Zhodnocení měsíce května 2006
ála Los

NĚCO NA ÚVOD
        Květen máme za sebou, ovšem oproti předchozím letům se léto bohužel ještě nedostavilo. Pro nás spolupiče to znamená jediné - stále se tísníme uvnitř hospod a hospůdek, které známe více než dobře a nebylo nám dodnes umožněno si naplno vychutnat popíjení na zahrádkách, a to nejen hospodských. To ovšem určitě neznamená, že bychom své chlastačské a recenzentské schopnosti ztráceli, to ani omylem, což jen dokazuje opět množství recenzí v květnu zveřejněných. Co nás tedy potkalo a neminulo na našich srnkách v květnu, to se dozvíte v níže uvedeném zhodnocení května.

HODNOCENÍ RECENZENTSKÝCH PRACÍ
        Obdobně jako v dubnu, i v květnu jsme pro vás připravili hned tři recenze, což je zcela jistě zajímavé číslo.
        Jako první počin jsme vám představili věc na našich srnkách dosud nevídanou, a sice recenzi hospod od veřejně známého činitele. Konkrétně se jednalo o megarecenzi všech dřevohostických hospod ála starosta Dřevohostic pan Ladislav Sigmund. Nejedná se sice ani tak o recenzi (resp. několik recenzí v jedné), ale spíše o popis hospod jako takových, tzn. že zde nejsou zmíněny námi tak optimálně zvolená hodnotící kritéria. Ovšem i tak se jedná o počin hodný uznání, protože na rozdíl od zmíněných kritérií jsou zde zmíněny jiné další důležité informace, jako jsou kontaktní a vedoucí osoby a hlavně otevírací doby. Když si to tedy shrneme, tak se jedná o de facto bezchybný počin, takže nelze hodnotit jinak než 95%.
        No a pak nám na srnky dosedla další specialitka v podobě Candátovy recenze nekuřácké knajpy Sušil, za čež mu budiž dík, protože ne mnoho z nás má tu troufalost vkročit do této přečištěné restaurace, kde se to úřednickými kravaťáky jenom hemží. V této recenzi je zřejmá hned na první pohled vyspělost a vyzrálost recenzenta a jeho zkušenost s popisem a psaním recenzí jako takových. Jednoduchým a čtivým způsobem nám Candát vtlačil do hlavy, že tento pajzl vlastně není až tak hrozný, takže pokud jste nekuřáci, vzhůru tam. Fotky jsem sice musel převzít ze srnek města BpH, ale za to jsou ostré a navíc interiérové. Vzhledem k této nutnosti doplnění recenze nelze hodnotit plným počtem bodů, i tak je to ovšem výborných 95%.
        Říká se do třetice všeho dobrého, což zcela určitě platí i pro třetí květnovou recenzi, kterou pro nás splašili naši noví aktivní recenzenti Ozzy a Čiva. Tito si pro nás připravili dvojrecenzi exotické knajpy U Jurečků, nacházející se v neméně exotické dědině Turovice, kam většina z nás beztak nikdy v životě ani nepáchla, takže o zajímavost tohoto počinu bylo postaráno hned na úvod. Chlapi zde předvedli opravdu již vytříbenou recenzentskou slinu, čímž opravdu dokazují svou snahu prosadit se na recenzoidním poli to neoraném. Kromě jiného nám připravili i s nemalými potížemi fotečky, takže užuž jsem se nadechoval k plnému bodovému hodnocení, které by si chlapi zcela určitě zasloužili, škoda ovšem jejich názorové shody, což se kromě stejného bodového hodnocení odrazilo i na obdobných poznatcích a informacích, takže kdyby recenzi psal jeden člověk, asi by to i tak stačilo. Tohle ovšem nijakým způsobem není na škodu a přece jenom je to i logické, přece jenom na pivo chodíme s lidmi s podobnými názory, takže jejich recenzi musím opět hodnotit více než pozitivně, a sice 95%. Jojo, kvalita se pozná...

HODNOCENÍ POROTCŮ
        V této oblasti hodnocení bych se rád (upozorňuji, že zcela subjektivně) vyjádřil k aktivitě nebo naopak neaktivitě jednotlivých členů jak stálé, tak externí, poroty:
Los: no comment!
Candát: bohužel se Candát přestal věnovat novému vzhledu našich srnek, naštěstí však zaměřil svou pozornost zpět k hodnotícím počinům, nehledě na další jeho marketingové snahy a aktivity (což velmi brzy poznáte i vy na vlastní kůži), takže jeho aktivita je více než pozitivní a vám se to "vrátí" jen v dobrém.
Myšák: kdyby mi včera v mail nepřistála nová Myšákova výjezdní recenze, tak bych byl asi hodně zklamán a musel bych zvednout prstík, takhle ovšem nelze nic vytknout a já se budu jen snažit co nejdříve zapracovat na převodu jeho nové recenze do webové podoby.
Wickerman: nebýt Wickermanova článku z loňského roku, který byl bezesporu nejčtenější a nejdiskutovanějším v historii našich srnek, asi bych byl daleko více nepříjemný, takhle jen popotahuju prstík do ještě větší výšky než v minulém měsíci a doufám, že se Wickerman probere z alkoholového opojení dříve, než všechno zapomene, a stačí něco sepsat a zaslat.
Čiva: nerozlučný pivní společník Ozzyho, se kterým statečně obráží jednu knajpu za druhou, a co je nejdůležitější, nenechává si své vypité zkušenosti sám pro sebe a pěkně nám je zasílá k přečtení a pobavení. Tady není co řešit, velký dík za recenze a za všechny mohu říci, že se těšíme na další.
Děda Lebeda: už v minulém měsici jsme zmiňovali, že zmrtvýchvstalý Děda Lebeda se znovu ozval a sepsanou recenzi nám zaslal, takže už opravdu ale opravdu slibuji, že vám ji na srnkách co nejdříve předložím. Jedním dechem ovšem dodávám, že zmrtvýchvstání bylo asi fakt jen jednorázové, protože od té doby je opět po něm mrtvo.
Ozzy: nerozlučný pivní spolupič Čivy a taktéž statečný recenzent, který se z ničím moc nemaže a pěkně nám servíruje jednu recenzoidní práci za druhou. Tak jako minulý měsíc, i nyní musím pět jen samou chválu, protože je opravdu za co. Víc takových.
Trpajzlik: tak u pana Trpajzlika nepomohl ani zvednutý prstík z minulého měsíce, takže se s ním bohužel budeme muset rozloučit. "Sestry zadržte ... není hoden ..."

PIVNÍ CENÍK
        Pivní ceník je sice docela obsáhlý, nicméně k datům v něm uvedeným si s jeho aktuálností a pravdivostí už moc jistí nejsme, přece jenom je nám jasné, že ceny stoupají rok od roku, a u pivního moku je tento trend (bohužel) pravidelně dodržován.
        Mezi naše čerstvé cenové úlovky můžeme v květnu zařadit nové ceny piv v hospodě Na špici v Dřevohosticích a U Jurečků v Turovicích.

HODNOCENÍ NOVINEK
        Silně negativní novinky byly v květnu v přesile, však posuďte sami:

Pozitivní novinky Negativní novinky
- staronová anketa o nejlepší bystřickou zahrádku, kterou jsme se rozhodli prodloužit až do konce léta, aby byli schopni letní zahrádkoidní návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet jejich atmosféru a objektivně-subjektivně zahlasovat
- Wickermanův příspěvek Od staříka staříkům, který si přes svou pravdivost vysloužil zcela právem úsměv nejednoho čtenáře
- zveřejnění data konání Memoriálu Jana Vaculíka, což je jedna z nejzajímavějších kulturních akcí v našem maloměstě za celý rok. Naše porota se opět aktivně zúčastní a přinese vám zcela jistě zajímavou reportáž
- pohřeb našeho kamaráda Petra Kotlíka ... R.I.P.
- vyloučení Cybera666 z externí poroty, který zde zanechal svůj první a jediný příspěvek, a to i přes několik slibů, že se do toho co nejdříve obuje
- změna zařazení nováčků do poroty, což je zcela jistě negativní zpráva pro všechny potenciální one-action-many, kterých se již vyskytlo na našich srnkách něúrekom a čemuž bychom se do budoucna rádi vyhnuli
- žádná reakce od starostů okolních obcí, které jsme po vzoru starosty Dřevohostic oslovili s žádostí o příspěvek, nicméně ani jednomu (jedné) jsme nestáli ani za slovo odpovědi
- webové stránky hospody U Krbu mimo provoz, čemuž se nám sice zpočátku nechtělo věřit, protože provozovatelé této knajpy bez problémů obratem zareagovali na naši prosbu o novinky z jejich pajzlu; tím ovšem jejich aktivita skončila a tak kromě nové webové adresy jsme žádné novinky oproti slibům nezaznamenali


HODNOCENÍ NOVINEK V KNIHOVNĚ
        Kromě pravidelného měsíčního Losova megazhodnocení a již zmíněného Wickermanova příspěvku Od staříka staříkům do knihovny nic zajímavého nepřistálo, takže normálka.

HODNOCENÍ NÁVŠTĚVNOSTI
        Návštěvnost bylo opět více než zajímavá, alespoň co se poměrů na našich srnkách týče. Denně naše srnky v květnu navštívilo více než 26 čtenářů, což je více než solidní výsledek.

PLUS MĚSÍCE
Hodnocení dřevohostických hospod ála starosta Dřevohostic pan Ladislav Sigmund

MÍNUS MĚSÍCE
Pohřeb kamaráda Petra Kotlíka.

NĚCO NA ZÁVĚR
        Co více říci? Snad jen poodkrýt naše plány pro nejbližší období. Dne 26.6. oslavíme přesně 5 let od zveřejnění první recenze, což považujeme za oficiální den založení našich srnek. K tomuto dni pro vás naše porota připravila meganovinku v oblasti psaní recenzí - nechte se překvapit, bude to fakticky cool. Do té doby vás zdraví
        Los