Tak co je nového v našich hospodách?

   

       
 

 

Novinky dle roku:

2013  |  2012  |  2011  |  2010  |  2009  |  2008  |  2007  |  2006  |  2005  |  2004  |  2003  |  2002  |  2001

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V LEDNU 2012
28.01.2012
Novinky
CANDÁT SESAZEN Z POSTU ŠÉFREDAKTORA
Candátovo půlroční působení na srnkách je u konce. Jeho totální neaktivita jej odsoudila k odsunu zpět na původní místo inovátora srnek, i když i tam bude asi neužitečný. Abychom jej však jen nehanili, tak Candát byl a dlouhodobě je sponzorem a majitelem domény "pajzly.cz", kterou po mnoho let platí ze svého slabého toneťáckého platu, za což mu děkujeme. Staronovým šéfredaktorem se stává opět Los, který nechce nechat srnky umřít a pokusí se jim získat zpět zašlou slávu. Hurá.

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V SRPNU 2011

07.08.2011
Novinky

NEDĚLNÍ UPDATE

    Po mnoha urgencích ze strany Čivy  byla konečně upravena diakritika v jeho poslední recenzi vydané minulý měsíc.

    Dále bývalý šéfredaktor Los naplánoval letní sraz poroty. Jmenný seznam účastníků srazu najdete ve sloupečku napravo.  

    Poslední důležitou informaci, kterou zde dnes hodláme zveřejnit je, že Candát pilně pracuje na tzv. vábničce pro důchodce, takže se již brzy naše srnky rozšíří o zcela novou rubriku.

 

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ČERVENCI 2011

03.07.2011
Recenze

VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPŮDKY VE STODOLE

   Podobně jako Candát, tak i Čiva brázdí naši zemi křížem krážem a  ze svých spanilých cest nám zasílá všemožné recenze tamních hospod. Poslední jeho depeše nám podává detailní informace o průběhu jeho pochlastávání v jedné ne zcela obvyklé stodole nedaleko Přerova.    

 Počet recenzí celkem: 227, z toho 158 bystřických a 69 výjezdních recenzí

 
NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ČERVNU 2011
29.06.2011
Recenze

VÝJEZDNÍ RECENZE STŘEDOVĚKÉ KRČMY V DĚTENICÍCH

    Tak jako každý rok, i letos se naplno projevily Candátovy cestovatelské choutky. Tentokrát se však z důvodu finanční tísně způsobené ztrátou zaměstnání v bystřické Tonetovce spokojil s prolézáním českých a moravských putyk. 

    V následující recenzi si můžete přečíst, jak dopadla jeho nedávná návštěva pravé  středověké krčmy v dalekých Dětenicích. Závěrem ještě dodáváme, že se jedná o vůbec první recenzi v historii těchto stránek, u níž nemohla být z pochopitelných důvodů zachována její struktura, jinak striktně dodržovaná po období více než deseti let.

 Počet recenzí celkem: 226, z toho 158 bystřických a 68 výjezdních recenzí

26.06.2011

Novinky

NEDĚLNÍ UPDATE

    Vážení čtenáři webu pajzly.cz. Jak už Los před nedávnem oznámil, počínaje tímto okamžikem se stávám staronovým šéfredaktorem těchto stránek. Vzhledem k tomu, že jsem dostal v Tonetovce výpověď, budu mít teď trochu více času na jejich údržbu, aspoň po tu dobu, než mě zaměstnají jinde – třeba v Kovonaxu. Proto jsem Losovi navrhnul zřízení institutu rotujícího šéfredaktora po vzoru rotujícího předsednictví  států Visegrádské čtyřky. V ideálním případě by se měl počet šéfredaktorů taktéž ustálit někde na čísle čtyři, s tím, že bychom se střídali přibližně po půl roce. Každý šéfredaktor bude mít o trochu volnější ruce než nyní a bude moci provádět zásadnější změny v oblasti designu i obsahu webu, které by jej tímto měly nadále zatraktivnit.

    Pro svůj půlrok předsednictví jsem si dal za úkol trochu zpopularizovat tyto stránky u širších mas lidí, zejména u důchodců, jejichž počet poslední dobou roste tempem přímo závratným. S prostředky, kterými chci tohoto cíle dosáhnout vás budu postupně seznamovat v následujících dnech, týdnech a měsících, takže se máte na co těšit.

    Zároveň si dovoluji poupravit informace o své osobě v sekci Porota. Od její poslední aktualizace už uplynul nějaký ten pátek a některé údaje v sekci uvedené zůstaly dnes již pouze zbožným přáním. Vyzývám tímto i ostatní porotce, aby zaslali své aktuální údaje, samozřejmě pokud budou mít zájem.

    Prozatím děkuji všem čtyřem pravidelným čtenářům za pozornost a hlavně Losovi za to, že věnoval podstatnou část svého života tak nevýdělečné a nevděčné práci jako je recenzování bystřických hospod, rozesílání diplomů a odolávání útokům ze strany některých rádobyboďáků.

S úctou Váš Candát

26.06.2011
Novinky
Dnes slavíme opravdu velikánské výročí, a to 10. narozeniny, protože přesně před 10 lety jsme na srnkách pajzly.cz zveřejnili historicky první recenzi.
Dnešní den je kromě tohoto neuvěřitelně významného výročí také významný tím, že po skoro 7 letech měníme šéfredaktora, kterým se dnes stává spoluzakladatel těchto srnek a nejdéle působící člen poroty Candát. Gratulujeme a těšíme se na aktivitu a rozkvět srnek pod jeho vedením.
Já se touto poslední novinkou se všemi čtenáři loučím na postu odstupujícího šéfredaktora, ale slibuji, že budu aktivní i z postu řadového člena poroty.
Los

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V DUBNU 2011
28.04.2011
Ceník
AKTUALIZACE PIVNÍHO CENÍKU
Abych Candátovi předal srnky v plné palbě, rozhodl jsem se trochu zapracovat i na aktualizaci cen piv v bystřických podnicích. Ceny piv jsem doplnil, resp. zaktualizoval, u celé řady hospod, nicméně zdaleka ne u všech, proto prosíme o pomoc při jejich aktualizaci.
24.04.2011
Lahváče
MINIRECENZE NEALKO RADEGASTU "BIRELL"
Mnozí považují pod pojmem Birell všeobecně všechny nealko piva, ale my víme, že tomu tak není. Birell je značka nealko piva vyráběného v pivovaru Radegast, a jeho krátké zhodnocení ve flaškovém vydání nám dnes přináší RUMcajs. Jak tedy chutná nealko Birell ve srovnání s alkoholickými konkurenty?
Počet recenzí lahváčů: 3, z toho 3 tuzemských a 0 zahraničních
21.04.2011
Novinky
HODNOCENÍ KRABICOVÝCH VÍN
Určitě jste již na srnky o hodnocení krabicových vín v minulosti narazili, ale pokud ne, tak doporučujeme jejich návštěvu na adrese http://krabicovavina.wz.cz. V každém případě doporučujeme shlédnout videorecenzi, vlastně duel dvou krabičáků, která se opravdu povedla. Video recenzi najdete na Youtube.
17.04.2011
Lahváče
DVOJRECENZE VYŠKOVSKÉHO "BŘEZŇÁKA 12°"
Dnes máme pro vás jednu specialitku. Z důvodu absence recenzí hospod budeme tedy zveřejňovat recenze lahváčů i v neděli, a dnes je tomu tak poprvé a zrvona se jedná o raritku - dvojrecenzi Losa a Candáta na vyškovskou dvanáctku Březňák. Recenze je zajímavá díky rozdílným názorům obou recenzentů, nicméně celkové hodnocení je více než srovnatelné.
Počet recenzí lahváčů: 2, z toho 2 tuzemských a 0 zahraničních
15.04.2011
Porota
REZIGNACE ŠÉFREDAKTORA
Vážení a milí čtenáři těchto srnek, současní i bývalí porotci i všichni ostatní zájemci o dění na bystřickém hospodském poli,
je mi velkou ctí seznámit vás všechny se skutečností, že srnky „Recenze (nejen) bystřických hospod“ dne 26. června 2011, oslaví své významné výročí, a sice 10. narozeniny. Tato naprosto unikátní dlouhodobá existence srnek s takovouto tématikou nemá na celém internetu obdoby, o tak je toto 10. výročí ještě cennější. Mnoho podobných srnek, které koexistovaly v době vzniku těch našich, je již nenávratně v propadlišti dějin, a mnoho nových srnek s podobnou tématikou nevzniká, a pokud ano, tak vždy po 2-3 letech jejich aktivita upadá na bod mrazu.
Bohužel, oč bude tento den významnější pro tyto srnky, o to víc bude smutnější a bolestnější pro mne, který jsem se stal členem poroty na den přesně již 15. dubna 2004, tedy přesně před 7 lety, a od 1. listopadu téhož roku vedu, řídím a koordinuji dění na těchto srnkách z pozice šéfredaktora. Již delší dobu ve mně doutnaly dvě alternativy pokračování, a sice buď nadále z pozice šéfredaktora, anebo již jen z pozice řadového porotce.
A jak již sami tušíte, druhá volba zvítězila. Oznamuji tedy, že dne 26.6.2011 se vzdám pozice šéfredaktora a stanu se běžným porotcem. Již od počátku tohoto roku jsem přemýšlel, jak pomoci mému nástupci, jak zatraktivnit dění na srnkách natolik dostatečně, aby bylo vždy dostatek aktualizací. Myslím si, že zavedením možnosti recenze lahvových piv se mi cíl podařilo splnit, protože lahvových piv jsou stovky, tedy pokud počítáme tuzemská, se zahraničními jsou možnosti recenzí neomezené. Navíc, recenzovat v klidu domova je přece jenom pro mnohé výhodnější a anonymnější. No a v neposlední řadě, recenzování lahváčů již není omezeno jen na Bystřici p. H. a okolí, ale může recenzovat vlastně kdokoliv z celé ČR i zahraničí, aniž by jeho/její recenze jakkoliv ztratila na atraktivnosti pro ostatní čtenáře. Držím tímto svému nástupci palce.
Dění na srnkách předám do rukou spoluzakladatele těchto srnek Candáta, který by měl být zodpovědný za jejich řízení a výběru šéfredaktora nového. Myslím si, že nejvhodnějším kandidátem na šéfredaktorství je při stávajícím nezájmu stejně jen a pouze Candát, nicméně jeho pracovní i osobní zaneprázdněnost tomu bude asi překážkou. V každém případě je Candát po Josefovi vlastníkem domény pajzly.cz, takže není v tuto chvíli nikoho povolanějšího. Tuto zprávu nicméně zveřejňuji již dnes, aby se během zbývajících cca 3 měsíců mého působení zde podařilo najít adekvátního nástupce.
V každém případě mi bude velkou ctí se nadále osobně setkávat se všemi současnými i bývalými porotci na každoročním letním srazu poroty, který klidně budu dál organizovat.
Doufám jen, že můj odchod nebude mít za důsledek ukončení činnosti těchto srnek, protože takovýto obrovský archiv a tisíce hodin všech spolutvůrců strávených jak zpracováváním recenzí, tak i jen třeba četbou těch ostatních, by tak přišla vniveč.

Los, dosluhující šéfredaktor webu „Recenze (nejen) bystřických hospod“
14.04.2011
Lahváče
PREMIÉROVÁ RECENZE LAHVÁČE "GAMBRINUS 11°"
Hurá, slavme, ohňostroj a podpisy až na letišti! Dnes je na našich srnkách slavný den, kdy zveřejňujeme historicky první recenzi lahvnového piva, které budeme pro vás hodnotit v sekci Recenze lahváčů. Jako první se odhodlal k tomuto kroku nezvykle aktivní RUMcajs, který nám premiérově přináší recenzi plzeńského lahváče Gambrinus 11°. Byť je jeho recenze neobyčejně krátká, tak je vše podstatné vypovídající. A jakožto historicky prvnímu recenzentovi lahváče mu taktéž šéfredaktor věnoval několik lahváčů jako mimořádnou prémii.
Počet recenzí lahváčů: 1, z toho 1 tuzemských a 0 zahraničních
10.04.2011
Recenze
2. RECENZE MEGALEGENDY "SOKOLKA"
RUMcajs společně s Losem zrecenzovali megalegendu na bystřickém hospodském poli, a sice Sokolku. RUMcajs byl tak nadšen, že behem jednoho čtvrtletí zaslal již svou druhou recenzi, což je na něj frekvence nevídaná. Ale buďme jen rádi, Sokolka si to opravdu zaslouží.
Počet recenzí celkem: 225, z toho 158 bystřických a 67 výjezdních recenzí
07.04.2011
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V BŘEZNU 2011
- návštěvnost: 475 přístupů/měsíc, tj. cca 15 přístupů za den
- novinky: přinesli jsme informaci o testu levných piv na idnes.cz
- recenze lahváčů: počínaje 31.3. budeme na našich srnkách hodnotit
   i kvality lahváčů
- recenze: Pizzerie Osíčko (Jakub), Sušil (Wickerman), Černá Hora (Los),
   Ovčárna (Los)
03.04.2011
Recenze
RECENZE RESTAURACE "OCTÁRNA" V KROMĚŘÍŽI
Jafix, dědek Lebedú se teda rozšoupl. Vzal si svůj důchod a zajel si užít do kroměřížské luxusní restaurace Octárna. Co ho k tomu vedlo, to nám nesdělil, ale třeba jen měl cestu kolem z nemocnice směrem na nádraží.
Počet recenzí celkem: 224, z toho 157 bystřických a 67 výjezdních recenzí

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V BŘEZNU 2011
31.03.2011
Lahváče
NOVÁ SEKCE "RECENZE LAHVOVÝCH PIV"
Tak jste si to odhlasovali. Tramtadadá! S potěšením oznamujeme, že počínaje dnešním dnem jsme rozšířili naše srnky o možnost recenzovat i lahvová piva, která např. mlsáte doma v teple rodinného krbu. U lahvových piv jsme přednastavili, že se budou hodnotit následující kritéria: obal, vůně, vzhled a chuť, no a samozřejmě očekáváme, že napíšete také nějaké úvodní slovo, celkové hodnocení a nějaká doporučení. Vzor máte v naší sekci Vlož recenzi, kde můžete pomocí systému LERS vkládat své recenze. Pokud byste u ochutnávání nafotili nějaká fota, tak je po vyplnění recenze zašlete na Losův e-mail. Takže vzhůru do hodnocení!
Předpokládáme, že recenze lahváčů budeme zveřejňovat ve čtvrtek, kdy zveřejňujeme novinky, nicméně pokud by pochybělo recenzí hospod, tak bychom tyto prostoje nahrazovali hodnocením lahváčů i v neděle.
27.03.2011
Recenze
RECENZE RESTAURACE HOTELU "ŘÍKA"
Dnes vám představujeme opravdový unikát. Los nám zaslal aktuální recenzi restaurace Hotel Říka, na čemž by nebylo až tak nic zajímavého vzhledem k tomu, že na těchto srnkách až na výjimky recenzuje už fakt jen Los. Zajímavé ovšem je, že se jedná už o jeho pátou recenzi Říky v řadě od roku 2006, a to nemá konkurenci. Jak se tedy vyvíjí kvality či nekvality Říky za posledních 5 let, to si můžete přečíst jak v dnešní Losově recenzi, tak v těch předchozích, které najdete v sekci recenze.
Počet recenzí celkem: 223, z toho 157 bystřických a 66 výjezdních recenzí
24.03.2011
Novinky
TEST LEVNÝCH PIV
Na serveru idnes.cz bylo zveřejněno zajímavé hodnocení (ne)kvalit levných piv, resp. piv vyráběných přímo pro jednotlivé řetězce za cenu max. 7,- Kč/lahev. Odkaz na výsledky testů nám zaslal jistý PiŠtA, za což mu díky, protože nám vnuknul zajímavý nápad, a sice, že bychom i my mohli v klidu domova testovat lahváče (levné, dražší, drahé i předražené) a naše pocity na našich srnkách zveřejňovat. Inspirací nám budiž zajímavý web www.pivnirecenze.cz. Jestli se nové recenze lahváčů budou nebo nebudou na našich srnkách zveřejńovat, to můžete ovlivnit v naší nové anketě, takže vzhůru do hlasování!
20.03.2011
Recenze
RECENZE "ČH" ALIAS "ČERNÉ" ALIAS "SIŤÁKU"
Kdysi byla tato hospoda nejvíce navštěvovaným hospodským zařízením, kde si nebylo o víkendu možno sednout ani ve dvě ve tři ráno. Já tyto doby zažil a nelituju. Taky jsem zažil následný úpradek a abych pravdu řekl, tak jsem tehdy doufal, že se to tu zavře a bude klid. Ale ono ne. Svou klientelu si tento podnik udržel případně našel novou, což je sice překvapení, ale dokazuje to, že nějaké kvality si tento podnik asi udržel, jinak by to nikdo nechodil. A tak se Los vydal s párečkem známých navštívit prostory baru Černá Hora, aby aktuálně pro tento rok mohl poreferovat o kvalitách či nekvalitách v běhu času.
Počet recenzí celkem: 222, z toho 156 bystřických a 66 výjezdních recenzí
13.03.2011
Recenze
NEJDELŠÍ RECENZE NA SRNKÁCH - SUŠIL
Wickerman už se nemohl dívat, jak na srnkách nadhodnocujeme některé hospody, které si to podle něj nezaslouží, a rozhodl se zakročit. A to velmi razantně. Poslal nám totiž úplně absolutně nejdelší recenzi, kterou jsme kdy na srnkách zveřejnili. Jedná se o luxusní bystřický podnik se zážitkovou gastronomií. Mnozí již tuší, že se jedná o recenzi restaurantu Sušil. Určitě stojí za to vyhradit si nějakých 10 minut a pročíst si pořádně recenzi celou, alespoň zjistíte, že od dob, kdy Děda Lebeda udělil tomuto podniku nulové hodnocení v dobách bývalých provozovatelů, se opravdu hodně změnilo.
Počet recenzí celkem: 221, z toho 155 bystřických a 66 výjezdních recenzí
06.03.2011
Recenze
DRUHÁ RECENZE PIZZERIE V OSÍČKU
Letošní Wickermanova výjezdní recenze Pizzerie v Osíčku vyvolala hned celou řadů reakcí, od těch souhlasných až po ty nesouhlasné, kterých bylo více. Proto nám zaslal jistý nám neznámý Jakub se svou ženou recenzi na Pizzerii Osíčko novou, kde by rádi napravili reputaci této věhlasné restaurace.
Počet recenzí celkem: 220, z toho 154 bystřických a 66 výjezdních recenzí
03.03.2011
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V ÚNORU 2011
- návštěvnost: 418 přístupů/měsíc, tj. cca 15 přístupů za den
- porota: Divoké prasátko ukončilo členství v porotě
- recenze: Tavirozsa Étterem (Candát), Restaurace Best (Los), U Králů (Los),
   Ovčárna (Los)

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ÚNORU 2011
27.02.2011
Recenze
RECENZE NEJLEPŠÍ HOSPODY 2010 "OVČÁRNA"
Ještě jsme nestačili ani doručit diplom nejlépe hodnocené hospody a už tady máme její další recenzi. Ano, jedná se o hostýnský penzion Ovčárna, oblíbený to Losův podnik. A právě Los opět nevydržel a vyrazil ve sněhu a plískanici otestovat zimní pivko. Jeho opět pozitivní hodnocení nás navádí na to, aby i někdo jiný poslal recenzi Ovčárny, jestli si Los náhodou nevymýšlí a nedostává za kladné hodnocení nějaké tantiemy...
Počet recenzí celkem: 219, z toho 154 bystřických a 65 výjezdních recenzí
20.02.2011
Recenze
RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Hned čtveřice porotců se vydala na Chlaščov prozkoumat, co udělalo s místní legendou dočasné zavření po úmrtí majitele a znovuotevření zbytkem jeho rodiny. Ano ano, pivnice U Králů byla před časem znovuotevřena a my jsme byli nadržení jak puberťáci před deflorací, co nás v tomto podniku očekává. Své dojmy a pojmy už sdělil RUMcajs ve své recenzi z ledna, Los nám recenzi zaslal až nyní, což ovšem nic nemění na tom, že byste si jí měli přečíst.
Počet recenzí celkem: 218, z toho 153 bystřických a 65 výjezdních recenzí
13.02.2011
Recenze
RECENZE ZASTRČENÝ RESTAURAČKY "BEST"
Vloni Losova recenze tohoto podnika nedopadla dost dobře, ale náhoda tomu přála, a Los byl do tohoto podniku pozván, což se neodmítá, ani kdyby to mělo být do neoblíbenýho Hanuša. Tentokrát byla volba lákavější a tak se Los vydal otestovat kvality a nekvality restaurace Best. Udělal Los dobře nebo špatně? Čtěte v recenzi...
Počet recenzí celkem: 217, z toho 152 bystřických a 65 výjezdních recenzí
10.02.2011
Porota
KONEC DIVOKÉHO PRASÁTKA
A je to v šajse. Jeden z nejnadanějších, byť ne nejaktivnějších, recenzentů ukončil na vlastní žádost členství v porotě. Kdožeto? No je to Divoké prasátko, skvělý to člen a zábavný účastník většiny porotních srazů. Důvod je prý jednoduchý a prostý, prostě se nám přestěhoval z našeho valašského maloměsta do jinýho, protentokrát hanáckýho, maloměsta blízko Holomóce. Jeho návštěvy Bystřice se tudíž smrskly na minimum, respektive na totální nulu, takže snad kromě srazů poroty se tu nebude vůbec ukazovat. Škoda ho, psát určitě uměl. Takže teda Rest In Piece. Tímto bylo tedy Divoké prasátko zařazeno mezi bývalé členy poroty.
06.02.2011
Recenze
TŘETÍ RECENZE MAĎARSKÉ "TAVIROZSA ÉTTEREM"
Candát je cestovatel, to o něm všichni víme. A on to dokazuje svými dalekými výjezdními recenzemi. Dnes vám přinášíme jednu specialitku, a sice již třetí recenzi jedné maďarské restauračky v Hévízu pod krkolomným názvem Tavirozsa Étterem. Candát byl napotřetí trochu zklamaný, nicméně stihl udělat celou řadu hezkých fotek.
Počet recenzí celkem: 216, z toho 151 bystřických a 65 výjezdních recenzí
03.02.2011
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V LEDNU 2011
- návštěvnost: 531 přístupů/měsíc, tj. cca 17 přístupů za den
- novinky: udělen diplom nejlépe hodnocené hospodě roku 2010 - Ovčárně
- porota: byli vyřazeni všichni čekatelé na členství
- recenze: Pizzerie Osíčko (Wickerman), U Hanuša (Čiva), U Králů
   (RUMcajs), Rondo (Los), Sokolka (Los)

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V LEDNU 2011
30.01.2011
Recenze
RECENZE "SOKOLKY"
Dnešní recenzi si Los určitě užil. Vypravil se opět zrecenzovat svou oblíbenou hospůdku, kam už jeho tatík a děd chodili ochutnávat pivní moky. Ano ano jedná se o historicky jednu z nejstarších bez přestání fungujících hospod našeho kraje, a sice Sokolka. Jestli se sem dá zajít i dnes, to si přečtěte v dnešní Losově (a již osmé celkem) recenzi.
Počet recenzí celkem: 215, z toho 151 bystřických a 64 výjezdních recenzí
27.01.2010
Porota
VYŘAZENÍ ČEKATELŮ NA ČLENSTVÍ V POROTĚ
Mnoho nadšenců, kteří jsou schopni a ochotni posílat opakovaně recenze, prostě není a potvrzuje to i dnešní vyřazení čekatelů na členství v porotě. Porotcem našich srnek se totiž může stát pouze ten, který zašle min. 3 recenze, a dále pak každý rok alespoň jednu další. Hned tu první podmínku nesplnili čekatelé:
Korzár (recenze dřevohostického S-Clubu ze dne 26.7.2009),
Dr. Voštěp (recenze přerovské hospody U Třech ze dne 16.8.2009),
Nespokojen (recenze turovické hospody U Janči ze dne 18.10.2009) a
Sajdak (recenze bystřické knajpy U tří šutrů ze dne 24.1.2010.
R.I.P.
23.01.2011
Recenze
RECENZE RESTAURACE "RONDO" ALIAS "U ŽIVNÝCH"
Tenhle podnik to je Losova bašta, za posledních pár let je to už jeho třetí recenze této restaurace a asi jediného solidního hotelu / penzionu v Bystřici a širokém okolí. Tentokrát sem Losa narozdíl od ségry vytáhl jeho kamoš z Práglu, se který okusil více než jeden škopek a kdyby neměli zábrany se ožrat mezi večeřícími rodinkami a zamilovanými páry, tak by se tam zmrtvili docela solidně. I přesto anebo právě proto dnes můžeme přinést Losovu recenzi penzionu Rondo, známější asi pod názvem "U Živných".
Počet recenzí celkem: 214, z toho 150 bystřických a 64 výjezdních recenzí
20.01.2010
Novinky
ZIMNÍ SRAZ POROTY
Vážení porotci, bývalí i současní, minulý rok nám v zimním období sraz poroty nějak nevyšel, resp. perfektně vyšel náhodný předsraz Losa, Divokého prasátka, RUMcajse a Dědy Lebedy, který jsme až následně pasovali na sraz regulérní. Letošní zimu bychom se ovšem sejít měli, protože jsme se již přes půl roku mnozí z nás neviděli. Návrhy termínů posílejte e-mailem, telefonicky, faxem, jakkoli, ale zrovna upozorňuji na to, že nejdříve by to mělo být až v březnu. K návrhu termínu připojte i návrh harmonogramu, příp. název hospody, kde bychom měli tento sraz zakončit pořádnou chlastačkou. Vpravo od tohoto textu pak budou vaše návrhy vyvěšeny.
16.01.2011
Recenze
RECENZE LEGENDY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
Hospoda U Králů byla před časem na nějakou dobu uzavřená, všichni víme proč, a ti, kdo ne, tak vězte, že provozovatel Král zemřel. Po kratší odmlce se nicméně její brány znovu otevřely s tím, že provoz a obsluhu převzaly ženské příbuzné mrtvého majitele. Los se byl s RUMcajsem, Divokým prasátkem i Dědou Lebedou podívat této chvalčovské legendě na zoubek. Jak to dopadlo, to vám dnes přinášíme v RUMcajsově verzi recenze U Králů, přičemž Losova verze bude za pár týdnů následovat.
Počet recenzí celkem: 213, z toho 149 bystřických a 64 výjezdních recenzí
13.01.2010
Novinky
NEJLÉPE HODNOCENÁ HOSPODA ROKU 2010
V roce 2010 jsem navštívil celou řadu hospod a musím říct, že mě totálně dostala hostýnská hospoda Ovčárna. Naprosto úžasné prostředí, vynikající pivko Zubr a porce neskutečně dobrého jídla se prostě nedá sníst, a to vše "za pár kaček". I proto mé hodnocení v recenzi z července loňského roku je takové, jaké je, a to, že zajistilo této skvělé hospůdce titul "Nejlépe hodnocená hospoda roku 2010" je jen dobře. Níže vyobrazený diplom bude včetně podpisů a zarámování doručen do této hospody co nejdříve. Gratulujeme!
09.01.2011
Recenze
RECENZE RESTAURACE "U HANUŠA"
Nejčastěji recenzovaná hospoda na našich srnkách je zcela jistě hospoda a restauračka U Hanuša. Čím to je, to můžeme jen hádat, ale je fakt, že její strategické umístění pár set metrů od centra k návštěvě jen láká. Ale jestli se dočkáte očekávané kvality nebo ne, to si můžete přečíst v již sedmi recenzích z minulých let. Dnes vám tudíž představujeme recenzi již osmou, kterou nám napsal Čiva, který se v prostorách restaurace U Hanuša před časem zúčastnil nějaké kravatózní recepce.
Počet recenzí celkem: 212, z toho 148 bystřických a 64 výjezdních recenzí
06.01.2011
Novinky
SHRNUTÍ UDÁLOSTÍ V ROCE 2010
Rok 2010 byl rokem velmi zvláštním, protože v něm byly dvě dlouhé předlouhé pauzy, takže srnky vlastně fungovaly jen půl roku, přesněji 7 měsíců, konkrétně od ledna do května a pak od července do srpna; ostatní měsíce byly totálně mrtvé. Důvodů je několik, tím nejpodstatnějším byla neaktivita všech porotců, kteří nepsali žádné recenze, takže se provoz pajzlovských srnek stal Losovou one man show, což Losa natolik znechutilo, že užuž měl sto chutí se na tyto srnky vykašlat. Naštěstí se ovšem v prosinci prolomily ledy a recenze začaly opět chodit na Losův e-mail a tak tedy máme opět tu čest přečíst si postřehy z bystřických hospod a pajzlů.
I přes de facto 5-ti měsíční neaktivitu bylo v roce 2010 zrecenzováno celkem 22 hospod.
Zajímavým mezníkem byl datum 4.4.2010, kdy jsme zveřejnili 200. recenzi na srnkách.
Dalšími zajímavými daty byly:
- 7.1.2010 byl vystaven diplom nejlépe hodnocené hospodě roku 2009, a to U Hradilů na Rusavě
- 4.4.2010 byly recenze rozšířeny o novou hodnocenou oblast, a sice o kvalitu jídla
- 8.7.2010 shořela do základů hospoda U Ježka v Rajnochovicích, což byl neslavný konec této legendy
- 15.7.2010 jsme informovali o tom, že byly v Bystřici znovuotevřeny 3 hospody, a to U Valacha, Na rožku a U Králů
- 12.8.2010 došlo k zásadní změně kritéria, zda-li je recenze bystřická či výjezdní
Rok 2011 bude rokem veleslaveným, konkrétně pak datum 26.6.2011, protože to bude přesně 10 let, co naše srnky existují, hurááá!!!
02.01.2011
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE "PIZZERIE" V OSÍČKU
Pauza v roce 2010 byla více než dlouhá, její důvody a příčiny vám objasníme ve čtvrteční novince. V každém případě se budeme snažit pokračovat bez výraznějších změn i v novém roce 2011, tzn. první neděli v měsíci výjezdní recenze, každou další neděli v měsíci bystřická recenze a každý čtvrtek nějaká novinka nebo zajímavost z hospodského prostředí.
Dnes je tedy první neděle v měsíci a tak vám přinášíme výjezdní recenzi od námi již skoro odepsaného a zapomenutého recenzenta Wickermana. Ten nám zaslal zajímavou kritickou recenzi kdysi oslavovaného restauračního zařízení Pizzerie v Osíčku. Jak to tam tedy vypadá po pár letech, kdy se změnil majitel? Čtěte dnešní recenzi...
Počet recenzí celkem: 211, z toho 147 bystřických a 64 výjezdních recenzí

ÚČASTNÍCI LETNÍHO SRAZU POROTY:
1. Los (den + noc)
2. RUMcajs (den + noc)
3. Děda Lebeda (noc)
4. Myšák (den)
5. Candát (den + noc)
6. Čiva (den)
7. Kuzmič (výkřik do tmy)

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

BELMONDŮV KOUTEK

FOTO MĚSÍCE

Zemská osa

REKLAMA

KONTAKT
los@pajzly.cz

candat@pajzly.cz


ICQ: 230-912-661