Hotel "Říka"
2006
( 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2005 )


LOSÍ INFORMACE
KONTAKT:
Hotel Říka **
Na Říce 59
768 72 Chvalčov
Česká republika (CZ)
tel: (+420) 573 381 163
     (+420) 573 380 065
LOS SLOVOS ÚVODŇOS
Los Myšákova loňská 5-ti bodová recenze tohoto restauračního zařízení mi nedala spát a tak jsem se rozhodl s partičkou kamarádů tenhle velmi vzdálený hotel navštívit a uvést hodnocení na pravou míru, protože byť sem hned tak nezavítám, vím, že si plný počet bodů v celkovém hodnocení určitě nezaslouží ... anebo zaslouží? To jsem právě šel vyzkoušet na vlastní kůži.  

LOS PIVOS KVALITOS
Los Točí zde Budvar dvanáctku, jejíž chuť mi nikdy neseděla, a proto se hospodám s tímto pivem vyhýbám jako čert kříži (např. je to jeden z cca 20-ti důvodů, proč nechodím na Osmičku). Nicméně pivko mně překvapilo svou svěžestí, kterou se vyznačují spíše desítky a možná i jedenáctky, takže jsem se hned na úvod uklidnil a jal se požívat jeden škopek za druhým. Buď v ten den točili něco jiného, anebo mi Budvárek tak trochu zachutnal, nevím, ale co vím, tak že zdejší pivko je opravdu poživatelné, poctivě natočené, ani příliš studené ani příliš teplé, dalo by se říci optimální. Kdyby nebylo vyšší ceny ve srovnání s jinými knajpami, kde točí dvanáctku, a mé osobní antipatie k této pivní značce, mohlo být hodnocení ještě lepší. 4.25

LOS OBSLUHOS KVALITOS
Los Tak takhle ne. Dva rozdílné případy, dva rozdílné přístupy ... prostě dva rozdílní pinkli. První, starší, asi majitel, byl tak ochotný, až byl přeochotný, což mně osobně i mým spolustolovníkům bylo krajně nepříjemné, byť mnozí jiní návštěvníci si v tomto přístupu mohou pro změnu libovat. Hlavně nás štvalo to, že naše ojednávky byly hlasitě předávány ve známost všem ostatním přítomným hostům, což rozhodně nepovažuji za optimální.
Nicméně pak nastoupil pinkl v mladším provedení a my, v očekávání změny k lepšímu, jsme zjistili pravý opak. Tento pinkl, plouže se jako lemra, nejen že si nepamatoval objednávky, ale když už objednaný tovar donesl, tak zase nevěděl, komu co patří (a ono to, že k pivu si jeden dal Ferneta a druhý Bechera opravdu není zrovna hlavolam).
Ještě štěstí, že frekvence přinesených piv odpovídala našim požadavkům a tak jsme nijak nežíznili, protože jinak bychom byli opravdu nasraní jak žumpy. I tak se ovšem obsluha nedá hodnotit nikterak pozitivně.
2.00

LOS PROSTŘEĎOS
Los Zajímavé prostředí, ve kterém se musí každý cítit příjemně, ať už se jedná o špinavého horského poutníka nebo kolaře, nebo o společensky oblečenou společnost. Dřevěné stoly i židle, pěkně opticky i prakticky rozmístěné, navozují atmosféru podobnou ve dřevěnicích ... pokud je v této místnosti plno, je k dispozici ještě jedna obdobně velká místnost kousek od hajzlíků; tato už žádnou příjemnou atmosférou bohužel nedýchá. Ale je to naštěstí jen taková nouzovka, ve které se normálně nesedává (naštěstí). 4.00

LOS KLIENTELOS
Los Byl jsem zde několikrát a vždy tu byli jiní návštěvníci. Klientelu zde tvoří tři základní skupiny návštěvníků: turisti dávající si posilnění po náročných tůrách pěšmo i kolmo; v době oběda lidé dojednávající obchody při tzv. pracovních obědech; a nakonec rodiny s dětmi i bez nich dávající si prostě oběd mimo domov.
Je tu ovšem i jeden x-boďák, správný štamgast, který tu seděl vždy, když jsem tu byl několikrát za poslední rok, o němž zatím není na těchto srnkách zmínky, což se ovšem musí změnit, protože se jedná opravdu o hospodského popíječe, kterému by určitě měl být udělen alespoň čtyřboďácký titul. I jméno již tomuto budoucímu x-boďákovi bylo přiděleno - Neandrtálec - díky velké fyzické podobnosti s tímto předkem člověčím.
3.50

CELKOVÉ HODNOCENÍ
Los I když se jedná o hotelovou restauraci, dá se zde posedět jen tak u pivka bez větších problémů. Když si odmyslím obsluhu, která v den naší návštěvy zrovna asi neměla den, jedná se o příjemnou volbu pro zachlastání, teda pokud se zrovna nacházíte poblíž, protože se jedná o jednu z nejvzdálenějších bystřických knajp od centra města. Určitě se sem rád vrátím a posedím u jídla nebo jen tak u pivka. Nejedná se sice o plněbodovou hospodu jako v případě Myšáka, ale ani o zaplivanou zapomenutou knajpu. Navíc zde potěší vždypřítomná osoba čtyřboďáka Neandrtálce, což se o jiných hospodách říct nedá, holt věrnost je věrnost. 3.75

LOS PROGNÓZOS
Los Říka tu stojí od nepaměti a vzhledem k výrazným rekonstrukcím objektu, zlepšení prostředí, kvality jídel i nápojů, bude tu stát snad do doby, kdy už my všichni budeme prdět do hlíny.