Restaurace "Rondo"
2006
(2014, 2013, 2012-2,2012-1, 2011, 2009-2, 2009-1, 2008)


LOSÍ INFORMACE
KONTAKT:
Restaurace Rondo
Martin Živný
Školní 1553
768 61 Bystřice p. H.
tel: 573 381 869
LOS SLOVOS ÚVODŇOS
Los Už dlouhou dobu jsem tuto knajpu přehlížel v tom smyslu, že se jedná o typickou restauraci a tak tam po chlastu a hlavně po pivu toužící čelavjék nemá co pohledávat. Ovšem osud tomu chtěl, že i do této knajpy jsem byl nucen chtě nechtě vstoupit, a to hned dvakrát v krátké době po sobě, takže jsem okusil dosytosti obě zde točící pivka a přitom jsem se rozhodl, že když už jsem zde, sepíšu recenzi, protože kdoví, kdy se tu opět objevím.  

LOS PIVOS KVALITOS
Los Jak už z úvodních slov vyplynulo, točí zde dvě značky a dva stupně pivního moku. Tím prvním je lidovější Gamrinusek desítečka za už méně lidových 19,- Káčé, druhým točeným pivsonem hír je nelidová, nicméně vždy vynikající, Plzínka dvanáctečka za ukrutných 28,- Káčé. Obě pivka mají chuť výbornou, pěna je plná, bohatá a krásně bílá (u Plzínky padá kupodivu rychleji než u Gambrinusu), míra bez problémů, takže zde nelze hodnotit jinak než vysoko ... ano, ne plný počet bodů, protože cena je opravdu vyšší než obvykle, ale i tak 4,5 bodu je více než slušných, není-liž pravda? 4.50

LOS OBSLUHOS KVALITOS
Los Obsluhuje zde několik děvčat, která se asi v dajakých pravidelně nepravidelných intervalech střídají. Všechna děvčata jsou mladšího vzhledu i věku, příjemná a zdvořilá. Nijakým způsobem nevypadaly překvapeně, že se k nim nejdeme nažrat, ale ožrat. Pivko bylo přinášeno a prázdné sklo odnášeno vždy v tu pravou chvíli, takže jste ani neseděli na suchu, ani před vámi nestály plné půllitry, přičemž vy jste ještě dlábili pivko předchozí. Když v pozdních nočních hodinách děvčata brala naše ožralecké řeči a výstupy s nadhledem a s úsměvem, musím uznat, že takovou obsluhu by si zasloužili všichni návštěvníci ve všech knajpách. 4.75

LOS PROSTŘEĎOS
Los Tato restauračka se postupně rozlezla do solidně velkých rozměrů. Původní "horní" plac s barem zůstal, nicméně přibyl ještě "dolní" plac, cca 2x větší než dolní a v letních měsících bývá taktéž otevřena nádherná zahrádka. Osobně můžu říct, že horní plac je pro chlastačku více vhodnější, protože se to tam tak neozývá a ožralecké kecy zaniknout v hluku prostředí. Na dolním place je hukt sice větší, ale akustika jaksi horší, takže jde daleko lépe vyslechnout rozhovory u vedlejších stolů. Když samozřejmě nechcete poslouchat, tak vás okolní hluk tak nějak ruší. Prostě dole jen jíst a potichu se bavit, nahoře pak chlastat a hlučet, toť má rada, toť mé doporučení.
Jinak nelze toho moc vyčíst; dole stoly čisté, dřevěné, židle taktéž, na zdech a ve vitrínách různé cipotiny, které příjemně dotvářejí celkový pocit pohody; nahoře obdobně, akorát bez vitrín a cipotin v nich. Prostě pohodka.
4.00

LOS KLIENTELOS
Los Tak tady nepotkáte ani žádného x-boďáka, ani žádnou bystřickou ženu, ba ani žádnou jinou bystřickou osobnost. Štamgasty tahle hospoda žádné nemá a vzhledem k jejímu restauračnímu zařazení ani mít nikdy nebude (a ani je s největší pravděpodobností mít nechce), nepočítáme-li občasně se opakující osoby zde obědvající. Tato skutečnost je samozřejmě trestuhodná, protože pivní a jiné statečné chlastoidní výkony není s kým srovnávat, takže pokud o něco více zakalíte, budou si vás asi pamatovat a řadit tam, kam byste neradi patřili.
Prostě sedíte jakoby vždy v anonymním prostředí ... bohužel se tam čas od času objevují i malí dacani, kteří vás svými pohybovými kreacemi a hlavně hlasovými schopnostmi rychle přesvědčí, že ona antikoncepce vlastně není až tak špatná věc. Nicméně vzhledem k tomu, že drtivá většina klientely se sem chodí nažrat, tak ať už vás znají nebo neznají, vždy se na vás budou dívat "skrz prsty", protože ožralých individuí se tady opravdu moc nevyskytuje ... a když už, tak rozhodně velmi zřídka.
2.00

CELKOVÉ HODNOCENÍ
Los Jednoznačně výborná volba pro ty, kteří se chtějí nažrat a ne ožrat. Pro ty, kdo chtějí poškádlit své vnitřnosti více tekutou než pevnou stravou se tato putyka může doporučit jedině jako rozjezd, přičemž po čase bych doporučil tyto prostory opustit a zapadnout do jakékoliv čtyřky, kde jednak zapadnete vzhledem ke svému stavu více a jednak nepřidete na buben vzhledem k opravdu vysokým cenám piva.
Byť bych zde měl hodnotit knajpu spíše s ohledem na chlastací a ne restaurační možnosti, nedá mi to, a musím hodnotit výrazně pozitivně, protože byť zde štamgastů a x-boďáků jaksi nět, pivo a obsluha jsou zde prostě vynikající a oproti minulosti se sem rád na chvíli stavím (na jedno).
4.00

LOS PROGNÓZOS
Los Tato restaurace zůstane vždy restaurací a tak to prostě bude navždy asi jen taková zastávka na krátké posezení s možností zbufnutí i něčeho pevnějšího než jen pejwa a wejna (přičemž oříšky a čipsy tím zrovna nemyslím). Kdo chce jen zachlastat, klidně ať toto zařízení mine a usadí se někde jinde, vždyť v okolí 200 metrů Ronda je hned 8 hospod (pro ty, kdo mi nevěří ono číslo, tyto hospody uvádím: U Hanuša, Bar 8, Bar 7, Na klempírně, U třech šutrů, Amio, Bílá hora a Zahájené).