Novinky dle roku:

2013  |  2012  |  2011  |  2010  |  2009  |  2008  |  2007  |  2006  |  2005  |  2004  |  2003  |  2002  |  2001

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V PROSINCI 2007
25.12.2007
Novinky
NÁVŠTĚVNOST NAŠICH SRNEK V LETECH 2003-2007
 
Klikni na obrázek pro zobrazení v plné velikosti
21.12.2007
Porota
VYŘAZENÍ KANDIDÁTŮ NA ČLENSTVÍ
S velkou lítostí vám oznamujeme, že jsme nuceni vyřadit hned dva kandidáty na členství vyřadit z řad čekatelů a přesunout je mezi ostatní již neaktivní členy a externí přispěvovatele. Prvním z vyřazených kandidátů na členství v porotě je Bakon, který vloni v prosinci zaslal kratičkou recenzina hospodu "U Valacha". Druhým, a to nás moc mrzí, je bývalý člen stálé poroty Rumcajs. R.I.P.
16.12.2007
Recenze
RECENZE PAJZLU "JEDNOTA" V JANKOVICÍCH
Dnes vám přinášíme letošní pravděpodobně poslední recenzi na našich srnkách. Zpracoval ji pro vás Čiva, který se obětoval a zajel za recenzentským účelem až do Jankovic, kde většina z nás v hospodě nikdy nebyla, by co víc, asi ani v centru Jankovic. Jedná se o hospodu Jednota, resp. o hospodu bez názvu nacházející se v budově bývalého obchodu Jednota - a tak jsme si tento název vypůjčili. Hodnocení je lehce nadprůměrné a tak určitě Čivova recenze stojí za přečtení. Vzhůru dolů!
09.12.2007
Recenze
DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE KNAJPY "U KAPLIČKY" V RYCHLOVĚ
Pamatujete, jak si v srpnu Čiva postěžoval, že namísto "U Mouchy" musel navštívit rychlovskou dolní hospodu "U kapličky", lidově nazývanou "U Hňupa", načež neváhal a napsal na ni hned svou recenzi. Ozzy se taktéž činil a svého pivního druha v návštěvě napodobil a zaslal svou verzi, jak to v této hospodě vypadá. Takže vám tady dnes servírujeme Ozzyho recenzi pajzlu U Kapličky, která dopadla oproti Čivově o poznání lépe, byť je bez fotek, což je rozhodně škoda.
05.12.2007
Novinky
HARMONOGRAM ZIMNÍHO SETKÁNÍ POROTY
Oznamujeme všem současným i bývalým členům stálé poroty, jakožto i současným a bývalým externím přispěvovatelům, prostě všem zainteresovaným, že harmonogram zimního, a v pořadí již čtvrtého, setkání poroty byl schválen. Přesný termín bude určen do poloviny měsíce ledna 2008 a včas dopředu oznámen všem pozvaným. Halelujah, těšíme se a už začínáme šetřit!!!
03.12.2007
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE KAVÁRNY "ČAS" V OPAVĚ
Jak to tak sledujeme, tak naše porota začíná koncem roku pěkně chlastat, protože recenzemi se to na našich srnkách začíná jen hemžit. A tak se i Myšák po čase ozval a přispěl do mlýna svou další výjezdní recenzí. Tentokrát se jedná o výjezdní recenzi Kavárny Čas v Opavě, za čež mu budiž dík, zvláště proto, že jeho hodnocení svědčí o tom, že tam musel z recenzentských důvodů sedět se značným sebezapřením.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V LISTOPADU 2007
28.11.2007
Novinky
ZIMNÍ SETKÁNÍ POROTY
I když se skoro celá současná stálá porota sešla před několika málo dny, nelze toto setkání považovat za právoplatné "Setkání poroty", protože šlo spíše o seznámení se s novým členem Plachťákem. V každém případě bylo domluveno, že se opět uskuteční zimní Setkání poroty, a to za účasti nejen aktivní, ale hlavně bývalé poroty. Protože panovala nejednotnost v tom, kde se toto již 4. setkání poroty uskuteční, vyhlásili jsme novou anketu, kam se mohou všichni pozvaní vyjádřit, kde že by chtěli toto plánované setkání realizovat. Proto tedy hlasujte! Co se termínu týče, předběžně to bude v průběhu února 2008, ale možná i dříve, prostě a dobře, aby byl sníh venku, a aby se tedy opravdu jednalo o zimní setkání. My těšiti, a vy?
25.11.2007
Pivní ceník
ÚPRAVA CEN V PIVNÍM CENÍKU
Dnes jsme opět upravili ceny v našem pivním ceníku, konkrétně byly přidány ceny piv v restauraci a pivnici "U Hanuša" ... tyto ceny nám poskytli sami provozovatelé této hospody, děkujeme!
22.11.2007
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY VE VYSOKÝCH TATRÁCH
Jak už jsme v diskuzi před nedávnem zmiňovali, naše porota se rozrostla o nového stálého člena. Tato skutečnost nás moc potěšila, protože spíše bývá pravidlem, že čekatelé na členství se nedočkají, resp. nezašlou požadovaný počet tří recenzí, dokonce i aktivní externí recenzenti postupně opouštějí své pozice. Tímto tedy o to srdečněji přivítejme Plachťáka do naší stálé poroty, jehož třetím recenzentským počinem na našich srnkách je výjezdní recenze hospody U Medvěda v Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách, doplněná celou řadou skvělých fotografií. Třikrát hurá.
18.11.2007
Pivní ceník
AKTUALIZACE PIVNÍHO CENÍKU
Po delší době se nám podařilo získat nějaké informace o aktuálních cenách piv, což jsme okamžitě promítli do našeho pivního ceníku. Kromě aktualizace cen jsme zároveň odstranili ceny piv v nebystřických hospodách, protože je naše porota považuje za neužitečné, a ponechali jsme tak pouze informace o cenách piv v hospodách v Bystřici a okolí. Doufáme, že tato změna neodradí návštěvníky od prohlížení našeho ceníku, ale spíše že pomůže v orientaci.
16.11.2007
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE "SKLENĚNÉ LOUKY" V BRNĚ
I dnes vám představujeme recenzi od zcela nového externího přispěvovatele jménem Vtipson.bloguje.cz, které jsme si pracovně zkrátili na Vtipson. Jedná se o výjezdní recenzi restauračního zařízení v divadelním sdružení Skleněná louka. Tato recenze není dle názoru naší poroty ani dlouhá ani zajímavá (byť celkové hodnocení je skoro maximální, čemuž ovšem obsah recenze paradoxně vůbec nenasvědčuje), nicméně jsme se v minulosti zavázali zveřejnit všechny nám doručené příspěvky a tak i příspěvek Pivsonův tady tedy máte k přečtení. Navíc se Vtipson stává dalším čekatelem na členství do naší poroty.
11.11.2007
Recenze
RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ"
Tentokrát vám přinášíme opravdovou lahůdku - recenzi hospody U Tří šutrů pro rok 2007, a to v Kafkově podání. Pro úplnost dodáváme, že se Kafka stává nejnovějším čekatelem na vstup do naší poroty, přestože o něm vůbec nic nevíme - teda až na to, že nemá foťák. :) Jen pro úplnost dodáváme, že se knajpa U tří šutrů se tímto stává nejvíce recenzovanou bystřickou hospodou, protože za dobu existence našich srnek jde již o pátou (!!!) recenzi.
03.11.2007
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE RESTAURACE "U MALCHRŮ" V BRNĚ
Výjezdní recenzi, kterou vám dnes přinášíme, zaslal Myšák již v polovině června. Proč ji tedy publikujeme až nyní? Zdálo se nám, že bystřických recenzí je dostatek, a že bystřické recenze naše čtenáře přece jenom zaujmou více, protože mohou porovnat se svými zkušenostmi, které v té které recenzované hospodě získali sami. V každém případě se Myšákovi omlouváme a slibujeme, že jeho další recenzentské počiny budou zveřejňovány obratem. Ale teď zpět k recenzi - jedná se o výjezdní recenzi recstaurace U Malchrů v Brně, která již byla recenzována Myšákem i v roce 2005 a tak můžete porovnat, jakým způsobem se tato knajpa vyvíjí v čase.
01.11.2007
Novinky
Dnes je tomu přesně 3 roky, co náš milovaný a všemi obdivovaný Los převzal šéfredaktorství těchto srnek, čímž naše srnky vlastně slaví určité narozeniny, protože od té doby jako by se srnky znovuzrodily, návštěvníky přitáhly, nové porotce taktéž a v neposlední řadě stovky novinek, recenzí, fotek a jiných zajímavostí vám čtenářům přinesly. Gratulace!!! A jak k tomu došlo? To si můžete přečíst zde.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ŘÍJNU 2007
26.10.2007
Pivovary
INFORMACE O PIVOVARU JANÁČEK
Naše porota pro vás připravila další z nekonečné série informací o pivovarech v České republice. Tentokrát jsme připravili informace o Pivovaru Janáček. Jen tak musíme zmínit, že i naše porota byla překvapena, jaké velké množství různých druhů piv tento pivovar vyrábí.
22.10.2007
Recenze
RECENZE PIVNICE "U KAPLIČKY" V RYCHLOVĚ
Tramtadadááááá! Čiva právě sepsal, nafotil a zaslal recenzi knajpy dosud na těchto stránkách nezrecenzované a to už je vzhledem k množství recenzí co říct. A která to je? Pivnice U kapličky v Rychlově si o recenzi už dlouho říkala a tak je to konečně tady? Jak to tam vypadá, jak se tam chlastá, jak vás tam obslouží? To se dozvíte v čerstvé Čivově recenzi. Jo a abychom nezapomněli, po delší době byla aktualizována i sekce pivní ceník.
06.10.2007
Recenze
RECENZE BARU "SEVEN"
Je to zajímavé, ale jen co přišlo škaredé počasí, lidi to táhne do hospod asi více než v létě na zahrádku (hospodskou samozřejmě). Dnes vám přinášíme recenzi další bystřické knajpy, konkrétně recenzi Baru Seven ála Čiva, doplněná celou řadou fotografií. Jak jistě víte, Bar Seven se nachází na sídlišti vedle školky, ale pokud to nevíte, nic se neděje, protože jak si v naší nové recenzi přečtete, Čivova recenze tomuto baru moc neprospěla a tak si pohoršil o několik míst v žebříčku mezi ostatními recenzemi.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ZÁŘÍ 2007
30.09.2007
Recenze
RECENZE HOSPODY "U CHYTILŮ" V RADKOVECH
Aktivní Čiva dnes pro vás nachytal specialitku ve formě recenze hospody U Chytilů v Radkovech. Recenze je obsáhlá, výstižná a hlavně doplněná o velkou spoustu fotografií včetně komentářů, to už je dnes víceméně vzácný jev, protože do hospody si dnes foťák bere opravdu už jen málokdo. Jelikož Radkovy nejsou od Bystřice daleko, byla Čivova recenze zařazena mezi ostatní bystřické recenze.
10.09.2007
Recenze
RECENZE PIVNICE "SOKOLOVNA"
Dnes máme pro vás opravdu jednu specialitku. Byť je v luzích a hájích bystřických brána pivnice "Sokolovna" alias "Sokolka" brána jako vzor a navíc námi porotci je hojně navštěvována, nebyla tato knajpa zrecenzovaná neuvěřitelné 3 roky!!! To ale v tuto chvíli napravil Ozzy, který nám zaslal svou recenzi Sokolky, která byť nedosáhla na čtyřbodové hodnocení, potvrdila i tak, že patří mezi bystřické stálice. Co do kontroverznosti se ovšem jedná určitě o nejzajímavější bystřický pivní objekt, protože u jedné části bystřické populace vyvolává vzedmutí žaludečních šťáv, kdežto u druhé i extatické stavy (a po požití většího než malého množství alkoholu pak taktéž vzedmutí žaludečních šťáv).

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V SRPNU 2007
14.08.2007
Recenze
RECENZE NEJLEPŠÍ BYSTŘICE HOSPODY ZAHÁJENÉ
Ano, již podle názvu je jasné, že se jedná o špičku na poli bystřických (a pevně věříme, že nejen bystřických) hospod. Díky letošní aktuální Losově recenzi hospody Zahájené se tato hospoda navíc dostala na pomyslnou první příčku v hodnocení mezi ostatními bystřickými recenzemi a sesadila tak z prvního místa i Losovu velmi oblíbenou turistickou chatrč Tesák.
06.08.2007
Pivovary
INFORMACE O PIVOVARU ŽATEC
Dali jsme vám, čtenářům, šanci hlasovat v anketě, v jakém pořadí byste si přáli zveřejňovat informace o pivovarech Čech, Moravy a Slezska, které se nachází v naší nejnovější sekci Pivovary, nicméně do konce ankety zbývá ještě hodně dlouhá doba, kterou se tudíž budeme snažit nějak vyplnit. A vyplnit nejlépe jak to jen pljde, tzn. dle naší nálady jsme vybrali další pivovar, konkrétně pivovar Žatec, o kterém vám přinášíme ty informace, které dlí na našich harddiscích, a ke kterým máme oprávnění zveřejnění. Doufáme, že námi poskytnuté informace vám pomohou získat více informací o fabrice (fabrikách), kde se náš zlatavý a nejmilejší mok vyrábí.
03.08.2007
Recenze
RECENZE HOSPODY "U DVOU LVŮ" ALIAS BÝVALÉ "MRTVOLKY"
Jestli se nepleteme, tak hospoda Mrtvolka byla zavřená v roce 2004 s tím, že nikdo nevěděl, co se s tímto objektem bude dále dít. Máme pro vás skvělou zprávu - objekt je zrekonstruován, znovuotevřen a světe div se, je zde opět hospoda, ale co hospoda, restaurace a ještě k tomu "ťinťonská" alébrž s cizokrajnou obsluhou. To ovšem neznamená, že by tato bývalá Mrtvolka měla nějaké nevýhody anebo vady, o čemž se můžete přesvědčit v Candátově recenzi restaurace "U dvou lvů", kterou vám nyní nabízíme včetně pořízených fotek, a která nedopadla vůbec špatně.
02.08.2007
Novinky
NOVINKY REALIZOVANÉ A CHYSTANÉ
Tak 3. setkání poroty je za námi a tak je třeba zase kromě chlastání trochu zapracovat. Dnes bychom vám rádi prezentovali novinky, které jsme pro vás čtenáře připravili.
Mezi realizovanými novinkami jste si určitě všimli nového fota měsíce zaslaného Candátem ze své exotické dovolené. Dále, výsledek ankety o atraktivnosti sekce pivovary u nás je jednoznačný: 20 ze 41 hlasujících hodnotí tuto sekci jako zajímavou - z toho důvodu máme připravenu aktualizaci a vzhledem k tomu, že jsme nebyli jisti, který pivovar představit dříve a který později, uděláme to jednoduše - rozhodněte v nové anketě.
Tím se vlastně přesouváme mezi novinky připravované. Takže mezi tyto určitě patří zaslané recenze, a to výjezdní recenze hospody U Chytilů v Radkově ála Čiva, opakovaná výjezdní recenze brněnské knajpy U Malchrů ála Myšák a hlavně pak bystřické recenze na Sokolku ála Ozzy a v neposlední řadě recenzi na znovuotevřenou hospodu U dvou lvů alias bývalou Mrtvolku ála Candát.
Všechny uvedené recenze i informace o pivovarech se nachází již pěkně na harddiscích naší poroty a tak po jejich zpracování do čitatelné podoby vše na našich srnkách zveřejníme. A nebojte, nebude to trvat dlouhé týdny jako v poslední době, vše je otázka několika málo dní. Halelujah!!!

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ČERVENCI 2007
29.07.2007
Novinky
WEBOVÉ STRÁNKY MEMORIÁLU JANA VACULÍKA
V naší knihovně si můžete najít reportáže a výsledky z roku 2005 a 2006 každoročního turnaje v malé kopané "Memoriál Jana Vaculíka", pořádaného partou kluků z FC Litrpůl a konaného vždy koncem června na hřišti v Sokolovně. Naše porota navázala užší spolupráci s tímto oddílem a tudíž je naší povinností upozornit čtenáře, že vznikla samostatná webová stránka týkající se tohoto memoriálu, a to na adrese litrpul.kvalitne.cz. Na této adrese si můžete přečíst jednak výsledky všech ročníků, harmonogramy jednotlivých turnajů, prohlédnout spousty fotografií a v neposlední řadě si přečíst repotáže z uvedených ročníků 2005 a 2006, které jsme klukům z FC Litrpůl rádi poskytli. Pokud se Los rozhoupe a napíše nějakou reportáž i z letošního ročníku memoriálu, určitě ji rádi poskytneme i ke zveřejnění na uvedené webové adrese. Aby bylo učiněnoo všem informacím za dost, tak jen připomínáme, že naše porota každoročně přispívá do tomboly flaškou něčeho dobrého tekutého, a proto jsme uvedeni i mezi sponzory...
20.07.2007
Novinky
AKTUALIZACE ÚČASTI - 3. SETKÁNÍ POROTY
3. setkání poroty se uskuteční v pátek 27.7.2007. Účast zatím přislíbili: Los, Candát, Myšák, Ozzy, Happybob, Wickerman, Děda Lebeda, Rumcajs, Trpajzlik a Sójové zviřátko.
17.07.2007
Novinky
3. SETKÁNÍ POROTY
Po delší době opět novinka na našich srnkách. Já jakožto Los alias šéfredaktor se omlouvám za neaktualizaci, ale pracovní povinnosti mě prostě odvály do dalekých krajin (no jo no, piv člověk je živ pouze v tom případě, že si na něj vydělá). V každém případě máme novinku nad míru zajímavou, a sice, že 3. setkání poroty se uskuteční v pátek 27.7.2007. Účast zatím přislíbili: Los, Candát, Myšák, Ozzy, Happybob, Wickerman, Děda Lebeda a Sójové zviřátko.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ČERVNU 2007
16.06.2007
Novinky
ROZLOSOVÁNÍ VIII. ROČNÍKU MEMORIÁLU JANA VACULÍKA
Již jen týden nás dělí od bystřické velmi hojně navštěvované kulturně-sportovní akce pod názvem Memoriál Jana Vaculíka. Co se děje v této záležitosti nového? Naší porotě se podařilo získat rozlosování jednotlivých fotbalových mužstev, takže pokud máte zájem, shlédněte jej a alespoň budete připraveni a vybaveni vědomostmi co se průběhu memoriálu bude týkat.
01.06.2007
Novinky
VIII. ROČNÍK MEMORIÁLU JANA VACULÍKA
Naše porota jako každoročně je jako jedna z prvních obeznámena s děním ohledně každoročního turnaje v malé kopané Memoriál Jana Vaculíka. Nejinak je tomu i letos a tak vám můžeme exkluzivně přinést aktuální propozice letošního ročníku tohoto turnaje. Jenom pro pořádek, letošní ročník se uskuteční opět na hřišti na Sokolce, a to v sobotu 23.6.2007.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V KVĚTNU 2007
30.05.2007
ÚMRTÍ
S menším zpožením vám oznamujeme smutnou zprávu, že před několika zemřel pan
LADISLAV VILD,
majitel pivnice a restaurace U Hanuša. Byť vztahy naší poroty s panem Vildem alias Wildem byly napjaté díky našim nelichotivým hodnocením podniku U Hanuša na těchto stránkách, v každém případě je nám velmi líto zákeřnou dlouhodobou nemocí předčasně ukončeného života. Věříme, že ke cti a památce zesnulého pana Ladislava Vilda se bude jím založený a dlouhodobě prosperující podnik U Hanuša i nadále skvět na poli bystřických restauračních zařízení. Upřímnou soustrast příbuzným i přátelům přeje porota.
21.05.2007
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE PIVNICE "HVĚZDA" V PŘEROVĚ
Ozzy nespí, Ozzy pracuje. Jen se někde něco šustne, Ozzy už je tam a řeší to jako svůj osobní závazek. O čem to hergot mluvíme? V Přerově se otevřela nová knajpa a Ozzy to nejen že hned zaznamenal, on to pro nás doslova zaznamenal v jeho nové výjezdní recenzi. Jedná se o pivnici v budově kino "Hvězda" v Přerově, což je samo o sobě skvělá informace, že po kulturním vyžití se mohou Přerováci osvěžit i pivně a jinak alkoholově, aniž by museli vystrčit nos z baráku. Dost už řečí, čtěte novou Ozzyho výjezdní recenzi na pivnice Hvězda, kterátož budiž zaarchivována mezi ostatními výjezdními recenzemi.
14.05.2007
Recenze
RECENZE RESTAURACE "BEST" PODRUHÉ
Po docela dlouhém recenzentském suchu vám na přání Čivy přinášíme Čivovu recenzi, nedávno námi slibovanou a docela dlouho odkládanou. Jedná se o druhou letošní recenzi restaurace "Best", tentokrát ovšem doplněnou o fotky, byť rozmazané, asi jak Čiva třesoucí se ožralou rukou testoval svůj fotoaparát. Jako vždy, tato recenze budiž navěky zaarchivovány v sekci Recenze.
08.05.2007
Pivovary
INFORMACE O PIVOVARU "ZUBR"
Premiérově jsme do naší nové sekce "Pivovary u nás" zařadili informace o pivovaru "Zubr", který je nám nejbližší jak polohově tak pivově. Tímto vás zveme do naší nové sekce Pivovary u nás a slibujeme, že informace zde budeme plnit v relativně krátkých časových úsecích tak, abyste měli možnost přečíst si o všech českých pivovarech co nejdříve.
07.05.2007
Pivní ceník
ZMĚNA CENY PIVA V BÍLÉ HOŘE
Konečně se nám ozval nějaký čtenář našich srnek, kterému není jedno, že se náš pivní ceník stává poněkud zastaralým. Všímavý nám neznámý čtenář zaslal změnu ceny piva v sídlišťské knajpě "Bílá Hora" alias "Udírna" alias "U Jicely" - prostě o kačku - viz náš Pivní ceník.
05.05.2007
Novinky
NOVÁ SEKCE - PIVOVARY V ČR
Máme pro všechny čtenáře skvělou zprávu. Naše porota zakoupila originální CD s údaji o 50-ti (slovy padesáti !!!) českých pivovarech v ČR. Co máme na mysli pod pojmem "údaje"? Prostě a dobře informace o jejich historii, současnosti, kontaktní údaje, spousta fotografií z interiéru i exteriérů pivovarů, seznam vyráběných druhů piv a mnoho dalšího. Nevěříte, že je v Česku 50 pivovarů? Jste zvědaví na informace, která piva se ve kterém pivovaru vyrábí? Pokud ano, těšte se. Naše porota má v úmyslu založit nový odkaz s názvem "Pivovary v ČR", kde vám všechny údaje ze zakoupeného CD představíme. Toto vše je možné díky oficiálnímu povolení autora, který povolil zveřejnění veškerých údajů na našich srnkách. Těšte se, nová sekce bude aktivní během pár dní!!!
01.05.2007
Soutěž
KONEČNÉ VÝSLEDKY SOUTĚŽE
Vážení a milí čtenáři, dnes vám představujeme vítěze soutěže o nejvíce natočených piv, a tím se stává ... tramtadadááá ... Shotek, který si tímto zajistil výhru 1/2 litru pravé domácí trnkové slivovice! Jelikož je to tvor pro naši porotu neznámý, žádáme jej, aby se co nejdříve ozval na Losí e-mail za účelem dohodnutí převzetí výhry.
Na druhém místě se pak umístil náš známý ... tramtadadááá ... Děda Lebeda. Tomu bude výhra předána na blížícím se 3. setkání poroty. Výhercům gratulujeme a zároveň děkujeme i ostatním účastníkům.
Již dnes vám můžeme navíc prozradit, že v červnu se na vás chystá další soutěž, ještě zajímavější s ještě zajímavějšími cenami!

Kompletní výsledky:
1. místo: Shotek - 9,91 (1/2 litru slivovice)
2. místo: Děda Lebeda - 9,90 (ploskaňa slivovice)
3. místo: Trpajzlik - 8,89
4.-5. místo: Křemílek - 8,81
4.-5. místo: Marek - 8,81

Mimo pořadí: Los - 9,91, Vikomt - 9,90

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V DUBNU 2007
30.04.2007
1. VÝROČÍ SMRTI PETRA KOTLÍKA
Dnešní den je pro mnoho z nás velmi smutným. Je tomu již rok a stále je to jako by to bylo včera. Ano ano, přesně před rokem zemřel ve věku nedožitých 30-ti let po krátké, ale o to více těžké nemoci, náš kamarád, přítel a skvělý člověk, pan A
PETR KOTLÍK alias KOTLAJS
Vzpomínejme na něj jen v dobrém. Děkujeme.
23.04.2007
Soutěž
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SOUTĚŽE
Upozornění pro všechny slivovice chtivé soutěžící - do konce soutěže nám zbývá už jen týden, takže ti, kdož nejsou na bodovaných pozicicích, nechť zaberou !!!
1. místo: Shotek - 9,91 (1/2 litru slivovice)
2. místo: Děda Lebeda - 9,90 (ploskaňa slivovice)
3. místo: Trpajzlik - 8,89
4.-5. místo: Křemílek - 8,81
4.-5. místo: Marek - 8,81

Mimo pořadí: Los - 9,91, Vikomt - 9,90
13.04.2007
Soutěž
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SOUTĚŽE
Já, Los, jakožto vyhlašovatel současné soutěže oznamuji, že se dobrovolně vzdávám svého výsledku. Jelikož e-mailem mi stejný názor sdělil i Vikomt, pořadím to značně zamíchalo:
1. místo: Děda Lebeda - 9,90 (1/2 litru slivovice)
2. místo: Trpajzlik - 8,89 (ploskaňa slivovice)
3.-4. místo: Křemílek - 8,81
3.-4. místo: Marek - 8,81

Mimo pořadí: Los - 9,91, Vikomt - 9,90
10.04.2007
Recenze
RECENZE BOWLINGRESTAURACE BEST
Po delším recenzentském suchu vám opět přinášíme oblažení vaší mysli ve formě nové recenze na bystřickou knajpu. Tentokrát se jedná o Ozzyho recenzi bowlingové restaurace Best, která je zajímavá od počátku tím, že sídlí v jedné jediné budově spolu s dalšími dvěma knajpami, a to barem Černá hora a hospodou Best. No a protože Ozzy nebyl v Bestu sám, ale opět se svým siamskopijanským sparingpartnerem Čivou, můžeme se ještě tento měsíc těšit na recenzi z pohledu Čivy, halelujah!
03.04.2007
Soutěž
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SOUTĚŽE
Naše soutěž nabírá na obrátkách a výsledky již dosahují závratných výšin ... 1. místo: Los - 9,91
2.-3. místo: Děda Lebeda - 9,90
2.-3. místo: Vikomt - 9,90

4. místo: Trpajzlik - 8,89
5.-6. místo: Křemílek - 8,81
5.-6. místo: Marek - 8,81
02.04.2007
Soutěž
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SOUTĚŽE
1. místo: Trpajzlik - 8,89
2. místo: Děda Lebeda - 8,86

3. místo: Trpajzlik - 8,85
4. místo: Los - 8,83
5.-6. místo: Křemílek - 8,81
5.-6. místo: Marek - 8,81
7. místo: Trpajzlik - 8,80
01.04.2007
Novinky
1. VÝROČÍ NAŠICH SRNEK NA WWW.PAJZLY.CZ
V loňském roce jsme vás informovali, že naše srnky našli sponzora, pana Josefa, který zaplatil roční pronájem domény www.pajzly.cz. Zároveň jsme vám přinesli s panem Josefem interview, kde tak trochu naznačil důvody svého sponzorského příspěvku. A hurááá sláááva, pan Josef nás sám od sebe kontaktoval i letos, a zaplatil dalších 12 měsíců pronájmu naší domény. Takže si Los můžeš v klidu schovat svých skoro 1.000,- Kč a třebas je prochlastat a zároveň musí poděkovat panu Josefovi za jeho štědrost. Pane Josefe, díky díky díky!!!

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V BŘEZNU 2007
30.03.2007
Soutěž
SOUTĚŽ ROZŠÍŘENA O CENU ZA 2. MÍSTO
Aby se pořád nehrnuly jen obdivy a nadávky na současného vedoucího v naší aktuální soutěži, Trpajzlika, naše porota dává "do placu" cenu i za 2. místo - tou je a bude ploskaňa slivovice. Souhlas? No aby né ... tak se snažte, aby si to Los nemusel vychlastat sám, jain?
29.03.2007
Soutěž
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SOUTĚŽE
1. místo: Trpajzlik - 8,89
2. místo: Los - 8,83
3.-4. místo: Křemílek - 8,81
3.-4. místo: Marek - 8,81
5. místo: Trpajzlik - 8,80
24.03.2007
Novinky
NOVÁ SOUTĚŽ O 1/2 LITRU SLIVOVICE
Naše porota vyhlašuje novou soutěž o půl litru slivovice. Pravidla jsou jednoduchá: na níže uvedené adrese najdete hru, kdy máte za úkol naplnit co nejvíce půllitrů piva. Po skončení hry stačí poslat screenshot s výsledkem na Losí email los@pajzly.cz. Vítězem se stane samozřejmě ten, kdo naplní nejvíce půllitrů. A cena, ta už byla zmíněna, 1/2 litru slivovice přímo z Losích rukou. Na co jsme ještě zapomněli? No jednak na odkaz na hru: http://www.radegast.cz/hry/toceni_piva/hra_toceni.php a jednak na termín ukončení soutěže - ten stanovujeme na 30.4.2007. Jako takový "odrazový můstek" zveřejňujeme Losův výsledek - 7,77 natočených půllitrů - viz obrázek. Hodně štěstí!!!
19.03.2007
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE STÁLÉ POHODY PODRUHÉ
Brněnskou knajpu vloni zrecenzoval Myšák a udělil nadprůměrné hodnocení. To z pohledu zákazníka samozřejmě potěší. O to zajímavější je ovšem recenze té samé knajpy z pohledu zaměstnance (dnes teda již bývalého). Tímto vám tedy představujeme výjezdní recenzi na hospodu Stálá pohoda v Brně-Židenicích, a to ála Ledabyle, který se tímto zařadil mezi ostatní čekatele na členství v naší porotě.
08.03.2007
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE AMEKURVARICKÉ KNAJPY MCKELLAR'S
Dnes pro vás máme opět jednu specialitku. Plachťák se z Amekurvariky opět rozepsal a poslal další (a nutno podotknout, že nelichotivou) recenzi na jednu z mnoha milionů amekurvarických knajp. Jestli si pamatujete Plachťákovu loňskou recenzi, tak ta letošní dopadla sice o něco lépe. Takže si v klidu přečtěte, jaké mají Amekurvaričani hospody, konkrétně v Aberdeenu v Severní Karolíně v USA, recenze hospody McKellars's Lodge. Musíme říct, že nám porotcům při čtení této recenze vstávaly vlasy na hlavě a úplně nám vypadaly všechny zuby při pohledu na foto amekurvarického piva - viz poslední foto v recenzi. Jední dechem ovšem připomínáme, že Plachťák se stává horkým adeptem na členství v naší porotě, k čemuž mu schází už jen malý krůček, a sice jedna jediná recenze navíc. Tak snad se chytne a my mezi sebou přivítáme nového člena, třebas na 3. setkání poroty, které Los chystá ve velkém stylu!!!
01.03.2007
Porota
RECENZE SOUČASNÝCH POROTCŮ
Chcete znát, jaké recenze sepsali naši současní porotci? Chcete znát jejich názory? Chcete vědět, jak jsou aktivní? Chcete mít přehled kvalitách hospod od nejrenomovanějších obyvatel BpH a okolí? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ANO, tak neváhejte a prohlédněte si zcela nově aktualizovanou sekci Porota, ve které jsme pro vás připravili přiřazení zveřejněných recenzí k jednotlivým členům poroty.
01.03.2007
Knihovna
VÝSLEDKY ÚNOROVÝCH ANKET
V měsíci lednu se v naší diskuzní díře rozvířila vášnivá diskuze ohledně (ne)kvalit piva značky Budvar. Naše porota zareagovala zveřejněním anket, které měly nastínit názor čtenářů našich srnek na tuto pivní značku. Výsledkem obou anket je, že pivo Budvar nemá v Bystřici na růžích ustláno, resp. toto pivo většina považuje za blaf. Nevěříte? Věřte ... a mrkněte do naší knihovny na výsledky zmiňovaných anket.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ÚNORU 2007
25.02.2007
Pivní ceník
AKTUALIZACE CENÍKU PIV
I když má naše porota v zásobě hned čtyři recenze ke zveřejnění, časový nedostatek je ovšem natolik výrazný, že nejsme schopni je zatím zpracovat. Snad příští týden se zadaří najít si dostatek času a vámi zaslané recenzentské příspěvky zveřejnit. Do té doby vezměte alespoň v potaz aktualizaci našeho pivního ceníku, kde byly aktualizovány ceny piv v hospodách "U Bobra" na bystřickém nádru a "S-Club" v Dřevákově.
08.02.2007
Knihovna
TŘI ROKY OD POSLEDNÍ BÁJE BYSTŘICKÉ
Dnes jsou tomu již tři smutné roky, co byly naše srnky poctěny nějakou bystřickou bájí či pověstí. Ano ano, Kuzmič je již nějakou dobu neaktivní a právě Kuzmič byl zdrojem skvělých a více než humorných (a ještě k tomu i pravdivých) bájí bystřických. Aspoň si tedy dnešní den vzpomeňme, jaký to býval spisovatel a pokochejme se jeho slohem v bájích bystřických O záhadném Upírově zmizení a Prodaná švestka, kde dokonce účinkoval dnes již zemřelý Jura Zela. Kuzmiči díky ... a napiš zase něco ne?
06.02.2007
Knihovna
DOPLNĚNÍ K RECENZI NA RESTAURACI "SUŠIL"
Děda Lebeda (Fr.) kromě recenze na Restauraci Sušil zaslal taktéž podrobnou reportáž z dění a chvání, které se jemu a jeho přísedícím dostalo, a díky kterému jeho recenze vyšla pro Sušil nejhůře jak to jen šlo. Pokud se tedy chcete dozvědět, co se tam stalo, tak čtěte Lebedovu velmi podrobnou reportáž z návštěvy Sušila, kterou zaarchivujeme do naší knihovny.
05.02.2007
Recenze
RECENZE RESTAURACE "SUŠIL" ZA NULA BODOV
Všechno je jednou poprvé, to je jasný, a tak to nastalo konečně i na našich srnkách. Maximální hodnocení 5.00 bodů jsme tu už měli a pokud se nepleteme, nejednou, ale absolutně nejnižší hodnocení, čili za 0.00 bodů, ještě ne. Tedy až do dneška. Dnes vám totiž představujeme recenzi restaurace Sušil ála Děda Lebeda, který tuto hospodu tak zkritizoval, že více už to snad ani nejde. Takže nažhavte zraky a čtěte, co že se to v bystřických luzích a hájích vlastně stalo. Tímto se restaurace Sušil sešupem ocitla na předposledním místě v pomyslném několikaletém hodnocení (nejen) bystřických hospod.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V LEDNU 2007
30.01.2007
Novinky
DABOVANÝ PAT A MAT
I když byla sekce "Humor" na našich srnkách již dávno zrušena, nemůžeme si odpustit neuvést zde jednu superbombu!!!!! Naši polští sousedé nadabovali jeden díl z kresleného seriálu "Pat a Mat" s názvem "Trezor". Že jde o dabing více než sprostý netřeba připomínat, nehledě na to, že polština dává tomuto seriálovému dílu více než srandoidní nádech. Takže pokud se chcete výborně (ale opravdu více než skvěle) pobavit, tak klikněte buď sem, anebo přímo na obrázek:
24.01.2007
Porota
ZEMĚTŘESENÍ V POROTĚ?
Mnozí z vás si jistě nestačili všimnout několika málo změn v naší porotě. Tak předně, "do věčných lovišť" se nám odporoučel pan Wickerman, jež nás sice v minulosti obšťastnil několika články a recenzemi, ale je už více než rok a půl nečinný, čemuž naše stálá porota již nechtěla déle přihlížet. Škoda. Na druhou stranu jsme na hlavní porotní stránku nově zařadili tzv. čekatele na členství, tzn. ty recenzenty, kteří nám již nějakou tu recenzi poslali, nicméně ještě to nebyly recenze tři, což je minimální počet pro zařazení mezi naše aktivní recenzenty. Takže doufejme, že se všichni tito čekatelé co nejdříve přesunou mezi naše stálé recenzenty, abychom je pak mohli pozvat na další sraz poroty. V neposlední řadě vás chceme informovat o našem záměru ke každému členovi stálé či aktivní poroty přiřadit seznam všech jeho recenzentských počinů tak, aby bylo hned na prní pohled zřejmé, jak se tento činil a jak hodnotil.
22.01.2007
Recenze
RECENZE "U VALACHA" + VÝLET DO ŠIŠMY A BEZUCHOVA
Tramtadadáááááá!!! První recenze bystřické hospody v roce 2007 jest na světě! Postaral se o ni dlouhou dobu nechlastající (anebo chlastající ale nerecenzující) Čiva, který navštívil a zrecenzoval bystřicko-rychlovskou knajpu U Valacha. Jeho recenze je o to zajímavější, že ji v úvodu okořenil svými zážitky z Belmondova rodiště Šišmy a Bezuchova, a na závěr přiložil spoustu okomentovaných fotografií. Proto silně doporučujeme najít si chvíli a Čivovu recenzi si přečíst. A jako důkaz, že se opravdu jedná o první letošní bystřickou recenzi, vám postačí nakouknout do sekce Recenze, kde se nám archiv již více než dobře rozrůstá.
17.01.2007
2. VÝROČÍ SMRTI PETRA PISKY
Ani se tomu nechce věřit, ale dnes jsou tomu už opravdu dva roky, co nás ve věku 34 let po dlouhé těžké nemoci navždy opustil náš kamarád a úspěšný podnikatel, pan
PETR PISKA.
Vzpomínka na něj je nicméně stále živá, stejně tak jako jeho životní elán, radost, smích a humor, kterého byl vždy plný, nikdy jej neopouštěl a rád jej rozdával. Prosíme, vzpomínejme na něj jen v dobrém, a to nejen dnes. Děkujeme.
16.01.2007
Novinky
NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY "U HANUŠA"
Pokud naše srnky čtete poctivě, určitě si pamatujete, že dne 12.10.2006 jsme zde hodnotili webové stránky různých bystřických hospod. Mezi nimi jsme i docela solidně zkritizovali webové stránky hospody a restaurace "U Hanuša". Nicméně uplynuly dva měsíce a situace se rapidně změnila. Předchozí verze stránek této hospody nebyla aktualizována několik let a i celkový design stál za velký kulový. Dnes je však již funkční nová verze stránek, a byť jsou ještě některé odkazy prázdné a tudíž chybí celá řada informací, design je zajímavý, povedený, chystané názvy odkazů slibují celou řadu informací a spousta fotografií (včetně úvodní panoramatické) dokresluje celkovou zajímavost těchto stránek. Proto neváhejte a v klidu navštivte nové srnky knajpy U Hanuša.
14.01.2007
Recenze
RECENZE NÁLEVNY "NA ŠPICI" V PŘEROVĚ
A je to tady! Konečně jsme se dočkali a první recenze v roce 2007 jest hotova a připravena ke čtení. Konkrétně se tedy jedná o recenzi výjezdní, ale to nic neubírá na její kvalitě. Takže vzhůru dolů, je tu Ozzyho výjezdní recenze nálevny (a to doslova) "Na špici" v Přerově, kterátož bude navěky věkův zaarchovována mezi ostatními výjezdními recenzemi.
01.01.2007
Osobnosti
TITUL MEGABOĎÁK UDĚLEN
V naší celoroční anketě v roce 2006 jste hlasovali o to, který současný x-boďák má nárok být honosen titulem nejvyšším a sice "megaboďák". S výrazným náskokem 96 hlasů zvítězil Belmondo, který budiž počínaje dnešním dnem titulován megaboďák. Tato změna bude v brzké době taktéž zohledněna v sekci Osobnosti. Jako druhý skončil Jura Zela s 20 hlasy a na třetím místě se nečekaně umístila bystřiká žena Miss Sokolovna s 15-ti hlasy.
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

ANKETY
Hlasujte do 31.12.2007

Hlasujte do 31.12.2007
BELMONDŮV KOUTEK

FOTO MĚSÍCE

Zimní zátiší

KONTAKT
los@pajzly.cz
candat@pajzly.cz

ICQ: 230-912-661

REKLAMA
naJedno.cz