Bowling restaurace "Best"
2007
( 2014, 2013, 2011, 2010-2, 2010-1, 2008, 2007-2, 2003 )

LOSÍ INFORMACE
KONTAKT:
Restaurace bar Best
Pod Platany
768 61 Bystřice pod Hostýnem
ÚVODNÍ SLOVO
Ozzy Předem se omlouvám, za to, že ani pořádně nevím, jak se tahle hospoda jmenuje, ale když zmíním, že se vyskytuje o patro výš než discohospoda Best, tak už bude nejspíš každému jasný, kam jsme to zase s Čivou vlezli.  

KVALITA PIVA
Ozzy Jak nás informovala již svítící vábnička venku nad dveřmi, měli jsme se připravit na Staropramen a Stella Artois (což jsem nejdřív nevěděl, co je, páč jediná Stella, co jsem znal byla Stella Zázvorková…). Při objednávce jsem si poručil dvanáctku, ale když se výčepák optal, jestli může být Stella (která stojí 36,-), tak jsem radši objednávku změnil na Staropramenův Granát. Chuť, míru i teplotu měl vynikající - tady není vůbec co vytknout. A protože jsem povahy zvídavé, objednal jsem si i desítku, abych zkusil i kvalitu klasického výčepního piva a ne jen pivního zákusku. Desítka už opravdu nebyla tak výrazná jako Granát, ale to jsem od ní ani nečekal - teplota byla opět skvělá, míra se taky povedla, jen pěna nějak moc nedržela - asi po pěti minutách se pěna z piva ztratila asi do stejných míst, jako letošní sníh… 4.00

KVALITA OBSLUHY
Ozzy V době naší návštěvy piva točil a roznášel mladej borec, věkem tak do 25 let. Nejprve se přišel optat, co si dáme i s jídelním lístkem a po naší objednávce dvou piv si ten jídelní lístek zase pěkně odnesl… První pivka byli přineseny včas, jen mě překvapilo, že se zde nedávají lístky hostům na stůl. Čekání na druhé pivko bylo krapet delší, než by být muselo - ale to bylo asi tím, že výčepák musel svou pozornost věnovat sportuchtivým násoskům, kteří byli skryti ve sportovní části podniku - u bowlingové dráhy. Po nějaké té chvilce čekání nám tedy naše pivka donesl a ... lístek zase nic. Pokud nemám lístek na očích, tak to u mě vzbuzuje docela nedůvěru ... 2.50

PROSTŘEDÍ
Ozzy Prostředí je krásné, nové, čisté, moderní, no prostě jako z katalogu stavební firmy. Nikde žádná malůvka na zdi, rozvrzaná židle, nebo díra ve stropě… jednoduše řečeno, to tu pořád tak nějak svítí novotou.
Tento podnik se nachází v 1. patře, což znamená nutnost zdolat několik schodů. Když už se vám tedy podaří se po schodech vyškrábat až do výškového tábora u dveří a vstoupíte dovnitř, zjistíte, že prostor hospody je velmi členitý. Hned v prostoru u vstupních dveří, který je ještě o tři schody níže než zbytek hospody i s barem, je umístěn stolní fotbálek a dva kulečníkové stoly - jeden na biliard a jeden na karambol (pro laiky - s dírama a bez). Pokud nejste výstupem do hospody již naprosto zničeni a dokážete zdolat ještě ony tři schody, ocitnete se před barem a po vaší pravici se vám otevře další prostor zaplněný stoly, kde je možno sednout a vesele konzumovat pod dohledem výčepáka. K bowlingové dráze se dostanete tak, že minete bar a za ledničkou se dáte do leva, do místnosti, který mi připadá velmi temná. Další možností posezení je ještě možnost, že by jste prošli kolem baru rovno směrem ke dveřím za nimiž se skrývá WC a usadili se do poměrně prostorných boxů nalevo či napravo od uličky (boxy nalevo jsou opět o jeden schod vyvýšeny oproti boxům vpravo).
Zdi v hospodě mají barvu meruněk, jsou na nich umístěna svítidla a člověk z nich nabývá dojmu tepla.
Co mi ovšem velmi zkazilo dojem z interiérové vybavenosti této restaurace bylo nahlas zapnuté naprosto sračkoidní rádio Evropa 2, na kterém ten večer nějací dva pseudovtipálci ťápali takový máčky, že by jim měl někdo preventivně zašít ústa ... na trvalo!
3.00

KLIENTELA
Ozzy V době naší návštěvy se v hospodě vyskytovali pouze zlatomládežníci a nějací lidé hrající bowling. Na chvíli se zde ovšem objevil výčepní z Černé hory Jura, kterého bych ten den vzal jako světlou výjimku.
Dovolím si tvrdit, že zde žádného X-boďáka nikdy nenajdeme, protože by pro svou špatnou fyzickou kondici nezdolal výstup po schodech, případně by se na nich rozbil, až by šel v povznesené náladě dolů.
2.50

CELKOVÉ HODNOCENÍ
Ozzy Jako podnik, kam bych chtěl vzít přítelkyni na večeři by se tato hospoda nejspíše docela hodila. Otázka ovšem je, zda-li by mi při poslechu Evropy 2 nějak chutnalo…Taky bych byl nejspíš decentně nervózní z toho, jestli by se na lístku, který nemám u sebe objevilo pouze to, co jsem skutečně zkonzumoval, neboť se mi již několikrát jinde přihodilo, že jsem měl na lístku, který měla výčepní u sebe, větší útratu než bych tam správně míti měl.
Jinak, až na ty zlatomládežníky, kteří se snad zase časem přesunou někam jinam, kde to bude free, cool a in, je to celkem dobrá hospoda.
3.00

PROGNÓZA
Ozzy Předpovědět budoucnost tohoto podniku je věc poměrně těžká, neboť v jednom baráku si zde konkuruje Bar Černá hora, discohospoda Best a právě tahle bowlingrestaurace.