Zhodnocení měsíce února 2006
ála Los

Byť je měsíc únor nejkratším měsícem v roce, neplatí to na našich srnkách, kde jsme se snažili pro vás připravit novinek stejně, ba více, jako v ostatních měsících. Jestli se nám to podařilo, nebo ne, to musíte zhodnotit sami, já se vám v tomto zhodnocení měsíce února budu snažit všechny novinky připomenout.

Jako první jsme na vás vybalili tu nejsmutnější zprávu pro všechny milovníky pivního moku. Na veřejnost na mnoha webech pronikly do éteru informace, že se bude zdražovat pivo. Asi na tom něco bude, protože se informace objevily v mnoha různých médiích, takže nám nezbude asi nic jiného, než sáhnout hlouběji do kapes. Jediným (upozorňuji, že pouze dočasným) zadostiučiněním pro nás může být fakt, že se toto zdražení zatím netýká piva Zubr, Holba a Litovel.

Jako novinku jsme pro vás na hlavní stránce připravili tzv. "krátké zprávy ze světa chlastu", kde vás budeme byť krátce, ovšem de facto denně, informovat o všem dění na poli pivním, vinném jakožto i tvrdochlastovém. Věříme, že se tyto krátké zprávy pro vás stanou významným, a o to více vyhledávaným, zdrojem informací.

Další smutnou zprávou na našich srnkách bylo, že se naše porota musela rozloučit se svým externím přispěvovatelem Křemílkem. Důvodem byl jednoznačný nezájem tohoto externího recenzenta zasílat nám jakékoliv nové recenze, hodnocení či reportáže. Po docela vydařené loňské únorové recenzi se Křemílek kamsi vytratil, do hospody možná chodíce ovšem žádné zprávy nám od té doby nepodávajíce. R.I.P.

Pak už jsme to na vás ovšem vybalili s plnou parádou. Po více než dvou letech se naše porota rozhoupala a výrazným způsobem zaktualizovala sekce Osobnosti a Slovník. Z Osobností sice zmizeli jedinci jako Dvojče, Alberto, Vodník, Rybí oko, Strejda Jahoda či Pískle, ovšem byli nahrazeni více než srovnatelnými osobnostmi, jako např. Neandrtálec, Škleboň, Malá hlava, Ble či Brácha od Malé hlavy. Ze Slovníku mnoho výrazů nezmizelo, spíše jich velká spousta přibyla, jako např. Albrecht, Bordel ve xichtě, Delfín, Frikulín, Guma a mnoho a mnoho dalších. Věříme, že se nám podaří obě sekce pravidelně aktualizovat, příp. i ve spolupráci s našimi čtenáři.

Naše stránky mají za cíl hodnotit kvalitu posezení v bystřických a od roku 2005 i nebystřických hospodách. Proto ani v měsíci únoru nemohly chybět recenze. Tu první, konkrétně recenzi výjezdní, nám zaslal aktivní člen stálé poroty Myšák, a sice na přerovskou nádražku. Hodnocení nádražních restaurací, bufetů a pivnic je vůbec zajímavá oblast, která by určitě stála za sólo rubriku, pokud se tedy najde dostatek příspěvků a recenzí těchto podniků!!! Druhý únorový recenzentský počin pak sepsal Los, který zrecenzoval restauraci U Hanuša.

Kromě výše uvedeného jsme se vás v anketě ptali, jestli chcete na našich srkách nalézat i informace z jiných oblastí, než jen týkající se chlastu. Výsledek ankety byl jednoznačný (výsledky anket jsou zaarchivovány v sekci Knihovna), drtivá většina z vás si přeje, abychom na tyto srnky zařadili i novinky z jiných oblastí. Tímto tedy slibujeme, že se o to pokusíme a zkusíme pro vás připravovat reportáže, články, hodnocení a novinky i z jiných oblastí. Z kterých, tak to teda zatím nevíme, ale třeba se něco najde.

Co se bude dít v březnu? To bychom taky rádi věděli. Snad jedině to, že máme pro vás nachystanou recenzi baru Černá Hora ála Los, do sekce Osobnosti byl zařazen nový jedinec, a to Laďa Všudybyl, přičemž vy v průběhu března rozhodnete, mezi které osobnosti se od následujícího měsíce přiřadí, a v neposlední řadě jsme provedli úpravu vzhledu hlavní stránky za účelem zlepšení přehlednosti o novinkách, kde jsme zrušili rozdělení novinek dle měsíců a tak máte a budete mít všechny letošní novinky k dispozici hned z úvodní strany.

Věříme, že nám zachováte svou přízeň, a kurva už přestaňte čumět do teho monitora a valte se někam zbořit do hospody!!!

Za celou porotu zdraví Los