Novinky v roce 2014


Recenze bývalého Amia alias "U Krajcara"

21.12.2014

Koukáme jako blázni a nevycházíme z údivu, že dnes Čivou recenzovaný pajzl U Krajcara se na našich srnkách mihl naposledy před předlouhými pěti lety!!! A to se jedná vlastně o hospodu přímo v centru, pár desítek metrů od suprhyprmarketu Albrecht. Znalí asi budou vědět, že dříve se to tady nazývalo "Amio", ti neznalí už to teď vědí. Nicméně důležitější než název hospody je, jak je na tom kvalitativně uvnitř a na to vám dnes Čiva přináší odpověď ve formě své recenze.


Recenze "Renno" Clubu na náměstí

14.12.2014

Opět tu máme další Čivovu recenzi, tentokrát bystřickou a navíc velmi zajímavou, protože do dané hospody na náměstí si jen tak někdo netroufne. Ne, že by tam bylo nebezpečno, ale kvality tohoto hostinského zařízení jsou dlouhodobě na bodu mrazu. Toto potvrdil i Čiva ve své dnešní recenzi Renno Clubu na bystřickém náměstí, přičemž se jedná o recenzi po více než pěti letech.


Recenze "Zimního stadionu" v Kladně

7.12.2014

Je vidět, že Čiva už se ani zdaleka nedrží své rodné přerovské hroudy a v rámci svých pracovních i soukromých povinností nám tu cestuje po celý republice jako by se nechumelilo. Nyní ho zavedla jeho hokejová záliba do Kladna, kde při návštěvě místního hokejového zápasu navštívil i místní restauraci ZS Kladno. Díky Čivovi tak budeme vědět, zda-li si je lepší brát na zápasy něco z domova anebo se nechat svěřit do služeb místní knajpy.


Recenze rusavského občerstvení "U kůlu"

30.11.2014

Čiva se nám rozcestoval nejen vlakmo, ale i busmo, neřkuli i pěšmo. A tak si to jednou doštrádoval až na Rusavu, kde ho přivítal dočasně uzavřený penzion Čecher. Nicméně žíznivý Čiva se nevzdal a veden vidinou skvělého posezení, popsaného Losem v roce 2010 i 2013, v občerstvení U kůlu, vydal se na několika kilometrovou tůru po cestě směrem k rusavské přehradě. Kdyby tak Čiva tušil, co jej tam čeká a nemine, určitě by své kroky sem nevážil.


2. letošní recenze "Nádražky" v Přerově

23.11.2014

Druhou zastávkou Losa s Čivou při jejich kolejovém výletě byla restaurace Nádraží v Přerově. K oběma porotcům se tady přidal i NP z blogu Vágus.cz, který ochutnal i pevnou stravu, a tak je dnešní Losova recenze kompletní, doplněná o pár fotografií interéru této nádražní hospody.


2. letošní recenze "U nádraží" v Brodku u Přerova

16.11.2014

Tak už i Los se vydal po stopách kolejí a spolu s Čivou navštívil v jeden den hned dvě nádražky. První zastávkou vlaku byl Brodek u Přerova, kde se oba porotci uchýlili pod střechu místní hospody a restaurace U nádraží, aby zde přečkali dobu čekání na NP z blogu Vágus.cz, který přislíbil svou účast taktéž. Čiva své dojmy a pojmy z této hospody sepsal a zaslal již 12.10., nyní je zde tedy Losova verze, doplněná o pár zajímavých fotografií.


Recenze nádražky "U mašinky" v Otrokovicích

9.11.2014

Čiva opět potvrdil svou roli cestovatele a tentokrát se zastavil v Otrokovicích na nádražce příhodně nazvané U mašinky. Tentokrát doplnil i dvě zajímavé fotky interiéru, čímž se stala tato recenze o dost zajímavější, protože kromě zajímavé recenze si to tam můžeme představit i podle fotek. Jen tak pro pořádek, tato recenze je Čivova již 20. recenze jen za rok 2014!!! Mnozí porotci tolik recenzí nenapsali za celé své působení na našich srnkách, a to už je fakt co říct. Čivův výkon je více než obdivuhodný a zaslouží si poklonu.


Recenze restaurace "Pácl" na Plumlově

2.11.2014

Plumlov je určitě místo, kam spousta z nás občas zavítá, ať už z důvodu výletu, koupání, či jen za kulturou. Tak samo se tu zjevil i Los, který nám zároveň zaslal i recenzi na zdejší restauraci Pácl, nacházející se v centru vesnice Plumlov. Vyplatí se jít od přehrady přes kilometr do zdejší hospody nebo ne? Čtěte Losovu aktuální recenzi.


Recenze nádražky "Hranice"

26.10.2014

Dnes tu máme další recenzi nádražky, konkrétně opět od velmi aktivního Čivy, tentokrát na nádražku v Hranicích n. M. Hranice jsou docela blízko a určitě nemálo z vás se zde vyskytlo, ovšem už asi ne ani zdaleka každý navštívil místní restauraci. Takže proto čtěte dnešní Čivův recenzentský příspěvek a třeba se při dalším výskytu na tomto nádru zde stavíte.


Druhá recenze "Pod Skálou"

19.10.2014

Je to zvláštní, dosud o tomto podniku nebylo ani vidu ani slechu, a najednou se k ná sesypaly po sobě hned dvě recenze. Ta RUMcajsova se na našich srnkách objevila před měsícem, nyní nám píše nějaký Zdenda, který tuto knajpu taktéž navštívil a zaslal nám svou recenzi. O jakou hospodu se jedná jste si mohli vyčíst již z titulku, takže vám dnes přinášíme druhou letošní recenzi restaurace Pod Skálou. Jen tak pro pořádek připomínáme, že se Zdenda stává novým čekatelem na členství v porotě, a v případě, že nám zašle ode dneška do roku další dvě recenze, přivítáme ho mezi stálou porotou.


Recenze restaurace "U nádraží" Brodek u Přerova

12.10.2014

Jak už Čiva oznámil na našich fejsbukových srnkách, tak spolu s Losem navštívil nádražku v Brodku u Přerova, oficiálně pojmenovanou (nečekaně) U nádraží. (vlastně úplně stejně jako nádražka v Bystřici). Čivův názor na tuto hospodu si můžete přečíst v dnešní recenzi, Losova recenze bude následovat o pár týdnů. Již teď můžeme prozradit, že co člověk, to názor ...


Recenze busnádrové knajpy "Na Florenci"

5.10.2014

Kromě toho, že se Čiva rozcestoval vlakem, tak nezapomněl ani na druhý způsob veřejné dopravy, a tou byl, je a bude autobus. Takže dnes máme jedinečnou možnost posoudit kvality bystřické autobusové nádražky nazvané Na Florenci. Kvalita této hospody se pomalu, ale jistě, zvyšuje, což je dobré znamení.


Recenze bystřického pajzlu "U nádraží"

28.9.2014

Ani při cestování vlakem Čiva nezapomněl na svou skoro domovskou hospodu a tak přibrzdil přímo v Bystřici a jal se hodovat v místní nádražce výstižně nazvané U nádraží. Hned na úvod připomeneme, že Čiva tuto hospodu zrecenzoval i vloni a jaké bylo naše překvapení, když tato hospoda u něj měziročně stoupnula skoro o bod. To nás samozřejmě těší, pokud kvalita hospody jde nahoru, tak to jen a jen kvitujeme.


Recenze přerovské "Nádražky"

21.9.2014

Tak Čiva to vzal s tou cestovní mánií doslova a do písmene a jal se obcestovat celou Moravu vlakem. Jeho cílem nejsou až tak krásy Moravy jako takové, ale spíše krásy nádražních hospod, restaurací a bufetů. Dnes vám tedy přinášíme jeho další úlovek, a sice recenze Čivovy skoro rodné nádražky Nádražní bufet Přerov. Mnoho z vás by do takovéto putyky asi nikdy nevkročilo, a tak máte díky dnešní Čivově recenzi jedinečnou možnost se sem dovnitř podívat.


Recenze rychlovské zakleté restaurace "Pod Skálou"

14.9.2014

Dnes máme pro vás další lahůdku v podobě recenze hospody, která za skoro 15 let existence našich srnek nebyla ohodnocena! Jde o zakletý podnik v Rychlově kousek od nedávno recenzované hospody "U kapličky" směrem na Přerov, dnes nesoucí název Pod Skálou. Zakletý určitě je, protože majitelé se zde střídají jako ponožky a skoro vždy nově nasupující po pár měsících skončí z důvodu nízké návštěvnosti. Proč tomu tak je? Nějaké důvody vám nastíní RUMcajs ve své dnešní recenzi.


Výjezdní recenze restaurace "Kanada" v Holešově

7.9.2014

Nejenom Čiva se rozcestoval, ale už i Los zvednul kotvy a párkrát vyrazil za hranice bystřického maloměsta, aby otestoval okolní putyky. Dnes vám představujeme jeho aktuální recenzi na holešovskou restauraci Kanada, která u Losa vůbec nedopadla špatně, takže jen Holešovu závidíme pajzl takovéhoto typu a kvalit.


Nová sekce "Nádražky"

31.8.2014

Na konec prázdnin jsme si pro vás připravili jednu novinku, a sice novou sekci jednoduše, ale věcně, nazvanou Nádražky. Již podle názvu je zřejmé, jaké recenze sem budeme vkládat. K této novince jsme přistoupili poté, co jsme zjistili, že nemálo z nás ještě stále jezdí vlakem a tak se jim možná bude někdy hodit, aby věděli dopředu, jestli mají na daném nádru vkročit do místní putyky anebo je to zbytečné. Je jasné, že může nastat situace, kdy se jednak recenze objeví jak mezi výjezdními recenzemi a zároveň mezi nádražkami, ale toto zdvojení nám snad prominete a získáte tak lepší přehled.


Recenze restaurace "U Luďka"

24.8.2014

Po dlouhé Čivově sérii recenzí tu přichází malá změna v podobě recenze od Losa. Malá proto, protože kromě těchto dvou porotců se vlastně nikdo jiný neangažuje. Ale to nyní pomiňme a věnujme se dnešnímu hodnocení restaurace U Luďka, kterou vloni zrecenzoval Čiva, který zde strávil několik chvilek společně s Losem, který naopak loňské hodnocení neprovedl. Letos však vše napravil a tak se po roce opět dozvíme, jak to tu vypadá.


Recenze hospodské legendy "Sokolovna"

17.8.2014

Konečně jsme se i letos dočkali recenze jednoznačné bystřické legendy mezi legendami na poli pivním, hospodském i pajzlovském, a to recenze pivnice Sokolovna. Letošní velmi aktivní recenzent Čiva tuhle megalegendu nevynechal a udělal jednoznačně dobře, protože tato od něj dostala nejvyšší hodnocení ze všech jeho letošních recenzí. Jen tak pro pořádek, jedná se již o 11. recenzi této hospody na našich srnkách, což zcela jistě potvrzuje kvality a navštěvovanost této hospody.


Recenze "Tipsport" baru v Přerovské ulici

10.8.2014

Dnes recenzovaný podnik je pro porotu víceméně zakletý. Ne snad proto, že by to byla total knajpa, kam se porotci bojí, to ne, ale proto, že se tam prostě nikomu nechce. Až teda na Čivu, který je vždy připraven prolézt a zhodnotit jakýkoliv podnik, ať už v 5-ti hvězdičkovém hotelu, anebo nádražní bufáče. Čiva nás dnes svou recenzí na Tipsport bar vyvede z omylu, jedná se o docela solidní podnik, kde je kromě zajímavého piva i velmi kvalitní obsluha, nicméně ani ostatní kritria nedopadla úplně zle, proto je i Čivovo celkové hodnocení překvapivě pozitivní.


Recenze nádražky "Mašinka" v Hulíně

3.8.2014

A dost, opravdu je na našich srnkách hodně recenzí nádražních restauraček, takže padlo definitivní rozhodnutí, že se na našich srnkách co nevidět objeví nová sekce pod názvem "Recenze nádražek", nebo možná jen krátce "Nádražky". Ta dnešní recenzovaná se nachází na nádru v Hulíně a jmenuje se to tu příznačně Mašinka. Nejedná se o plnohodnotnou nádražní restaurace, ale spíše o nádražní stánek s bufetem, ale o to je dnešní Čivova výjezdní recenze zajímavější. Čtěte!


300. recenze, dnes na Bar Club Majky

27.7.2014

Dnešní den je výjimečný tím, že právě nyní zveřejňujeme naši 300. recenzi na našich srnkách. Ta 200. patřila Losovi a jeho megaobsáhlé recenzi na bufet "U kůlu" na Rusavě. Dnešní jubilejní patří pro změnu Čivovi, a byť není zdaleka tak obsáhlá jako již zmíněná Losova dvoustá, tak určitě zajímavá recenze to je. Proč? No protože byť je v BpH hospod jako much, neustále se najdou takové, které nově vznikají, příp. mění majitele a tak jsou vlastně taktéž nové. Ta dnešní splňuje minimálně to druhé kritérium a ještě navíc nikdy nebyla na našich srnkách recenzována, ať už měla v minulosti jakékoliv jméno i majitele. A o jaký podnik to tedy jde? Jedná se o Bar Club Majky, který se nachází na vlevo od restaurace "U Krajcara", pro pamětníky určitě známá jako "Amio", napravo od vjezdu do dvora, kde se nachází pneuservis, bowling, sklenářství a firma Reisenthel. Díky Čivo, potěšil jsi nás!


Recenze hospody "U kapličky"

20.7.2014

Když už byl Čiva v Rychlově, tak neopomněl zrecenzovat i místní knajpu pod názvem U kapličky. Tato byla podobně jako minulý týden "Valach" zrecenzována před hodně dlouhými 7 lety, a proto i tatotýdenní recenze je určitě pro všechny zajímavá z hlediska uplynulého času a jeho vlivu na chod, kvality a nekvality tohoto hostince. Hned na úvod musíme prohlásit, že nás Čivovo kladné hodnocení příjemně překvapilo a kvitujeme, že úroveň tohoto podniku jde stále vzhůru.


Recenze hospody "U Valacha"

13.7.2014

Po dlouhých předlouhých 7 letech tu máme recenzi hospody, která byla v minulosti hojně navštěvována za účelem obědů zaměstnanců okolních podniků. Od té doby se hodně změnilo, ze skororestaurace se stala obyčejná hospoda, ovšem taktéž hojně navštěvovaná, s vlastními štamgasty a dokonce i nočním barem. I od té doby se hodně změnilo, ale v posledních letech neměl nikdo čas, anebo snad ani chuť, to tu vyzkoušet. Až dnes Čiva, který se rozjel po bystřických lokálech, a bral to hlava nehlava. A o jaké hospodě je dnes řeč? Jde o knajpu U Valacha, nacházející se na pomezí mezi Bystřicí a Rychlovem po pravé straně směrem na Přerov. Díky Čivovi tak máme jedinečnou příležitost sem konečně po dlouhé době nahlédnout a zjistit aktuální kvalitu místních pochutin apod.


Výjezdní recenze nádražky "Ostrava-Svinov"

6.7.2014

Jak to tak sledujeme, tak tu máme již několikátou recenzi nádražní restaurace, tentokrát v Čivově podání na restauraci na vlakovém Nádraží Svinov v Ostravě. Proto naše porota silně uvažuje o tom, že kromě stávajících sekcí "Recenze" a "Výjezdní recenze" vytvoří sekci novou, a sice "Nádražky"; mno, necháme si to ještě projít hlavou...


Recenze letní hospody "Tenis klub" na kurtech

29.6.2014

Takže už i Los se letos konečně pohnul jinak než jen od výčepu k výčepu, a zmasakroval své zlenivělé tělo na bystřických antukových kurtech. Nebyl by to však Los, aby si neodpustil zrecenzovat i místní putyku příhodně nazvanou Tenis klub, Jedná se čistě jen a pouze o letní hospodu, tzn. v zimě mimo tenisovou sezonu se tu neděje lautr nic. Nicméně teplých měsíců v roce je stále dost a dost, proto se sem určitě vyplatí stavit nejen si zahrát, ale i jen tak na čumendu s pitivem i jídlem před sebou.


Recenze zahrádky "Vagón" v Lázních

22.6.2014

S příchodem léta se Los vrátil do života po zimní i jarním spánku a začal objíždět a obcházet Hostýnské hory jako sup. Tentokrát jeho kroky zamířily z Hostýna směrem dolů do Bystřice a po cestě prostě nelze minout občerstvení Vagón ve čtvrti Lázně. Čas již byl pozdní, ale i tak stihl pár piv a západ sluníčka nad Bystřicí, prostě závidíme...


Recenze stánku "U Madony" na Hostýně

15.6.2014

Ani si nepamatujeme, že by se někdy někdo pokusil zhodnotit nějakou nálevnu, která nemá zděné stěny. Až dnes, dnes tu máme pro vás recenzi jednoho ze stánků nacházející se na Svatém Hostýně a který několik bystřických lidí nazývá U Madony. Tuto netradiční, ale neméně kvalitní, recenzi, na neméně kvalitní podnik, nám zaslal Los, který si kvůli tomu snad vzal i dovolenou, aby měl čas a klid se tu podívat, ochutnat, zhodnotit a recenzi napsat.


Recenze umírající hospody "U Králů" na Chvalčově

8.6.2014

Dnes tu máme pro vás opravdu specialitku. Nejenže se nám opět ozval RUMcajs, jehož letošní již druhá recenze je naplněním jeho ročního množství recenzí, koukaje na posledních 5 let pozpátku, ale navíc nám zrecenzoval hospodu, která už 3 roky marně čekala na svého hodnotitele. Jedná se o pajzl U Králů na Chvalčově, kam se popravdě mnoha z nám fakt nechce a jak je zřejmé z RUMcajsovi recenze, tak právem.


Výjezdní recenze "U Kratochvílů" v Dobroticích

1.6.2014

Los při svých cyklotůrách po Bystřicko-Holešovsku neopomněl zastavit v hojně navštěvované hospodě v Dobroticích u cesty u zatáčky, kam se desítky lidí zastaví na místní vynikající zmrzlinu. I tu Los ochutnal, ale kromě ní si dal ještě místní pivko na košt, aby mohl příp. nemohl doporučit cyklistům a dalším projíždějícím zdejší občerstvovací zastávku. Mnozí již tuší, že se jedná o hospodu U Kratochvílů, a jestli to tu stojí za to, to čtěte v dnešní Losově výjezdní recenzi.


Recenze penzionu "Rondo"

25.5.2014

Minulý týden byla hodnocena jedna z mála bystřických restaurací a dnes tu máme další z nich, takže tím se jejich výčet pomalu uzavírá, minimálně se dostáváme do poloviny ... Penzion Rondo, je na našich srnkách recenzován již celkově podeváté, a tak se určitě dá s čím v minulosti srovnávat. Dnešní recenzi napsal a poslal Los, stejně jako vloni. O to více je překvapující, že hodnocení jednotlivých kritérií se oproti jeho recenzi z roku 2013 je mnohdy výrazně rozdílné. Nevěříte? tak čtěte ...


Recenze bystřické picérky "Angelo"

18.5.2014

V Bystřici je fakt málo solidních restauraček, takže lidi vyjíždějí do okolí např. do Brusného, do Osíčka, na Rusavu apod. Nicméně jednou z těch mála slušných (ve všech směrech) je určitě Pizzabar Angelo Jaké to bylo pro nás překvapení, když jsme zjistili, že tato hospoda zde byla naposledy recenzována kdysi dávno předávno v roce 2010! A tak neměl Los těžkou volbu, kam tentokrát zajít a díky němu se zde můžeme podívat nejen v rámci hodnocení, ale také díky několika fotkám, které dosud na našich srnkách chyběly.


Recenze hostince "Ve dvoře" v Rajnochovicích

11.5.2014

V poslední době to začíná být na našich srnkách zajímavé, protože jsou zde recenzovány hospody, které dosud neprošly přísným okem a krkem našich recenzentů. Nejinak je tomu i dnes, kdy nám Los zaslal ze svých cest recenzi z Rajnochovic, konkrétně z ubytovacího hostince Ve dvoře. Rozhodně jsme čekali vyšší hodnocení, protože Los o této hospodě v minulosti pěl jen samé chvály a ódy; jak je tedy možné, že tento pajzl horkotěžko dosáhl průměrného hodnocení? Čtěte Losovu recenzi.


Výjezdní recenze pražského pajzlu "Formanka"

4.5.2014

No tak to čumíme, Čiva se vydal do velkoměsta a dokonce tam šel i vychutnat místní patoky v místních prostorách jakésik hospody. Podle něj se jedná o čtyřku jak vyšitou a to je jenom dobře, že i v Práglu se takovéto hospody vyskytují. Proto čtěte dnešní Čivovu výjezdní recenzi na pajzl Branická Formanka, který sice drtivá většina z nás asi nikdy nenavštíví, ale vzhledem k Čivovu vysokému hodnocení to bude asi fakt škoda.


Recenze restaurace "Hotel Na Trojáku"

27.4.2014

Minulý týden jste měli možnost posoudit ne/kvality hospody na Trojáku, která se nachází u cesty u autobusové zastávky a tento týden můžete z Losovy recenze poprvé na našich srnkách posoudit, jak si na tom stojí restaurace patřící k hotelu Na Trojáku. Obě zmíněné hospody spadají pod jednoho provozovatele, nicméně jejich rozdílnost je doočíbijící, a to nejen prostředím, ale i poživatinami a pochutinami.


Recenze hospody "Na Trojáku"

20.4.2014

Konečně se Los vypravil opět na výšlap, protože nám přináší aktuální recenzi na hospodu Na Trojáku. Důležité je slovo "hospoda", protože na Trojáku se nachází i hotel, který Los hodlá zrecenzovat příští týden. Ale vraťme se k hospodě, jejíž zaměření čistě cyklo/pěšo/turistické je zřejmé, ale to určitě není na škodu; tedy alespoň podle Losa. Čtěte tudíž jeho recenzi.


Recenze "Dodo Pubu" na náměstí

13.4.2014

RUMcajs není zrovna moc aktivní, ale v posledních letech standardně udržuje frekvenci v intervalu jedné až dvou recenzí za rok. Tato chvíle v roce 2014 přišla právě nyní a tak si můžeme přečíst aktuální recenzi na Dodo Pub, nacházející se v samém srdci Bystřice u náměstí, a postupně se, se vzrůstajícími teplotami, rozšiřující i na chodník před hospodu.


Recenze motelu "Zátopek" v Ratiboři

6.4.2014

Kdo někdy projížděl vesnicemi Hošťálková a Ratiboř, tak určitě ví, jak je důležité mít pevné nervy, než se těmito nekonečnými dědinami prokousáte z jednoho konce na druhý. A přesně v místě, kde jedna dědina končí a druhá začíná, stojí motel Zátopek, který láká na domácí kuchyni a sportovní vyžití v podobě přilehlých tenisových kurtů. Los se sem vydal po tůře na Pržácích a tak si můžeme přečíst historicky první recenzi na tuto hospodu.


Recenze výtečné hospody "Brusénka"

30.3.2014

Los před pár týdny nahlásil hotel Říka jako kandidáta na hospodu roku 2014. Nyní si otevřeně řekněme, že to bylo prohlášení předčasné a v tuto chvíli již neplatí. Dnes tu pro vás máme opravdového, nefalšovaného kandidáta na nejlepší hospodu roku 2014, která se sice nenachází přímo v Bystřici, ale jen pár kilometrů vedle v dědince Brusné a odtud tedy i název tohoto skvělého podniku Brusénka. Los se zde objevil letos hned několikrát, protože tomu nechtěl věřit, jak skvělé to tu je, ale nakonec ho to tu natolik přesvědčilo, že už pak neváhal a zaslal nám obsáhlou a všemi směry chválu pějící recenzi. Zajímavé je, že nekolik je tento podnik dle Losa výtečný, tak dosud na našich srnkách recenzován nebyl. Nu podívejme, to je raketový vstup na recenzentské pole, první recenze, první místo, nu proč ne ....


Recenze upadnuté legendy "Na rožku"

23.3.2014

Čiva se opět odvážil do těch nejhorších hospodských zákoutí z těch nejhorších a z těchto odvážných cest vám přinášime další recenzi. Dnes je to recenze na hospodu u Lidlu Na rožku, která v dobách minulých byla oblíbeným podnikem místních dělníků, ve které trávili jak svačinové, tak obědové i odpolední pauzy; bohužel, minulý čas je zde na místě; více v Čivově recenzi.


Recenze penzionu "Ovčárna" na Hostýně

16.3.2014

Na Hostýně je restaurací "něúrekom", jak říkají naši bratia Slováci; Poutní dům, Poutní dům 2, U Madony a hlavně pak dnes Losem recenzovaná Ovčárna. Tato hospoda, respektive penzion, protože se tady opravdu dá bydlet, se nachází kousek od zastávky autobusu směrem z kopce (viz obrázek níže, vyfoceno z autobusové točny). Zároveň byla nejlépe hodnocenou hospodou roku 2010, takže toto jsou reference samy o sobě ty nejlepší. A dnes vám Los ve své recenzi dokáže, že kvality zůstávají...


Recenze "Tesáku" na Tesáku

9.3.2014

Na Tesák se nemálo členů naší poroty pravidelně vrací, kde buď začíná nebo končí jejich tůristické úsilí. Proto jsme byli zvědaví, jak to tam pro letošní rok vypadá, protože jaro už klepe nezvratitelně na dveře a tento podnik bude hojně navštěvován. Hodnocení protentokrát ujal Čiva, který vám dnes přináší recenzi na restauraci Tesák. Zajímavostí této recenze je, že se jedná o jubilejní 200. bystřickou recenzi!


Recenze baru "Retro" v Holešově

2.3.2014

Když Los v roce 2005 zavedl sekci Výjezdní recenze, tak jednou z historicky prvních výjezdních recenzí, čili recenzí hospod z měst mimo Bystřici p. H., byla recenze na "Retro" bar v nedalekém Holešově. Od té doby už bylo vypito nemálo piv, ale Los na tuto hospodu nezapomněl a po neuvěřitelných devíti letech se sem vrátil a tuto knajpu zhodnotil. Jak se tedy pije v holešovském baru Retro se dnes dozvíte v Losově recenzi, doplněné o pár interiérových fotografií.


Recenze hotelu "Říka" na Chvalčově

23.2.2014

Když si pročteme historické recenze na dnes recenzovaný podnik, tak zjistíme, že Los je asi jediný, kdo hotel Říka navštěvuje, protože jinak si nedovedeme vysvětlit, jak je možné, že je toto již jeho 6. recenze této knajpy v řadě!!! De facto tuto hospodu recenzoval kromě něj jen a pouze Myšák, a to už někdy v pravěku v roce 2005. Naposledy byla tato hospoda recenzována v roce 2011 a to je dost dlouhá doba na to se tu recenzentsky opět podívat, takže pojďme na dnešní Losovu dlouhatánskou vševypovídající recenzi.


Recenze "Bingo" baru u Benetkového

16.2.2014

Čiva poslal tuhle recenzi s následujícím textem v e-mailu: "A sklad je vymetenej". No poteškoště, jestli se jeho slova naplní a opravdu už nic nemá připraveno, tak nás čeká v brzké době silné oddobí recenzentského sucha. Snáď něco našetří a opět půjde někde pít, protože jinak nevimnevim... Abychom to ale dlouho nezdržovali, dnešní recenze je na Bingo bar, alias dříve nazývaný "8" anebo "Osmička". Tato hospoda byla naposled recenzována v roce 2008 Divokým prasátkem (pokud tedy nepočítáme Davulkův rádobyrecenzentský počin z roku 2010, a to fakt nepočítáme), takže co se zde za oněch 6 let změnilo anebo nezměnilo? Čtěte dnešní Čivovu recenzi.


Recenze hospody na patře "Best"

9.2.2014

Rozchlastaný Čiva nás nenechává na pochybách, že to myslí s pajzlama vážně. Dnes vám přinášíme jeho další z celé řady recenzí, tentokrát na restauraci Best, která se nachází nad bývalou saunou. Jak tak sledujeme, tak nadprůměrná kvalita tohoto podniku je stabilní, což potvrzuje i dosavadních devět recenzí na našich srnkách. Hlavním problémem tohoto podniku tak vidíme v tom, že se tu nevyskytuje žádné bezplatné parkování v okolí, a tak si hosté musí připlatit už před příchodem sem...


Výjezdní recenze brněnské "Farmy"

2.2.2014

Dnes slaví naše srnky malý svátek, protože nám po celých čtyřech letech zaslal recenzi náš specialista na výjezdní recenze Myšák. Žije, a to je to nejpodstatnější! Díky němu máme dnes možnost poznat, jak se chlastá v Brně, konkrétně v restauračce zvané Farma. Kdo navštíví Brno, měl by navštívit i tuto knajpu, když už ne kvůli hodnocení, tak určitě kvůli exotickému pivu, které se tu čepuje, a které tady v okolí prostě nikde nenajdete! Jinak se jedná již o druhou recenzi této hospody na našich srnkách, ta první je z pradávného roku 2006, takže určitě stojí za to si přečíst i ji a porovnat rozdíly...


Desátá recenze "Jazajky" alias "Zahájené"

26.1.2014

Dnes recenzovaná hospoda má v posledních dvou letech velkou progresi. Po převzetí novým provozovatelem tu došlo k tak zásadním změnám zevnějšku i vnitřku, že to nemá na bystřickém poli obdoby. Jestli jsou to změny k lepšímu či k horšímu, to ať posoudí každý sám, nicméně dnešní Losova recenze "restaurace a pizzerie" Zahájené vám může mnohé napovědět.


Recenze pajzlu "Černá hora"

19.1.2014

Tak dnes recenzovaný podnik je na bystřické scéně již spousty let a kromě časů, kdy této hospodě šéfoval jistý p. Němec z Holešova a pozvedl její kvality na nejvyšší stupeň, tak její kvality patří mezi podprůměrné. V 90. letech se tady tomu říkalo "City Bar" alias "Siťák", ale dlouhá léta je to tu známé jako Bar Černá Hora. Černo tu je, ne sice díky místním obyvatelům Podhoranu, ale ... čtěte dnešní Čivovu recenzi!!!


Recenze nejlepší hospody loňského roku "Na klempírně"

12.1.2014

Jak je z předchozího příspěvku zřejmé, nejlepší hodpocenou hospodou roku 2013 byla "Na klempírně". Tato byla ovšem zrecenzovaná již v únoru, takže ode dneška skoro rok nazpět. Proto děkujeme Čivovi, že se ujal nového hodnocení pro letošní rok a tak můžeme porovnat, co se Na klempírně Na klempírně za tu dlouhou dobu změnilo, a zda-li tu opět máme či nemáme kandidáta na nejlepší hospodu 2014.


Nejlépe hodnocená hospoda roku 2013

9.1.2014

A je to tu, dlouho očekávaný výsledek se konečně dostavil. Původem totálka pajzla na entou se vypracovala svými kvalitními službami a nabízeným pivním mokem až na vrchol nejvyšší. Ano, hospoda Klempírna alias Na klempírně získala v únoru 2013 od Čivy celých 4.25 bodu. O to víc to těší mně, šéfredaktora Losa, který byl tehdy osobně přítomen a může tak kvality této hospody jen potvrdit. Gratulujeme a originální podepsaný diplom doručíme do hospody co nejdříve!


Recenze restaurace "Tacl" v Holešově

5.1.2014

Vítejte v novém roce 2014 a jak se říká na nový rok tak po celý rok, tak vám hned první neděli roku 2014 přinášíme novou recenzi. Tentokrát se jí zhostil šéfredachtor Los a je na podnik z nedalekého Holešova pod názvem restaurace Tacl. Pokud nás paměť neklame, tak se jedná teprve o třetí recenzi holešovského podniku za celou historii našich srnek. A to je určitě škoda, protože jak už bylo řečeno, Holešov je kousek, vlakmo i busmo se sem dá dostat skoro 24 hodin denně, a co víc, dá se tu zachlastat a nažrat určitě lépe než v drtivé většině bystřických pajzlů. Nevěříte? Tak čtěte dnešní Losovu výjezdní recenzi!