Na hřišti" v Újezdě
Nový externí dopisovatel Karel nám dnes přináší již svou druhou recenzi, tentokrát na letní bufet a hospodu Na hřišti v Horním Újezdě, který se nachází na půli cesty mezi Bystřicí p. H. a Kelčem u ValMezu. Dnešní recenze je navíc obzvlášněna i reportáží z fotbalového utkání, kterého se Karel při své recenzi zúčastnil, s názvem Újezdský Řepka. Děkujeme.


Napsali jsme před 15 lety!

11.11.2007

RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ"
Tentokrát vám přinášíme opravdovou lahůdku - recenzi hospody U Tří šutrů pro rok 2007, a to v Kafkově podání. Pro úplnost dodáváme, že se Kafka stává nejnovějším čekatelem na vstup do naší poroty, přestože o něm vůbec nic nevíme - teda až na to, že nemá foťák. :) Jen pro úplnost dodáváme, že se knajpa U tří šutrů se tímto stává nejvíce recenzovanou bystřickou hospodou, protože za dobu existence našich srnek jde již o pátou recenzi. (Tento zlatomládežnický noční podnik žil vždyd až do rána, protože jeho provozovatelé prostě pro své hosty udělali první poslední. Ani to ale nezabránilo konci této putyky v roce 2009. Ale hold doba se mění, podobné podniky dnes již na pohostinském poli nemají co dělat, nicméně oněch deset let fungování určitě zanechalo v mnohých z nás nesmazatelné zážitky - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

5.11.2017

Recenze sklípku "U Tomáše" ve Zlíně
V zastrčený uličce ve zlínských Přílukách je jeden ze zastrčených domků předělán do regulérního viného sklípku, ani se člověku nechce věřit. Los šel dnes najisto, a i když trochu hledal, ak nakonec se neomylně trefil do dveří sklípku U Tomáše, kde nehledal ani tak vinné opojení, ale byl zde pozván partou známých, kteří se vínem běžně napájejí. Jako v každém správném sklípku, tak i zde, se dá dostat točené pivko, a na to Los neomylně slyšel, a tak se dnes můžeme jeho pohledem podívat do těchto prostor, kam se moc pivařů asi nehrne.


Recenze PUORu v Prostějově

23.10.2022 by Děda Lebeda
Olomoucké hospody

No tak konečně se tady něco děje. Po víc jak měsíční pauze se opět nadechujeme a začneme naše čtenáře bombardovat dalšími novinkami a výtažky z archivu. A začneme pěkně zvostra; Děda Lebeda se ozval z Prostějova, kam (i přes svůj značně skromný důchod) zavítal do luxusního podniku zvoucího se PUOR alias Pilsner Urquell Original Restaurant. Byl natolik nadšený chutí místního pivka, že obratem sepsal své hodnocení a zaslal ke zveřejnění. A tak jej tady tedy máme, máte...

Počet recenzí celkem: 625


Recenze hospody "Pod šimlem" ve Sviadnově

18.9.2022 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Náš ostravský externí přispěvovatel Pavluscha se opět vydal po cyklotoulkách ve svém regionu, a během nich navštívil mimojiné bývalou hornickou hospodu Pod Šimlem ve Sviadnově, což je obec severozápadně od Frýdku Místku. Jeho pozitivní hodnocení nás nenechává na pochybách, že o místní návštěvníky je výtečně postaráno.

Počet recenzí celkem: 624


Napsali jsme před 15 lety!

10.9.2007

RECENZE PIVNICE "SOKOLOVNA"
Dnes máme pro vás opravdu jednu specialitku. Byť je v luzích a hájích bystřických brána pivnice Sokolovna alias "Sokolka" brána jako vzor a navíc námi porotci je hojně navštěvována, nebyla tato knajpa zrecenzovaná neuvěřitelné 3 roky!!! To ale v tuto chvíli napravil Ozzy, který nám zaslal svou recenzi Sokolky, která byť nedosáhla na čtyřbodové hodnocení, potvrdila i tak, že patří mezi bystřické stálice. Co do kontroverznosti se ovšem jedná určitě o nejzajímavější bystřický pivní objekt, protože u jedné části bystřické populace vyvolává vzedmutí žaludečních šťáv, kdežto u druhé i extatické stavy (a po požití většího než malého množství alkoholu pak taktéž vzedmutí žaludečních šťáv).


Napsali jsme před 5 lety

10.9.2017

Recenze bufetu "Zátoka" v Pozlovicích
Kde jsou Pozlovice asi mnoho z nás neví, ale kde jsou Luhačovice, tak to už ano, takže určitš pojem Luhačovická přehrada je známější než Pozlovická přehrada, a to jde o jednu a tu samou vodní plochu ... Ať už je to tak nebo tak, důležité je, že se sem Los vydal na kole, a u přehrady se občerstvil v místním bufetu zvoucím se Zátoka, který se prostě a dobře opravdu nachází v takové zátoce. A Los nelitoval, ba co víc, udělil natolik vysoké hodnocení, že se tato letní občerstvovna dostala na první příčku mezi zlínskými hospodami. Gratulace!


Recenze bufetu "Vičanov" na Vičanově

4.9.2022 by Los
Bystřické hospody

Dnes máme pro vás opravdovou specialitku - recenzi nové hospody v Hostýnských lesích. Oblíbená chatová oblast Vičanov dostala od letošního léta do vínku zrekonstruovaný areál s mnoha chatkami a vlastním stravovacím zázemím pod názvem Resort Vičanov, který se nachází v areálu bývalých socialistických budov a chat firmy Sigma. I když jde jen o sezónní záležitost, tzn. že tady se nakrmíte a napojíte jen v letních měsících, i tak jde o velmi příjemné překvapení ve zdejší oblasti. A Los, jakožto premiérový průzkumník, vám přináší první dojmy z tohoto pohostinství, občerstvení, bufetu.

Počet recenzí celkem: 623


Napsali jsme před 5 lety

3.9.2017

Recenze restaurace "Amalia" ve Valticích
Druhá letošní recenze z Valtic je opět Losova, a je vidět, že ani cyklovýlety nemohou zabránit Losovi v návštěvách tamních putyk, ba právě naopak. Nyní přinášíme jeho recenzi na restauraci Amalia, nacházející se pod Valtickým zámkem pár metrů od místního kostela.


Napsali jsme před 5 lety

27.8.2017

Recenze bufetu "Plovárna" v Luhačovicích
Dnešní recenze plní název naší stránky na sto procent, protože se jedná o totální pajzl. Los byl opět v Luhačovicích a tentokrát si zašel svůj pivní mozol vykoupat do místního krytého bazénu, kde se chtěl občerstvit v tamním bufetu nazvaném logicky Plovárna. Paradoxní je, že právě v tomto prostředí by mělo být všechno ťipťop, ale opak je pravdou. Přečtěte si proto dnešní Losovu recenzi nejhorší knajpy ve Zlínském kraji a širokém okolí.


Napsali jsme před 10 lety ...

26.8.2012

ROZSÁHLÁ RUMCAJSOVA RECENZE RESTAURACE RONDO
Protože právě prší, plním přání publika - Rumcajs recenzuje restauraci Rondo. Pravidelný přispěvovatel poutavě popisuje podnik procházející periodou poklesu. Podstatné parametry putyky podkresluje pravdivým příběhem, připomínajícím pitoreskní povídku psanou pro plebs. (Ať už se zde RUMcajs cítil jakkoli, a ať už si zde nepokšmákl jakkoliv, tak je nad slunce jasné, že i v dnešních dobách je penzion a restaurace Rondo jedním ze světlých pohostinských míst, kam člověk může zapadnou jak na pivko, tak na jídlo, tak i za ubytováním. Netvrdíme, že je zde nejlepší pivo a nejchutnější kuchyně široko daleko, ale stálost kvalit nabídky pokrmů a služeb je určitou zárukou příjemných chvil zde trávených - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

20.8.2017

Recenze restaurace "U Mincovny" v Kroměříži
Kromcl začíná být relativně častým objektem zájmu pajzlovské poroty. Tentokrát se Čiva vydal do restaurace nazvané Maxmilián U Mincovny, tedy dvorní knajpy kroměřížského minipivovaru Maxmilián, a to zejména kvůli jeho vyhlášeným „svrchňákům“. Jak se zdejší návštěva vyvedla, to už zjistí laskavý čtenář v dnešní recenzi. (Podle webových zdrojů je tato restaurace trvale uzavřena od listopadu 2021 - pozn. red.).


Recenze hostince "U Raků" v Dolní Lhotě

14.8.2022 by Los
Zlínské hospody

Vesnické hospody jsou fantastické, s úžasnou atmosférou, i s nostalgickou vůní dob dávno minulých. Mají ale taky svou nevýhodu, a to, že pokud do nich zavítá cizinec, tak je pod drobnohledem místních pivařů, a to se ne každému návštěvníkovi zamlouvá. Proto recenze z těchto hospůdek jsou o to zajímavější, že nám umožní se podívat alespoň texty tam, kam asi nikdo jinak osobně nezavítá. A právě dnešní Losova recenze mezi takové patří, kdy pro čtenáře přináší recenzi hostince U Raků, nacházející se v obci Dolní Lhota u Luhačovic, přímo u jediné hlavní křižovatky, která rozděluje hlavní tepnu Luhačovice - Slavičín ještě o odbočku na Loučku - Újezd - Valašské Klobouky.

Počet recenzí celkem: 622


Napsali jsme před 15 lety!

14.8.2007

RECENZE TOP BYSTŘICKÉ HOSPODY ZAHÁJENÉ
Ano, již podle názvu je jasné, že se jedná o špičku na poli bystřických (a pevně věříme, že nejen bystřických) hospod. Díky letošní aktuální Losově recenzi hospody Zahájené se tato hospoda navíc dostala na pomyslnou první příčku v hodnocení mezi ostatními bystřickými recenzemi a sesadila tak z prvního místa i Losovu velmi oblíbenou turistickou chatrč Tesák. (Tahle hospoda a restaurace v jednom s obrovskou venkovní zahrádkou skrytou pod listy kaštanů stále žije a je to jedno z posledních pohostinství staré doby, které je ještě v provozu, společně se Sokolkou. Proto držíme pěsti a doufáme v další desítky let fungování - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

3.8.2007

RECENZE BÝVALÉ "MRTVOLKY"
Jestli se nepleteme, tak hospoda Mrtvolka byla zavřená v roce 2004 s tím, že nikdo nevěděl, co se s tímto objektem bude dále dít. Máme pro vás skvělou zprávu - objekt je zrekonstruován, znovuotevřen a světe div se, je zde opět hospoda, ale co hospoda, restaurace a ještě k tomu "ťinťonská" alébrž s cizokrajnou obsluhou. To ovšem neznamená, že by tato bývalá Mrtvolka měla nějaké nevýhody anebo vady, o čemž se můžete přesvědčit v Candátově recenzi restaurace U dvou lvů, kterou vám nyní nabízíme včetně pořízených fotek, a která nedopadla vůbec špatně. (Restaurace byla zavřená již před mnoha léty a s ohledem na aktuální průmyslové využití objektu je více než jasné, že ve zdejších prostorách již pohostinství nikdy v životě nebude, howgh - pozn. red.).


Interview pro INZLIN 10/2020

31.7.2022

Dnes jsou tomu přesně 2 roky, co Losovi vyšla jeho kniha Zaniklé příběhy podhostýnských pohostinství. Při té příležitosti byl Los vyzpovídán redaktorem měsíčníku INZLIN Kubou Malovaným, a tento rozhovor měl vyjít v říjnovém vydání roku 2020. Bohužel, covid vše zhatil a dané číslo se nikdy nedostalo do tisku (konkrétně tento měsíčník přestal vycházet po mnoha měsíců, od čísla 10/2020 do čísla 07/2021). A tak aspoň nyní, po dvou letech, zveřejňujeme toto interview zde, na našich stránkách, aby nepřišla snaha vniveč a další informace, detaily a skutečnosti se tak dostaly k očím a uším našich čtenářů. Celé nezkrácené, neredigované a necenzurované interview si můžete přečíst ZDE.


Napsali jsme před 5 lety

30.7.2017

Recenze hostince "Pančava" ve Valticích
Los se vydal do Lednicko-Valtického areálu na kola a při té příležitosti samozřejmě doplňoval tekutiny po různých pohostinstvích. Jedno z nich se nachází přímo ve Valticích, jmenuje se hostinec Pančava, a na Losa zanechal tak obrovský dojem, že jsme se rozhodli předběhnout řadu a dát jeho recenzi hned, aby i ti, kteří v srpnu budou mířit na kolo tímto směrem, měli tip na vynikající místo, kde je možné správně zrelaxovat. (Nádherná hospůdka ve Valticích byla námi navštívena ještě o rok později, ale poté už naše návštěvy ustaly, hlavně tedy kvůli covidu. Snad se tedy ještě někdy dokopeme do těchto končin, protože zdejší návštěva je určitě to nejzajímavější a nejpříjemnější, co Valtice nabízí - pozn. red.).


Recenze chaty "Tesák Meopta"

24.7.2022 by Děda Lebeda & Los
Bystřické hospody

Ani jsme dlouho nečekali, a už tu máme první recenzi náhradního provozu vyhořelé chaty Tesák. Tento byl zprovozněn v průběhu května letošního roku, což ale nijak nezabránilo Losovi a Dědovi Lebedovi, aby se sem už poněkolikáté zastavil. A podle nich již nastal ten správný čas, aby své pojmy a dojmy zveřejnili a našim čtenářům tak přiblížili, jaké to v dočasných prostorách vlastně je. Tímto tedy zveřejňujeme premiérovou dvojrecenzi na chatu Tesák Meopta, která asi bude mít jen dočasnou existenci, než se znovu zbuduje původní chata, ale již nyní konstatujeme, že případný zánik bude taktéž bolet.

Počet recenzí celkem: 621


Napsali jsme před 5 lety

23.7.2017

Trojrecenze restaurace "Na Tesáku"
Dnes máme na našem webu velký svátek v podobě trojrecenze, tzn. společné recenze jedné hospody hned od třech porotců, sepsané při příležitosti společné návštěvy. Hledali jsme v archivu a zjistili, že naposledy jsme trojrecenzi zveřejnili před neskutečnými více než 13ti lety! Proto se tedy v klidu posaďte a přečtěte si, jak Kuzmič, Los a Milan v restauraci Na Tesáku společně poseděli, popili, a jak který z nich ze svého pohledu viděl kvality či nekvality této jedné z nejčastěji recenzovaných knajp. (O smutném osudu této chaty asi slyšel už každý, a kdo ne, tak vězte, že tato počátkem tohoto roku do základů shořela. Ale není všem dnům konec, sbírka a další aktivity směřují k tomu, že se provoz na původním místě někdy obnoví; do té doby zde bude fungovat provoz náhradní v sousední chatě Meopta, jehož premiérovou recenzi, ba co víc, dvojrecenzi, vám přineseme již zítra - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

16.7.2017

Recenze "U Zelené brány" v Praze 6
ČPokud se Myšák vyskytuje v Praze, tak se sem chodí stravovat, což už zmínil ve své nedávné recenzi na podnik "Strahov". V restauraci U Zelené brány vaří určitě líp než točí pivo, ale každá hospoda má své mouchy a nedostatky. Jestli má i dnes recenzovaná knajpa další pozitiva či negativa, to si přečtěte v dnešní myšákově recenzi.


Napsali jsme před 5 lety

2.7.2017

Recenze bufetu "Koupaliště" v Sehradicích
Los se čím dál tím častěji vydává směrem na Luhačovice a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se s rodinkou vydal na koupaliště. Z původního plánu v Luhačovicích na radu známých sešlo, a tak máme dnes příležitost nasát atmosféru méně známého koupliště v Sehradicích, kde Los zrecenzoval tamní Bufet Koupaliště. (Bohužel, radost z výtečného pivka Hrádek v Sehradicích vydržela ještě následující rok, maximálně dva, a poté došlo ke změně voltáže. Značka Hrádek tam sice zůstala, ale už jen v desítkové verzi, což při stále se točícím ddesítkovém Radegastu je buď nějaký hloupý vtip, anebo to někdo hodně nedomyslel. Tak jak tak, desítkový Hrádek je humus, a vodu na kolena v podobě Radka Los moc nemusí, což nakonec vedlo k tomu výsledku, že se na tamním koupališti už několik let prostě nevyskytuje - pozn. red.).


Recenze hospody Na hřišti v Kostelci

26.6.2022 by Los
Zlínské hospody

Dnes naše stránky slaví již 21. narozeniny, a tak co si nadělit jako dárek jiného než čerstvou recenzi. A navíc hospody, která dosud hodnocená nebyla. Tou je hospoda Na hřišti v Kostelci u Zlína, kam Los zapadnul se svými kumpány po tenisovém mači v nedalekém Zlíně. A že se mu tady líbilo, to můžeme prozdradit už nyní.

Počet recenzí celkem: 620


Recenze kavárny Oáza v Jistebníku

5.6.2022 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Jistebník, to je pro našince absolutně neznámé místo. Takže si uděláme hodinu zeměpisu a zjistíme, že se jedná o vesničku jihozápadně od Ostravy, která sousedí s celou řadou rybníků, takže nepřekvalpí skutečnost, že je tato obec známá pro chov ryb. A kromě toho tu taky je kavárna Oáza, kterou navštívil při svém cyklovýletu náš externí dopisovatel Pavluscha, díke čemuž můžeme nahlédnout pod zdejší pokličku.

Počet recenzí celkem: 619


Napsali jsme před 5 lety

28.5.2017

Recenze "St. Patrick Pub" v Přerově
Čiva sice ohlásil pozvolný odchod do recenzentského důchodu, nicméně vzhledem k tomu, že se zásoba recenzí ztenčila na rizikové minimum, rozhodl se nenechat srnky o suchu a vydal se navštívit na Přerov velmi netypickou knajpu pojmenovanou St. Patrick Irish Pub. A nebyla to návštěva jen tak ledajaká!


Napsali jsme před 20 lety!!!

26.5.2002

RECENZE PIVNICE "MRTVOLKA"
V pátek jsme zašli zrecenzovat Mrtvolku, jejíž atmosféra nám ale jaksi nesedla. (V tomto případě jde o unikátní recenzi, de facto jedinou ještě v původním alistickém prvedení a pod názvem "Mrtvolka". Za pár let se to tu totiž pak změní ve vietnamskou restauraci "U dvou lvů", která ale neměla dlouhého trvání a dnes je objekt přestavěn a využíván k průmyslovým účelům - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

21.5.2017

Recenze restaurace "Dvorce" v Praze Podolí
Brtník se opět rozjel ze své bystřické hroudy do světa, a když už, tak už, přímo do hlavního města Prahy. Tady samozřejmě neopomněl navštívit nějakou občerstvovnu, ze které nám poslal i své dojmy a pojmy. Takže dnes se díky brtníkovi podíváme do pivovarské restaurace Dvorce nacházející se v Praze 4 - Podolí kousek od Vltavy.


Napsali jsme před 20 lety!!!

19.5.2002

RECENZE PIVNICE "BÍLÁ HORA" ALIAS "U ICELY"
V sobotu jsme stihli otestovat další hospodu, Bílou Horu. Velmi mile nás překvapila vysoká koncentrace pětiboďáků, kteří se postarali o příjemnou zábavu. Možná proto jsem se rozhodl věnovat jim samostatnou rubriku. (Tato pivnice ve stínu okolních paneláků má významnou konkurenci v nedaleké restauraci Zahájené, nicméně svou klientelu si drží po celou dobu, a to až do dnešních dní. Ne každý je prostšě zvědavý na posezení ve velkokapacitním podniku, a raději zajde sem, do komorně laděné hospůdky i s příjemnou zahrádkou vzadu - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

17.5.2002

RECENZE BARU "8"
Po návštěvě Hanuša jsme se stavili i do nočního Baru 8. (Pod tímto názvem fungoval tento bar zhruba do roku 2009, kdy se přejmenoval na Bingo bar. Pod tímto názvem funguje dodnes, což nás těší, protože spousta dalších bystřických podniků toto štěstí nemělo. Tak přejeme hodně návštěvníků a dlouhá léta fungování - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

17.5.2002

RECENZE PIVNICE "U HANUŠA"
Dnes těsně před půlnocí jsem se vrátili z testu hospody U Hanuša. (V 80. letech 20. století se v prostorách pivnice U Hanuša nacházela čistokrevná samoobsluha, kterých v té době nebývalo mnoho. Los si dodnes pamatuje, jak se spolužákem Patrikem z Chvalčova sem občas chodili za dobrodružnými výpravami za sladkým, které si odnášeli pod bundami apod. Původní majitel této hospody, p. Vild, zemřel skoro přesně před 15 lety, konkrétně 30.5.2007, a od té doby to tu začalo výrazně upadat. To vyústilo v neodkladný zánik této fotbalové pivnice, na jejímž místě dnes funguje nonstop herna - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

14.5.2017

Recenze restaurace "U Barcuchů" ve Zlíně
O bowlingy je ve Zlíně nouze, aspoň to tvrdí Beer Belly v dnešní recenzi restaurace U Barcuchů na zlínských Jižních svazích, kterou ohodnotil sice průměrně, ale s ohledem na funkční bowling ne špatně. Co tím chceme říct? To si přečtěte v dnešní recenzi.


Napsali jsme před 20 lety!!!

11.5.2002

RECENZE BARU "SEVEN"
Další putyka, kterou jsme včera zhodnotili, je Bar 7. Celkové hodnocení je 3.5 bodu z 5. (V tomto objektu se v komunistických dobách nacházel obchod s použitým zbožím, tzv. partiovka. Hospodský boom v 90. letech se projevil i zde, na okraji bystřického sídliště, a v té době také tento noční bar zažíval své zlaté časy. Bohužel se ale kvalitativně nijak nevyvíjel a ostatní konkurence jej pomalu, ale jistě, začala válcovat. K uzavření došlo někdy v letech 2013-2014, nevíme už přesně, ale co přesně víme je, že tento stav trvá dodnes - pozn. red.).


Recenze motorestu MonTexas u Lipníka

8.5.2022 by Pavluscha
Olomoucké hospody

Pokud se vypravíte z Lipníka nad Bečvou směr Olomouc, a vynecháte všudypřítomnou dálnici, dostanete se do malé vesnice zvané Dolní Újezd. Hned za ní je její malička osada zvoucí se Staměřice. A tady se hne du cesty nachází restaurace, no spíš motorest MonTexas, kde se můžete výborně nakrmit a napojit. Zdejší kvality prozkoumal náš ostravský externí dopisovatel Pavluscha, a tak díky němu jsme zjistili další kvalitní možné místo zasávek při našem hojném pracovním cestování po střední Moravě. (Po několika letech jde o recenzi z Olomoucké oblasti; díky tomu jsme prošťourali stránky jednotlivých olomouckých hospod a zjistili, že i na tomto poli došlo k několika zánikům. Konkrétně k dnešnímu dni nefungují tyto, námi kdysi zrecenzované, putyky: U Huberta, Mačák, pevy a U Jana - pozn. red.).

Počet recenzí celkem: 618


Napsali jsme před 5 lety

23.4.2017

Recenze pivovaru "Černý orel" v Kroměříži
Nás nový porotce Milan vytáhnul paty z rodné zlínské hroudy a vydal se do nedaleké Kroměříže, kde prošel na hlavním náměstí nevšímavě kolem Losem kdysi zhodnocené jídelny Avion a zaparkoval o cca sto metrů dále v restauraci tamního minipivovaru Černý orel. Zde si báječně pochutnal na různých pivech a celkově si návštěvu zde užil tak, že se to odrazilo v jeho vysokém hodnocení. Proto čtěte, abyste věděli, jakou že to hospodskou perlu mají.


Napsali jsme před 20 lety!!!

21.4.2002

RECENZE RESTAURACE U LUĎKA
Další restaurant, které si naše testovací skupina vzala na mušku, je bar U Luďka. (O tom, že se jedná o restaruaci, a nikoli jen o sprostou pivnici, o tom naše porota moc povědomí neměla, a pravděpodobně ani ostatní bystřičtí obyvatelé, protože jinak by se nemohlo stát to, že se zdejší provoz uzavřel ještě v době před covidem, konkrétně 1.6.2019. I tak jsme na náš web přinesli celkem šest recenzí této putyky, takže je možno si o ní počíst dost a dost - pozn. red.).


Recenze Stodoly pod sjezdokami v Táloch

17.4.2022 by Los
Zahraniční hospody

Dnes tu máme docela zdrcující hodnocení restaurace v lyžařském středisku Tále v Nízkých Tatrách na Slovensku, kam se Los vydal provětrat své špeky na sníh. Občerstvovací hostinec pod místními sjezdovkami se zve reštaurácia Stodola, a už nyní můžeme prozradit, že se jedná asi o prostorově největší hospodu, kterou jsme kdy na našem webu měli ve svých hodnotitelských chapadlech. Ne vše co je velké je ale kvalitní, a tak si nenechte ujít dnešní Losovo kritické zhodnocení.

Počet recenzí celkem: 617


Napsali jsme před 5 lety

16.4.2017

Recenze pizzerie "Bludička" v Luhačovicích
Dnes vám přinášíme další Losovu recenzi, tentokrát z Luhačovic, kam se Los vydal se svou rodinkou na tamní kolonádu. Po procházce však dostal nejen hlad, ale i žízeň a do cesty se mu postavila picérka Bludička, kterou neopomněl zhodnotit a zaslat čtenářům aktuální recenzi z města, odkud ještě žádnou recenzi na našem webu nemáme. (Jen upřesňujeme, že Bludička se nenachází v Luhačovicích, ale v městysu Pozlovice, což je sice asi každému u prdele, ale raději to uvádíme na pravou míru. Tato restaurace covid přežila a tak se z jejích služeb můžou návštěvníci těšit do dnešních dní - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

15.4.2002

RECENZE HOSPODY FORMANKA
Tak tedy Formanka dostala celkové hodnocení 3 bodů z 5, což není zase až tak špatné. (Jediná recenze tohoto kdysi vyhlášeného opiového doupěte, kam se sám asi nikdo moc neodvážil, proto asi hned trojie našich tehdejších porotců šla na výzvědy společně. A v rámci historie udělali obrovský kus práce, kdy zaarchivovali svými slovy a několika fotkami atmosféru zdejšího interiéru, protože už za pár let poté se to tu změnilo na pár let na bowlingové dráhy vedlejšího hotelu Podhoran, který tedy dopadl úplně stejně, tudíž kaput - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

15.4.2012

RECENZE TURISTICKÉ OBČERSTVOVNY NA TESÁKU
Ale ale, Los se nám nějak rozchlastal! Že by mu zvedli podporu v nezaměstnanosti? Ať už je to jak je, důležitý je jeho dnešní příspěvek, kdy se vyskytl v hospůdce Tesák na Tesáku. I když se tam protentokrát našly nějaké chybičky, tak tyto nemohly předčít jednoznačnou Losovu oblíbenost této knajpy, což se odrazilo i v celkovém hodnocení. (V dnešních souvislostech, kdy chata Tesák před pár měsíci vyhořela, má dnešní vzpomínka již zcela jiný rozměr. Proto jsme rádi, že si můžeme alespoň díky historickým recenzím našich porotců připomínat atmosféru této horské chaty navěky - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

10.4.2007

RECENZE BOWLINGRESTAURACE BEST
Po delším recenzentském suchu vám opět přinášíme oblažení vaší mysli ve formě nové recenze na bystřickou knajpu. Tentokrát se jedná o Ozzyho recenzi bowlingové restaurace Best, která je zajímavá od počátku tím, že sídlí v jedné jediné budově spolu s dalšími dvěma knajpami, a to barem Černá hora a hospodou Best. No a protože Ozzy nebyl v Bestu sám, ale opět se svým siamskopijanským sparingpartnerem Čivou, můžeme se ještě tento měsíc těšit na recenzi z pohledu Čivy, halelujah! (Tenhle podnik v 1. patře kdesi u potoka byl pro nás tak trochu vždy záhadou. To, že funguje dodnes, to je další záhada, protože kdo by sem sakra chodil někam na patro, aby se najedl a napil? Vysvětlení je možná v tom, že všechny hospody a restaurace v blízkém okolí jsou zavřené a tak je toto jediná volba široko daleko, jinak fakt nevíme - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

9.4.2017

Kontrarecenze zlínského "Pštrosa"
Los dal na doporučení Beer Bellyho a při nejbližší návštěvě Zlína se vydal na pivko do doporučované hospody Pštros. Jaké však bylo Losovo nemalé rozčarování, a doslova vystřízlivění, že zdaleka vše není tak, jak Beer Belly popisoval. Proto se rozhodl uvést ne/kvality této putyky na pravou míru a zaslal nám svou verzi hodnocení.


Napsali jsme před 10 lety ...

8.4.2012

RECENZE LÁZEŇSKÉ PERLY "VAGÓN" V ZIMĚ
V létě je hospoda Vagón jednoznačnou jedničkou co se prostředí při posezení týká. Jaké je to tam ale v zimě, jak se pije uvnitř? To pro vás zjistil Los v rámci jednoho únorového mrazivého večera. Rondo. (Jsme moc rádi, že tahle legenda, kterou tady v 90. letech 20. století pomohl vybudovat i Losův táta, je stále při životě, ba co víc, její služby stále vzkvétají a vylepšují se. Za nás jde určitě o povinnou zastávku při cestě z Hostýna do Bystřice p. H., ať už v létě nebo v zimě, protože tamní atmosféra i nabízené pochutiny prostě stojí za to. Bravo! - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

7.4.2002

RECENZE HOSPODY NA KAMENCI
Spolu s jarem přichází nové recenze hospod, tentokrát testované zkušenou porotou Vanďas - Jaryn. Na mušku si vzali hospodu hospodu. Na Kamenci. Zvídavé oko zkušeného bystřického alkoholika jistě postřehne, že se jedná o bývalý pajzl "U Supa". (Dvacet let je z pozice života relativně krátká doba, ale jak se ukazuje na pohostinském poli, tak toto tvrzení neplatí. Pro hospody je toto časové období velmi dlouhé, a spousta hospod tak dlouho prostě nevydrží. To je případ i dnes vzpomínané hospody "Na Kamneci", v roce 2001 ještě nesoucí název "U Supa", aby pak někdy v roce 2004 změnila svůj název na "U tří šutrů". Pod tímto posledním jménem to zde fungovalo až do roku 2010, kdy to tu tehdejší bystřický majitel Dýza uzavřel, budovu prodal, a od té doby to tu zeje prázdnotou - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

7.4.2002

RECENZE HOSPODY U BOBRA
Spolu s jarem přichází nové recenze hospod, tentokrát testované zkušenou porotou Vanďas - Jaryn. Jako první jsme si vzali na mušku hospodu u nádraží zvoucí se U Bobra. (Tato hospůdka mezi lety 2005-2008 změnila svůj název na hospodu "U nádraží", pod kterým fungovala až do letošního roku. A ti, kteří zaregistrovali minulý čas, tak mají pravdu; tato hospůdka je již minulostí, její dřevěné vstupní dveře zůstanou místním štamgasstům již navěky uzavřeny. Dnes zde sídlí instalatérská firma, a ta si určitě tyto prostory již nedá vzít - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

2.4.2017

Recenze penzionu "U bílého koně" na Rusavě
Tak jako před dvěma lety Los zrecenzoval penzion U bílého koně na Rusavě u příležitosti pokřtění tehdejší ročenky "Zpravodaj", tak nejinak je tomu nyní, kdy byla tamtéž pokřtěna letošní ročenka "Slavné dny". Jak se to tady za tu dobu změnilo nebo nezměnilo můžete posoudit sami z dnešní recenze, doplněné o aktuální fotografie. (Tato recenze byla spáchána v rámci křtu naší tehdejší ročenky Slavné dny, a takmůže být hodnocení docela hodně subjektivně ovlivněno. To ale nic nemění na tom, že zdejší penzion i se svými chatkami stále žije, stále se vylepšuje, a tak je možné do dnešních dní nasát zdejší nezaměnitelnou, nepopsatelnou, ale o to lepší atmosféru - pozn. red.).


Recenze hostince v Sehradicích

27.3.2022 by Los
Zlínské hospody

Po delší pauze přinášíme našim čtenářům aktuální recenzi. Dnes se podíváme do malé líbezné vesničky poblíž Luhačovic, jménem Sehradice, kde se v budově obecního úřadu a hasičárny zároveň nachází i obecní hostinec. Hodnocení si vzal na paškál kdo jiný než Los, pro kterého je tato vesnická hospůdka aktuálně domovským pivním přístavem.

Počet recenzí celkem: 616


Napsali jsme před 5 lety

19.3.2017

Recenze Sportareny "U Jeleňa" ve Zlíně
Náš nový porotce Milan zaslal další ze svých zlínských recenzí, tentokrát na Sportarenu U Jeleňa, kam si nečekaně zašel "na jedno", přičemž byl stejně nečekaně pozitivně překvapen zdejší kvalitou. Proto neváhejte a čtěte Milanovu recenzi. (Jak už bylo několikrát v minulosti zmíněno, tak náš bývalý porotce Milan se v naší stálé porotě mihnul opravdu jen na pár let; poté, co se přestěhoval do Brna, tak jeho aktivity v této oblasti nadobro utichly, a nyní si užívá radovánek bez toho, aby se o ně podělil s našimi čtenáři - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

12.3.2012

RECENZE RESTAURACE "RONDO" ALIAS "U ŽIVNÝCH"
Podobně jako minulý týden Čiva, tak tento týden se nám po roce ozval ještě žijící Děda Lebeda (Fr.), čímž nás velmi potěšil. Děda Lebeda si šel po dlouhé době z našetřeného důchodu sednout ven, a říkal si, že když už, tak už do žádné pajzy, ale zrovna do vyhlášené bystřice restauračky Rondo. Jaké však bylo překvapení porotců, když tento podnik dostal tentokrát dost nízké hodnocení. Nevěříte? Čtěte dlouhatánskou recenzi... (Tuto restauraci jsme navštívili na obědové menu někdy letos v únoru, a narozdíl o tehdejšího tvrzení Dědy Lebedy jsme se najedli jak do sytosti, tak velmi chutně. Alkoholové tekutiny nám sice zůstaly v daný den zapovězeny, nicméně prostředí i obsluha byly na vysoké úrovni, de facto neměnné po celou dobu existence tohoto penzionu, a tak nás moc těší, že to tu přežilo i dobu covidovou - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

12.3.2017

Recenze Sportareny "U Jeleňa" ve Zlíně
Náš nový porotce Milan zaslal další ze svých zlínských recenzí, tentokrát na Sportarenu U Jeleňa, kam si nečekaně zašel "na jedno", přičemž byl stejně nečekaně pozitivně překvapen zdejší kvalitou. Proto neváhejte a čtěte Milanovu recenzi. (Jak už bylo několikrát v minulosti zmíněno, tak náš bývalý porotce Milan se v naší stálé porotě mihnul opravdu jen na pár let; poté, co se přestěhoval do Brna, tak jeho aktivity v této oblasti nadobro utichly, a nyní si užívá radovánek bez toho, aby se o ně podělil s našimi čtenáři - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

4.3.2012

RECENZE PŘEROVSKÉHO "MEDVÍDKA"
Dnešním dnem se vracíme ke zvyklostem v recenzích, zavedeným a dlouhodobě ověřeným. Jednou z těchto zvyklostí byla a bude, že první neděli v měsíci zveřejňujeme výjezdní recenze, tedy pokud zrovna nějaké máme skladem. Po více než roce se nám ozval Čiva, toho času odstěhovaný do Moravskoslezského kraje, a zaslal nám výjezdní recenzi restaurace U medvídka nacházející se v nedalekém Přerově. Jak se chlastá v jiném kraji vám tedy prozradí první výjezdní recenze roku 2012 a jubilejní 70. na našich srnkách.


Napsali jsme před 5 lety

26.2.2017

Recenze "Turnovské chaty" v Příchovicích
Běžkařské choutky zavedly našeho dopisovatele brtníka až na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, kde v rámci výletu navštívil i podnik zvoucí se Turnovská chata. Jedná se o typickou turistickou nálevnu, podobnou Tesáku či Trojáku. Mnozí ze čtenářů se v Příchovicích asi nikdy neobjeví, ale nasát tamní atmosféru můžeme aspoň díky brtníkově recenzi, za což dík.


Napsali jsme před 10 lety ...

19.2.2012

RECENZE ZREKONSTRUOVANÉHO "DODO PUBU" NA NÁMĚSTÍ
Dodo Pub prošel rekonstrukcí po změně provozovatele a tak se RUMcajs rád vydal tento pub zrecenzovat, protože to tam má rád. Jeho dojmy byly natolik silné a nezapomenutelné, že nám vše sepsal do své recenze. (Dodo je jeden z mála nočních podniků, který přežil covidové uzávěrky. Netušíme, zdali si na to tolik vydělal předem, spíše bychom se přiklonili k tomu, že to tu majitel Tomáš sponzoroval ze svých hlavních příjmů z výroby a prodeje nábytku, ale ať už je to jakkoli, určitě je potěšující, že to na bystřickém náměstí pořád ještě večer může žít - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

19.2.2017

Recenze hostince "U Kocoura" v Praze
Slyšeli jste někdy o porotci jménem Kuna? Taky ne? Ani my ne, a přitom byl spoluautorem jedné z úplně prvních recenzí na našem webu v roce 2001 na Sokolku! Ano, čtete správně, byl u zrodu naší činnosti! A od té doby mrtvo ... tedy až do dnešního dne, kdy po neuvěřitelných skoro 16 letech vstal z mrtvých a poslal nám recenzi hospody U Kocoura, nacházející se na Malé Straně v Praze. Jeho recenze je velmi zajímavá, navíc doplněna o řadu autentických fotografií, takže jen tajně doufáme, že se Kuna neodmlčí na dalších 16 let, ale že nás v krátkém čase opět počastuje dalším svým recenzentským počinem. ("A od té doby mrtvo...", přesně jak je uvedeno výše, Kuna se zvednul z mrtvých, aby se zase vrátil mezi náhrobky, a tak tato jeho recenze zůstává jen jakousi připomínkou, že se ještě někde vyskytuje, že někde žije, že někde pije ... a to je asi vše - pozn. red.).


Recenze hostince "Na Trojáku" na Trojáku

13.2.2022 by Los
Bystřické hospody

Týden poté, co vyhořela legendární chata Tesák, se Los s kumpány šli přesvědčit na ona místa na vlastní oči. A taky spláchnout pocit smutku do druhé legendární, a dosud úspěšně sloužící, nedaleké hospody Na Trojáku. Zdejší pobyt se nečekaně protáhl, ale to jen díky velmi příjemnému posezení i za účasti místní obsluhy, kuchařstva apod. Los byl natolik nadšený, že tuto svou recenzi sepsal ještě plný zážitků hned následující ráno; takže snad jeho nadšení bylo opravdové, a ne způsobené ještě ranním dráčkem. Ať tak nebo onak, tento hostinec u cesty rozhodně stojí za pozornost.

Počet recenzí celkem: 615


Napsali jsme před 10 lety ...

12.2.2012

RECENZE RUSAVSKÉ HOSPODY "U HRADILŮ"
Tato rusavská hospůdka se držela po více než dva roky na čele v hodnocení všech hospod. Tedy až dodneška, kdy přinášíme aktuální Losovu recenzi na hospůdku U Hradilů. Co bylo příčinou sesazení z trůnu? Čtěte v recenzi. (Tak dnešním dnem je to už 10 let, co se zde nějaký náš porotce vyskytnul, včetně tehdy recenzujícího Losa. Nevíme důvod, proč zrovna tahle hospůdka, která slouží rusavským žíznivcům do dněšních dní, vypadla z našeho perimetru zájmu, snad to, že jsme změnili turistické trasy, které nás na Rusavu moc nevedou. Ale není snad všem dnům konec - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

5.2.2012

RECENZE NOVÉ HOSPODY "U MICHALA" NA CHVALČOVĚ
Po neuvěřitelných 7 měsících vám přinášíme na našich srnkách recenzi. Abychom vám tuto promlku nahradili, tak vpravo v rámečku najdete seznam chystaných recenzí, abyste se mohli dopředu těšit. Dnes vám přinášíme recenzi zcela nové hospody na Chlaščově zvanou podle provozovatele a vrchního v jedné osobě U Michala. Hospoda se nachází na neobvyklém místě, a sice cca 20 metrů od zaběhlé hospody Pod lipami a přesně naproti přes cestu zavřené hospodě Corone. Je toto umístění na škodu nebo k dobru? To čtěte v dnešní Losově recenzi. (Ať už se majitel Michal snažil sebevíc, tak pravděpodobně silná konkurence v podobě nedaleké pivnice "Pod lipami" permanentně odebírala počty klientů jeho vlastní nové hospůdce. Ta si sice své štamgasty taky našla, ale s příchodem covidu v roce 2020 se ukázalo, že není možné provoz dotovat, a tak se zdejší dveře uzavřely natrvalo. Následná snaha o pronájem jinému zájemci taky nedopadla, a tak tedy tento chvalčovský příběh zůstává stále zaniklým - pozn. red.).


Recenze pivovaru "Schrott" v Brně

30.1.2022 by Čiva
Brněnské hospody

Dnešní recenzí lehounce narušíme převládající orientaci srnek na Zlínský kraj, nicméně přesuneme se jen do kraje vedlejšího, konkrétně do jeho hlavního města – Štatlu. Dnes recenzovaný podnik sídlí kousek od Hlavasu, kde se dříve nacházel docela známý pajzl jménem Mandragora a kde Čiva shodou okolností cca před 15 lety solidně zakalil, i proto se na mysl vkrádalo jakés takés srovnání. Vzhledem k tomu, jaká doba však uplynula od návštěvy Mandragory, soustředíme se zejména na aktuální stav, a to kvality pivovaru Schrott.

Počet recenzí celkem: 614


Fotogalerie Chata Tesák

29.1.2022

Ve světle dnešní katastrofické události, a sice vyhoření legendární turistické chaty "Tesák", vám přinášíme rozsáhlou fotogalerii z našich četných návštěv pro připomenutí, jak krásně tady bylo. RIP!


Napsali jsme před 5 lety

29.1.2017

Recenze hospody "U Králů" na Chvalčově
Bystřický recenzent a zakladatel našich stránek RUMcajs si dal na celých 14 měsíců šlofíka, aby nám konečně naservíroval svůj aktuální recenzentský kousek, tentokrát v podobě hospody U Králů, nacházející se u cesty z Bystřice p. H. směr Tesák - Troják - Vsetín. Tuto hospodu zrecenzoval i v červnu 2014, takže je vidět, že ho tehdejší špatné zkušenosti nijak neodradily, ba naopak, přišel osobně vyzvědět, zdali došlo ke zlepšení či nikoliv. (Jak už mnozí jistě víte, tak hospoda zakrátko po této RUMcajsově recenzi zavřela své brány navždy, přičemž tento stav trvá do dnešních dní - pozn. red.).


Recenze Radegastovny "Rex" ve Zlíně

23.1.2022 by Los
Zlínské hospody

Po delší pauze se vám ozýváme s čerstvou recenzí, shodou okolností tedy i s první recenzí v novém roce 2022. Tato mohla být na několik zlínských hospod, jak si určitě přečtete v úvodním slově Losova dnešního hodnocení, ale nakonec padla chtěná i nechtěná volba na Radegastovnu Rex na zlínských Jižních svazích. Byť se Los s kumpány těšili na tankové pivo více než hořkého provedení, tak nakonec byli s údivem vyvedeni z omylu, že v době covidové se prostě do tanků pivo neplní již nějakou chvíli, a ještě nějakou chvíli nebude. I tato skutečnost měla nakonec vliv na Losovo relativně průměrné hodnocení, a tak v porovnání s jinými, námi recenzovanými zlínskými putykami, tato dopadla v celkové žebříčku docela neslavně. Ale dost bylo řečí, vzhůru do čtení letošní první recenze.

Počet recenzí celkem: 613


Napsali jsme před 15 lety!

22.1.2007

RECENZE PIVNICE "U VALACHA" V RYCHLOVĚ
První recenze bystřické hospody v roce 2007 jest na světě! Postaral se o ni dlouhou dobu nechlastající (anebo chlastající ale nerecenzující) Čiva, který navštívil a zrecenzoval bystřicko-rychlovskou knajpu U Valacha. Jeho recenze je o to zajímavější, že ji v úvodu okořenil svými zážitky z Belmondova rodiště Šišmy a Bezuchova, a na závěr přiložil spoustu okomentovaných fotografií. Proto silně doporučujeme najít si chvíli a Čivovu recenzi si přečíst. (Mezi námi děvčaty, tuto hospodu oznařujeme za zaniklou, byť to tak úplně pravda není, protože aktuálně je tam provozována plnohodnotná restaurace stejného jména. Nicméně už se nejedná o typickou pivnici se svým kouzlem, svými historkami, svou atmosférou, a tak proto už pro nás "Valach" jako takový definitivně umřel - pozn. red.).


Vzpomínka na Petra Pisku

17.1.2022

Ani se tomu nechce věřit, ale už je tomu opravdu 17 let, co nás v pondělí 17. ledna 2005 po dlouhé těžké nemoci navždy opustil náš kamarád, úspěšný podnikatel v oblasti podhostýnského sklenářství, a pravidelný návštěvník bystřických hospod, pan Petr Piska alias Piďa. Měl pouhých 34 let. Vzpomínka na něj je stále živá, stejně tak jako jeho životní elán, radost, smích a humor, kterého byl vždy plný, nikdy jej neopouštěl a rád jej rozdával. Prosíme, vzpomínejme na něj jen v dobrém, a to nejen dnes. Děkujeme.


Napsali jsme před 5 lety

15.1.2017

Recenze F.A. Baru "Oranžová" v Brně
Myšák se s tím nepáře a hned na začátku nového roku nám zaslal recenzi brněnského F.A. Baru, kterému napálil rovnou absolutní hodnocení. Pokud kvality této pajzy jsou opravdu tak vysoké, tak můžeme Brňákům jen hlasitě závidět. Proto čtěte dnešní recenzi.


Napsali jsme před 15 lety!

14.1.2007

RECENZE NÁLEVNY "NA ŠPICI" V PŘEROVĚ
A je to tady! Konečně jsme se dočkali a první recenze v roce 2007 jest hotova a připravena ke čtení. Konkrétně se tedy jedná o recenzi výjezdní, ale to nic neubírá na její kvalitě. Takže vzhůru dolů, je tu Ozzyho výjezdní recenze nálevny (a to doslova) Na špici v Přerově, kterátož bude navěky věkův zaarchivována mezi ostatními výjezdními recenzemi. (Tato knajpa ani tak zcela nezanikla, jako spíš prošla totální přestavbou, výměnou nábytku, zatmavením skel a stala se pod názvem Novagame zejména hernou, kam ale stále fotři jdoucí ze Strojíren, ČMŽP či Moditu sednou na pár kusů – ještě k tomu, když z Evropy je herna daleko víc než tato Novagame. Stará „špica“ se nikdy nemohla pyšnit mnoha plusy, kromě jedné z nejhezčích servírek té doby v celém Přerově, která, co je mi známo, pak zamířila na Koloseum (ul. Želatovská v objektu Albertu) a pak neznámo kam. Bylo zde ale vždy „poctivé“ pivo dle přímé úměry „čím větší pajzl, tím lepší trubky“, což tak nějak platí skoro vždy. K tomu je třeba připomenout legendární hlášku jistého pana B., který poté, co jsme sem v pondělí asi před 10 lety dorazili z festivalu ve Vizovicích, na otázku servírky „dáte si polévku?“ reagoval hbitě slovy „možná ve čtvrtek“. - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

8.1.2017

Recenze Cafébaru "Quick" ve Zlíně
To jsou ale paradoxy; minulý týden Beer Belly totálně zpražil restauraci Novesta, tento týden přichází s recenzí zcela opačnou. Tímto vám představujeme jeho velmi pozitivní recenzi na Cafébar Quick, který najdete v útrobách zlínského hotelu Garni. Je vidět, že se Beer Belly ve Zlíně opravdu vyzná, a že si sem asi po minulotýdenním propadáku spravit chuť; a jak si můžete přečíst z jeho recenze, tak v případě návštěvy zdejšího baru je na co se těšit.


Napsali jsme před 5 lety

1.1.2017

Recenze restaurace "Novesta" ve Zlíně
Rok 2017 začneme hezky od podlahy, a tím myslíme opravdu od podlahy, čili ode dna. Beer Belly zaslal velmi kritickou recenzi restaurace Novesta, nacházející se v budově multifunkční sportovní haly u zimního stadionu ve Zlíně. Vzhledem k jeho hodnocení si tento pajzl titul "restaurace" ani nezaslouží, a pokud chcete vědět proč, čtěte naši první letošní recenzi.