Zhodnocení měsíce června 2006
ála Los

NĚCO NA ÚVOD
        V červnu končně počasí ukázalo, že se blíží léto, resp. že léto již začalo, a tak jsme konečně mohli v klidu a v pohodě posedět u pivka venku na zahrádkách, a to i do hluboké noci, protože i v pozdní noční hodiny ručička teploměru mnohdy neklesala pod 20°C.
        Díky tomuto krásnému počasí byl červen na našich srnkách poněkud slabší na novinky, nicméně tím určitě nechceme říci, že bychom vás nějak ošidili o recenze, příp. další pivní informace, to ani náhodou. A co jsme vám tedy v červnu naservírovali až pod nos?

HODNOCENÍ RECENZENTSKÝCH PRACÍ
        Tradice v množství recenzí za měsíc byla i v červnu dodržena, tzn. seznámili jsme vás s hodnocením třech hospod.
        Jako první recenzi jsme vám přinesli hodnocení kvalit Baru Seven na Sídlišti, které pro vás připravil po delší době oživší Děda Lebeda. Počin recenzentský jest to velmi slabý, a to hned z několika hledisek. Za prvé chybí jakékoliv fotky a za druhé jsou popisy jednotlivých kritérií až příliš krátké a tudíž nedokážou popsat atmosféru v této knajpě. K dobru je třeba říci, že Děda Lebeda prokázal, že je již zkušeným recenzetem, a tak i přes svou strohost nám dokázal jednoduše a výstižně popsat, jak to s (ne)kvalitou této knajpy vypadá. Z nostalgie a s přihlédnutím k Dědově Lebedově srnkoidní minuosti dávám 40%, u kohokoliv jiného by to bylo ještě méně.
        Abychom si napravili reputaci, rozhodl jsem se já de facto obratem zveřejnit svou verzi hodnocení hospody Tesák. Ač bych normálně svůj počin nehodnotil, v tomto případě musím, protože tuto svou recenzi považuji za vzor všem ostatním současným i budoucím recenzentům, a to hned z několika důvodů. Zaprvé je recenze doplněna velkou spoustou fotografií, a to jak exteriru, tak hlavně interiéru, nehledě i na raritní fotokopie pohledů. Zadruhé je recenze dostatečně dlouhá na to, aby čtenáři dokázala přesně popsat, jaké kvality a atmosféru v sobě ona knajpa skrývá, a zase ne tak dlouhá na to, aby čtenáře začala nudit, příp. aby byl čtenář znechucen její délkou. A za třetí je to styl hodnocení, kde nechybí jak fakta (ty hlavně), tak i humorné pojetí některých vět a popisů, čímž je atraktivita recenze zajištěna sama o sobě. Podtrženo a sečteno, takhle vypadá správná, plněhodnotná a tím i plněbodová recenze, tudíž, i když samochvála smrdí, je to rovných a neoddiskutovatelných 100%!!!
        Třetím červnovým počinem byla výjezdní recenze olomoucké restaurace U Huberta ála Myšák. Zajímavostí určitě je, že se jedná o historicky první opakovanou výjezdní recenzi, protože tato olomoucká knajpa byla Myšákem již zrecenzována v roce 2005. A jakoby chtěl i Myšák dokázat, že jeho recenzoidní počiny jsou na vysoké úrovni, což se mu určitě v tomto případě povedlo. Spousta fotek, solidní délka popisu kvalit jednotlivých kritérií a zajímavé popisy, to jsou nesporné klady této recenze. Bohužel má tato recenze i svou "zápornou" stránku, a tou je dle mého zcela subjektivního názoru plněbodové ohodnocení kvalit tohoto pajzlu, které prostě nelze dát jiné hospodě, než ve které je recenzent štamgastem, protože ve všech ostatních hospodách se vždy dají nějaké ty muchy najít, ať už jsou sebelepší. Díky této skutečnosti a díky porovnání se stoprocentní Losoidní recenzí na Tesák dávám "jen" 95%, byť by si Myšákův počin kdykoliv jindy zasloužil plněbodové ohodnocení.

HODNOCENÍ POROTCŮ
        V této oblasti hodnocení bych se rád (upozorňuji, že zcela subjektivně) vyjádřil k aktivitě nebo naopak neaktivitě jednotlivých členů jak stálé, tak externí, poroty:
Los: no comment!
Candát: zapracoval výrazným způsobem na ulehčení psaní recenzí pro jakéhokoliv čtenáře našich srnek, což se ve výsledku ukázalo jako velmi příjemné překvapení k 5. výročí existence našich srnek. Tak tedy, ať žije CIRS!
Myšák: jak už bylo zmíněno v hodnocení recenzí, Myšák prokázal své recenzoidní kvality, a tak nám nezbývá než se těšit na další jeho výtvory. Jaja, tak ja!
Wickerman: všechno špatně, všechno špatně. Wickerman na naše srnky hází bobky, takže jen pevně doufám, že po letošním Masters Of Rock opět zašle svou reportáž, která nemalým způsobem oživí dění na našich srnkách, protože jinak už nevím, museli bychom se s Wickermanem rozloučit, alespoň co se do členství ve stálé porotě týče.
Čiva: spolus Ozzym zaslal opět další kvalitní recenzoidní příspěvek, kterýtož byl zveřejněn hned na počátku měsíce července, takže tady není co řešit, výborně!
Děda Lebeda: byť recenzi zaslal, tak nestála ani za pořádné přečtení. Nicméně i to stačí pro setrvání ve členství v naší porotě a tak doufejmež, že si Děda Lebeda vezme výtky k srdci a začne zasílat příspěvky častěji a kvalitněji. Jain?
Ozzy: s Čivou nerozlučný recenzoidní spolupič, pravidelně přispívající recenzemi na naše srnky. Jak to tak vidím, brzy osobně Ozzymu i Čivovi nabídnu členství ve stálé porotě, protože tihle dva si to více než zaslouží. Haleluja!
Trpajzlik: zmizel z poroty jako pára nad hrncem, takže na tomto místě mohu jen k tomuto již bývalému one-action-manovi a přispěvovateli poznamenat: R.I.P.

PIVNÍ CENÍK
        Problémem pivního ceníku je jeho docela velká zastaralost co se aktuálnosti cen zde uvedených týče. Není v silách naší poroty ceny neustále prověřovat a tak tímto chci apelovat na všechny, kterým neaktuálnost taktéž vadí, aby nám pomohli a zasílali aktuální ceny z hospod na můj e-mail.
        Jedinou, nicméně o to zajímavější, novinkou v Pivním ceníku bylo doplnění cen piv točených v Holomoucké knajpě "U Huberta", kde se točí neuvěřitelných 7 (slovy sedm) druhů pivních moků!

HODNOCENÍ OSTATNÍCH UDÁLOSTÍ
        V červnu se staly pouze dvě zaznamenáníhodné události. První z nich je určitě skutečnost, že dne 26.6. jsme oslavili 5. výročí vzniku těchto srnek. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tvorbě a obsahu srnek podíleli, tzn. jak zakladatelům srnek, všem současným i bývalým recenzentům, tak hlavně vám čtenářům, protože bez vašeho zájmu by aktualizace těchto srnek pozbyly smyslu.
        Druhou událostí pak byl fotbálkový turnaj na Sokolce, konkrétně 7. ročník "Memoriálu Jana Vaculíka", kterého jsme se samozřejmě zúčastnili stejně jako vloni i letos zpracujeme kvalitní a zajímavou reportáž, o kteoru se budeme chtít taktéž podělit se čtenáři oficiálních stránek našeho města.

HODNOCENÍ NÁVŠTĚVNOSTI
        640 přístupů, to je jistě více než solidní číslo. Přepočteno na den, tak denně navštívilo naše srnky více než 21 čtenářů, a to je jistě bomba. Když si to tak vezmeme, tak vloni v žádném měsíci kromě července takovéto vysoké návštěvnosti dosaženo nebylo a tak jsme potěšeni, že se naše srnky pomalu ale jistě dostávají do povědomí.

PLUS MĚSÍCE
5. výročí založení našich srnek = nová sekce "Vložit recenzi"

MÍNUS MĚSÍCE
Neslaná nemastná recenze baru "Seven" ála Děda Lebeda

NĚCO NA ZÁVĚR
        Tak závěrem pro vás opravdu nemám nic, snad jen kromě toho, že v nejbližších týdnech se můžete těšit na následující recenze: "U Frydrychů v Líšné, "Stálá pohoda v Brně a "U Aranky v Dřevohosticích. Guten Tag a mějte se!
        Los