Tak co je nového v našich hospodách?

   

       
 

 

Novinky dle roku:

2013  |  2012  |  2011  |  2010  |  2009  |  2008  |  2007  |  2006  |  2005  |  2004  |  2003  |  2002  |  2001

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V PROSINCI 2008
Příští aktualizace: 21.12.2008
18.12.2008
Novinky
ÚČASTNÍCI VÁNOČNÍHO PŘEDSRAZU
Konečný seznam přislíbených účastnáků předsrazu:
ANO: Los, Myšák, Ozzy, Čiva, Rumcajs, Kafka, Děda Lebeda, Trpajzlik
            Křemílek, Vanďas, Em
NE: Candát, Divoké prasátko, Wickerman, Plachťák
14.12.2008
Recenze
VYJÍMEČNĚ ZIMNÍ RECENZE VAGÓNU
Děda Lebeda nepíše zrovna dlouhé recenze a tentokrát to opět potvrdil. Je sice fakt, že napsat krátkou recenzi je lepší než žádnou, ale od takovéhleho zasloužilého kmeta bychom čekali víc. Dnes se rozpomenul na to, jak byl posedět před nějakým časem na Vagóně, a tak vám tedy tuhle zpožděnou recenzu přinášíme. Na druhou stranu, jeho neobvykle vysoké hodnocení je důkazem vysokých kvalit tohoto zařízení. Více v jeho recenzi.
Počet recenzí celkem: 151, z toho 117 bystřických a 34 výjezdních recenzí
11.12.2008
Novinky
VÁNOČNÍ PŘEDSRAZ
Všechny porotce a spřízněné osobnosti potěšíme zcela jistě sdělením, že mezi vánočními svátky poctíme některou (některé) hospody svou návštěvou na tzv. předsrazu, který se uskuteční na známém místě ve známý den a čas. E-mail všichni zvaní již dostali, od některých sice ještě chybí vyjádření, ale i tak se na 95% sejdeme! Hurá!
07.12.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE Z CENTRA ŽIDOVSKÉHO STÁTU
Tak nevím, co si o tom máme myslet. Když myslíme, že výjezdní recenze jsou recenze hospod mimo Bystřici p. H., tak sakra aspoň předpokládáme, že se budou recenzovat putyky, kam by se normální bystřický pochlastávač mohl za nějakých krkolomných a možná i nereálných okolností podívat. Byl někdo z vás v Izraeli? A chystá se tam někdo? Že ne? No i tak vám přinášíme recenzi izraelské hospody kdesi u pláže v Tel Avivu od světocestovatele Divokého prasátka. Chro!
Počet recenzí celkem: 150, z toho 116 bystřických a 34 výjezdních recenzí
04.12.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V LISTOPADU 2008
- návštěvnost: 515 přístupů/měsíc, tj. cca 17 přístupů za den
- recenze: Na rožku (Ozzy), Restaurace Best (Los), Bar Seven (Děda Lebeda), Renno Club (Čiva)
- výjezdní recenze: Rock Café Bar, Holešov (Kafka)
- novinky: Los je šéfem těchto srnek už 4 roky
- porota: vyřazen čekatel na členství Vtipson z důvodu neaktivity
- knihovna: jaké koktejly se chlastaly za socialismu

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V LISTOPADU 2008
30.11.2008
Recenze
ČIVOVA RECENZE RENNO CLUBU
Konečně se někdo po pěti letech odhodlal do Renna, do podniku, který patří k těm méně oblíbeným naší porotou. Čiva se obětoval a tento podnik navštívil. Jak se to tam změnilo od poslední recenze z roku 2003? Pokud si přečtete Čivovu recenzi na Renno Club, tak zjistíte, že je tam furt stejně ... stejně blbě. Tímto ztrácí Renno titul nejdéle nerecenzované hospody.
Počet recenzí celkem: 149, z toho 116 bystřických a 33 výjezdních recenzí
27.11.2008
Knihovna
CHLAST SOCIALISTICKÉ ÉRY
Když se řekne "mojito", "bloody Mary" nebo "pina colada", všichni vědí; byly však doby (a není to tak dávno), kdy obsluha v restauraci ani nemrkla okem, když host pronesl: "Jeden semafor...". Pokud se chcete dozvědět, jaké koktejly se chlastaly v socialismu, čtěte náš dnešní příspěvek o socialistických koktejlech.
23.11.2008
Recenze
RECENZE "BARU SEVEN" NA SÍDLIŠTI
Děda Lebeda s přibývajícími mrazy nachází útočiště stále častěji uvnitř sídlišťských hospůdek. Jednu z nich pravidelně míjí při svých důchodcovských procházkách, a kterou již před dvěma roky zrecenzoval. Tentokrát se tam vydal znovu za zjištěním, jestli se kvality této hospody pozvedly anebo nepozvedly. A jak je z jeho aktuální recenze Baru Seven vidět, nic moc se co do kvalit nezměnilo. Škoda.
Počet recenzí celkem: 148, z toho 115 bystřických a 33 výjezdních recenzí
20.11.2008
Porota
VYŘAZENÍ ČEKATELE NA ČLENSTVÍ V POROTĚ
Dnešním dnem je nenávratně vyřazen z čekatelů na členství v porotě Vtipson, který naše srnky poctil jednou jedinou recenzí, a to výjezdní recenzí na brněnský podnik "Skleněná louka". Recenze to byla kratinká a od té doby mrtvo jako na hřbitově. I tak Vtipsonovi patří díky za jeho počin. Ode dneška pak už jeho jméno bude odpočívat mezi ostatními odpadlíky. R.I.P.
16.11.2008
Recenze
RECENZE RESTAURACE "BEST CLUB"
Best. Best club. Symbol bystřického humusu, smradlavého, zapoceného a zakouřeného doupěte honosící se podtitulem "Disco". Tak sem Los rozhodně nezavítal. Naštěstí nad zmíněným doupětem se nachází rozlehlá restaurace s bowlingem, kulečníky, stolním fotbálkem a kdovíčímješče. Sem se už Los odvážil a jeho recenze nedopadla až tak špatně, jak jsme očekávali. Více už v Losově recenzi restaurace Best Club.
Počet recenzí celkem: 147, z toho 114 bystřických a 33 výjezdních recenzí
13.11.2008
Novinky
4 ROKY S LOSEM
Přešli jsme to letos jaksi v poklidu, ale nakonec jsme uznali, že nemůžeme nevzpomenout Losovy zásluhy na těchto srnkách za poslední 4 roky. Ano ano, 1.11. tomu byly právě 4 roky, kdy Los převzal vedení těchto srnek a od té doby je to na srnách znát. Aktualizace 2x týdně - ve čtvrtek novinka, v neděli recenze - návštěvnost okolo 20 přístupů denně, trojnásobné rozrostení poroty, více než 100 bystřických recenzí, zavedení mimobystřických recenzí, pravidelná zajímavá fota měsíce, ankety, správa bystřických x-boďáků a mnoho dalšího, to jsou jen základní pozitiva za tato Losova léta. Díky Losu!
09.11.2008
Recenze
RECENZE DENNÍ HOSPODY "NA ROŽKU"
Uff, to jsme si oddychli. Letos byla dnes recenzovaná hospoda uzavřena na věky věkův, alespoň to tak vypadalo. Po pár měsících nás ovšem příjemně překvapilo, že se hospoda znovuotevřela a funguje dodnes. Co se tam změnilo, jestli je to tam lepší nebo horší, to se vydal zjišťovat Ozzy. A kam že zašel? No přece do hospody Na Rožku, nacházející se na rožku na křižovatce pod Kovonou, která je otevřena více ve dne než večer a v noci.
Počet recenzí celkem: 146, z toho 113 bystřických a 33 výjezdních recenzí
06.11.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V ŘÍJNU 2008
- návštěvnost: 591 přístupů/měsíc, tj. cca 19 přístupů za den
- recenze: Říka (Los), Bar 8 (Divoké prasátko)
- výjezdní recenze: Pivovar Štramberk, Štramberk (Čiva)
- porota: nový člen sálé poroty - Divoké prasátko
- X-boďáci: nový čtyřboďák Mel
- pivní ceník: nové ceny piva na "Vagóně"
02.11.2008
Recenze
RECENZE ROCKOVÉHO BARU V HOLEŠOVĚ
Kafka tentokrát opustil bystřické vody a vydal se do širého světa. Jeho cesta vedla shodou náhod přes Holešov, kde se zastavil, aby doplnil tekutiny. Vybral si pro nás neznámou hospodu, spáše bar a navíc rockový. Jak se tedy v Holešově chlastá v Rock Café Baru?
Počet recenzí celkem: 145, z toho 112 bystřických a 33 výjezdních recenzí

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ŘÍJNU 2008
23.10.2008
Porota
NOVÝ ČLEN POROTY
Naše porota se opět rozrostla o dalšího člena. Je jím "Divoké prasátko", který zaslal své povinné tři recenze již před pár měsíci, nicméně donedávna nebyl schopen o sobě poslat zhola nic. Až tedy dodneška, kdy vám tedy Divoké prasátko oficiálně představujeme. Huráááááá!!!
19.10.2008
Recenze
RECENZE "OSMIČKY" U BENETKOVÉHO
Do hospody, jejíž recenzi vám dnes přinášíme, se nikomu ze členů poroty nechce, a tak se recenze této knajpy objevuje na našich srnkách po dlouhýc třech letech. Reputaci nám zachránilo Divoké prasátko, který před pár týdny vlezl na křižovatce u Benetkového do smrdící hospody nazvané jednoduše Bar 8. Hodnocení tohoto pajzlu se nachází vždy na podprůměrných číslech a v celobystřickém hodnocení recenzí zabírá jednu z posledních příček. Jak si tedy po třech letech od poslední recenze dnes knajpa vede?
Počet recenzí celkem: 144, z toho 112 bystřických a 32 výjezdních recenzí
12.10.2008
Recenze
RECENZE CHLAŠČOVSKÉHO HOTELU "ŘÍKA"
Tuhle hospodu Los recenzoval před dvěma lety a tak jsme byli zvědavi, jak se její vývoj posunul v čase. Jelikož první, co jsme na Losově recenzi shlédli, bylo celkové hodnocení, musíme přiznat, že se asi hospodě daří, resp. že vzkvétá. Jo, a jaké hospodě je řeč? Jde tedy o Hotel Říka na Chlaščově. Proto tedy čtěte, neváhejte!
Počet recenzí celkem: 143, z toho 111 bystřických a 32 výjezdních recenzí
09.10.2008
X-boďáci
MÁME NOVÉHO ČTYŘBOĎÁKA
Po hodně hodně dlouhé době se podařilo naší porotě vytipovat další z bystřických postaviček, která si se vší vážností zaslouží údiv a obdiv nad svými pijáckými dovednostmi. Nový čtyřbodák se jmenuje "Mel" a jeho fotografii odchytl Rumcajs při hledání nových hospodských talentů.
05.10.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE MĚSTSKÉHO PIVOVARU VE ŠTRAMBERKU
Čiva se snaží i letos udržet primát nejaktivnějšího recenzenta a jak tak sledujeme, zatím se mu to víceméně daří. Tentokrát si vyrazil do Štramberka, a hned zaslal ze svých cest skvělou recenzi podniku Měststký pivovar Štramberk.
Počet recenzí celkem: 142, z toho 110 bystřických a 32 výjezdních recenzí
02.10.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V ZÁŘÍ 2008
- návštěvnost: 552 přístupů/měsíc, tj. cca 18 přístupů za den
- recenze: Pizzerie Osíčko (Čiva), Florenc (Kafka), U dvou lvů (Děda Lebeda) - výjezdní recenze: Nádražka, Kojetín (Myšák)
- osobnosti: doplnění fotek k osobnostem+přidány fotky Neandrtálce
- knihovna: sexuální zpověď bystřické (rádoby známé) spisovatelky

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ZÁŘÍ 2008
28.09.2008
Recenze
RECENZE ŤINŤONSKÉ RESTAURAČKY "U DVOU LVŮ"
Tato hospoda je spíše známá pod předchozím názvem "U mrtvolky", ale od těch dob se mnohé změnilo. Dnes je to více restaurace než hospoda, navíc pod vedením a majitelským patronátem soudruhů z Vietnamu. Jak si tedy tento podnik pod jejich vedením vede? Na to vám může odpovědět dnešní recenze U dvou lvů od Dědy Lebedy (Fr.).
Počet recenzí celkem: 141, z toho 110 bystřických a 31 výjezdních recenzí
25.09.2008
Knihovna
SPISOVATELČINA ZPOVĚĎ
Dnes máme pro vás novinku z jiné branže než je chlastačsko-popíječská. Dnes máme pro vás novinku o bystřické spisovatelce, která se v kterémsi plátku zpovídala ze svých sexuálních zážitků a praktik. Že netušíte, o koho jde? Tak si přečtěte přiložený článek a posuďte sami, jak si na tom stojíte (a ženy vlhnou) vy.
21.09.2008
Recenze
RECENZE BUSOVÉ NÁDRAŽKY "NA FLORENCI"
Už jsme se báli, že se Kafka uspokojil s členstvím v naší porotě a tím že jeho recenzoidní kousky byly skončeny. Ono už to tak skoro opravdu vypadalo, protože třičtvrtě roku se ani neozval, ani nezavolal ani nás nikoho nepozval na nějakou spářku. Nevadí, dnes je vše zapomenuto. Kafka se osmělil a za naši porotu navštívil nevábný podnik nacházející se na bystřickém autobusovém nádraží, známý pod neprofláknutým názvem Na Florenci. Že posezení zde není optimální, tomu nasvědčuje Kafkovo celkové hodnocení - více viz v Kafkově recenzi, která bohužel není ozdobena žádnou fotografií, ale jak Kafka řekl, chlast zvítězil a na foťák už nezbylo...
Počet recenzí celkem: 140, z toho 109 bystřických a 31 výjezdních recenzí
18.09.2008
Osobnosti
AKTUALIZACE FOTEK V OSOBNOSTECH
Po delší době se nám podařilo získat foto slavného Neandrtálce nacházejícího se pravidelně na Říce. Už jen díky tomuto úlovku jsme se rozhodli dát nejlepší fotografie ke každému jménu našich x-boďáků, abyste už při letmém pohledu do této sekce měli všechny pěkně na očích.
13.09.2008
Recenze
RECENZE PICÉRKY V OSÉČKU
No hezky Čivo, hezky si se nám rozpovídal. Je jasné, že takhle obsáhlou recenzu jsme na našich srnkách neměli už hodně hodně dlouho. No paráda. A kde že to náš Čivoid obecný zavítal? Do nedalekého Oséčka, kde sa nacházá proslulá Pizzerie, kde si zcela určitě skvěle pošmáknete na netekutých pochutinách. Ale jak si pochutnáte na pivku, v jakém prostředí a s jakéma lidma, to si budete moset přečíst v dnešní Čivově recenzi.
Počet recenzí celkem: 139, z toho 108 bystřických a 31 výjezdních recenzí
11.09.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V SRPNU 2008
- návštěvnost: 562 přístupů/měsíc, tj. cca 18 přístupů za den
- novinky: znovuotevření bystřické legendy Na rožku
- recenze: Vagon (Rumcajs)
- výjezdní recenze: Tavirózsa Étterem, Maďarsko (Candát)
07.09.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE KOJETÍNSKÉ NÁDRAŽKY
Nádražní restaurace, byť jde o honosný název, bývají pravidelně ty nejzaplivanější putyky, na které lze narazit. Pár jsme jich už na našich srnkách zrecenzovali a dnes nám opět další recenzi přináší Myšák, který při zastávce vlakem v Kojetíně navštívil tamnější nádražní bufet. Jak se tedy mohou občerstvit cestující čekající na vlak v Kojetíně, to čtěte v naší dnešní výjezdní recenzi.
Počet recenzí celkem: 138, z toho 107 bystřických a 31 výjezdních recenzí

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V SRPNU 2008
29.08.2008
Novinky
ZNOVUOTEVŘENÍ HOSPODSKÉ LEGENDY
Nevíme, jestli jste si v naší sekci Recenze někdy všimli, že některé hospody jsou vybarveny do šeda. To proto, že tyto hospody byly uzavřeny a nepředpokládá se jejich znovuotevření. Jaký to však pro nás byl šok, když jsme zjistili, že takto námi označená hospoda Na rožku byla po pár měsících opětovně spuštěna, a to v de facto nezměněné podobě. Skvělá zpráva pro obědové popíječe, kteří namísto pevné stravy v době oběda zde konzumují pivní koláčky. Hurááá!!!
24.08.2008
Recenze
RECENZE HOSPODSKÉ KLASIKY "VAGÓN" V LÁZNÍCH
Vážení čtenáři, tímto se vám chceme omluvit za dlouhou prodlevu v aktualizacích našich srnek, která byla dána Losovou protialkoholní léčbou v Kroměříži, protože se tak hnal za získáním informací pro další recenze, že se jeho alkoholismus rozvinul v plné šíři. Prý lituje jen toho, že tam nepotkal Bartošovou, ale aspoň si ze žalu zazpíval nejeden její (s)hit.
Dnes máme pro vás pravou lahůdku. Na bystřickém pivním poli se nachází skvělá zahrádková hospůdka, v letních měsících jedna z nejnavštěvovanějších hospůdek v Bystřici a širokém okolí. Zajímavé je, že dosud se nikdo neodhodlal k jejímu zrecenzování. Až dodnes. Rumcajs vzal na sebe břímě prvotní recenze a byť se jedná o krátkou recenzi, tak i tak díky za ni. Takže vám tímto servírujeme recenzi na lázeňský Vagón, nacházející se na cestě mezi Harmonií a Sola Gracií.
Počet recenzí celkem: 137, z toho 107 bystřických a 30 výjezdních recenzí
07.08.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V ČERVENCI 2008
- návštěvnost: 610 přístupů/měsíc, tj. cca 20 přístupů za den
- novinky: zaznamenali jsme výsledky 9. ročníku Memoriálu Jana Vaculíka
- recenze: U tří šutrů (Rumcajs), S Club (Čiva)
- výjezdní recenze: U Jedličky, Čechovice (Divoké prasátko)
- pivovary: informace o pivovaru Platan
03.08.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE KNAJPY "TAVIRÓZSA ÉTTEREM"
Já chci bydlet v Maďarsku. Jestli tam mají tak kvalitní hospody, jak nám dnes Candát servíruje ve své recenzi, tak nezbývá, než se tam fakt odstěhovat. Hu. No raději ne, raději si o tom jen přečtu, ale s neskrývanou závistí, jak se pije po maďarsku. Nevěříte? Tak čtěte Candátovu recenzu na putyku s brutálním názvem Tavirózsa Étterem.
Počet recenzí celkem: 136, z toho 106 bystřických a 30 výjezdních recenzí

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ČERVENCI 2008
31.07.2008
Pivovary
INFORMACE O PIVOVARU PLATAN
Pivo Platan není u nás až tak neznámé, ale na druhou stranu neznáme, kde se nejblíže od Bystřice čepuje. Údajně někde ve Zlíně, ale potvrdit to nemůžeme. Takže přesto anebo právě proto vám přinášíme další z nekonečné řady informací o českých a moravských pivovarech, a sice o pivovaru Platan kousek od Českých Budějovic.
27.07.2008
Recenze
RECENZE S-CLUBU V DŘEVÁKOVĚ
Čiva toho letos moc neposlal a tak o to více potěšila jeho recenzentská aktivita. Co na tom, že šel do nejbliýší hospody, hlavně když z toho pro naše srnky něco káplo. Takže vám tímto představujeme Čivovu recenzi na S club v Dřevohosticích. Důležité je, že tuto hospodu Čiva zrecenzoval už v roce 2006, takže můžeme srovnat, co se tam změnilo.
Počet recenzí celkem: 135, z toho 106 bystřických a 29 výjezdních recenzí
20.07.2008
Recenze
6. RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ" NA KAMENCI
Po krátké odmlce dané Losovou abstinencí se vracíme k pravidelnému nedělnímu zveřejnění nové recenze. Dnešní je opravdová specialitka od Rumcajse, již šestá recenze pajzlu U Tří šutrů, která byla na našich srnkách zveřejněna. Mimochodem, tímto počinem vyrovnala tato knajpa počet recenzí hospody "U Hanuša" a sdílí tak první místo co do počtu recenzí.
Počet recenzí celkem: 134, z toho 105 bystřických a 29 výjezdních recenzí
10.07.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V ČERVNU 2008
- návštěvnost: 711 přístupů/měsíc, tj. cca 24 přístupů za den
- novinky: oslavili jsme 7. narození založení našich srnek!!!
- recenze: Bílá Hora 2 (Myšák), U Králů 2 (Divoké prasátko), Bufet pod radnicó (Ozzy), Las Vegas 2 (Candát)
- výjezdní recenze: Matrix, Brno (Ledabyle)
- pivní ceník: nové ceny piv v Bílé Hoře alias U Jicely
- porota: noví členové poroty - Rumcajs, Ledabyle
06.07.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY "U JEDLIČKY" V ČECHOVICÍCH
Ani se tomu nechce věřit, ale do poroty přibude v nejbližší době další stálý porotce. Tím je Divoké prasátko, který začal recenzovat teprve před dvěma měsíci, a k dnešnímu dni již splnil podmínku třech recenzí na srnkách. Tou třetí a dnešní recenzí je výjezdní recenze knajpy U Jedličky v Čechovicích, tj. městská část Prostějova. A podle vysokého hodnocení se musí v Prostějově chlastat královsky...
Počet recenzí celkem: 133, z toho 104 bystřických a 29 výjezdních recenzí
03.07.2008
Novinky
VÝSLEDKY MEMORIÁLU JANA VACULÍKA
Jak jsme vás koncem května informovali, 21.6.2008 proběhl na hřišti na Sokolce Memoriál Jana Vaculíka, což je turnaj v malé kopané pořádaný na počest zemřelého mladého fotbalisty před osmi lety. Výsledky tohoto turnaje včetně obrovského množství fotografií z této akce můžete shlédnout na webové stránce http://litrpul.kvalitne.cz

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ČERVNU 2008
29.06.2008
Recenze
DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZA ŤINŤONSKÉHO "LAS VEGAS"
Měsíc červen je ve znamení druhých recenzí těch samých podniků. Už jsme zveřejnili letošní druhé recenze "Bílé hory" a "U Králů", no a tentokrát máme pro vás durhou letošní recenzi vietnamského doupěte s honosným názvem Las Vegas od Candáta. Letos tento pajzl už jednou zrecenzoval Rumcajs, který jej zkritizoval, že už to snad ani víc nešlo. Ale jak teď můžeme sledovat z Candátovy recenze, šlo ... Díky tomuto negativnímu hodnocení pajzl Las Vegas zase klesl níže ke dnu ve srovnání s ostaními recenzemi.
Počet recenzí celkem: 132, z toho 104 bystřických a 28 výjezdních recenzí
26.06.2008
Novinky
Ano ano, už je tomu skutečně 7 dlouhých let, kdy byla na našich srnkách zveřejněna historicky první recenze. To, že jsme vytrvali v recenzování tak dlouho, je zásluha vás čtenářů. Děkujeme za podporu a přejeme našim srnkám ještě dlouho aktivních let existence.
22.06.2008
Recenze
RECENZA "BUFETA POD RADNICÓ" V DŘEVOHOSTICÁCH
Toš Ozzy sa nám jaksi rozepsál a po hanácku či jinačó řečó nám sepsal další recenzu. Jak už to u tehoto chalana je zvykem, jest tato recenza z oblasti dřevohostické, potažmo přímo z Dřevohostic. Tentokrát si vzál na paškál jakésik to Bufet pod radnicó, kde jakésík to pivo vychlastal a svojima zážitkama sa nám tu pochlubil.
Počet recenzí celkem: 131, z toho 103 bystřických a 28 výjezdních recenzí
19.06.2008
Porota
NOVÝ ČLEN STÁLÉ POROTY
Naše stálá porota se rozrůstá jedna radost. Tentokrát můžeme oficiálně přivítat brněnskou ženštinu jménem Ledabyle, kerá sice nikdy v Bystřici nebyla, nicméně již zaslala povinný počet recenzí, byť výjezdních. Vitej a na letošním letním srazu hoj!
15.06.2008
Recenze
DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "U KRÁLŮ" NA CHLAŠČOVĚ
Nový čekatel na členství Divoké prasátko na nic nečeká a pilně se ujal aktivního recenzenta. Dnes vám můžeme od něj představit dlouhou a vtipnou recenzi na chlaščovský pajzl U Králů, doplněnou o spoustu fotografií. Tato knajpa byla již jednou letos recenzována Losem a tak můžete porovnat, jak se tam ve skutečnosti chlastá už ze dvou rozdílných zdrojů, protože jak to Los vychválil, tak to Divoké prasátko sepsulo.
Počet recenzí celkem: 130, z toho 102 bystřických a 28 výjezdních recenzí
12.06.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V KVĚTNU 2008
- návštěvnost: 858 přístupů/měsíc, tj. cca 28 přístupů za den
- novinky: přinesli jsme aktuální informace o Memoriálu Jana Vaculíka
- recenze: U Luďka (Myšák), Ovčárna (Los), 100. bystřická recenze: Podhoran (Candát, Los, Rumcajs)
- výjezdní recenze: Solná krčma, Prostějov (Divoké prasátko)
- pivní ceník: nové ceny piv U Luďka
- porota: noví čekatelé na členství v porotě Divoké prasátko a Ledabyle
08.06.2008
Recenze
DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U JICELY"
Je vidět, že s blížícím se létem se Myšák vydává čímdáltímčastěji ven z Brniska do bystřických luhů a hájů, protože letos již zaslal svou druhou bystřickou recenzi, což u něj není až tak obvyklé. Tentokrát si vzal na paškál sídlišťskou knajpu s pracovním názvem Bílá Hora, kterou už letos jednou poctil svou recenzentskou návštěvou Čiva. Tentokrát dopadla recenze daleko lépe a plné Myšákovo hodnocení je toho důkazem.
Počet recenzí celkem: 129, z toho 101 bystřických a 28 výjezdních recenzí
05.06.2008
Porota
NOVÝ ČLEN STÁLÉ POROTY
Je nám velkou ctí dnes uvést mezi člena stálé poroty jednoho z nejdéle působících hodnotitelů na našich srnkách, a sice Rumcajse, který na recenzentském poli působí již od roku 2003. Bohužel jeho časté výpadky v recenzentské činnosti jej odsoudily k vyřazení z poroty a přeřazení mezi ostatní odpadlíky, nicméně jeho letošní aktivita byla natolik výjimečná, že si zpětné členství v naší porotě právem zaslouží.
01.06.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE "PIVNÍHO NON-STOPU" V BRNĚ
Další z řady výjezdních, konkrétně brněnských, recenzí je zde. Tentokrát ne od Myšáka, ale od nové přispěvovatelky Ledabyle, která tímto počinem splnila podmínku třech recenzí a bude v nejbližší době zařazena mezi stálou porotu. Jak už někteří z nás ví, Ledabyle bydlí v Brně Kohoutovicích, a tak její dnešní recenze je z oné městské části. Čtěte tedy výjezdní recenzi na Nonstop bar Matrix.
Počet recenzí celkem: 128, z toho 100 bystřických a 28 výjezdních recenzí

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V KVĚTNU 2008
25.05.2008
Recenze
100. BYSTŘICKÁ RECENZE
Dnes vám představujeme opravdovou lahůdku. Nejen, že se dnes jedná o 100. recenzi na bystřický pajzl, ale navíc se jedná o trojrecenzi ála Los, Candát a Rumcajs, takže kvalita (recenze) sama o sobě zaručena. Touto trojrecenzí vzdáváme hold všem, kteří na naše srnky dosud přispěli, přispívají a budou přispívat, protože tak to má byt, bo tak je to správne. Ale dost keců, dnes si můžete přečíst recenzi na bystřickou stálici mezi hospodami, a sice na Podhoran, který je jednou nahoře, jednou dole. Jak je na tom tedy dnes?
Počet recenzí celkem: 127, z toho 100 bystřických a 27 výjezdních recenzí
23.05.2008
Novinky
MEMORIÁL JANA VACULÍKA 2008
Naše porota získala aktuální informace o letošním ročníku turnaje v malé kopané, který se každoročně koná na hřišti na Sokolce. Letošní 9. ročník turnaje nazvaného Memoriál Jana Vaculíka se uskuteční v sobotu 21.6.2008 od 8:00 hod. Pro příznivce dobrého fotbalu, zábavy, chlastu a žrádla je tato akce jako stvořená. Více info se dozvíte na adrese http://litrpul.kvalitne.cz. Reportáže z minulých ročníků tak, jak viděl tento turnaj Los, si můžete přečíst v naší knihovně.
18.05.2008
Recenze
RECENZE HOSTÝNSKÉ HOSPODY "OVČÁRNA"
Jak to tak vypadá, přístí týden budeme mít na našich srnkách velkou slávu, protože zveřejníme již 100. bystřickou recenzi. Těšte se již dnes, máme připravenou opravdovou specialitku. Pro dnešní neděli zde máme 99. bystřickou recenzi, kterou nám připravil náš šéf Los. Ten se vydal na Hostýn, kde po třech letech prověřil kvality zdejší megahospody Ovčárna. Jak jeho hodnocení dopadlo si přečtěte v jeho recenzi doplněnou o celou řadu fotografií.
Počet recenzí celkem: 126, z toho 99 bystřických a 27 výjezdních recenzí
15.05.2008
Porota
NOVÍ ČEKATELÉ NA ČLENSTVÍ
Pokud sledujete, kdo píše recenze, které zde zveřejňujeme, určitě jste si povšimli, že se naše porota utěšeně rozrůstá. Respektive ani ne tak porota stálá, ale spíše čekatelé na členství. K dnešnímu dni přivítejme nové čekatele na členství Divoké prasátko a taktéž čekatelku Ledabyle z Brna. Aby dnešní novinka stála za to, již dnes vám můžeme oznámit, že se v nejbližších týdnech čekatelka Ledabylestane členkyní stálé poroty, protože její třetí recenze je již v archivu našich srnek a čeká už jen na autorizaci a zveřejnění. Hurááá!!!
11.05.2008
Recenze
MYŠÁKOVA RECENZE "U LUĎKA"
Tak už snad všichni stálí porotci letos své recenze zaslali. Tím posledním byl Myšák, který ovšem všechny ostatní překvapil, když zaslal bystřickou a ne výjezdní recenzi, jak je u něj zvykem. Proto vám dnes přinášíme recenzi hospody U Luďka, kterou naše porota moc nenavštěvuje, a o to je tato recenze cennější.
Počet recenzí celkem: 125, z toho 98 bystřických a 27 výjezdních recenzí
08.05.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V DUBNU 2008
- návštěvnost: 851 přístupů/měsíc, tj. cca 28 přístupů za den
- novinky: oslavili jsme 2. narozeniny na doméně "www.pajzly.cz"
- novinky: sdělili jsme vám 8 důvodů, proč pít pivo
- novinky: uctili jsme památku Kotlajse k 2. výročí jeho úmrtí. R.I.P.
- recenze: Las Vegas (Rumcajs), Tipsport Bar (Ozzy), Bílá Hora (Čiva)
- výjezdní recenze: Sport Bar 22, Brno (Ledabyle)
- pivní ceník: nové ceny piv v Tipsport Baru a v Zahájce
- pivovary: přinesli jsme vám informace o pivovaru Korbel alias Rohozec
04.05.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE "SOLNÉ KRČMY" V PROSTĚJOVĚ
Je nový měsíc, a tudíž jako první následuje vždy výjezdní recenze. Dnes jsme tu od toho, abychom vám představili recenzi od nového přírůstku do mezi čekateli na členství v porotě, od Divokého prasátka. Tento (nebo tato?) recenzent se vypravil do nedalekého Prostějova, aby nám zprostředkoval, jak se v Prostějově chlastá. A abychom vás nenapínali, tak se tam chlastá sakra dobře. A kde? No konkrétně v Solné krčmě, jejíž nadprůměrné hodnocení nás nenechalo na pochybách, že si Divoké prasátko pošmáklo. Chro!
Počet recenzí celkem: 124, z toho 97 bystřických a 27 výjezdních recenzí

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V DUBNU 2008
30.04.2008
2. VÝROČÍ SMRTI PETRA KOTLÍKA
Již je tomu dva roky, co pro spoustu z nás přestal být první máj lásky čas. Před dvěma lety zemřel ve věku 29-ti let po krátké, ale o to více těžké nemoci, náš kamarád, přítel a skvělý člověk, pan
PETR KOTLÍK alias KOTLAJS
Vzpomeňme na něj v dobrém, a to nejen dnes. Děkujeme.
27.04.2008
Recenze
RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U JICELY"
Neexistuje mnoho hospod, které nemají oficiální název. Hned dvě ovšem máme v Bystřici. Jedna je bývalá restauračka "Amio" a druhá je dnes recenzovaná hospoda nacházející se na sídlišti, hned naproti nově vzniklé pizzerii. Oficiální jméno této hospůdky fakticky neznáme, jedni říkají "U Jicely", my jsme si ji pracovně nazvali "Bílá Hora". Název ovšem není důležitý, důležité je, jak se tady chlastá. No a toto šel prověřit Čiva, jehož recenzi na hospodu Bílá Hora vám dnes přinášíme.
Počet recenzí celkem: 123, z toho 97 bystřických a 26 výjezdních recenzí
24.04.2008
Pivovary
INFORMACE O PIVOVARU KORBEL ALIAS ROHOZEC
Jste zmateni z nadpisu? Možná ne tak, jako naše porota, když jsme chtěli vypustit informace o "Pivovaru Korbel" a přitom se nám nepodařilo najít o něm žádné informace. Naštěstí jsme koukli do naší pivní mapy a zjistili jsme, že tento pivovar změnil název na "Pivovar Rohozec". Tímto vám tedy předkládáme informace o dalším z českých pivovarů, o kterém toho není v našich luzích a krajích moc známo, a sice, jak už bylo výše zmíněno, o pivovaru Korbel / Rohozec.
20.04.2008
Recenze
RECENZE "TIPSPORT BARU"
V březnu jsme vás informovali o tom, že počátkem roku byla uzavřena hospůdka "U krbu" a v březnu byl na jejím místě otevřen "Tipsport Bar". Jako první z naší poroty se sem vrhnul Ozzy, který taktéž zpracoval recenzi na tento podnik. Jak se tady chlastá, to vám Ozzy připravil ve své aktuální recenzi Tipsport Baru.
Počet recenzí celkem: 122, z toho 96 bystřických a 26 výjezdních recenzí
17.04.2008
Novinky
OSM DŮVODŮ PROČ PÍT PIVO
O tom, že víno v přiměřené míře prospívá zdraví není pochyb a bylo o tomto tématu napsáno tisíce článků, knih a příběhů. Ovšem tvrdit to samé o pivu, to se může zdát mnoha z nás dost silné kafe. A přesto to tak je, pivo opravdu prospívá zdraví a my vám o tom chceme referovat - magazín Forbes totiž sestavil celkem 8 důvodů, proč pivo pít.
13.04.2008
Recenze
RECENZE ŤINŤONSKÉHO NONSTOPU "LAS VEGAS"
Mnoho z nás dnešní zrecenzovaný podnik nenavštívilo a asi ani nenavštíví. O to více samozřejmě potěší recenze tohoto non-stopu, abychom se přesvědčili o tom, že návštěva zde nestojí za to. A tak děkujeme Rumcajsovi, který se obětoval a tento pajzl navštívil. Proto čtěte Rumcajsovu recenzi na vietnamský non-stop Las Vegas nacházející se na náměstí vedle Městského úřadu, v domě, kde se dříve nacházela hospoda "U Stejskalů" alias "U pavouka".
Počet recenzí celkem: 121, z toho 95 bystřických a 26 výjezdních recenzí
10.04.2008
Novinky
2. NAROZENINY NA DOMÉNĚ "WWW.PAJZLY.CZ"
V dnešních dnech je to již dva roky, co naše srnky fungují na doméně "www.pajzly.cz", tímto si tedy blahopřejeme, a zároveň děkujeme panu Josefovi, který naši doménu platí. Letos pro vás máme jednu super lahůdku. Čiva se ujal svého úkolu, který si sám sobě nadělil na 5. setkání poroty a oslovil Losa s několika dotazy tak, abyste vy čtenáři měli možnost nahlédnout pod pokličku vzniku a historie našich srnek. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte aktuální interview s Losem.
06.04.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE "SPORT BARU 22" V BRNĚ
Jak už se stává pravidlem, tak první recenze v měsíci bývá vždy výjezdní. I v dubnu máme pro vás výjezdní recenzi, konkrétně Sport Baru 22 v Brně - Královo Pole. Poslal nám ji neznámý dopisovatel, kterému za tento počin děkujeme a pokud se k této recenzi přihlásí, zařadíme jej promptně mezi čekatele na členství v porotě.
Počet recenzí celkem: 120, z toho 94 bystřických a 26 výjezdních recenzí
03.04.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V BŘEZNU 2008
- návštěvnost: 856 přístupů/měsíc, tj. cca 28 přístupů za den
- novinky: zavřeny hospody: "Lázeňská koliba", "Na rožku"
- novinky: otevřena hospoda: "Tipsport Bar" (namísto hospůdky "U krbu") - recenze: U nádraží (Candát), Dodo Pub (Rumcajs), Tesák (Los), Corone
   (Wickerman)
- výjezdní recenze: U kola, Brno (Los)
- porota: vyřazení "Ledabyle" z čekatelů na členství ve stálé porotě

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V BŘEZNU 2008
30.03.2008
Recenze
RECENZE CHVALČOVSKÉHO PENZIONU "CORONE"
Ha, Wickerman je zpět. Tedy, alespoň první vlaštovka v podobě Wickermanovy recenze. A že se jedná o recenzi více než zajímavou, to vám můžeme garantovat. Všimli jste si, že na Chvalčově byl otevřen nový penzion? A že jeho součástí je megarestaurace? Ne? Asi jste špatně četli naše srnky, konkrétně novinku z 23.1.2008. V každém případě si tento fakt můžete ověřit při čtení Wickermanovy velmi zajímavé recenze na Penzion Corone doplněnou o velké množství skvělých fotografií. Jen tak pro pořádek, Wickerman je díky tomuto recenzentskému počinu zařazen mezi ostatní čekatele na členství ve stálé porotě.
Počet recenzí celkem: 119, z toho 94 bystřických a 25 výjezdních recenzí
27.03.2008
Novinky
OTEVŘENÍ "TIPSPORT BARU"
Tento měsíc je ve znamení zavírání o znovuotevírání různých bystřických hospod. Informovali jsme vás o zavření "Lázeňské koliby" a hospody "Na rožku". Nikde ani slova o tom, že byla zavřena restaurace "U krbu" alias "Z club" nacházející se cca 10 metrů pod již zmíněnou zavřenou hospodou "Na rožku". Restaurace "U krbu" byla u nás zrecenzována pouze jednou jedninkrát v roce 2004 a byla uzavřena někdy na přelomu roku 2007/2008 s osudem neznámým. Do dnešního dne sice fungují stále jejich dvoje (!!!) webové stránky (viz zde, příp. tady), ale to nic nemění na tom, že tento podnik v původním provedení již neexistuje. Proč o ní tedy píšeme? Na tom samém místě totiž začala fungovat hospoda nová, a to pod názvem "Tipsport Bar", na který chystáme v nejbližší době recenzi!
23.03.2008
Recenze
RECENZE TURISTICKÉ CHATY "TESÁK"
Ale koukněme na něj, na uličníka, vloni jedna recenze a letos už na nás vyblil svou třetí? No hezky se nám rozchlastal chlapec. Tentokrát nám Los zaslal recenzi své oblíbené restaurace Tesák, kterou už zrecenzoval v roce 2006. Letos je hodnocení o poznání nižší a pokud jste zvědaví proč, tak si nenechte ujít Losovu aktuální recenzi.
Počet recenzí celkem: 118, z toho 93 bystřických a 25 výjezdních recenzí
19.03.2008
Porota
VYŘAZENÍ ČEKATELE NA ČLENSTVÍ V POROTĚ
Rok se s rokem sešel a čekatel na členství "Ledabyle" od své první a zároveň poslední recenze již nic nezaslal. Tímto se naplnila skutková podstata trestného činu nepřispívání recenzemi na naše srnky a trestem budiž vyřazení z čekatelů na členství a zároveň zařazení mezi ostatní odpadlíky. R.I.P.
16.03.2008
Recenze
RECENZE KNAJPY "DODO PUB"
Kdo chodí po bystřickém náměstí, určitě tuto hospodu zná minimálně zvenčí. Někteří z nás pak byli i uvnitř. A jedním z nich byl i věčný rebel Rumcajs, který se dva roky neozve, a pak zplodí skvělou recenzi. Protentokrát v jeho hledáčku byla zaměřena hospoda Dodo Pub a jak to tak vypadá, její kvality se pomalu, ale jistě zvedají z šedi průměrnosti, což je určitě dobře. Mimochodem, Rumcajs se stává už asi potřetí čekatelem na členství do poroty, tak snad se mu letos návrat mezi pivní elitu konečně podaří.
Počet recenzí celkem: 117, z toho 92 bystřických a 25 výjezdních recenzí
13.03.2008
Novinky
ZAVŘENÍ DALŠÍ BYSTŘICKÉ HOSPODY
Před týdnem to bylo smutné, že nám zavřeli Lázeňskou kolibu. Tento týden je tedy o to smutnější, že během tak krátké doby byla zavřena další bystřická nálevna. Od 1.3.2008 byla hospoda "Na rožku", která byla na našich srnkách zrecenzována pouze jednou jedinkrát, a to Myšákem v roce 2005. Naší porotou sice nebyla tato "denní" hospoda navštěvována, ale spousta dělňasů zcela jistě zaplakalo, protože toto bylo jejich místo, kde klopili různé nápoje v době jejich pracovního času na oběd. R.I.P.!!!
09.03.2008
Recenze
RECENZE HOSPODY "U NÁDRAŽÍ" ALIAS "U BOBRA"
Ano ano, jak jste si mohli z nadpisu všimnout, naše nádražka změnila název. Zaběhnutý a všem známý název "U Bobra" byl vyměněn za název "U nádraží", což je vzhledem k umístění více než logické. No a do této hospody se vydal Candát, aby zjistil, jestli měla změna názvu vliv na kvality této knajpy. Měla. Bohužel. Více v Candátově recenzi U nádraží.
Počet recenzí celkem: 116, z toho 91 bystřických a 25 výjezdních recenzí
06.03.2008
Novinky
ZAVŘENÍ BYSTŘICKÉ HOSPODY
Je to smutné, ale je to tak. Počínaje rokem 2008 bude Bystřice na věky věkův ochuzena o jednu z nejkvalitnějších hospod na pivně-restauračním poli. Tímto vám oznamujeme, že byla jednou provždy uzavřena dřevěná hospoda "Lázeňská koliba", která na našich stránkách dostávala vždy výrazně nedprůměrné hodnocení (viz rezenze z roku 2003, 2004 a 2005). Důvody neznáme, ale asi to v tuto chvíli už není důležité. R.I.P.!!!
02.03.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY "U KOLA" V BRNĚ
Taktéž Los si občas vyrazí za hranice Bystřice, a byť v životě nebyl dál než v Holešově, protentokrát si vyrazil nebývale daleko, až do hlavního moravského města, do Brna. A nebyl by to Los, aby neotestoval nějaký brněnský pajzl. V jeho pivním periskopu se objevila typická čtyřka, ani nevěřil, že se na něj uprostřed velkoměsta obrátilo štěstí čelem. Nebo následně Los své návštěvy litoval? To si přečtěte ve výjezdní recenzi brněnského pajzlu U Kola, nacházejícího se kousek od vlakového nádraží Brno-Židenice.
Počet recenzí celkem: 115, z toho 90 bystřických a 25 výjezdních recenzí
01.03.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V ÚNORU 2008
- návštěvnost: 722 přístupů/měsíc, tj. cca 25 přístupů za den
- novinky: titul "Nejlépe hodnocené hospody" roku 2007 udělen "Zahájce"
- recenze: Sokolka (Plachťák), U Králů (Los), Na Klempírně (Ozzy)
- výjezdní recenze: U Vašinů, Křtomil (David)
- pivní ceník: nové ceny piv Na Klempírně
- pivovary v ČR: informace o pivovarech Eggenberg a Svijany

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V ÚNORU 2008
28.2.2008
Pivovary
INFORMACE O PIVOVARU "SVIJANY"
Že prý existuje nějaký pivovar Svijany. Fakt? Ani nevím. Tak takovými slovy jsme započali náš rozhovor o tom, který z pivovarů vám představíme tentokrát. A opět jsme vybrali ten, který je v našich krajích zcela neznámý a jehož pivo z nás asi nikdo pořádně neochutnal. Pivovar se jmenuje Svijany a nachází se v severních Čechách, konkrétně zhruba na půli cesty mezi Mladou Boleslaví a Libercem.
24.2.2008
Recenze
RECENZE NEJNOVĚJŠÍ HOSPODY "NA KLEMPÍRNĚ"
Nejnovější přírůstek na bystřickém pivně-hospodském poli neunikl pozornosti naší poroty, a tak vám můžeme přinést aktuální recenzi na hospodu Na Klempírně ála Ozzy.
Počet recenzí celkem: 114, z toho 90 bystřických a 24 výjezdních recenzí
21.2.2008
Pivovary
INFORMACE O PIVOVARU "EGGENBERG"
Sekce "Pivovary v ČR" již nebyla aktualizována více než čtvrtletí, a tak jsme se rozhodli vám přinést informace o dalším z českomoravských pivovarů. Dnes vám představíme pivovar, který není pořádně znám ani naší porotě, takže sami jsme byli zvědavi, co, kde, kdy a jak vše je. Pivovar se jmenuje Eggenberg a nachází se blízko Českých Budějovic. Příjemné čtení.
17.2.2008
Recenze
RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Už bylo na čase, aby se i Los zapojil do recenzentského dění na letošních srnkách. Jeho loňská jedna jediná recenze byla trestuhodně málo, nicméně pro letošek přislíbil výrazné polepšení. Jako první v pořadí si pro vás připravil recenzi hospody U Králů na Chlaščově, kterou navštívil čistě z recenzentských důvodů asi podruhé v životě. Mimochodem, tato recenze byla naposledy zrecenzována Kryšpínem a Ženou se dvěma tvářemi v roce 2003, takže už bylo na čase.
Počet recenzí celkem: 113, z toho 89 bystřických a 24 výjezdních recenzí
14.2.2008
Novinky
TITUL "NEJ HOSPODA 2007" UDĚLEN
Počínaje rokem 2007 bude naše porota každoročně vyhlašovat a oceňovat tu hospodu, která měla nejlepší recenzentské ohodnocení předchozího roku, v tomto případě tedy v roce 2007. Tímto vám oznamujeme, že nejlepšího hodnocení za rok 2007 dosáhla hospoda "Zahájené", přičemž v nejbližší době bude představitelům této hospody předán řádný diplom s podpisy všech členů poroty. Gratulujeme!!!
10.2.2008
Recenze
RECENZE HOSPODY "U VAŠINŮ" KŘTOMIL
Je neděle a tak pro vás máme další ze série bystřických recenzí. Dnes sice úplně slovo "bystřických" neplatí, protože vám dnes chceme představit recenzi hospody U Vašinů nácházející se u cesty v Křtomili. Recenzi nám zaslal nám dosud neznámý David, který udělil této hospodě opravdu nebývale vysoké hodnocení. Jen tak pro úplnost, David se tímto stává novým čekatelem na členství v porotě, takže pokud bude aktivní i do budoucna, rádi ho přivítáme mezi stálou porotou.
Počet recenzí celkem: 112, z toho 88 bystřických a 24 výjezdních recenzí
7.2.2008
Porota
NOVÍ ČLENOVÉ STÁLÉ POROTY
Dnešní den je pro nás jako svátek. Po hodně dlouhé době se našel někdo, komu na našich srnkách záleží a tak se rozhodl přispívat recenzemi tak, abyste vy, čtenáři, měli stále nové a nové podněty naše srnky navštěvovat. Ale dost řečí. Toš přivítajte nového člena stálé poroty, Kafka se jmenuje a navíc se zúčastnil i zimního setkání poroty, kde byl slavnostně pasován do stavu porotového.
Ale to není pro dnešek vše! Přivítejme ještě jednoho nového člena stálé poroty, resp. staronového člena, jménem Děda Lebeda, který se taktéž třemi recenzemi zapříčinil o znovuzvolení.
Tímto se naše porota stává nejpočetnější od doby vzniku našich srnek, přičemž máme v tuto chvíli úctyhodných 8 (slovy osum) členů!!!
3.2.2008
Recenze
RECENZE SOKOLKY ÁLA PLACHŤÁK
Jak už začíná být na našich srnkách pravidlem, každou neděli zveřejňujeme novou recenzi. Proto i tentokrát vás neošidíme a naservírujeme recenzi hned jedné z nejstarších, nejznámějších a nejkontroverznějších hospod na bystřickém poli. Ano, kdo hádal, že se jedná o Sokolku, má pravdu. Pro rok 2008 ji zrecenzoval Plachťák, kterému se tam prý velmi líbilo, což se odrazilo i na konečném hodnocení v jeho recenzi.
Počet recenzí celkem: 111, z toho 87 bystřických a 24 výjezdních recenzí
01.02.2008
Novinky
SRHNUTÍ UDÁLOSTÍ V LEDNU 2008
- návštěvnost: 868 přístupů/měsíc, tj. 28 přístupů za den
- recenze: Grůň (Plachťák), U Hanuša (Kafka), Rondo (Kafka)
- výjezdní recenze: U fajnego synka (Děda Lebeda)
- pivní ceník: nové ceny piv na Sokolce
- knihovna: zhodnocení událostí v roce 2007

NOVINKY Z NAŠICH HOSPOD V LEDNU 2008
27.01.2008
Recenze
RECENZE RESTAURACE "RONDO" ÁLA KAFKA
Kafka své slovo dodržel a ještě před zimním setkáním zaslal svou již třetí recenzi, takže jej během krátké doby oficiálně uvedeme mezi stálou porotu. Zatím se můžete pokochat jeho recenzí na restauraci Rondo alias "U Živných", kterou pro vás připravil, a která je o to vzácnější, protože dle jeho slov tento podnik navštívil poprvé a dle jeho finančních možností taky asi naposledy.
Počet recenzí celkem: 110, z toho 86 bystřických a 24 výjezdních recenzí
23.01.2008
Novinky
NOVINKY NA BYSTŘICKÉM PIVNÍM POLI
Mnozí z vás si jistě všimli několika novinek, co se v roce 2007 dělo s některými hospodami, a tak si to tady shrneme:
- byla uzavřena hospoda "U krbu", která byla jednou jedinkrát zrecenzována Rumcajsem a Dědou Lebedou v roce 2004 (a tudíž i naposledy). Z této restaurace se naštěstí vybuduje další hospoda, a vypadá to na Tipsport bar
- byl dočasně uzavřen penzion "U Ježka", a to z důvodu rekonstrukce pokojů v prvním patře. Naštěstí rekonstrukce nebude trvat dlouho, max. prý do konce ledna 2008
- na pivním poli se objevila nová hospoda, konkrétně restaurace "Corone" na Chvalčově. Tato knajpa je umístěna de facto přes silnici oproti hospodě "Pod lipami". Mimochodem, chystáme zveřejnění recenze
- nádražní pivnice "U Bobra" změnila svůj název a nyní se jmenuje (zcela nečekaně) "U nádraží"
- tak už i Bystřice samotná má svou vlastní pizzerii. Konkrétně se jedná o sestřičku picérky v Osíčku nazvanou "Angelo", která se nachází mezi bystřickými paneláky na sídlišti, skoro přesně naproti Bílé hoře
20.01.2008
Recenze
VÝJEZDNÍ RECENZE KNAJPY "U FAJNEGO SYNKA"
Tak první recenze bystřických hospod máme za sebou a tak vám dnes přinášíme změnu ve formě výjezdní recenze. Tuto nám zaslal znovuzrozený Děda Lebeda a jedná se o zcela nově otevřenou knajpu U Fajnego synka v Českém Těšíně. Co v tom městě Děda Lebeda dělal nám není známo, teda kromě toho, že tam zachlastal, a tak mu za to dík. Tato recenze byla zařazena mezi ostatní naše výjezdní recenze a je to 24. výjezdní recenze na našich srnkách.
Počet recenzí celkem: 109, z toho 85 bystřických a 24 výjezdních recenzí
17.01.2008
3. VÝROČÍ SMRTI PETRA PISKY
Bohužel jsou tomu dnes už opravdu tři roky, co nás ve věku 34 let po dlouhé těžké nemoci navždy opustil náš kamarád, úspěšný podnikatel a skvělý člověk, pan
PETR PISKA alias PIĎA
Vzpomínka na něj je ovšem stále živá, stejně tak jako jeho životní elán, radost, smích a humor, kterého byl vždy plný, nikdy jej neopouštěl a rád jej rozdával. Prosíme, vzpomínejme na něj jen v dobrém, a to nejen dnes. Děkujeme.
13.01.2008
Recenze
A ZASE TEN "HANUŠ"
Ozval se nám Kafka - čekatel na členství, že prý mý zájem se zúčastnit zimního setkání poroty. A že prý nám pošle obratem dvě recenze, aby splnil podmínku pro přijetí. My říkáme, proč ne. A tak vám v tuto chvíli můžeme představit druhou Kafkovu recenzi, tentokrát na knajpu U Hanuša. Tato hospoda byla a je v naších luzích hájích jedna z nejkontroverznějších, alespoň co se hodnocení týče, nehledě na to, že je to již šestá recenze za dobu existence našich srnek. A to je dobře, protože můžeme srovnávat. Jak si vedla tudíž hospoda U Hanuša v roce 2008? To si nenechte ujít v Kafkově recenzi.
Počet recenzí celkem: 108, z toho 85 bystřických a 23 výjezdních recenzí
10.01.2008
Pivní ceník
ZMĚNY CEN PIV NA SOKOLCE
Poslední aktualizace cen piv na Sokolce proběhla bez tří měsíců před dvěma lety, takže nás ani nepřekvapila Trpajzlikova informace, že aktuální ceny piv jsou vyšší. Kolik tedy pivo na Sokolce dnes stojí, to vyčtete v našem pivním ceníku.
07.01.2008
Recenze
FOTKY RUSAVSKÉ MYSLIVECKÉ CHATY "GRŮŇ
Plachťák nám ke své recenzi zapomněl poslat fotky zrecenzované knajpy "Grůň", a tak to promptně po zveřejnění napravil. No a my promptně jeho fota taktéž zveřejňujeme (viz fotky dole pod Plachťákovou recenzí), abyste měli možnost shlédnout interiér této rusavské restauračky.
Počet recenzí celkem: 107, z toho 84 bystřických a 23 výjezdních recenzí
06.01.2008
Recenze
RECENZE RUSAVSKÉ MYSLIVECKÉ CHATY "GRŮŇ"
První recenze roku 2008 patří protentokrát nejnovějšímu přírůstku v naší porotě, a sice Plachťákovi. Ten se vydal na Rusavu, kde je dost hospod, nicméně dosud málo zrecenzovaných a tudíž i málo známých co se do pivních kvalit týče. Tentokrát si vzal na paškál
mysliveckou chatu Grůň, nacházející nalevo od silnice kousek od chatek před přehradou.
01.01.2008
Knihovna
VÍTEJTE V NOVÉM ROCE 2008 !!!
Dovolte, abych vás za celou porotu přivítal v novém roce 2008. Na úvod roku jsem si pro vás připravil malé zhodnocení loňského roku:
- bylo zrecenzováno "pouhých" 13 bystřických hospod, což je o skoro polovinu (přesně o 11) méně než v roce 2006; průměr cca jedna recenze měsíčně není zrovna mnoho a tak očekávám od ostatních členů poroty (snad kromě Čivy) v tomto roce nápravu!
- bylo zrecenzováno 8 nebystřických hospod, což je stejně jako v předchozím roce; výjezdní recenze nejsou ovšem prioritou a tak toto množství zcela dostačuje.
- do poroty přišel nový stálý člen, Plachťák, jenž dokázal zaslat již tři recenze a tak mu členství právem náleží
- z čekatelů na členství do věčných lovišť bývalých recenzentů a porotců odešli Bakon a Rumcajs - R.I.P.
- mezi nové čekatele na členství v porotě přibyli Kafta, Ledabyle a Vtipson - doufejme, že zašlou ještě nějaké recenze a přivítáme je v naší stálé porotě
- nejaktivnějším recenzentem byl v roce 2007 jednoznačně Čiva, kterému tímto uděluji pochvalu. V poslední chvíli ho ovšem dostihl jeho spolupič Ozzy, kterému taktéž uděluji pochvalu. Víc pro ně udělat v tuto chvíli nemůžu, protože šéfredaktorské křeslo jim nepřepustím, ale štamprdlu u mě určitě mají schovanou, a ne jen jednu...
- grafickou změnou prošla naše sekce Výjezdní recenze, která v tuto chvíli má obdobný vzhled jako recenze bystřických hospod.
- do sekce recenzí byly doplněny všechny mapy s umístěním jednotlivých bystřických hospod, stačí jen u názvu hospody kliknout na odkaz s názvem města.
- byla založena nová sekce Pivovary v ČR, kam hodláme uvést informace o 50-ti českých a moravských pivovarech.
- byly trochu pozměněny odkazy na jednotlivé sekce, dále názvy některých z nich, no a taktéž odstraněn Slovník, který nebyl dlouhou dobu aktualizován. Ale abychom vás uklidnili, Slovník nebyl odstraněn úplně, jen byl přesunut do naší knihovny.
- z našich dvou celoročních loňských anket měl vzniknout nový pětiboďák a naopak měl být některý ze čtyřboďáků vyřazen. Nicméně v obou anketách "zvítězil" Kajman a tak jej ani nemůžeme zařadit mezi pětiboďáky, ani jej vyřadit ze čtyřboďáků. Tímto zůstává Kajman čtyřboďákem a sekce X-boďáci zůstává nezměněná i pro rok 2008.
- nejlépe hodnocenou hospodou roku 2007 se stala "Zahájka", která tudíž obdrží čestný diplom s titulem "Nejlepší hospoda roku 2007", podepsaný všemi členy poroty na chystaném zimním setkání a předaný řádně zarámovaný v nejbližším možném termínu.
Za porotu sepsal Los

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

AKTUÁLNĚ
2. ZIMNÍ SETKÁNÍ
I přesto, že se sejdeme o vánočních svátcích na tzv. vánočním předsrazu, určitě se bude konat i regulérní sraz cca na přelomu ledna a února!

DOTAZNÍK
Namísto celoroční ankety jsme se rozhodli připravit pro vás dotazník, přičemž na základě výsledků provedeme přesun našich X-boďáků tam, kam jim vy určíte. Proto prosíme o vyplnění. Děkujeme.

Dotazník

Průběžné výsledky
BELMONDŮV KOUTEK

FOTO MĚSÍCE

Skvělá reklama 3

REKLAMA

KONTAKT
los@pajzly.cz
ICQ: 230-912-661