Novinky dle roku:

2013  |  2012  |  2011  |  2010  |  2009  |  2008  |  2007  |  2006  |  2005  |  2004  |  2003  |  2002  |  2001


NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V PROSINCI 2006
17.12.2006
Novinky
NÁVŠTĚVNOST NAŠICH SRNEK V LETECH 2003-2006
 
Klikni na obrázek pro zobrazení v plné velikosti
15.12.2006
Novinky
2. SETKÁNÍ POROTY - aktualizace účastníků, 12:00 hod.
- stálá porota: Los, Candát, Myšák, Ozzy, Čiva
- aktivní recenzenti: Děda Lebeda, Wickerman
- bývalí recenzenti: Rumcajs, Trpajzlik, Křemílek, Kuzmič
- hosté: Myšákova manželka, Sójové zvířátko, Happybob
14.12.2006
Recenze
RECENZE BARU "U VALACHA"
V naší e-mailové schránce přistála právě dnes zcela nová recenze zcela nové hospody (v tom smyslu, že dosud nebyla na těchto srnkách recenzována) od zcela nového recenzenta. Byť se recenze nepyšní rozsáhlostí ani přehnanou informovaností, naše porota kvituje recenzentovu snahu, hlavně pak to, že si našel chvíli času a recenzi jednak sepsal a jednak zaslal. A o čem to tu celou dobu mluvíme. Mluvíme o recenzi baru (nikoliv pivnice) "U Valacha" v Rychlově ála Bakon. Díky díky a Bakonovy počiny uvítáme rádi i v budoucnosti. Halelujah!!!
11.12.2006
Recenze
RECENZE NONSTOP KASINA "LAS VEGAS"
Není ani možné co se událo. Rumcajs na naše srnky nehodil bobek úplně, protože se v něm probudily recenzentské pudy, o které se s námi i podělil (ne podělal). Takže dnes vám s radostí můžeme představit recenzi bystřické knajpy, konkrétně non-stop baru "Las Vegas" ála Rumcajs. Pokud byste nevěděli, kde se tento bar nachází, tak vězte, že se jedná o bývalou restauraci "U Stejskalů" na náměstí vlevo od Městského úřadu.
05.12.2006
Novinky
2. SETKÁNÍ POROTY - aktualizace účastníků, 20:00 hod.
- stálá porota: Los, Candát, Myšák, Ozzy, Čiva
- aktivní recenzenti: Děda Lebeda, Wickerman
- bývalí recenzenti: Rumcajs, Trpajzlik, Křemílek, Kuzmič
- hosté: Myšákova manželka, Sójové zvířátko, Happybob

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V LISTOPADU 2006
28.11.2006
Novinky
2. SETKÁNÍ POROTY - aktualizace účastníků, 20:00 hod.
- stálá porota: Los, Candát, Myšák, Ozzy, Čiva
- aktivní recenzenti: Děda Lebeda, Wickerman
- bývalí recenzenti: Rumcajs, Trpajzlik, Křemílek, Vanďas
- hosté: Myšákova manželka, Sójové zvířátko, Happybob
20.11.2006
Novinky
2. SETKÁNÍ POROTY
Los s Candátem stanovili termín 2. setkání poroty a informovali o něm všechny současné i bývalé členy jak stálé tak externí poroty. Dnes vám přinášíme průběžnou informaci, kdo je pozván a kdo již ústně, majlově, telefonicky či jinak svou účast potvrdil (tučné písmo), kdo bohužel odmítl (přeškrtnuté písmo) a kdo se ještě nevyjádřil (normální písmo) - takže vyzýváme všechny dosud nevyjádřené, ať dají vědět, protože to bude opět bomba!!!
20.11.2006
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE HOKEJ BARU V KROMĚŘÍŽI
Konečně se nám podařilo ulovit i nějakou tu výjezdní recenzi pro ty, kteří si rádi na pivko i třebas někam zajedou. Dnes dokonce potěšíme i milovníky hokeje, kteří se rádi před či po zápase chtějí posilnit. Tím se pomalu ale jistě dostáváme k tomu hlavnímu, a sice, že nám zaslal fanoušek kroměřížského hokeje Ozzy recenzi Hokej baru na tamním zimním stadionu. Kdo chce tedy spojit hokejové a pivní zážitky, nechť si počte o svém potenciálním chlastoidním podniku.
10.11.2006
Novinky
JARYNOVO PROHLÁŠENÍ O RESTAURACI "U HANUŠA"
Na žádost zakladetele těchto srnek Jaryna zveřejňujeme níže uvedené prohlášení o restauraci "U Hanuša". Co k tomuto prohlášení Jaryna vedlo, to prý si nechá pro sebe, nicméně tomuto zasloužilému členovi původní poroty nelze odporovat a tak tedy činíme.

Já, Jaryn jakožto zakladatel těchto webových stránek, se distancuji od posledních zde zveřejněných hodnocení denního baru U Hanuša a vůbec s nimi nesouhlasím, jelikož tamní ubrusy nejsou vůbec propálené od cigaret, pivo je nadmíru chutné a obsluha je nejen že šíkovná, ale navíc nadmíru usměvavá a vstřícná a v žádném případě neodpovídá losově popisu. Jediná věc, se kterou v celé recenzi souhlasím, je opravdu vysoká kvalita nabízených pokrmů.

Pro úplnost jen dodáváme, že jsme Jaryna požádali o sepsání aktuální recenze, aby vyvrátil Losova fakta z poslední recenze, nicméně byla nám doručena záporná odpověď s tím, že je natolik časově vytížen, že nám nemůže vyhovět. Škoda, ale nedá se nic dělat, v každém případě jsme rádi i tak, že Jaryn naše srnky čte a tak mu přejem alespoň hodně pracovních úspěchů, když už ty pivní pověsil na hřebík.
09.11.2006
Pivní ceník
AKTUALIZACE PIV V PIVNÍM CENÍKU
Losovy prosby po aktualizaci našeho pivního ceníku byly vyslyšeny, kdy se člen poroty Myšák obětoval a vypil nemalé pivní množství v několika výjezdních nálevnách a zároveň zaznamenal aktuální nehoráznou cenovou výši pivních moků. Aktualizovány byly ceny piv v hospodě "Nádražka" v Přerově, "U Malchrů" v Brně a "U Huberta" v Olomouci. Dále se nám ozval taktéž bývalý externí přispěvovatel Trpajzlik, který zaslal aktuální ceny piva v bystřické knajpě "U Valacha". Díky! Navíc byly zpětně doplněny ceny uvedené v recenzích, konkrétně pak ceny piv v knajpách "Stáneček" v Dřevohosticích, "U Aranky" v Dřevohosticích, "U Vranů" v Beňově, "U bílého koníčka" v Opavě, "S-Club" v Dřevohosticích a "U Frydrychů" v Líšné. Díky tomu se náš pivní ceník rozrostl na ceny piv ve 32 hospodách!!!
05.11.2006
Recenze
DOUBLE-RECENZE DŘEVOHOSTICKÉHO "STÁNEČKU"
Ozzy a Čiva opět neodolali a společnými silami se ožrali. Tentokrát si k tomu vybrali knajpu zcela novou, před pár týdny otevřenou, a tudíž do dnešního dne recenzentsky neposkvrněnou. Tímto vám tedy představujeme velmi zajímavou, relativně dlouhou, nicméně ne nudnou, spoustou fotek doplněnou double-recenzi na pajzl Stáneček na dřevohostickém nádraží. Bravo!
01.11.2006
Osobnosti
UDĚLENÍ TITULU "MEGALEGENDA"
Dnešním dnem máme tu čest a udělit nově vzniklý titul jedné z našich osobností. Vy sami jste v anketě drtivou většinou hlasů 63:6 rozhodli o tom, kdo se stane "megalegendou". Tímto vám dnešním dnem představujeme novou "megalegendu", kterou se stává ... Jura Zela - více viz Osobnosti.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ŘÍJNU 2006
28.10.2006
Recenze
RECENZE KNAJPY "DODO PUB" NA BYSTŘICKÉM NÁMĚSTÍ
Je vidět, že s přibývajícím chladem venku nám Candát započal pěkně chlastat, přičemž hledá azyl v mnoha bystřických pivních zařízeních. Navíc ani tentokrát nezapomněl na své fanoušky a zaslal nám všem své čerstvě nabyté zkušenosti. Tímto vám představujeme Candátovu aktuální recenzi bystřické knajpy Dodo Pub s méně aktuálními, nicméně pořád pravdivými, fotografiemi. Díky lehce nadprůměrnému hodnocení se knajpa "Dodo Pub" vyhoupla do poloviny tabulky recenzí bystřických hospod. "Gratulujeme"!
23.10.2006
Recenze
DALŠÍ NEGATIVNÍ RECENZE, TENTOKRÁT "U TROJNOŽKY"
Jak už Havraní vlas v bublině naznačil, černý měsíc v hodnocení recenzí pokračuje i nadále. Candát se probudil a kromě vysedávání u PC zašel aj na pivko. A protože se mu samotnému nelíbilo hodnocení jeho vlastní recenze z loňského roku, opětovně navštívil a opětovně zrecenzoval, na světě asi jedinou, internetovou pivárnu U trojnožky. Tímto mu jakožto šéfredaktor děkuji, protože konečně poslal tuto hospodu hodnocením tam, kam patří (tudíž hoooodně hluboko do pole poražených) - viz sekce Recenze.
12.10.2006
Novinky
WEBOVÉ SRNKY NĚKTERÝCH HOSPOD
Při hledání kontaktů na různé hospody a knajpy jsme narazili na některé opravdové unikáty webových srnek některých bystřických zařízení, s čímž vás nejen chceme, ale přímo musíme seznámit.
Tak např. webové srnky včera zrecenzované knajpy Čecher se chlubí datem poslední aktualizace dne 17.7.2001!!! Největší srandou pak je, že po najetí na tyto srnky vám sice oznámí automaticky aktualitu, že nás zvou ve dnech 18.1. až 31.1. na zvěřinové hody, ale zde se jedná o období v roce 2002!!! No nevim ...
Dalším odstrašujícím případem jsou webové srnky (ne)oblíbené knajpy U Hanuša, které sice datum poslední aktualizace neuvádí (asi ví proč), ale shodli jsme se, že byly aktualizovány naposledy v minulém století (a to není sranda!!!). Navíc nefunkčnost některých odkazů na těchto srnkách zamrzí, ne-li zhnusí ...
Na druhou stranu, vyloženě jsme byli potěšeni novými srnkami hospody U Krbu, jejichž nové provedení bylo slibováno majiteli již hodnou dobu, ale až nyní naše porota sama od sebe zjistila, že ke změně (a to velmi příjemné) došlo. Proto návštěvu srnek doporučujeme a vzhledem k jejich kvalitě snad i návštěvu hospůdky samotné.
To je pro dnešek vše, pokračování příště ...
09.10.2006
Recenze
RECENZE NEJHORŠÍ HOSPODY "ČECHER" NA RUSAVĚ
V poslední době jsme si už docela zvykli, že celková hodnocení nedosahují již té výše jako vloni, příp. jako před lety, ovšem to, co nám dnes přináší Los, to nemá konkurenci. Před pár měsíci bezkonkurenčně nejlepší rusavské restaurační zařízení, dnes katastrofický scénář a noční můra pro návštěvníky. O čem zde mluvíme? O kolibě Čecher, kterou pro nás i vás exkluzivně zrecenzoval Los. Recenze se kromě své silné a neúprosné kritiky skví taktéž obrovskou spoustou fotografií (byť převzatých z různých zdrojů) a hlavně bezkonkurenčně nejnižším celkovým hodnocením, které na našich srnkách nemá konkurenci. A pokud se budete chtít někdy k této recenzi vrátit, příp. odradit pomocí ní od návštěvy Čecheru i své známé, vězte, že ji do budoucna najdete na samém dně mezi recenzemi.
08.10.2006
Recenze
DOUBLE-RECENZE DŘEVOHOSTICKÉ KNAJPY "U ARANKY"
I když se Čiva s Ozzym rozhodli za účelem zvýšení objektivity recenzí ukončit společné recenzování, stále nám v pajzlovském archivu zůstal jeden "rest", tzn. ještě jedna jejich společná recenze, kterou vám nyní přinášíme. Jedná se o další z řady recenzí knajp v okolních dědinách, v tomto případě pak konkrétně recenze knajpy U Aranky v Dřevohosticích. Jen tak pro pořádek, tato recenze byla zpracována dříve než Jura Zela odešel pít na onen svět, takže není obarvena do černa, což by určitě jinak byla, protože stálí členové poroty musí povinně ctít památku Jury Zely (holt demokracie je svině). Jo, a abysme nezapomněli, recenze bude archivována v sekci (nečekaně) - Recenze.
02.10.2006
Novinky
RECENZE PAMÁTCE JURY ZELY
Candát zapracoval na úpravě svého Candátova inteligentního redakčního systému, alias CIRS, a proto počínaje dnešním dnem po dobu půl roku budete moci i vy uctít památku Jury Zely. Jak to myslíme? Prostě a dobře, při psaní recenze skrzevá naše srnky (viz sekce Vložit recenzi) vám bude dána možnost výběru, zda-li ctíte či nectíte památku Jury Zely. V případě, že při psaní recenze zvolíte Ano, bude váš počin vyveden v černé barvě oproti běžné tmavě hnědé.
01.10.2006
Anketa
ANKETA O UDĚLENÍ TITULU "MEGALEGENDA"
V pátek měl Jura Zela pohřeb, na který kromě Losa přišlo několik desítek lidí, až jsem byl překvapen, kolik že to lidí Juru Zelu znalo. Dokonce přišel i "přítel ve zbrani" Belmondo, který bohužel nebyl vzhledem ke svému "oděvu" do kostela vpuštěn, ale i tak je to od něj milé, že se dostavil. A právě podle celoroční ankety to vypadá, že Belmondovi bude udělen titul nejčestnější z nejčestnějších, a to "Megaboďák". Ovšem na druhou stranu si řekněme, že ani Jura Zela nebyl žádné ořezávátko, a z toho důvodu si naše porota usmyslila, že by nebylo špatné Jurovi Zelovi posmrtně udělit také nějaký ten titul. A když už se dnes (bohužel) nachází mezi legendami, tak co třeba titul "MEGALEGENDA". Ovšem o tom, zda-li ano či ne, rozhodnete vy, čtenáři, v naší nové anketě, kterou najdete vpravo od tohoto textu.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ZÁŘÍ 2006
Úmrtí


Bystřické osobnosti jsou ochuzeny o jednoho z nejvýraznějších pětiboďáků v historii. Interiéry hospod, pivnic, knajp a pajzlů opustila navždy osobnost, která nám zcela určitě bude chybět, protože snad ve všech hospodách bývala štamgastem, možná dost možná jakýmsi maskotem. Tímto vám tedy oznamujeme, že
v sobotu 23. září 2006
zemřel bystřický obyvatel, pro mnohé známý pětiboďák, pan

JIŘÍ ZELA, alias Jura Zela,

ve věku 56 let. Vzpomínejme na něj v dobrém.
Poslední rozloučení se bude konat v kostele v pátek 29.9.2006 od 15:30 hod.

Vzhledem k úmrtí byl Jura Zela slavnostně přeřazen mezi Legendy, kde na věky věkův spočne - viz Osobnosti.
21.09.2006
Recenze
RECENZE HOSPODY "U VRANŮ" V BEŇOVĚ
Ani ne po 24-ti hodinách jsme na vás vybalili další recenzentský počin, konkrétně další z řady recenzí z okolních vesnic a dědin. Tentokrát se opět jedná o dílo samotného a Ozzym opuštěného Čivy (byť má naše porota přislíbenou další dvojrecenzi těchto dvou chlastometrů), který zavítal do (pro většinu z nás zcela neznámé) vesnice Beňov, ve které navštívil a hlavně zrecenzoval knajpu U Vranů. Jelikož se dle Čivovy recenze jedná o typicky vesnickou knajpu, kterátož má každá své zvláštní kouzlo a svá (veřejná) tajemství, chystá se zde naše porota na výjezdní kontrolu (to víte, v bystřických knajpách jsme už více než dost profláknutí). Takže vzhůru dolů, čtěte a kochejte se spoustou fotek, které pro vás Čiva připravil. A kdybyste si chtěli někdy v budoucnu tuto recenzi připomenout, tak vězte, že tato zaarchivována v sekci Recenze jest.
20.09.2006
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE "U BÍLÉHO KONÍČKA" V OPAVĚ
Myšák již před nějakým tím týdnem zaslal další z recenzí, které pořídil při svých pravidelných toulkách po městech moravských. Tentokrát zabrousil až na samotný sever Moravy a tak máme tu čest si přečíst jeho výjezdní recenzi restaurace U bílého koníčka v Opavě. Neváhejte a čtěte, určitě neprohloupíte, protože tato zajímavá recenze je doplněna o celou řadu fotografií. Do budoucna toto dílo naleznete v sekci Výjezdní recenze.
17.09.2006
Recenze
RECENZE RESTAURACE "S CLUB" V DŘEVOHOSTICÍCH
Na našich srnkách jsme si již zvykli, že Čiva s Ozzym zasílají pravidelně dvojrecenze z hospod nacházející se v okolních dědinách a vesnicách. S tím je ovšem konec. Tito dva noví členové poroty se rozhodli, že z důvodu zvýšení počtu recenzí budou recenzovat každý sám za sebe. A jak slíbili, tak provedli. Proto vám dnes s hrdostí představujeme první samostatnou recenzi ála Čiva, konkrétně pak recenzi restaurace S Club v Dřevohosticích. Již dopředu prozradíme, že se jedná o jednu z nejhůře hodnocených knajp na našich srnkách, což si můžete ověřit v sekci Recenze, a nebýt stabilně příšerného Renna, tak by se jednalo o nejhorší hodnocenou knajpu vůbec.
16.09.2006
Novinky
VYHODNOCENÍ ANKETY O NEJKRÁSNĚJŠÍ ZAHRÁDKU
V dlouhodobé anketě jste měli rozhodnout, která že to bystřická hospodská zahrádka je nejlepší. A že to bylo rozhodování více než zajímavé dokazuje skutečnost, že z celkového počtu 241 hlasů vítězná zahrádka porazila pouze o jeden jediný hlas zahrádku druhou v pořadí. A jak že to vlastně dopadlo? Vítězem se stala zahrádka v hospodě "Zahájené" se 43 hlasy, na druhém místě v těsném závěsu zahrádka na "Sokolce" se 42 hlasy a na třetím místě s výrazným odstupem, ovšem více než překvapivě, se umístila zahrádka v hospodě "U Luďka" s 23 hlasy. Kompletní výsledky ankety můžete shlédnout zde, případně pak v sekci Knihovna v oddíle "Výsledky anket".
05.09.2006
Novinky
PROHLÁŠENÍ
Všem na vědomost se dává, že naše porota se čtenářům omlouvá za absenci nových recenzí a dalších pivních novinek. Hlavním a jediným důvodem byla Losova zdravotní indispozice, kterátož se ovšem blíží ke zdárnému konci a tudíž já, jakožto Los, se opět se vší vervou vrhnu do aktualizací těchto srnek. Např. v tomto měsíci máme pro vás nachytánu výjezdní recenzi hospody "U bílého koníčka" v Opavě ála Myšák a dále pak double-recenzi knajpy "U Aranky" v Dřevohosticích ála čerství členové poroty Ozzy a Čiva. Díky za trpělivost a během tohoto týdne sledujte dění na našich srnkách!!!

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V SRPNU 2006
23.08.2006
Recenze
RECENZE HOSPODY "U FRYDRYCHŮ" V LÍŠNÉ
Mr. Ozzy, co by čerstvá posila mezi stálou porotou našich srnek, se po slibu daném na 2. setkání poroty opravdu vydal do krajů to nedalekých, kam oko ani žaludek bystřičáka jen tak nenakoukne, čímž vám tudíž můžeme s hrdostí představit unikátní (skoro výjezdní) recenzi hospody U Frydrychů v Líšné, kterátož v sekci Recenze budiž pro vás do budoucna navěky archivována bude jest.
20.08.2006
Novinky
REPORTÁŽ Z MEMORIÁLU VE ZPRAVODAJI
Pokud si kupujete bystřický Zpravodaj, určitě vám neušlo, že v červenco-srpnovém dvojčísle na stránkách 37-38 vyšla Losova reportáž z letošního Memoriálu Jana Vaculíka. A pokud vám to ušlo, tak honem zaběhněte do nejbližší trafiky a pořiďte si tento debutní článek naší poroty v oficiálním periodiku.
15.08.2006
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE BOWLING KLUBU V U.S.A.!!!
Po dlouhé předlouhé době absence jakékoliv novinky na našich srnkách způsobené Losovou dovolenou vám nyní přinášíme absolutní bombu špicu. Ozval se nám jistý Plachťák žijící ve Spojených státech Amerických (!!!), který nám zaslal výjezdní recenzi jako řemen. Neše porota je ráda přeráda, že informace o našich srnkách pronikla i do USA a tak vám tímto hrdě představujeme Plachť ákovu zcela nepochybně zajímavou výjezdní recenzi na Dragon Bowling v Severní Karolině, konkrétně v městě Fayetville, doplněnou o zajímavé fotografie a komentáře. Díky člověče a drž se v tej Amekurvarice!!!
01.08.2006
Knihovna
ZÁVĚRY Z JEDNÁNÍ POROTY
Před několika dny se uskutečnilo již 2. oficiální setkání současné i bývalé poroty našich srnek, na kterém bylo (kromě piva a dalších tekutých pochutin) probíráno několik zásadních problémů, které si na nás a naše srnky život připravil. O čem se tedy jednalo a jaká jsou přijatá rozhodnutí, to si přečtěte v našich závěrů z jednání poroty.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ČERVENCI 2006
29.07.2006
Knihovna
REPORTÁŽ Z MASTERS OF ROCK 2006
Stejně jako vloni, i letos vám přinášíme obsáhlou reportáž z rockového festivalu ve Vizovicách, čilivá Masters Of Rock. Tentokrát se rozepsal náš aktivní přispěvovatel Ozzy, který popsal opravdu do detailu skoro každý svůj pohyb na fesťáku. Takže to nezdržujme; představujeme vám obsáhlou a zajímavou Reportáž z Masters Of Rock 2006 ála Ozzy, kterátož budiž na věky věků zaarchivována v sekci Knihovna.
24.07.2006
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE RESTAURACE "POHODA" VE SLAVIČÍNĚ
Tak dnes slaví naše srnky další svátek, a to doslova a do písmene. Po neuvěřitelně dlouhých x letech se ozval zakladatel těchto srnek Jaryn (!!!), a to počinem hnedle recenzentským. Abychom to dlouho nezdržovali, představujeme vám velmi rádi aktuální výjezdní recenzi ála Jaryn, a to na pajzl Restaurace Pohoda ve Slavičíně. I přesto, že tento počin naši porotu více než těší, musíme si zachovat tvář a neporušit daná pravidla. Co to znamená? Bohužel nemůžeme Jaryna opětovně zařadit do naší poroty (byť externí), protože se jedná o jeho první staronový počin a jak je všem známo, porotcem se člověk stane až po třetím recenzoidním činu. Nicméně i tak bude Jarynova výjezdní recenze zaarchivována "na čestném místě" v sekci Výjezdní recenze. Díky za přízeň a haleluja zakladatelům!!!
23.07.2006
Novinky
ARCHIV NOVINEK
Dáváme vám s radostí na vědomí, že Havraní vlas nalevo nahoře hlavní stránky nám "obživl". A jak to myslíme? Zkuste kliknout na obrázek Havraního vlase a uvidíte. Dopředu vám prozradíme, že po kliknutí se dostanete na stránku historie novinek, které vám průběžně Havraní vlas přináší v bublině. Nevěříte? Věřte...
17.07.2006
Knihovna
REPORTÁŽ Z MEMORIÁLU JANA VACULÍKA 2006
Jedna z nejpovedenějších sportovních akcí v BpH a širokém okolí, turnaj v malé kopané Memoriál Jana Vaculíka, by si určitě zasloužila většího marketingového a propagačního úsilí než jak tomu dosud za celou historii je. K čemu je dobré, že hráči málem vypustí na hřišti duši, když si následně nikde nepřečtou, jak hráli, příp. kdo vyhrál a kdo ne. A tuto "chybu" bychom rádi napravili. Proto stejně jako vloni, i letos se naše porota důsledně zúčastnila letošního, již sedmého, ročníku tohoto turnaje a přináší vám komplexní reportáž z Memoriálu doplněnou o kompletní výsledky všech utkání jak ve skupinách, tak v play-off. Poděkování patří jednomu z pořadatelů této akce, který nám kompletní výsledky poskytl, díky!
09.07.2006
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE RESTAURACE "STÁLÁ POHODA" V BRNĚ
Brněnští obyvatelé a návětěvníci musí nyní opět zaplesat radostí, protože Myšák pro ně připravil výjezdní recenzi nově otevřené knajpy v místní části Židenice pod zajímavým názvem "Stálá pohoda". Jestli je v této restauraci opravdu pohoda a ještě k tomu stálá, to vám Myšák prozradí ve své aktuální recenzi restaurace Stálá pohoda. Protože neopomněl zaznamenat i ceny piv zde točených, doplnili jsme obratem taktéž náš Pivní ceník. Jen pro připomenutí, do budoucna bude Myšákova recenze archivována v sekci Výjezdní recenze.
06.07.2006
Knihovna
MEGAZHODNOCENÍ UDÁLOSTÍ V MĚSÍCI ČERVNU
Do Knihovny jsme zařadili další z celé řady pravidelných měsíčních hodnocení, konkrétně pak megazhodnocení událostí v červnu. Jak jistě víte, již od dubna tohoto roku je zhodnocení událostí v předchozím měsíci psáno doslova jako recenze všech událostí, tzn. kromě jiného jak stylu a kvality recenzí, tak i hodnocení porotců samotných!
02.07.2006
Recenze
DVOJRECENZE HOSTINCE "NA ŠPICI" V DŘEVOHOSTICÍCH
Po několikatýdenním recenzentském suchu vám s potěšením představujeme další z řady dvojrecenzí našich v současnosti nejaktivnějších recenzentů Ozzyho a Čivy. Dámy a pánové, na našich srnkách byla opět zrecenzována hospoda, která za celých 5 let existence našich srnek nebyla dosud ohodnocena, konkrétně vám tedy přinášíme dvojrecenzi na dřevohostický pajzl Na špici, kterýtož, byť se nejedná o bystřickou knajpu, budiž navěky zaarchivován v sekci Recenze. Voilá.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ČERVNU 2006
30.06.2006
Porota
TRPAJZLÍK VYLOUČEN Z EXTERNÍ POROTY
Ani několikeré varovné výkřiky naší poroty vůči Trpajzlíkovi nepohnuly s tímto přispěvovatelem, který už hodně dlouhou dobu zarytě mlčí a na naše srnky nikterak nepřispívá, a nedonutily jej k žádné aktivitě. Nezbývá nám tedy nic jiného než Tprajzlíka z externí poroty vyloučit, což sice znamená, že naše recenzentská komunita se zúžila opět o jednoho člena, nicméně na množství a kvalitu recenzí to jistě mít vliv nebude. Škoda. R.I.P.
26.06.2006
Novinky
Dnes je tomu přesně 5 let, co byla na našich srnkách zveřejněna první recenze, a proto jsme stanovili tento den jako den vzniku našich srnek. Historicky první recenzi sepsali Jaryn, Vanďas, Goči a Štajny, kteří v roce 2001 ohodnotili mírně nadprůměrnými známkami knajpu U Supa alias dnešní pajzl U třech šutrů.
K tomuto výročí jsme pro vás čtenáře nachystali novinku, která výrazně usnadní psaní a zasílání vašich případných recenzí. Jedná se o tzv. CIRS, čili "Candátův Inteligentní Redakční Systém", který je skryt vlevo od tohoto textu pod naším novým odkazem na sekci Vložit recenzi. Pevně věříme, že naše srnky budou jen vzkvétat a zároveň slibujeme všem našim čtenářům a potenciálním recenzentům, že uděláme vše pro zvýšení atraktivity a četnosti novinek a recenzí na těchto srnkách.
19.06.2006
Novinky
POZVÁNKA NA MEMORIÁL JANA VACULÍKA 2006
Pozor!!! Naší porotě se podařilo získat exkluzivní zkulisní informace od jednoho z pořadatelů Memoriálu Jana Vaculíka, takže se čtenáři našich srnek mají možnost seznámit se všemi potřebnými informacemi daleko dříve, než účastníci turnaje samotného. Tak tedy:

"Letos již posedmé si bystřická, rusavská a holešovská malofotbálková scéna změří své síly na tradičním Memoriálu Jana Vaculíka, který se koná v sobotu 24. června na hřišti u Sokolovny od 8:00, finálový zápas je naplánován na cca 16:00. Jedná se o populární a velice prestižní záležitost, kde není nouze o krásné fotbalové momenty, výborné pivko, dobré jídlo, kvalitně zásobený bufet a jako obvykle nejlepší tombolu široko daleko, kde je možno za pouhých 5 Kč vyhrát např. televizor Philips, DVD přehrávač nebo třeba lahvinku kvalitní pálenky z Lipové. No a podle zákulisních informací nezůstane Los za pajzly.cz s příspěvkem do tomboly také pozadu. Jako každý rok se v některých týmech objeví i ligové posily. Pořadatelé letos pro návštěvníky připravili i překvapení v podobě vystoupení mažoretek a tímto si Vás dovolují srdečně pozvat."

Rozlosování družstev ve skupinách
Časový rozpis turnaje
11.06.2006
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE RESTAURACE "U HUBERTA" V OLOMOUCI
Dnes pro vás máme jednu super lahůdku. Myšák se nám po delším čase ozval a zaslal nám svou aktuální výjezdní recenzi. Tato recenze je zajímavá hned z několika důvodů. Za prvé se jedná o první výjezdní recenzi po cca půl roce, za druhé se jedná o první opakovanou výjezdní recenzi jedné knajpy mimo Bystřici, za třetí se v recenzované restauračce čepuje 7 (slovy sedm!!!) druhů piv o pěti značkách (viz aktualizovaný Pivní ceník) a v neposlední řadě se jedná o další plněbodové hodnocení, doplněné spoustou fotek včetně jejich komentářů. Proto doporučujeme najít si chvilku a přečíst si v klidu Myšákovu výjezdní recenzi restaurace "U Huberta" v Olomouci, která pro vás bude jednou provždy a nadobro zaevidována v sekci Výjezdní recenze.
09.06.2006
Novinky
DOPLNĚNÍ FOTEK K RECENZI HOSPODY "NA SKLEPĚ"
Tak takouvá důslednost se na našich srnkách jen tak nevidí. Ozzy a Čiva si vzali k srdci Losovy připomínky k absenci fotografií k jejich recenzím a tak tito naši aktivní recenzenti šli a s nemalými problémy něco nafotili. Dnes vám představujeme první z řady jejich fotek, konkrétně pak k jejich recenzi na hospodu Na sklepě v Dřevohosticích.
04.06.2006
Recenze
RECENZE RESTAURACE "TESÁK"
Los před nedávnem navštívil hostýnské luhy a háje, přičemž nezapomněl ani na občerstvení. Pro uhašení žízně a zahnání hladu si vybral restauraci "Tesák" nacházející se (překvapivě) na Tesáku, která v něm zanechala tak silný zážitek, že de facto obratem sepsal velmi rozsáhlou recenzi, navíc doplněnou o velké množství fotografií a dokonce naskenovaných pohledů. Nevěříte? Věřte a čtěte zajímavou recenzi restaurace Tesák ála Los. Předem můžeme prozradit, že díky vysokému Losovu hodnocení se tato hospoda dostala do čela pomyslného žebříčku hodnocení kvalit zrecenzovaných hospod nacházejících se v sekci Recenze.
03.06.2006
Recenze
RECENZE BARU "7"
Sice nám to chvíli trvalo, ale přece jenom jsme nakonec přepracovali novou recenzi Dědy Lebedy do interfernetové podoby. Jak jsme psali, Děda Lebeda vstal po dlouhé době nečinnosti "z mrtvých" a dokázal nám, že jednak ještě nepatří do starého železa a jednak mu to ještě docela solidně píše. Takže vám tímto představujeme letošní recenzi baru Seven, alias sídlišťské Sedmičky, Sedmy alébrž "7"; v budoucnu tato i ostatní recenze na vás vybafnou v sekci Recenze.
01.06.2006
Knihovna
MEGAZHODNOCENÍ UDÁLOSTÍ V KVĚTNU
Dle slibu z minulého měsíce se naše porota opět rozepsala o událostech na našich srnkách v právě uplynulém měsíci v čistě recenzetském stylu. Proto si najděte chvíli čas, abyste zvládli informační nášup, který jsme pro vás připravili v megazhodnocení měsíce května, které pro vás jako vždy pro vaše budoucí přečtení zaarchivujeme v sekci Knihovna.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V KVĚTNU 2006
29.05.2006
Novinky
WEBOVÉ STRÁNKY "U KRBU" STÁLE MIMO PROVOZ
Jistě si pamatujete, že počátkem měsíce dubna poskytli provozovatelé restaurace "U krbu" naší porotě informaci o tom, že chystají nový vzhled svých webových stránek, který spustí "koncem týdne". Je sice fakt, že jejich stránky mají novou webovou adresu www.specialityukrbu.ic.cz/, nicméně bohužel ani po dvou měsících nejsou tyto stránky aktivní. Pokud tímto způsobem provozovatelé "plní" sliby i svým zákazníkům, tak naše porota je jenom ráda, že onu hospodu nenavštěvuje, protože bychom se mohli dočkat nemilých překvapení. Nebo ne? Kdo nás o tom přesvědčí?
26.05.2006
Novinky
STAROSTOVÉ OKOLNÍCH OBCÍ NEREAGUJÍ
Po vzoru starosty Dřevohostic, který nám zaslal velmi zajímavé hodnocení dřevohostických hospod, oslovila naše porota de facto všechny starosty okolních obcí, Bystřici nevyjímaje, jestli by nám taktéž nějakým způsobem nepřispěli. Bohužel, ani jeden starosta nezareagoval, tzn. ani neposlal(a) zpětný mail s tím, že "bohužel, sorry" nebo něco podobného. Jisté je, že naše porota bere toto ignorování jako projev nezájmu o obyvatele a o kulturní stránku svých obcí, což zcela určitě není v pořádku. Z toho důvodu upřesňujeme, kteří starostové nereagovali, abyste si nemysleli, že ten váš (vaše) je výjimka. Jedná se o starosty těchto obcí: Bystřice, Jankovice, Šišma, Oprostovice, Soběchleby, Holešov, Slavkov, Loukov, Komárno, Všechovice, Opatovice, Horní Újezd, Býškovice, Nahošovice, Turovice, Radkovy, Lipová, Čechy, Domaželice, Lišná, Křtomil, Podhradní Lhota, Chvalčov, Rusava, Chomýž, Osíčko a Mrlínek. R.I.P.
24.05.2006
Recenze
DOUBLE-RECENZE HOSPODY U JUREČKŮ V TUROVICÍCH
Po týdenní odmlce, dané Losovou abstinencí, vám přinášíme další z rozrůstající se série double-recenzí ála Ozzy a Čiva, našich to v současnosti nejaktivnějších přispěvovatelů. Dovolte nám tedy, abychom vám představili double-recenzi hospody U Jurečků v Turovicích, kterátož byť se nejedná o bystřickou knajpu, bude do budoucna k nalezení v sekci Recenze.
17.05.2006
Novinky
TERMÍN MEMORIÁLU JANA VACULÍKA PROZRAZEN
Naší porotě se donesla zajímavá a důležitá informace, a sice, že VII. ročník Memoriálu Jana Vaculíka, čili fotbálkový turnaj každoročně konaný na hřišti na Sokolce, se bude konat v sobotu 24. června 2006, od 8:00 hod. Doufáme, že všichni kdo četli loňskou reportáž se zcela jistě zúčastní, protože se jedná vždy o akci velmi vydařenou. Další podrobnosti do termínu konání ještě určitě přineseme nehledě na to, že se naše porota opět této akce zúčastní a určitě i přispěje nějakou tou flaškou do tomboly, nehledě na to, že i reportáž bude následně napsána.
15.05.2006
Recenze
RECENZE RESTAURACE SUŠIL
Dovolte, abychom vám dnes představili recenzi zcela nové restaurace v BpH, vzniknuvší v našich luzích a hájích teprve koncem loňského roku. I když, nejedná se o úplně novou hospu, spíše o nově zrekonstruovanou restauraci v areálu budovy Sušil, která zde byla ještě za dob komančských, nicméně pak se z ní stal špinavý podnik honosící se názvem "Disco Dance Club", který je naštěstí již zrušen, a tak je zde možno opět nerušeně popít a pojíst. Tímto vám tedy přinášíme recenzi restaurace "Sušil" ála znovuchlastající Candát, přičemž obdobně jako již desítky jiných recenzoidních počinů, i tuto práci zaarchivujeme jednou provždy do sekce Recenze.
12.05.2006
Knihovna
OD STAŘÍKA STAŘÍKŮM
Mladý pan Wickerman o sobě dal po delší době opět vědět a byť neposlal žádný recenzentský kousek, zaslal alespoň zajímavý a pro mnohé z nás i bohužel velmi pravdivý textík nazvaný Od staříka staříkům, který pro vás na věky věků zaarchivujeme v sekci Knihovna.
08.05.2006
Recenze
STAROSTOVO HODNOCENÍ HOSPOD V DŘEVOHOSTICÍCH
Dnes pro vás máme opravdovou lahůdku. Starosta obce Dřevohostice Ladislav Sigmund zaslal naší porotě hodnocení všech dřevohostických hospod, což je počin, který na našich srnkách nemá jen tak obdoby. Tímto vám tedy představujeme starostovo hodnocení dřevohostických hospod, které bude do budoucna mít své čestné místo v sekci Výjezdní recenze.
06.05.2006
Porota
ZMĚNA PRAVIDEL PRO ZAŘAZENÍ NOVÁČKŮ DO POROTY
Jelikož se v poslední době neustále víc a více ukazuje, že mnozí rádoby porotci to s přispíváním na naše srnky nemyslí vážně, rozhodla se jednomyslně naše porota změnit pravidlo pro zařazení nováčků do poroty. Dosud bylo zvykem, že kdokoliv zaslal recenzentský kousek, byl automaticky zařazen mezi externí přispěvovatele. Bohužel, u mnohých z nich se jednalo o první a zároveň poslední (nejen recenzentský) příspěvek na naše srnky, čímž "zabírali místo" aktivním externím přispěvovatelům. Proto počínaje dnešním dnem bude do poroty zařazen ten, kdo zašle minimálně tři plnohodnotné příspěvky na naše srnky, tzn. recenze, výjezdní recenze, reportáže, hodnocení kulturních akcí, báje či pověsti (nejen) bystřické apod.
06.05.2006
Porota
CYBER666 VYLOUČEN Z EXTERNÍ POROTY
K dnešnímu dni bude naše porota opět chudší o jednoho člena, a sice Cyber666, který po svém loňském jediném recenzentském kousku již nedokázal v sobě najít další síly a nějakým článkem na naše srnky přispět, byť měl na to neuvěřitelných 12 měsíců. Sbohem a šáteček ...
04.05.2006
Knihovna
ZHODNOCENÍ UDÁLOSTÍ V MĚSÍCI DUBNU
Ještě dříve než v tomto měsíci přistoupíme k recenzentské smršti, připravili jsme pro vás opravdu netradiční zhodnocení událostí v předchozím měsíci. Jak je v úvodu onoho zhodnocení napsáno, "zhodnocení je od slova hodnotit", vzali jsme tato slova vážně a počínaje tímto měsícem vám budeme servírovat opravdové a nefalšované hodnocení zveřejněných recenzí, hodnocení jednotlivých porotců, novinek apod., které se na našich srnkách v uplynulém měsíci staly. Nevěříte? Tak to se hned mrkněte na premiérové megazhodnocení měsíce dubna, které pro vás bude navěky věků do budoucna zaarchivováno v sekci Knihovna.
Úmrtí
Počínaje letošním rokem pro mnohé z nás určitě "první máj, lásky čas" nebude. S velkou lítostí vám oznamujeme, že nás
v neděli 30. dubna 2006
po sice krátké, ale o to těžší nemoci navždy opustil náš kamarád, kolega, a hlavně dobrý člověk, pan

PETR KOTLÍK, alias KOTLAJS,

a to ve věku nedožitých 30-ti let!
Všichni, kteří jsme ho znali, a kteří jsme s ním strávili nejednu hezkou chvíli, prosím, vzpomínejme na něj v dobrém.
01.05.2006
Knihovna
STARONOVÁ ANKETA
Pokud nás paměť neklame a co lze vyčíst ze zhodnocení roku 2005, anketa o nejlepší bystřickou zahrádku skončila vloni v květnu po hlasování 52 čtenářů, přičemž vítězem se stala zahrádka na Sokolce. Co se ovšem nestalo? Čtenáři, poctivě pročítající naše archivní novinky, hlasovali po celý rok, a tak k dnešnímu dni má anketa již více než dvojnásobek hlasujících!!! Toho se naše porota rozhodla využít a opětovně zařazuje tuto anketu před blížícím se létem, abychom pomohli ostatním čtenářům, letních zahrádek neznalých, zvolit tu správnou pro chlastačku pod širým nebem. Vzhůru do toho!

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V DUBNU 2006
27.04.2006
Novinky
CO MÁME PRO VÁS NACHYSTÁNO?
Měsíc duben se blíží ke konci, a protože už v něm nemáme pro vás žádné zásadní novinky, řekneme vám alespoň to, co vás čeká a nemine v blízké budoucnosti, jain? Takže kromě pravidelného měsíčního hodnocení a dalších případných žhavých novinek na vás čeká celá řada recenzí: recenze dřevohostických hospod ála pan Sigmund coby dřevohostický starosta osobně, double-recenze hospody v Turovicách ála Čiva a Ozzy, recenze bystřického snobáckého podniku Sušil ála Candát, recenze sídlišťské knajpy Sedmička ála zmrtvýchvstalý Děda Lebeda a v neposlední řadě další double-recenzi dalšího dřevohostického pajzlu Na Špici opět ála Čiva a Ozzy. Jestli všechny uvedené recenze stihneme otisknout v květnu, to sice zaručit nemůžeme, ale určitě se na našich srnkách objeví co nejdříve.
25.04.2006
Recenze
RECENZE RESTAURACE U LUĎKA
Po více než měsíci vám naše porota přináší opět recenzi bystřické paluše, dnes konkrétně recenzi hospody, která byla na našich srnkách naposledy recenzována v roce 2003. Tímto vám tedy představujeme recenzi restaurace U Luďka ála Los, kterážto navěky budiž zaarchivována v sekci Recenze.
24.04.2006
Slovník
NOVÁ SLOVÍČKA VE SLOVNÍKU
V souvislosti s novými externími přispěvovateli a jejich již zveřejněnými i teprve chystanými recenzemi jsme doplnili nová slovíčka do našeho slibně se rozrůstajícího Slovníku. Konkrétně jsme definovali slova "Ozzy", "Čiva" a "Hynátor".
21.04.2006
Novinky
BUDOU MÍT VŠECHNY ZNAČKY PIVA STEJNOU CHUŤ?
V týdeníku Ekonom č. 16/2006 vyšel zajímavý, a navíc více než alarmující článek, o současné a budoucí kvalitě českých piv. Z článku je patrné, že pivovary již přestávají "vařit" pivo klasickým způsobem, ale začínají ředit jakýsi koncentrát vodou, navíc je zkrácena doba zrání pomocí stlačeného oxidu uhličitého apod. Toto může mít v konečném důsledku vliv jak na sytost a kvalitu piva, tak hlavně na jeho chuť, takže se klidně můžeme dočkat doby, kdy všechny značky piva budou chutnat de facto stejně. Jelikož článek hovoří o výše uvedených alamujících skutečnostech daleko podrobněji, naše porota vám radí najít si chvíli čas a celý článek si pročíst, protože to stojí opravdu za to.
20.04.2006
Recenze
DOUBLE-RECENZE PUTYKY "NA SKLEPĚ" V DŘEVOHOSTICÍCH
Dnes máme pro vás další lahůdku v podobě nové double-recenze knajpy z blízkého okolí bystřického, konkrétně pak recenzi dřevohostické hospy Na Sklepě ála Ozzy a Čiva. Děkujmež tímto našim novým srnkovým recenzentům za jejich aktivitu a doufejmež, že tato pokračovati bude a ztráceti se nebude. Tento jejich recenzoidní počin budiž navždy archivován v naší sekci Recenze.
17.04.2006
Knihovna
ZHODNOCENÍ UDÁLOSTÍ V MĚSÍCI BŘEZNU
Pozdě, ale přece, vám přinášíme krátké zhodnocení událostí, které se staly na našich srnkách v minulém měsíci. Že jich nebylo zrovna málo a navíc že byly více než zásadní, to vše si můžete přečíst ve zhodnocení měsíce března, které stejně jako ostatní měsíční zhodnocení zůstane jednou provždy zaarchivováno v sekci Knihovna.
14.04.2006
Knihovna
INTERVIEW S PANEM JOSEFEM
Od dubna fungujeme na nové adrese, to si všiml asi každý. To, že registrace nové adresy (odborně řečeno domény) není zadarmo, to asi taky ví spousta z vás. Proto vám nyní chceme představit rozhovor s panem Josefem, který poskytl na registraci a roční provoz našich srnek na nové adrese peníze, čímž snad dopomůže našim srnkám k větší publicitě v našem maloměstě a nejen zde. Více o Josefovi, ale nejen o něm, si můžete přečíst v našem interview s panem Josefem, které bude zaarchivováno v sekci Knihovna.
12.04.2006
Novinky
RECENZE HOSPOD OD STAROSTY DŘEVOHOSTIC
Vážení čtenáři, dnes máme pro vás absolutní bombu, která je přednější než slibované interview s panem Josefem. Naše porota požádala Obecní úřad v Dřevohosticích o adresu jedné konkrétní dřevohostické hospody a výsledek předčil i ta naše nejdivočejší očekávání. Ozval se nám osobně pan starosta Ladislav Sigmund, který nejenže zaslal námi požadované údaje, ale zároveň zaslal i svá vlastní krátká hodnocení všech dřevohostických hospod s informacemi o otevíracích dobách, kontaktních osobách, telefonech aj. !!!
"Vážený pane starosto, mnohokrát děkujeme a slibujeme, že Vámi poskytnuté informace využijeme v plné míře a zveřejníme je v co nejkratším čase. Ještě jednou díky!" Los
09.04.2006
Recenze
DOUBLE-RECENZE HOSPODY "U VAŠINŮ" VE KŘTOMILI
První recenze od našich nových externích přispěvovatelů Ozzyho a Čivy je na světě. Proto vám dnes můžeme představit naprostou lahůdku, a sice recenzi hospody U Vašinů nacházející se v blízké dědině Křtomil, kterou v budoucnu naleznete navěky zaarchivovanou mezi ostatními hodnotitelskými kousky v sekci Recenze, doufejme že s celou řadou dalších recenzentských počinů našich nových členů externí poroty.
08.04.2006
Porota
NOVÍ EXTERNÍ RECENZENTI
S radostí vám můžeme oznámit, že naše porota se rozrostla hned o dva nové členy, haleluja!!! Jedním z nich je Ozzy, druhým pak jeho kámoš Čiva - více o nich se dozvíte v naší sekci Porota. Tihle noví chlápci nám zaslali nějaké své recenzentské kousky, které vám naservírujeme v příštích pár dnech, a jak to tak vypadá, budou to specialisté na recenze hospod v okolních dědinách, obcích a vesnicích. To je velmi potěšující zpráva pro všechny hospodynavštěvující individua v blízkém či vzdálenějším bystřickém okolí, kteří by se tímto mohli připojit k aktivním čtenářům našich srnek!!!
06.04.2006
Novinky
NOVINKY V HOSPŮDCE U KRBU
Naše porota oslovila majitele hospůdky "U Krbu" a požádala o poskytnutí novinek pro naše čtenáře. Majitelé s podivem zareagovali ani ne do 24-ti hodin a tak vám můžeme poskytnout žhavé novinky z oné hospůdky, citujeme: "...koncem týdne připravujeme nový vzhled stránek, které budou obsahovat informace o akcích, v našem případě se budou týkat hlavně nabídky nevšedních pokrmů, připravovaných jak klasickým způsobem na pánvi, tak i způsobem přímým, nad ohněm." Děkujeme!
03.04.2006
Porota
RUMCAJS VYLOUČEN Z EXTERNÍ POROTY
Další z externích přispěvovatelů, Rumcajs, se stal tzv. one-article-man, tzn. že jeho první příspěvek na naše srnky se stal taktéž jeho příspěvkem posledním. Naše porota se tudíž po 12-ti měsíční Rumcajsově nečinnosti rozhodla, že Rumcajs bude k dnešnímu dni vyloučen z aktivní externí poroty našich srnek a přesunut mezi ostatní odpadlíky a bývalé přispěvovatele. A to je rozhodně škoda, zvláště proto, že Rumcajs se ještě před rokem a půl mohl honosit titulem člena stálé poroty. R.I.P.
02.04.2006
Osobnosti
NOVÝ PĚTIBOĎÁK
Na základě výsledků březnové ankety vám oznamujeme, že řady bystřických osobností se rozšířily o nového petiboďáka, a to o Laďu Všudybyla. Gratulujeme a přejeme Laďovi ještě hodně prochlastaných dní a nocí.
01.04.2006
Novinky
!!! VÍTEJTE NA NOVÉ ADRESE NAŠICH SRNEK !!!
Vážení návštěvníci, dovolte mi, abych vás za celou naší porotu přivítal na nové adrese našich srnek. Tento okamžik je pro naše srnky zásadním a správným krokem k tomu, aby se dostaly do povědomí širšímu okruhu čtenářů a my se budeme všemožně snažit, abychom vám přinášeli jen ty nejzajímavější informace z Bystřice p. H. a blízkého či vzdálenějšího okolí.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V BŘEZNU 2006
29.03.2006
Novinky
PŘIPRAVOVANÉ RECENZE
Abychom vás tak trochu navnadili pro návštěvy našich srnek na naší nové adrese, poodkryjeme tak trochu poličku a prozradíme, jaké recenze pro vás v nejbližší době chystáme. Tímto tedy oznamujeme, že se můžete těšit na příval recenzí, konkrétně pak na recenze hospod "U Luďka", "Sokolovna", "U tří šutrů" a v neposlení řadě "Pivnice U Hanuša".
26.03.2006
Novinky
ROZLOUČENÍ S ADRESOU TĚCHTO SRNEK NA SWEBU
Jak jste si už všimli, tyto srnky již za pár dní ukončí svou činnost na staré webové adrese "www.sweb.cz/pajzly" a tak nám nezbývá, než se s Swebem rozloučit. Stará (a vlastně ještě současná) adresa sloužila k prezentaci těchto srnek skoro pět celých let, za kterých se zde událo opravdu hodně věcí nehledě na to, že i po tak dlouhé době tyto srnky fungují a dokonce vzkvétají. Díky Swebe!!! Zároveň však doufáme, že naše nová adresa s recenzemi bystřických hospod "www.pajzly.cz" vám bude sloužit ještě lépe, a že se stane vámi hojně a hlavně opakovaně navštěvovanou.
23.03.2006
Novinky
AKTIVACE NOVÉ WEBOVÉ ADRESY
Dnešního dne se naší porotě podařil zakončit proces registrace nové domény a tak již dnes můžete vyzkoušet funkčnost naší nové webové adresy www.pajzly.cz.
22.03.2006
Novinky
!!!!!!!!!! ZMĚNA WEBOVÉ ADRESY NAŠICH SRNEK !!!!!!!!!!
Vážení čtenáři, naše srnky za nedlouho oslaví 5. výročí své existence a tak jsme se rozhodli dát jim dárek, který si zcela jistě zaslouží. Mnoho z vás určitě má problém zapamatovat si složitou a nepříliš "vábnou" webovou adresu našich srnek a tak už jistě tušíte, že jsme tomu udělali rázný konec. Tímto vám tedy oznamujeme, že naše porota si zaregistrovala novou doménu, snadno zapamatovatelnou tak, abyste měli jednodušší přístup na tyto srnky vy i případní noví čtenáři. Od 1. dubna 2006 tudíž naše srnky najdete na adrese www.pajzly.cz !!!
20.03.2006
Recenze
RECENZE HOSPODY "U JEŽKA"
Pro znaveného pěšo, cyklo i lyžařoturistu je uprostřed hostýnských luhů a hájů k mání hospůdka, která vám výrazným způsobem zpříjemní váš výlet, a ve které můžete nabrat síly na další cestu. Tímto vám tedy představujeme velmi speciální recenzi na hospůdku, restauraci a hotýlek U Ježka ála Los.
13.03.2006
Recenze
RECENZE HOSPODY "ZAHÁJENÉ"
Od naší poslední recenze neuplynul ani týden a my vám, byť jste ještě určitě nestačili vstřebat všechny informace, předkládáme recenzi na další bystřickou knajpu. Naše porota před nedávnem zabrouzdala po sídlišti a usedla do Zahájky, aby spráskala svou žízeň. Datum vydání této de facto už lednové recenze byl uměle protahován, protože bylo předpokládáno, že se bude jednat o dvoj-, příp. i trojrecenzi. Bohužel, ostatní spolupiči dosud nic nevytvořili a déle již čekat prostě nelze, a tak vám tedy představujeme recenzi hospody Zahájené pouze ála Los.
10.03.2006
Slovník
NOVÁ SLOVÍČKA VE SLOVNÍKU
Náš Slovník prošel v minulém měsíci výraznou aktualizací, což jste zcela určitě uvítali. Naším cílem je udržovat tuto sekci v co nejaktuálnějším stavu obdobně jako i jiné sekce, proto tak nyní činíme. Naší porotě se donesly další slovíčka, která si zcela jistě zaslouží trvalou archivaci, a to "Ožralé hovno" a "Řitní masakr" - více viz v našem Slovníku.
07.03.2006
Recenze
RECENZE BARU ČERNÁ HORA
Zlatomládežníky, mlamoji, frikulíny a gelomrdy oblíbený pajzl Černá Hora byl na našich srnkách už párkrát (a to doslova) recenzován. Byť se nejedná u naší poroty o oblíbenou hospodu, v zájmu rozkvětu našich srnek se naše porota obětovala a připravila vám aktuální recenzi této knajpy. Tímto vám tedy můžeme představit aktuální recenzi ČéHáčka ála Los.
02.03.2006
Knihovna
ZHODNOCENÍ MĚSÍCE ÚNORA
Byť je únor nejkratším měsícem v roce, snažili jsme se vám naservírovat novinek stejné množství, ba větší, jako v ostatních měsících v roce. Co se tedy v únoru na našich srnkách událo? Čtěte zhodnocení února 2006, kde se vše dozvíte.
01.03.2006
Osobnosti
NOVÁ BYSTŘICKÁ OSOBNOST
Naše porota obdržela od neznámého bystřického návštěvníka hospod foto jedné bystřické postavičky, známé pod jmény "Laďa", "Všudybyl" či "Dejmicigáro". Děkujeme! Protože se jedná opravdu o zdatného bystřického pochlastávače, rozhodla se naše porota obratem jej zařadit do naší sekce Osobnosti. Pro vás, čtenáře těchto srnek, jsme připravili anketu, abyste rozhodli, do které kolonky by měla být tato osobnost zařazena.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ÚNORU 2006
19.02.2006
Recenze
RECENZE RESTAURACE U HANUŠA
S recenzemi restaurací se rozthl pytel a tak Los přispěl dalším dílem do této "kolekce". Tentokrát se jedná o další z řady recenzí na našich srnkách nejvíce recenzovaného a zároveň nejkontroverznějšího bystřického podniku U Hanuša, konkrétně tedy jeho restaurační části, jak už bylo výše zmíněno.
15.02.2006
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE NÁDRAŽKY V PŘEROVĚ
Myšák zaslal další z řady svých výjezdních recenzí, konkrétně pak na nádražku v Přerově. Budiž mu za to děkováno. Naši porotu nato ihned napadlo, že nádražní restauračky a bufáče jsou vlastně mnohdy poslední záchranou (případně první pomocí) pro mnohé cestovatele, a proto by nebylo marné vrhnout se na dráhu (a to doslova) recenzí právě nádražních podniků, co vy na to? Neříkejte, že všichni jezdíte autama...
11.02.2006
Osobnosti
Slovník
AKTUALIZACE OSOBNOSTÍ A SLOVNÍKU
A je to tu. Po více než dvou letech naše porota zaktualizovala dvě zanedbávané sekce. V sekci Osobnosti byly naší porotou přehodnoceny jednotlivé x-boďácké hodnosti, někteří x-boďáci byli vyřazeni, někteří byli o stupínek degradováni, ovšem spousta nových osobností byla do této sekce zařazena! Taktéž ve Slovníku nezůstal "kámen na kameni" a velká spousta v hospodách používaných výrazů byla do této rubriky zapracována i s vtipnými vysvětlujícími komentáři naší poroty.
08.02.2006
Porota
KŘEMÍLEK VYLOUČEN Z EXTERNÍ POROTY
Naše porota je počínaje dnešním dnem chudší o jednoho člena, konkrétně pak o Křemílka, který napsal loni v únoru svou první a dosud jedinou recenzi. Od té doby ovšem uplynul již celý rok, přičemž Křemílek již nijak na naše srnky nepřispěl, a tak se naše stálá porota rozhodla přeřadit jej mezi již bývalé externí přispěvovatele - viz sekce Porota. R.I.P.
03.02.2006
Novinky
PIVO SE BUDE ZDRAŽOVAT
Nejhorší noční můra všech pivařů a návštěvníků pivnic, hospod a podobných zařízení se začíná zhmotňovat ve skutečnost. Ceny piva jdou nahoru a tak nám nezbude nic jiného, než buď chlastat méně, anebo šáhnout hlouběji do našich kešení, alias peněženek. Více informací najdete zde.
01.02.2006
Knihovna
ZHODNOCENÍ MĚSÍCE LEDNA 2006
Ač je to k nevíře, první měsíc roku 2006 je nenávratně pryč, z čehož naší porotě opět vyvstává povinnost shrnout za ono období, co se na našich srnkách událo, a samozřejmě naznačit, co se na našich srnkách v tomto měsíci uděje. Toto vše naleznete v zajímavém zhodnocení ledna 2006, které následně bude zaarchivováno v nově graficky upravené sekci Knihovna.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V LEDNU 2006
21.01.2006
Recenze
RECENZE HOTELU "ŘÍKA"
Pomyslné 1. místo mezi bystřickými hospodami držel hotel "Říka" díky Myšákově recenzi z roku 2005, kde tuto knajpu ohodnotil plným počtem bodů. Naše porota samozřejmě musela prověřit takto vysoké hodnocení a tak se na Říku vydala a okusila tamní posezení u pivka s recenzoidním záměrem. Tímto vám tedy přinášíme Losovu recenzi hotelu Říka, kde se dozvíte, jaké že to tam ve skutečnosti vlastně je.
17.01.2006
1. VÝROČÍ SMRTI PETRA PISKY
Dnes je tomu přesně rok, co nás ve věku 34 let po dlouhé těžké nemoci navždy opustil náš kamarád, pařmen, úspěšný podnikatel a hlavně výborný člověk, pan Petr Piska. Vzpomínejme na něj jen v dobrém. Děkujeme.
13.01.2006
Porota
OPRAVA ÚDAJŮ O DĚDOVI LEBEDOVI
Naše porota omylem při znovuzařazení našeho externího přispěvovatele Dědy Lebedy do sekce Porota jsme omylem přiřadili údaje patřící jinému recenzentovi. Za tuto chybu se omlouváme a ihned daný omyl opravujeme - viz Děda Lebeda.
11.01.2006
Recenze
RECENZE RESTAURACE "RONDO"
Po delší době abstinence se i Los odhodlal vyrazit do víru bystřického maloměsta a navštívit nějakou knajpu. I přesto, že čistě pivní posezení v restauracích není to pravé ořechové, navštívil jistou bystřickou restauraci, přičemž samozřejmě nezapomněl na čtenáře těchto srnek a zaznamenal své pocity. Tímto vám tedy představujeme první letošní recenzi bystřické knajpy, konkrétně pak recenzi restaurace Rondo, obohacenou o spoustu fotografií.
08.01.2006
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE KNAJPY "FARMA" V BRNĚ
Náš nový člen stálé poroty Myšák nám všem dokázal, že nezahálel ani v období adventu a svátků. Spolu se svou ženou brouzdal po Brně, kde ho zaujala jistá knajpa. Jsa si vědom svých povinností vyplývajících z funkce stálého porotce, neváhal a vstoupil do oné knajpy kromě jiného i za recenzentským účelem. Tímto vám tedy představujeme první letošní recenzi, byť výjezdní, a to na brněnský pajzl Farma.
Abychom ovšem navnadili i bystřické čtenáře, vězte, že jsou pro vás připraveny recenze i bystřických knajp, a to restaurace Rondo a hotelu Říka. Tyto vám přineseme ještě v lednu.
04.01.2006
Novinky
PLÁNY PRO ROK 2006
V našem dosti obsáhlém zhodnocení loňského roku jste si měli možnost přečíst tu spoustu událostí, které se na našich srnkách vloni staly. I v letošním roce máme v plánu nezahálet a připravit vám spoustu zajímavostí. Protože je začátek nového roku a sváteční atmosféra ještě zůstává v našich myslích, rozhodli jsme se, že vás necháme nahlédnout pod pokličku, tzn. že vám nastíníme, jaké že to máme plány pro rok 2006.
02.01.2006
Novinky
VÍTEJTE V NOVÉM ROCE 2006
Hned na úvod roku vám přinášíme velmi obsáhlé a o to více zajímavé zhodnocení roku 2005. Ještě jednou nám dovolte vás přivítat v novém roce 2006. Zároveň vám dáváme na vědomí, že v nejbližších dnech vám přineseme článek o plánech naší poroty v novém roce, co zamýšlíme s těmito srnkami, jaké jsou pro vás připravené změny apod.
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

ANKETY

Hlasujte do: 31.12.2006
BELMONDŮV KOUTEK

FOTO MĚSÍCE

Současné kasino "Las Vegas"

KONTAKT
los@pajzly.cz
candat@pajzly.cz

ICQ: 230-912-661

REKLAMA
naJedno.cz Pivo - Sdružení přátel piva