Novinky v roce 2021

Napsali jsme před 5 lety

18.12.2016

Recenze bowlingu "Moskva" ve Zlíně
Legendárním zlínským hotelem je dozajista Moskva. Spousta jej má v podvědomí jako luxusní místo, kde se schází zdejší smetánka, obohacená o ubytované cestovatele. Málokdo, mimo místní či zasvěcené, ale ví, že se zde nachází prachsprostý pajzl, ukrytý pod názvem Bowling Moskva. Ani Los tohle netušil, ale jako vždy, když je někam pozvaný, tak neváhá, a jde to omrknout. Jeho překvapení a následná pozitivní recenze pak na sebe nenechala dlouho čekat a vy tak máte dnes možnost náhlédnout do útrob tohoto interhotelu a přesvědčit se, že i za zdmi luxusního sídla se může nalézat obyčejná, ale o to více zajímavá, knajpa.


Ročenka SLAVNÉ DNY

15.12.2016

Dnes je tomu přesně 5 let, kdy našemu spolku přátel pajzly.cz vyšla další tištěná publikace, celkově již třetí v pořadí. Jednalo se o ročenku nazvanou "SLAVNÉ DNY aneb hodnocéní moravskéch šenkú" a jen tak pro informaci, stále je ještě několik kusů na skladě, takže pokud by měl někdo zájem, tak více informací najde ZDE


Napsali jsme před 5 lety

11.12.2016

Recenze Kozlovny "Celnice" ve Zlíně
Náš nový recenzent Milan nás dnes poctil svou druhou recenzí, tentokrát přímo ze srdce Zlína, kde se vedle bývalé pošty a naproti městskému úřadu nachází megahospoda s megazahrádkou zvoucí se Kozlovna Celnice. Jak se tedy sedí, popíjí a pojídá v samém centru krajského města, se dozvíte v naší dnešní recenzi.


Napsali jsme před 15 lety!

11.12.2006

RECENZE NONSTOP KASINA "LAS VEGAS"
Není ani možné co se událo. Rumcajs na naše srnky nehodil bobek úplně, protože se v něm probudily recenzentské pudy, o které se s námi i podělil (ne podělal). Takže dnes vám s radostí můžeme představit recenzi bystřické knajpy, konkrétně non-stop baru Las Vegas ála Rumcajs. Pokud byste nevěděli, kde se tento bar nachází, tak vězte, že se jedná o bývalou restauraci "U Stejskalů" na náměstí vlevo od Městského úřadu. (Podle nejnovějších poznatků je tento nonstopáč údajně po srmti a funguje snad už jen vietnamská vařírna jídel, která po nějakou dobu souběžně fungovala po levé straně po vejití do hlavního vchodu - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

7.12.2016

Recenze "Kanady" ve Zlíně
A jéje, všichni porotci se vydali směrem Zlín, jinak si neumíme vysvětlit tu smršť recenzí zlínských putyk. Ale to je jen dobře, Zlín byl dlouhá léta opomíjenou destinací, přičemž disponuje stovkami pajzlů, které čekají na zhodnocení. Kuzmič vystoupivše z autobusu na místním nádraží ušel jen pár desítek metrů a zapadl do první knajpy, která se mu naskytla. Jde o legendární "Kanadu" alias oficiálně Canada Pub, do které jsme někteří chodívali před desítkami let v rámci studií. Ano, tato hospoda stále žije, a byť musela zrušit svou pověstnou zimní zahrádku kvůlivá sporům s pozemky pod ní, tak uvnitř je to stále ta stará dobrá hospoda. Takže hurá dovnitř alespoň prostřednictvím dnešní Kuzmičovy recenze. (Tato stálice mezi zlínskými pivnicemi je stále při životě a její komnaty jsou několikrát do roka navštěvovány Losem při jeho návratech z turistických toulek. A jak Los ve svých recenzích potvrzuje, je určitě doporučováno se sem zastavit, jedná se vždy o velmi příjemný zážitek zde - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

2.12.2016

Recenze "Hospody v Sehradicích"
Los se nám docela rozjezdil po Zlínském kraji a za svými přáteli zaskočil i do malé dědinky u Luhačovic, a sice do Sehradic. Zde se nachází jediná hospoda nesoucí jednoduchý název Hospoda v Sehradicích, kterou samozřejmě Los nemohl minout a zastavil se tu pro zhodnocení její kvality. Zapůsobilo to tu na něj natolik pozitivně, že Los udělil svelmi vysoké hodnocení, a tak se tato sehradická hospoda může počínaje dnešním dnem právem pyšnit titulem "Nejlepší hospoda roku 2016 na Zlínsku". Gratulujeme! (Tato vesnická hospůdka přežila i povinné uzávěrky v dobách první a druhé covidové vlny, a do jejího lůna stále přichází místní štamgasti, Losa klidně počítaje. Služby jsou tu stále na skvělé úrovni, a 1x do měsíce provozovatel Petr pořádá speciální akce, jednou v podobě zabijačkových specialit, jindy v podobě vepřových kolen, občas speciální značky a voltáže točeného piva apod. Jo, a mimochodem, Losem osobně doručený a předaný diplom za nejlepší zlínskou hospodu roku 2016 dodnes hrdě visí na hlavní zdi - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

30.11.2016

Recenze hostince "Horní" v Malenovicích
Dnes máme pro vás další specialitku - máme nového přispěvovatele Milana, a podobně jako Beer Belly je taktéž ze Zlína. Jeho první recenzentský počin je ze zlínské čtvrti Malenovice, kde zhodnotil místní hostinec Horní, ve kterém doporučuje se určitě napojit, ale vzhledem k obrácené přípravě pokrmů raději nejíst. Více čtěte v dnešní Milanově recenzi. (Jaký je aktuální stav hospody "Horní", to netušíme, ale co určitě víme je to, že Milan již recenzování hospod vzdal, přestěhoval se do Brna a věnuje se své pracovní i soukromé kariéře - pozn. red.).


Recenze penzionu André ve V. Pavlovicích

28.11.2021 by Los
Vzdálené hospody

Dnes tu máme něco pro obdivovatele luxusu, přepychu a dalších snobeckých restauračních míst. Do penzionu André ve Velkých Pavlovicích se můžou vydat opravdu jen ti, kteří nemají hluboko do kapsy, protože zdejší cenová hladina možná přesahuje i bývalou I. cenovou skupinu. Na druhou stranu se vám zdejší místo odmění fantastickými zážitky, atmosférou i pochutinami. Paradoxní je, že zdejší přepychovou restauraci navštívil zarytý oblíbenec zaplivaných pajzlů Los, a jak správně tušíte, ne všechno, co se v Pavlovicích třpytí, je zlato. Proto neváhejte, a čtěte objektivní Losovu recenzi, která čtenáře uvede na pravou míru s tím, jak to v André chodí.

Počet recenzí celkem: 612


Napsali jsme před 5 lety

27.11.2016

Recenze hospůdky "Mačák" v Olomouci
Náš nový přispěvovatel Beer Belly poprvé vyvalil svůj pivní pupek mimo brány Zlína a vydal se až do Olomouce, kde navštívil, a pro naše čtenáře zhodnotil, kvality a nekvality pivovarské hospůdky Mačák, což byla původně vlajková loď místního pivovaru z Hodolan, který je bohužel již nenávratně uzavřen. Namísto piva Mačák zde ale najdete více než dostatečné pivní substituty na to, abyste se tady zastavili, což Beer Belly díky své pozitivní recenzi nepřímo naznačuje.


Napsali jsme před 5 lety

23.11.2016

Recenze hospody "U Bezy" ve Zlíně
Los začal pravidelně vyrážet se svými známými do zlínských putyk, a tak se počet zlínských recenzí každotýdenně zvětšuje přímo raketově. Dnes pro vás máme jeho recenzi na hospodu "U Bezy", oficiálním názvem Star Club Podvesná XIV, která se nachází ve 14. ulici této čtvrti, konkrétně zezadu haly na stolní tenis. Jedná se o hospodu dvou tváří a prostředí, přičemž "Los navštívil tu "pivní"; ta bowlingová teprve čeká na své zhodnocení někdy do budoucna.


Recenze steakhousu "U supů" v Ostravě

21.11.2021 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Po pár měsících se nám opět ozval náš externí dopisovatel Pavluscha, specializující se na hospody v okolí Ostravska. Nejinak je tomu i tentokrát, kdy se vytasil dalším svým recenzentským kouskem, kdy ohodnotil kvality steakhousu U supů v Ostravě Výškovicích. Tímto počinem doufám znovu restartujeme sérii každonedělních recenzí, která byla z provozních důvodů na pár týdnů přerušena, a že se tak budete moci každý poslední den v týdnu vždy obohatit o další a další hodnocení.

Počet recenzí celkem: 612


Napsali jsme před 5 lety

30.10.2016

Recenze "Hockey baru" ve Zlíně Lesní čtvrti
Beer Belly si opět odskočil "na jedno" do oblasti zlínské Lesní čtvrti, kde se u točny místního trajflu nachází hospoda Hockey bar. Máme tak jedinečnou příležitost poodhalit kvality další zlínské putyky kritickým okem našeho nového připěvovatele.


Napsali jsme před 15 lety!

28.10.2006

RECENZE KNAJPY "DODO PUB" NA BYSTŘICKÉM NÁMĚSTÍ
Je vidět, že s přibývajícím chladem venku nám Candát započal pěkně chlastat, přičemž hledá azyl v mnoha bystřických pivních zařízeních. Navíc ani tentokrát nezapomněl na své fanoušky a zaslal nám všem své čerstvě nabyté zkušenosti. Tímto vám představujeme Candátovu aktuální recenzi bystřické knajpy Dodo Pub s méně aktuálními, nicméně pořád pravdivými, fotografiemi. Díky lehce nadprůměrnému hodnocení se knajpa "Dodo Pub" vyhoupla do poloviny tabulky recenzí bystřických hospod. "Gratulujeme"!


Napsali jsme před 5 lety

26.10.2016

Recenze nádražky "Na dráze" v Jaroměři
Jaroměř je městečko, kam se laskavý čtenář srnek zřejmě jen tak běžně nedostane – a nedostane se tam běžně ani Čiva, kterému se však přesto podařilo pro vás zmapovat kvality zdejší nádražní restaurace. Na dráze, Nejednalo se přitom o návštěvu běžnou, ale v rámci velkého metalového festu, takže metly – šup sem!


Recenze "Rybářské chaty" v Pozlovicích

24.10.2021 by Los
Zlínské hospody

Kousek nad Luhačovickou, nebo Pozlovickou, jak chcete, přehradou, je oku turistům za stromovím skryt pravý pohostinský poklad, zvoucí se Rybářská chata. Tato sezónní restaurace, fungující jen v čase od jara do podzimu, dlouhá léta unikala Losovým recenzentským choutkám, až do letoška. Poprvé se zde objevil v rámci červencových pivních slavností, a kouzlo tohoto místa v něm zanechalo natolik pozitivní stopy, že se sem pak vydal ještě v srpnu, dokonce za doprovodu zakladatele webu Kuzmiče. A právě z této výpravy je dnešní recenze.

Počet recenzí celkem: 611


Napsali jsme před 15 lety!

23.10.2006

DALŠÍ NEGATIVNÍ RECENZE "U TROJNOŽKY"
Candát se probudil a kromě vysedávání u PC zašel aj na pivko. A protože se mu samotnému nelíbilo hodnocení jeho vlastní recenze z loňského roku, opětovně navštívil a opětovně zrecenzoval, na světě asi jedinou, internetovou pivárnu U Trojnožky. (Životnost tohoto pohostinského paskvilu, i přes několik hodně negativních hodnocení, byla nezvykle dlouhá, a dveře této internetové pivárny se zavřely až skoro po deseti letech fungování, tzn. někdy v roce 2014-2015 - pozn. red.).


Recenze pivnice "Canada pub" ve Zlíně

17.10.2021 by Los
Zlínské hospody

Ve Zlíně je určitě celá řada legendárních hospod, přičemž pod pojmem legendární v tuto chvíli spíše myslíme dobu, po kterou daný podnik funguje. Jednou z nich je i hospoda a restaurace Canada pub, umístěná na rohu komplexu budov u autobusového nádraží, vedle diskotéky Flip a technologické fakulty č. 1 místní UTB. Los se zde vyskytoval už v dobách 90. let jakožto vysokoškolský student, a obliba tohoto místa přetrvala i do dnešních dní. Proto není žádným překvapením, že se hodnocení této hospody v posledních letech na našem webu objevuje pravidelně.

Počet recenzí celkem: 610


Napsali jsme před 5 lety

16.10.2016

Recenze motelu "Zátopek" v Ratiboři
Los se vydal na kole s brněnským kamarádem, a protože se chtěl pochlubit krásami Hostýnských vrchů se vším všudy, tak jej protáhl nejen hospodou na Tesáku a na Trojáku, ale taktéž Ratiboří, kde se přesně mezi dědinkami Ratiboř a Hošťálková nachází motel Zátopek, který shodou okolností Los zrecenzoval v roce 2014. Co se tady změnilo si přečtěte v dnešní rozsáhlé recenzi, doplněné o dosud nikde nezveřejněná fota interiéru této megaknajpy. (Motel Zátopek je už jen historie, dnes tu stojí honosný penzion Hora, kompletně zrekonstruovaný, a podle nás už bez onoho kouzla dávných dob i atmosféry. To nám nicméně v návštěvě nebrání, právě naopak, bude potřeba prozkoumat nové prostředí; snad se nám to podaří co nejdříve - pozn. red.).


Recenze hostince "U Krajčů" v Pozlovicích

10.10.2021 by Los
Zlínské hospody

Letošní léto je asi definitivně za námi, ale i tak si myslíme, že je fajn si jej připomenout nějakou ještě letní recenzí. Tentokrát se do horstva v okolí Luhačovic vydal Los s Kuzmičem, a jejich procházka musela samozřejmě být korunována v některé z okolních hospod. Tou první, na kterou narazili, byl hostinec U Krajčů, vyskytující se v městysu Pozlovice, kousek pod místním kostelem a hřbitovem (a vlastně jen přes malý kopeček od přehrady). Neposeděli zde sice nikterak dlouho, ale i těch pár piv, co zde stačili vsáknout, určitě stálo za to, aby Los sepsal společné dojmy.

Počet recenzí celkem: 609


Recenze občerstvení "U Michala" na Tesáku

26.9.2021 by Los
Bystřické hospody

Tak ale dnes pro vás máme opravdovou lahůdku! Někteří si možná ještě pamatují, že u chaty Tesák před zhruba 15 lety nebyla ještě venkovní zahrádka, a tak ať bylo léta či zima, hosté sedávali uvnitř. Nicméně rozmach turismu s sebou přinesl i jednak potřeby na rozšíření kapacit, a jednak v parných létech je posezení pod širákem přece jen příjemnější. A tak právě někdy v té době bylo zprovozněno venkovní občerstvení, se samostatnou samoobslužnou budkou, kde se daly dostat veškeré potřebné pochutiny. Jenomže pokrok šel dál, u chaty Tesák vyrostla regulérní venkovní zahrádka, a toto sezónní občerstvení to mělo spočítané. Prostě zaniklo. Čas se na něm začal následně projevovat a všechno zde začalo tak nějak trouchnivět. Ale není všem dnům konec! Nápory turistů donutily provozovatele tesáku k tomu, že aspoň částečně tyto prostory opět uvedli do provozu! A tak si dnes můžete z Losovy recenze na toto letní občerstvení, jinak taktž zvané U Michala, přečíst, jak to tu aktuálně žije, jak to tu vypadá, a kam se to tu asi pohne. Hurá!

Počet recenzí celkem: 608


Recenze restaurace "Modré hory" v Bořeticích

12.9.2021 by Los
Vzdálené hospody

Anketu o nejsrmadlavější prostředí venkovní zahrádky vyhrává ... tramtadadá! Hotelová restaurace Modré hory u hlavní cesty v Bořeticích, kousek od Velkých Pavlovic. Los si tam v rámci cykloidního výletu sice na místním jídle pošmákl, ale další ingredience v rámci jeho pobytu už tak veselé nebyly.

Počet recenzí celkem: 607


Napsali jsme před 5 lety

11.9.2016

Recenze restaurace "9evítka" ve Zlíně
Moc často se nám nestává, že recenzujeme "in memoriam", ale dnes tomu tak je. Los letos několikrát navštívil zlínskou restauraci i bowling 9evítka, ze které si odnesl ne zrovna ty nejlepší dojmy. Své hodnocení si ovšem nosil jen ve své hlavě, a nebýt toho, že se tento podnik zavřel, možná bychom se jeho recenze ani nedočkali. Takhle vám tedy dnes přinášíme Losovu "posmrtnou" recenzi této hospody, kterou si bohužel ověřit v reálu (anebo dle Losova hodnocení asi spíše bohudík). (Jak už bylo napsáno výše, činnost této putyky byla v roce 2015 ukončena, a opět jak bylo uvedeno výše, asi bohudík. Nekvality prostředí byly natolik doočíbijící, až to bylo občas doočíblijící - pozn. red.)


Recenze restaurace "V podzámčí" v Holešově

5.9.2021 by Děda Lebeda
Holešovské hospody

Jupííí, Děda Lebeda stále žije! Po neuvěřitelných 5 letech hibernace se na naše srnky vrací v podobě holešovské recenze restazrace V podzámčí, kteroutož ohodnotil z pozice návštěvníka venkovní zahrádky. Ale i tak jsme si jistí, že jeho dnešní hodnocení je kvalitní, podobně jako služby zde nabízené.

Počet recenzí celkem: 606


Recenze hostince "U Lenky" v Albrechtičkách

22.8.2021 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Náš externí dopisovatel z Ostravska, Pavluscha, dnes opět přispěl do mlýna dalším svým recenzentským zářezem ze severní Moravy. Konkrétně se vydal na kole do okresu Nový Jičín, kde mu do oka padla typická vesnická hospůdka zvaná U Lenky, kterou vychválil až k nebesům. Proto neváhejte a čtěte toto kladné hodnocení, stojí to určitě za to.

Počet recenzí celkem: 605


Napsali jsme před 5 lety

21.8.2016

Recenze bufetu "Na koupališti" na Rusavě
Los se vydal po stopách Drásala na kole, ale tropický den ho spolu s ostatními donutil zastavit se v bufetu Na koupališti na Rusavě. Jak je z dnešní recenze zřejmé, Los svého rozhodnutí hořce litoval, ale aby se ostatní návštěvníci vyhnuli podobnému zklamání, zaslal Los svou recenzi aktuálně ještě před koncem prázdnin. (Doby špinavých hajzlíků a nechutného bufetu jsou snad již trochu zažehnány, protože před pár lety proběhla rozsáhlá rekonstrukce zdejšího zázemí; bufet byl rozšířen až do prostor před vchodem, aby se mohli nasytit a napojit i jen kolem procházející, tak snad vyšší kvality budou trvat i do budoucna - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

14.8.2016

Recenze bystřické "Zahájky"
Ha, Dědek Lebedú ještě žije! Tak to jsme nesmírně rádi, že se ještě do pivního nebe neodebral náš přestarý porotce. Ba co víc, stále brouzdá po pivních místech v Bystřici p. H., odkud nám zaslal svou recenzi na hospodu Zahájené. Jde o druhou letošní recenzi této knajpy, a o 12 recenzi celkem. Proto neváhejte, čtěte dnešní recenzi, a pokud budete mít dostatek času, tak si můžete srovnat i hodnocení let předchozích, máte z čeho vybírat.


Recenze penzionu "Pod Kyčerou" na Tesáku

1.8.2021 by Los
Bystřické hospody

Dnes tu pro vás máme něco naprosto unikátního! I když už recenzujeme hospody na Podhostýnsku více než 20 let, tak i přesto se našla taková, která dosud nikdy nebyla námi navštívená, a tím pádem ani námi ohodnocená. Určitě je to v dnešním případě proto, protože tato restaurace vznikla teprve před pár lety, ale i tak, najít něco nového ve zdejších vodách, je prostě unikum. Proto vám dnes hrdě představujeme Losovu recenzi na restauraci v penzionu Pod Kyčerou, který se nechází na vrcholu Tesák, na opačné straně cesty než leží veleznámá chata "Tesák".

Počet recenzí celkem: 604


Jak jsme Jirku na onen svět doprovodili

25.7.2021 by Los
Povídky

Pokud jste si pozorně přečetli Losovu recenzi z minulé neděle, tak jste určitě postřehli skutečnost o tom, že tamní výčepní Jirka z hostince Na Trojáku již není mezi námi. Nikdo ale z daných slov v recenzi nemohl a ani neměl vyčíst, že Los by vlastně tím úplně posledním, kdo jej viděl živého, a zároveň úplně prvním, který jej našel mrtvého. A s ohledem na to, že Jirka neměl žádné smuteční rozloučení, tak Los sepsal rozsáhlou vzpomínku na doby, kdy se s Jirkou setkával, i na chvíli, kdy došlo k oné tragické události; tuto navzval Jak jsme Jirku na onen svět doprovodili, a i vy ostatní se tedy můžete dozvědět všechny detaily onoho příběhu.


Recenze hostince "Na Trojáku"

18.7.2021 by Los, comments by Rotkader
Bystřické hospody

Uplynulo jen půl roku a opět se vám hlásíme z hostince Na Trojáku. Důvody, proč se odsud ozýváme po tak relativně krátké době jsou hned dva: tím prvním je, že recenzent Los strávil na Trojáku celý víkend a tak měl jedinečnou příležitost prošmejdit kvality místního hostince v různé dny, v různé časy, čímž se jeho recenze stává jednou z těch objektivnějších. Druhým důvodem pak je fakt, že Losovo vysoké hodnocení je zapříčiněno skvělou obsluhou, která nicméně je dnes už minulostí, a tak právě jeho dnešní hodnocení je možno brát jako takový zaniklý příběh; tento pak o všechna další známá fakta doplnil Rotkader.

Počet recenzí celkem: 603


Napsali jsme před 15 lety!

9.7.2006

RECENZE RESTAURACE "STÁLÁ POHODA" V BRNĚ
Brněnští obyvatelé a návětěvníci musí nyní opět zaplesat radostí, protože Myšák pro ně připravil výjezdní recenzi nově otevřené knajpy v místní části Židenice pod zajímavým názvem Stálá pohoda. Jestli je v této restauraci opravdu pohoda a ještě k tomu stálá, to vám Myšák prozradí ve své aktuální recenzi. (Dnes už na této adrese tuto restauraci nenajdete, byť najíst se tady určitě stále dá, protože se tady nachází indicky laděná restaurace "Namaskar" - pozn. red.).


Recenze horské chaty "Skalka"

4.7.2021 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Dnešní Pavluschova recenze je unikátní nejen v tom, že jde o první mimobystřickou recenzi tohoto roku, ael hlavně v tom, že nám zaslal hodnocení další horské chaty, které prostě můžeme! Tento jeho dnešní objekt recenzentského zájmu se jmenuje Skalka, a můžeme ji najít nedaleko hranic se Slovenskem, na trase Jablunkov - Čadca; tedy ne přímo u cesty, sem si budete muset pěkně vyšlápnout, a právě o tom to je. Dnešní recenze je doplněná o celou řadu aktuálních fotografií, proto neváhejte, a začtěte se do ní, abyste mohli v rámci dočasného covidového rozvolnění načerpat zdejší energii alespoň skrze tyto řádky.

Počet recenzí celkem: 602


Napsali jsme před 5 lety

3.7.2016

Recenze hospody "Na třináctce" v Henčlově
Čiva vyrazil kousek za Přerov do první dědinky zvané Henčlov, kde se zastavil v čísle popisném č. 13 v hospůdce zvané Na třináctce. Jeho dojmy a pojmy z další přerovské hospody si tedy můžete dnes přečíst v jeho další přerovské recenzi. (Další z netradičních vesnických hospod, tentokrát nikoli severně od Přerova, jako níže zmíněná hospůdka Ve stodole, tentokrát se s Čivou podíváme od Přerova směrem západním, do vesnice Henčlov. Tato knajpa je již bohužel definitivně po smrti, ale místní nemusí být zklamáni, pár set metrů od ní vyrostla za ta léta jiná vesnická hospůdka zvaná "Na koci" - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

3.7.2011

VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPŮDKY "VE STODOLE"
Podobně jako Candát, tak i Čiva brázdí naši zemi křížem krážem a ze svých spanilých cest nám zasílá všemožné recenze tamních hospod. Poslední jeho depeše nám podává detailní informace o průběhu jeho pochlastávání v jedné ne zcela obvyklé Stodole nedaleko Přerova. (Tato dnešní historická recenze je pro nás obrovským překvapením, protože až dodnes jsme neměli ani tušení, že nějaká taková kdysi proběhla! Ano, hrabání se v archivu má tedy něco do sebe. Tato nebyla dokonce ani zmíněna mezi přerovskými recenzemi, tudíž se na ni úplně zapomnělo, a my tak budeme muse snad i opravit počet celkových recenzí o jednu navíc! No, každopádně si tedy dnes připomeňme Čivův zdejší pobyt, s dovětkem, že se tato Stodola stále těší svému zdraví, tudíž pokud se budete pohybovat severně od Přerova u vesnic Pěnčice a Záběštní Lhota, můžete jí v pohodě navštívit i dnes - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

2.7.2006

DVOJRECENZE HOSTINCE "NA ŠPICI" V DŘEVOHOSTICÍCH
Po několikatýdenním recenzentském suchu vám s potěšením představujeme další z řady dvojrecenzí našich v současnosti nejaktivnějších recenzentů Ozzyho a Čivy. Dámy a pánové, na našich srnkách byla opět zrecenzována hospoda, která za celých 5 let existence našich srnek nebyla dosud ohodnocena, konkrétně vám tedy přinášíme dvojrecenzi na dřevohostický pajzl Na špici, kterátož, byť se nejedná o bystřickou knajpu, budiž navěky zaarchivován v sekci Recenze. Voilá.


Napsali jsme před 20 lety!!!

26.6.2001

RECENZE HOSPODY U SUPA
A je to tu, je to tu, naše stránky slaví neuvěřitelných 20 let existence!!! Neznáme žádný jiný podobně tématicky zaměřený web s podobně dlouhou historií, takže o to je naše dnešní výročí významnější. Jako první se na našem webu objevila čtyřrecenze na bystřickou hospodu U Supa, a to s následujícím komentářem: Gočev se konečně rozhoupal a poslal nám své hodnocení hospody "U Supa". Takže téměř po měsíci, kdy jsme tento pajzl testovali, můžu pyšně prohlásit, že první ze série testů bystřických hospod je za námi.


Recenze hotelové restaurace "Na Trojáku"

20.6.2021 by Los
Bystřické hospody

A je to tu! Po předlouhém půl roce, kdy byla uzavřena všechna restaurační zařízení, se jejich brány znovu otevřely. A tím se otevřela i možnost jít do nich nejen hodovat, ale i hodnotit. Jako první se se svou recenzí hlásí kdo jiný než Los, který tímto počinem navíc začíná 7. stovku recenzí zveřejněných historicky na našem webu! Jeho kroky vedly do Hostýnkých hor, kde konkrétně přebýval o víkendu na Trojáku. A tak vám dnes přinášíme jeho recenzi hotelové restaurace Na Trojáku, kde se sice nijak pravidelně nestravoval, ale aspoň zde zavítal na něco dobrého do žaludku. No a jak jeho mise dopadla, to si přečtěte v naší dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 601


Napsali jsme před 5 lety

19.6.2016

Recenze koliby "Čecher" na Rusavě
Dnes máme na našem webu velký svátek. po neuvěřitelných 13 letech se nám do emailu dostala recenze od zakladatele našich stránek Kuzmiče. Proto vám dnes s hrdostí představujeme jeho recenzi na penzion kolibu Čecher na Rusavě. I když se to nezdá, tak Kuzmič byl v letech 2001-2003 celkem aktivní, což dokazuje jeho 18 recenzí v té době, takže ta dnešní je jeho již devatenáctá!!! Více se o Kuzmičově historii i současnosti můžete dozvědět v jeho profilu porotce. Proto neváhejte a bez dlouhého váhání čtěte Kuzmičovu dnešní recenzi!


Napsali jsme před 5 lety

12.6.2016

Recenze "Klubu malých pivovarů" v Budějicích
Čiva se tentokrát rozhodl plácnout přes kapsu a místo toho, aby znovu a znovu dával jako falešný jihočeský patriot šanci europivu s názvem Budvar, zašel si na pár kousků do podniku Klub malých pivovarů, který, jak asi tušíte z názvu, se specializuje na méně známá pivka především z Čech, sem tam i z Německa. Už dopředu prozrazujeme, že návštěva se opravdu vydařila – více jako vždy v naší recenzi.


Napsali jsme před 15 lety!

11.6.2006

RECENZE RESTAURACE "U HUBERTA" V OLOMOUCI
Dnes pro vás máme jednu super lahůdku. Myšák se nám po delším čase ozval a zaslal nám svou aktuální výjezdní recenzi. Tato recenze je zajímavá hned z několika důvodů. Za prvé se jedná o první výjezdní recenzi po cca půl roce, za druhé se jedná o první opakovanou výjezdní recenzi jedné knajpy mimo Bystřici, za třetí se v recenzované restauračce čepuje 7 (slovy sedm!!!) druhů piv o pěti značkách a v neposlední řadě se jedná o další plněbodové hodnocení, doplněné spoustou fotek včetně jejich komentářů. Proto doporučujeme najít si chvilku a přečíst si v klidu Myšákovu výjezdní recenzi restaurace U Huberta v Olomouci, která pro vás bude jednou provždy a nadobro zaevidována v sekci Výjezdní recenze. (Trvale uzavřeno - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

5.6.2016

Recenze boudy "U Čerta" v Holešově
Dnešní Losova recenze holešovské Boudy U Čerta je vyjímečná hned z několika důvodů. Tím prvním je neskutečně vysoké Losovo hodnocení, čímž se tato bouda stává kandidátem na hospodu roku. Tím druhým je pak komentář našeho nezávislého novináře Rotkadera, který znalý místních holešovských poměrů neodolal a své znalosti a postřehy uvedl do Losovy recenze formou jeho rozsáhlých poznámek. Proto si dnes najděte opravdu dostatek času ke čtení, protože dnešní recenze je docela obsáhlá, nicméně o to více zajímavá i poučná. (Osud této boudy je smutný, aktuálně zde totiž již osazenstvo tvořené manžely Lenkou a Romanem nefunguje, respektive tato bouda již nefunguje. Obrovská škoda pro holešovskou pohostinskou scénu, tato legendární bouda s domácí zmrzlinou byla naším domovským přístavem, a byť jsme ji v posledních třech letech existence do roku 2020 již nestihli navštívit, tak i tak nám při oznámení jejího konce ukápla nejedna nostalgická slza - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

4.6.2006

RECENZE RESTAURACE "TESÁK"
Los před nedávnem navštívil hostýnské luhy a háje, přičemž nezapomněl ani na občerstvení. Pro uhašení žízně a zahnání hladu si vybral restauraci "Tesák" nacházející se (překvapivě) na Tesáku, která v něm zanechala tak silný zážitek, že de facto obratem sepsal velmi rozsáhlou recenzi, navíc doplněnou o velké množství fotografií a dokonce naskenovaných pohledů. Nevěříte? Věřte a čtěte zajímavou recenzi restaurace Tesák ála Los. Předem můžeme prozradit, že díky vysokému Losovu hodnocení se tato hospoda dostala do čela pomyslného žebříčku hodnocení kvalit zrecenzovaných hospod nacházejících se v sekci Recenze. (Nejlegendárnější turistická horská chata v Hostýnských a Vizovických vrších je zároveň Losovou domovskou zastávkou, kde celoživotně (ano, již od dob Pionýra) oslavoval všechna životní i pracovní jubilea. Tato 15 let stará recenze je tou první, premiérovou, této chaty na našem webu, a tato nastartovala nekonečnou sérii dalších a dalších hodnocení, mapujících vývoj kvalit nabídky zdejšího zboží a služeb. Jen upozorňujeme, opravdu si na přečtení dnešní recenze vyhraďte hodně času, takto obsáhlé recenze nejsou na našem webu úplně zvykem, před 15 lety tedy absolutně ne - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

3.6.2006

RECENZE BARU "7"
Sice nám to chvíli trvalo, ale přece jenom jsme nakonec přepracovali novou recenzi Dědy Lebedy do interfernetové podoby. Jak jsme psali, Děda Lebeda vstal po dlouhé době nečinnosti "z mrtvých" a dokázal nám, že jednak ještě nepatří do starého železa a jednak mu to ještě docela solidně píše. Takže vám tímto představujeme letošní recenzi baru Seven, alias sídlišťské Sedmičky, Sedmy alébrž "7". (Tato kvalitativně nikterak nevyčuhující pivnice měla jednu obrovskou výhody - stála na okraji bystřického sídliště, tudíž v dostatečně zabydlené oblasti na to, aby se sem vždy nějaká klientela objevila. Ale jak jste z předchozí věty postřehli, minulý čas potvrzuje, že již před více než 6-7 lety se zdejší prosklená brána zavřela navždy - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

29.5.2016

Recenze "Nádražky" v Budějicích
Rozcestovaný Čiva si našel i půl hoďky před odjezdem jeho vlaku z Českých Budějovic čas, aby navštívil tamní rozlehlou Nádražní restauraci. Jestli se mu tato fofr návštěva vyplatila či nikoliv, to posuďte sami v jeho dnešní recenzi.


Napsali jsme před 15 lety!

24.5.2006

DOUBLE-RECENZE HOSPODY U JUREČKŮ V TUROVICÍCH
Po týdenní odmlce, dané Losovou abstinencí, vám přinášíme další z rozrůstající se série double-recenzí ála Ozzy a Čiva, našich to v současnosti nejaktivnějších přispěvovatelů. Dovolte nám tedy, abychom vám představili double-recenzi hospody U Jurečků v Turovicích, kterátož byť se nejedná o bystřickou knajpu, bude do budoucna k nalezení v sekci Recenze. (Dalo nám opravdu zabrat, abychom zjistili aktuální stav této hospody. Až se na nás usmálo štěstí, a našli jsme více než 10 let starý článek o Turovicích, kde byla i fotografie této budovy (foto můžete shlédnout na našem Twitteru). Už tehdy bylo zřejmé, že byť to rodina Jurečkova vzdala, tak místní si hospodu jako takovou vzít nedali, a v budově obecního úřadu úřadovala a úřaduje hospoda pod názvem "Pohoda" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

22.5.2016

Recenze baru "Dodo Pub" v Bystřici p. H.
Dnešní recenze bystřického baru Dodo Pub je již osmou recenzí této knajpy na našich srnkách a zároveň pátou recenzí od přispěvovatele Brtníka. Tímto se brtnik stává členem naší stálé poroty, kam jej zařadíme ihned, jakmile si napíše své kjurikulumvíté. To nic ale nemění na tom, že si jako každou neděli můžete přečíst, co je na hospodském poli nového.


Napsali jsme před 15 lety!

15.5.2006

RECENZE RESTAURACE SUŠIL
Dovolte, abychom vám dnes představili recenzi zcela nové restaurace v Bystřici p. H., vzniknuvší v našich luzích a hájích teprve koncem loňského roku. I když, nejedná se o úplně novou hospu, spíše o nově zrekonstruovanou restauraci v areálu budovy Sušil, která zde byla ještě za dob komančských, nicméně pak se z ní stal špinavý podnik honosící se názvem "Disco Dance Club", který je naštěstí již zrušen, a tak je zde možno opět nerušeně popít a pojíst. Tímto vám tedy přinášíme recenzi restaurace Sušil ála znovuchlastající Candát, přičemž obdobně jako již desítky jiných recenzoidních počinů, i tuto práci zaarchivujeme jednou provždy do sekce Recenze. (Tuto sterilně vybavenou restauraci provozovali bývalí provozovatelé restaurace "Amio", kteří jsou činní na pohostinském poli dodnes, což dokazují provozováním penzionu "Ovčárna" na Sv. Hostýně. Životnost restaurace "Sušil" v tomto provedení byla krátká, konkrétně jen roční, následně se to tu změnilo na hauté cuisine pod novým vedením. Ani tento gastronomický pokus ale nebyl úspěšný, a tak si to tu vzal pod svá křídla pan Robert, který zde přesunul svůj podnik "Angelo Pizza", a který zde provozuje úspěšně dodnes - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

15.5.2016

Recenze hospody "Na špici" v Holešově
Dnes hodnocenou hospodu Na špici v Holešově kousek od Lidlu Los zrecenzoval již vloni a jeho hodnocení nebylo už tehdá vůbec špatné. Nicméně dnes je dnes a máme tu Losovo hodnocení dokonce ještě vyšší. No světe div se! Co tedy způsobilo, že tradiční Losovy kritické výlevy dnes zůstaly skoro zapomenuty? To čtěte v dnešní aktuální recenzi. U třech (V dobách Losového dočasného pobytu v Holešově se tato hospůdka stala jeho skoro domácí, kam vždy rád zavítal po praci, nebo jen tak na odreagování. Důvodem možná nebyly úplně top kvality tohoto zařízení, ale pro návštěvu hovořila krátká vzdálenost od Losova bydliště. Při aktuálních průjezdech Holešovem je vidět, že je to tu stále v provozu, což určitě kvitujeme, protože takovýchto pivnic nejenže není nikdy dost, ale navíc jich ubývá - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

8.5.2016

Recenze pivnice "U třech" v Přerově
Lidová knajpa U třech je přerovskou stálicí, ostatně takový Myšák by o tom mohl jistě říct svoje. Každopádně tato recenze pochází od Čivy, který sem zaskočil na pár akčních černých ležáků od Litovle a taky trochu zavzpomínat na starý časy. Jak se návštěva vydařila, o tom už více v dnešní recenzi. (Tahle nenápadná hospůdka, nacházející se přes cestu naproti přerovskému gymnáziu Jakuba Śkody, vždy lákala Losa k návštěvě, hlavně proto, protože je absolventem zmíněného gymnázia. Bohužel, pokud se Los v Přerově na nějaké pijatyce objevil, vždy si to namířil do jiných putyk a tak tato mu zůstala navěky zapovězena; a s ohledem na aktuální bydliště našich porotců je tato dnešní připomínka ojedinělou připomínkou, že se v centru Přerova takováto paluša nachází - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

1.5.2016

Recenze bar clubu "Majky" v Bystřici
Do naší hemailové schránky nám přistála aktuální recenze od Brtníka na bar club Majky, kterou tímto mimořádně zařazujeme, protože bystřických recenzí máme v poslední době jako šafránu. Děkujeme brtnikovi, a po zveřejnění jeho přístí, již páte recenze, jej rádi přivítáme mezi leny naší stálé poroty. (K tomuto počinu máme hned dvě poznámky; první ta, že byť bylo Brtníkovi nabídnuto členství v naší stálé porotě, tak na něj nereflektoval; OK, ale tím pádem se připravil o účast na chystané víkendové oslavě 20. výroční našeho vzniku. A druhá poznámka se týká hospody samotné - ta již několik let vzkvétá pod vedením kamaráda Radka, a bylo to také místo, kde Los vloni pokřtil svou knížku - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!

25.4.2006

RECENZE RESTAURACE U LUĎKA
Po více než měsíci vám naše porota přináší opět recenzi bystřické paluše, dnes konkrétně recenzi hospody, která byla na našich srnkách naposledy recenzována v roce 2003. Tímto vám tedy představujeme recenzi restaurace U Luďka ála Los. (Luděk to zabalil, ještě v předkoronavirovým obdobím byla tato restaurace trvale uzavřena, a její otěže převzali jiní bystřičtí provozovatelé, kteří to tu ovšem změnili na restauraci "U Rybky" - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

20.4.2006

RECENZE PUTYKY "NA SKLEPĚ" V DŘEVOHOSTICÍCH
Dnes máme pro vás další lahůdku v podobě nové double-recenze knajpy z blízkého okolí bystřického, konkrétně pak recenzi dřevohostické hospy Na Sklepě ála Ozzy a Čiva. Děkujmež tímto našim novým srnkovým recenzentům za jejich aktivitu a doufejmež, že tato pokračovati bude a ztráceti se nebude. Tento jejich recenzoidní počin budiž navždy archivován v naší sekci Recenze.


Napsali jsme před 5 lety

17.4.2016

Recenze restaurace "Tesák"
Před pár týdny si to Los vesele vykračoval po Hostýnských vrcholcích, a jako vždy neopomněl navštívit jeho oblíbenou hospůdku Tesák, která v mnohém prošla razantní interiérovou rekonstrukcí, a tak pojďme tedy díky Losovi nahlédnout pod pokličku této turisty oblíbené legendární hospůdky. (Mno, co k této horské chatě dodat? Snad jen, že se jedná o nejlegendárnější legendu na podhostýnském poli, kam naše porota premiérově zavítala ještě za dob hlubokého socialismu. Los se zde konkrétně vyskytoval již v 80. letech 20. století, konkrétně jakožto pionýr na pionýrském táboře, kdy pobýval na cca 20 metrů vzdálené ubytovně Čerňava, a sem se chodila socialistická mládež pravidelně stravovat. Od té doby se jedná o srdeční záležitost, a byť nejsou někdy hodnocení nijak extra vysoká, tak se jedná zcela určitě o nejoblíbenější putyku na světě - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

10.4.2011

RECENZE MEGALEGENDY "SOKOLKA"
RUMcajs společně s Losem zrecenzovali megalegendu na bystřickém hospodském poli, a sice Sokolku. RUMcajs byl tak nadšen, že behem jednoho čtvrtletí zaslal již svou druhou recenzi, což je na něj frekvence nevídaná. Ale buďme jen rádi, Sokolka si to opravdu zaslouží.


Napsali jsme před 15 lety!

9.4.2006

RECENZE HOSPODY "U VAŠINŮ" VE KŘTOMILI
První recenze od našich nových externích přispěvovatelů Ozzyho a Čivy je na světě. Proto vám dnes můžeme představit naprostou lahůdku, a sice recenzi hospody U Vašinů nacházející se v blízké dědině Křtomil, kterou v budoucnu naleznete navěky zaarchivovanou mezi ostatními hodnotitelskými kousky v sekci Recenze, doufejme že s celou řadou dalších recenzentských počinů našich nových členů externí poroty.


Napsali jsme před 15 lety!

6.4.2006

NOVINKY V HOSPŮDCE U KRBU
Naše porota oslovila majitele hospůdky "U Krbu" a požádala o poskytnutí novinek pro naše čtenáře. Majitelé s podivem zareagovali ani ne do 24-ti hodin a tak vám můžeme poskytnout žhavé novinky z oné hospůdky, citujeme: "...koncem týdne připravujeme nový vzhled stránek, které budou obsahovat informace o akcích, v našem případě se budou týkat hlavně nabídky nevšedních pokrmů, připravovaných jak klasickým způsobem na pánvi, tak i způsobem přímým, nad ohněm." Děkujeme! (Rok po této zprávě už nebylo po této hospůdce ani vidu ani slechu a otěže pohostinské činnosti převzal "Tisport bar", který zde fungoval až do roku 2019. Tuhle novinku bychom zde nijak nedávali, nebýt té skutečnosti, že ještě po 15 letech webové stránky hospůdky "U krbu" fungují, a to je prostě bomba přečíst si, co se tam před těmi 15 lety nabízelo, a za kolik - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

3.4.2016

Recenze "Nádražky" v Přerově
V případě přerovské nádražky se jedná již o její čtvrtou recenzi a je tak hned po nádražce bystřické nejčastěji hodnocenou nádražní knajpou. Důvodem ale zřejmě nebude vynikající pivko nebo útulné prostředí, nýbrž fakt, že Přerov je holt železniční uzel, a tak se tam porota čas od času vyskytne. Jak tedy dopadlo hodnocení této zauzlované nádražky, to se dočtete v Čivově recenzi. Mimochodem – sice jsme obecně proti nějakým zásadním modernizacím, ale ty hajzlíky, ty by se přece jen hodily. (Naše porota, vyjma Čivy, moc neholduje návštěvám nádražních restaurací, ale pokud už je nějaká navštívena, vždy to stojí za to. Zajímavostí této přerovské hospody určitě budiž, že se tady uskutečnilo setkání porotců dvou recenzentských webů, a sice pajzly.cz a vagus.cz - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

3.4.2011

RECENZE RESTAURACE "OCTÁRNA" V KROMĚŘÍŽI
Jafix, dědek Lebedú se teda rozšoupl. Vzal si svůj důchod a zajel si užít do kroměřížské luxusní restaurace Octárna. Co ho k tomu vedlo, to nám nesdělil, ale třeba jen měl cestu kolem z nemocnice směrem na nádraží.


Napsali jsme před 10 lety ...

27.3.2011

RECENZE RESTAURACE HOTELU "ŘÍKA"
Dnes vám představujeme opravdový unikát. Los nám zaslal aktuální recenzi restaurace hotelu Říka, na čemž by nebylo až tak nic zajímavého vzhledem k tomu, že na těchto srnkách až na výjimky recenzuje už fakt jen Los. Zajímavé ovšem je, že se jedná už o jeho pátou recenzi Říky v řadě od roku 2006, a to nemá konkurenci. Jak se tedy vyvíjí kvality či nekvality Říky za posledních 5 let, to si můžete přečíst jak v dnešní Losově recenzi, tak v těch předchozích, které najdete v sekci "recenze". (No, dnes už má Los na kontě celkem 10 po sobě jdoucích recenzí této krásné retro hospůdky - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

27.3.2016

Recenze restaurace "Sport" v Holešově
Jak je z posledních Losových recenzí zřejmé, tak bystřické pajzly pro něj asi již po těch letech ztratily své kouzlo, protože stále častěji vyjíždí za bystřické hranice, konkrétně na Holešov. Je fakt, že mezi holešovskými hospodami je v oblasti recenzí zatím pole neorané, a tak nám Losovy výlety nejsou až tak proti srsti. Tentokrát vám přinášíme aktuální hodnocení restaurace Sport nacházející se v budově holešovského Sportcentra. Tuto knajpu zrecenzoval Los již vloni, tak sami můžete posoudit, v čem se kvality tohoto podniku zlepšily a v čem naopak zhoršily. (Tahle restaurace padla za vlast ve chvíli, kdy před pár lety prošlo Sport centrum rozsáhlejší rekonstrukcí; ta asi dopadla dobře, ale o občerstvení v této hospůdce byli pak všichni návštěvníci již ochuzeni - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!

20.3.2006

RECENZE HOSPODY "U JEŽKA"
Pro znaveného pěšo, cyklo i lyžařoturistu je uprostřed hostýnských luhů a hájů k mání hospůdka, která vám výrazným způsobem zpříjemní váš výlet, a ve které můžete nabrat síly na další cestu. Tímto vám tedy představujeme velmi speciální recenzi na hospůdku, restauraci a hotýlek U Ježka ála Los. (Tahle nenápadná recenze má pro nás o to mimořádnější význam - za prvé je to jediné svědectví o tom, že nějaká taková hospůdka poblíž Rajnochovic vůbec existovala, za druhé po ní již není ani vidu ani slechu díky požáru v roce 2011 a následnému srovnání se zemí, za třetí její torzo zdobí obálku Losovy knihy, a za čtvrté to měla být jedna ze zastávek v rámci srazu našich porotců, který se sice neuskutečnil, ale o to více toho dodnes litujeme. No a za páté jsme přesvědčeni, že pokud by osud tohoto pensionu nebyl takový jako byl, tak by asi žádná publikace o zaniklých hospodách nevznikla; takže jen potvrzujeme pravidlo, že všechno špatné může být i k něčemu dobré - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

20.3.2011

RECENZE "ČH" ALIAS "ČERNÉ" ALIAS "SIŤÁKU"
Kdysi byla tato hospoda nejvíce navštěvovaným hospodským zařízením, kde si nebylo o víkendu možno sednout ani ve dvě ve tři ráno. Já tyto doby zažil a nelituju. Taky jsem zažil následný úpradek a abych pravdu řekl, tak jsem tehdy doufal, že se to tu zavře a bude klid. Ale ono ne. Svou klientelu si tento podnik udržel případně našel novou, což je sice překvapení, ale dokazuje to, že nějaké kvality si tento podnik asi udržel, jinak by to nikdo nechodil. A tak se Los vydal s párečkem známých navštívit prostory baru Černá Hora, aby aktuálně pro tento rok mohl poreferovat o kvalitách či nekvalitách v běhu času. (Komplexní historii tohoto podniku budete moci zjistit z nově připravované publikace pod názvem Kronika podhostýnských pohostinství. Sice si ještě pár let počkáte, ale určitě to bude stát za to - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 i 15 lety!!!

13.3.2006 a 13.3.2016

RECENZE HOSPODY "ZAHÁJENÉ"
Dnes tu máme pro vás velkou raritu a specialitu v jednom, a sice dvě recenze na hostinec "Zahájené" v Bystřici p. H., které od sebe dělí na den přesně (!!!) 10 let. Toto nebylo nijak zamýšleno, prostě při procházení našeho archivu jsme tuto skutečnost zjistili až nyní. Máte tak unikátní příležitost přečíst si, jak se kvality této historické hospody vyvíjely v čase. Najděte si proto trochu času, a ponořte se do dob dávno minulých, konkrétně do roku 2006, abyste se následně přepnuli do dob nedávno minulých, a to do roku 2016. Příjemné čtení.


Napsali jsme před 15 lety!

7.3.2006

RECENZE BARU ČERNÁ HORA
Zlatomládežníky, mlamoji, frikulíny a gelomrdy oblíbený pajzl Černá Hora byl na našich srnkách už párkrát (a to doslova) recenzován. Byť se nejedná u naší poroty o oblíbenou hospodu, v zájmu rozkvětu našich srnek se naše porota obětovala a připravila vám aktuální recenzi této knajpy. Tímto vám tedy můžeme představit aktuální recenzi ČéHáčka ála Los. (Bar Černá Hora byl v 90. letech pod vedením vrchního Toma nejnavštěvovanější hospodou na Bystřicku. Poté, co tento podnik padl do spárů majitele budovy, to tu začalo rapidně uvadat, o čemž tedy svědčí i tehdejší Losovo svěděctví. A jak to nakonec s tímto barem dopadlo, to už víme taktéž, a ti, kdož to dosud neví, tak si zdejší historické události, včetně interview s Tomem můžete přečíst v Losově knize, konkrétně v kapitole "Příběh zamřížovaného vstupu" - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

6.3.2016

Recenze "Staré Budvarky" v Hodoníně
V poslední době jsou v módě tzv. pivotéky, tedy obchody, kde se dají sehnat pivka od těch z minipivovarů českých až po exotické kousky (nejen) z Evropy. Dále jsou pak v módě hospody, kde taková pivka neprodávají v lahváčích, ale kde je točí. A právě takto zaměřeným podnikem disponuje i juhomoravský Hodonín v podobě pivnice Stará Budvarka, která je známa rovněž pod názvem Restaurace U Pošty.


Napsali jsme před 5 lety

28.2.2016

Recenze restaurace "Tacl" v Holešově
Los v období nedávných vánočních svátků navštívil známé v Holešově, se kterými zašel na pokec do vyhlášené restaurace Tacl. Vše bylo fajn, ale pokud je tato restaurace vyhlášená svým jídlem, tak tady nastal nemalý problém. Ale více čtěte v dnešní Losově recenzi.


Napsali jsme před 10 lety ...

27.2.2011

RECENZE NEJLEPŠÍ HOSPODY ROKU 2010 "OVČÁRNA"
Ještě jsme nestačili ani doručit diplom nejlépe hodnocené hospody loňského roku a už tady máme její další recenzi. Ano, jedná se o hostýnský penzion Ovčárna, oblíbený to Losův podnik. A právě Los opět nevydržel a vyrazil ve sněhu a plískanici otestovat zimní pivko. Jeho opět pozitivní hodnocení nás navádí na to, aby i někdo jiný poslal recenzi Ovčárny, jestli si Los náhodou nevymýšlí a nedostává za kladné hodnocení nějaké tantiemy... (Po úmrtí předchozího kuchařského mága a provozovatele Pavla je aktuálně penzion Ovčárna v rukou bývalých provozovatelů restaurace Sušil, a ještě předtím restaurace Amio, a byť to tak zpočátku nevypadalo, tak aktuálně se tady taktéž vaří a sedí výtečně - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

21.2.2016

Recenze nádražky v Hodoníně
Čivovo putování po jižní Moravě dnes pokračuje nádražkou v Hodoníně, která upoutala zejména tím, že daleko víc než hospoda funguje jako potraviny, kam si v nedělní poledne chodí maminy všeho věku pro knedle. O tom, jestli se zde dá pořídit k snědku i něco jiného, jakých kvalit dosahuje zdejší Braník a klientela po jeho konzumaci už více v samotné recenzi.


Napsali jsme před 10 lety ...

20.2.2011

RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Hned čtveřice porotců se vydala na Chlaščov prozkoumat, co udělalo s místní legendou dočasné zavření po úmrtí majitele a znovuotevření zbytkem jeho rodiny. Ano ano, pivnice U Králů byla před časem znovuotevřena a my jsme byli nadržení jak puberťáci před deflorací, co nás v tomto podniku očekává. Své dojmy a pojmy už sdělil RUMcajs ve své recenzi z ledna, Los nám recenzi zaslal až nyní, což ovšem nic nemění na tom, že byste si jí měli přečíst. (Vstupní dveře této hospody jsou již pár let definitivně uzavřeny, takže i když se po opadnutí vládních proticovidových opatření ostatní chvalčovské hospody s největší pravděpodobností znovuotevřou, zde zůstanou jen vzpomínky - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

19.2.2006

RECENZE RESTAURACE U HANUŠA
S recenzemi restaurací se rozthl pytel a tak Los přispěl dalším dílem do této "kolekce". Tentokrát se jedná o další z řady recenzí na našich srnkách nejvíce recenzovaného a zároveň nejkontroverznějšího bystřického podniku U Hanuša, konkrétně tedy jeho restaurační části, jak už bylo výše zmíněno.


Napsali jsme před 15 lety!

15.2.2006

VÝJEZDNÍ RECENZE NÁDRAŽKY V PŘEROVĚ
Myšák zaslal další z řady svých výjezdních recenzí, konkrétně pak na nádražku v Přerově. Budiž mu za to děkováno. Naši porotu nato ihned napadlo, že nádražní restauračky a bufáče jsou vlastně mnohdy poslední záchranou (případně první pomocí) pro mnohé cestovatele, a proto by nebylo marné vrhnout se na dráhu (a to doslova) recenzí právě nádražních podniků, co vy na to? Neříkejte, že všichni jezdíte autama...


Napsali jsme před 5 lety

14.2.2016

Recenze nádražky "Lokálka" v Břeclavi
Čiva se rád projíždí vlaky, to už je všeobecně známo, nicméně tentokrát byla jízda specifická. Ani ne tak proto, že se svezl zcela novým typem vlaku, ale spíš proto, do jaké nádražky se dostal, uvážíme-li, že většina nádražek jsou už od pohledu pořádný pajzly. Ne tak nádražka břeclavská. kde to novotou všecko až září. Zda jsou na tom dobře i ostatní prvky této nádražky, o tom více v recenzi.


Napsali jsme před 10 lety ...

30.1.2011

RECENZE ZASTRČENÝ RESTAURAČKY "BEST"
Vloni Losova recenze tohoto podnika nedopadla dost dobře, ale náhoda tomu přála, a Los byl do tohoto podniku pozván, což se neodmítá, ani kdyby to mělo být do neoblíbenýho Hanuša. Tentokrát byla volba lákavější a tak se Los vydal otestovat kvality a nekvality restaurace Best. Udělal Los dobře nebo špatně? Čtěte v recenzi...


Napsali jsme před 5 lety

7.2.2016

Recenze restaurace "Elko" ve Hvozdné
Tak tímto směrem jsme se ještě nikdy nevydali a tak je dnešní recenze z Hvozdné vlastně taková místní premiéra. Los se tady objevil ve společnosti místních obyvatel a tak je samozřejmě přemluvil, aby navštívili i místní restauraci Elko. V prázdné hospodě bylo fajn a tak zpracování recenze byla logickým vyústěním této návštěvy. (K našemu velkému překvapení jsme ještě před pár týdny zjistili, že tato restaurace je stále v provozu, byť tam podle místních nikdo nechodí - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

31.1.2016

Recenze pivnice "Parník" v Přerově
Pro přerovské a okolní obyvatelstvo je synonymem pro pivo jednoznačně Zubr. Kdo si však chce rozšířit své obzory, měl by se rozhodně vypravit do zdejšího minipivovaru Parník, který již nějakou dobu brázdí přerovské pivní moře. Zda je to plavba stabilní a klidná či zda se tato bárka kymácí nebo jí dokonce hrozí potopení, o tom se sem několikrát zašel přesvědčit Čiva.


Napsali jsme před 10 lety ...

30.1.2011

RECENZE "SOKOLKY"
Dnešní recenzi si Los určitě užil. Vypravil se opět zrecenzovat svou oblíbenou hospůdku, kam už jeho tatík a děd chodili ochutnávat pivní moky. Ano ano jedná se o historicky jednu z nejstarších bez přestání fungujících hospod našeho kraje, a sice Sokolka. Jestli se sem dá zajít i dnes, to si přečtěte v dnešní Losově (a již osmé celkem) recenzi.


Recenze horské chaty "Tesák"

24.1.2021 by Los
Bystřické hospody

Dnes slavíme další významný milník, a tím je zveřejnění celkem již 600. recenze na našem webu. S ohledem na dlouhodobá proticovidovská opatření to ale vypadá, že se jedná o poslední recenzi na dlouhé týdny, možná měsíce. Naštěstí máme bohatý, již skoro 20letý, archiv, ze kterého vám budeme několikrát do týdne vytahovat historické, až prehistorické, recenze, které se na našem webu objevily před 5, 10 a 15 lety. Ale nyní se vraťme k dnešní recenzi, kdy se ještě v prosinci loňského roku mohlo chodit do hospod, čehož Los beze zbytku využil, a kromě hostince "Na Trojáku", jehož recenzi jste si mohli přečíst před 14 dny, navštívil i restauraci chatu Tesák, ve které konkrétně tehdejší sobotní výlet začínal. Losovo velmi vysoké hodnocení je možná odrazem nedostatku příležitostí hospody vůbec navštívit, anebo že by se tady opravdu blýskalo na špičkové časy? To už posuďte sami při čtení jeho rozsáhlého hodnocení, doplněného navíc o celou sadu krásných fotografií.

Počet recenzí celkem: 600


Napsali jsme před 5 lety

24.1.2016

Recenze pivovaru "Holendr" ve ValMezu
Dnes tu máme jednu specialitku. Svou recenzi nám zaslal náš nový recenzent Cop, který navíc tak trochu zkopíroval formu recenzí ze spřáteleného webu Vágus.cz, tzn. že se nejedná o hodnocení dle předem připravených kritérií, ale o volně sepsaný hodnotící text. Cop nám zaslal recenzi nového minipivovaru Holendr z Valašského Maziříčí a my jen doufáme, že nezůstane tato jeho recenze jen ojedinělým recenzentským počinem, ale bude nám přispívat i nadále. (Naše doufání zůstalo nevyslyšeno a tato recenze dodnes zůstává jen ojedinělým Copovým výtvorem - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

23.1.2011

RECENZE RESTAURACE "RONDO" ALIAS "U ŽIVNÝCH"
Tenhle podnik to je Losova bašta, za posledních pár let je to už jeho třetí recenze této restaurace a asi jediného solidního hotelu / penzionu v Bystřici a širokém okolí. Tentokrát sem Losa narozdíl od ségry vytáhl jeho kamoš z Práglu, se který okusil více než jeden škopek a kdyby neměli zábrany se ožrat mezi večeřícími rodinkami a zamilovanými páry, tak by se tam zmrtvili docela solidně. I přesto anebo právě proto dnes můžeme přinést Losovu recenzi penzionu Rondo, známější asi pod názvem "U Živných".


Napsali jsme před 15 lety!

21.1.2006

RECENZE HOTELU "ŘÍKA"
Pomyslné 1. místo mezi bystřickými hospodami držel hotel "Říka" díky Myšákově recenzi z roku 2005, kde tuto knajpu ohodnotil plným počtem bodů. Naše porota samozřejmě musela prověřit takto vysoké hodnocení a tak se na Říku vydala a okusila tamní posezení u pivka s recenzoidním záměrem. Tímto vám tedy přinášíme Losovu recenzi hotelu Říka, kde se dozvíte, jaké že to tam ve skutečnosti vlastně je. (V onom roce 2006 započala epochální s=rie Losových recenzí této hotelové socialisticky laděné restaurace. Aktuálně Los sepsal již 10 hodnocení této hospody, a zajímavostí uričtě budiž i fakt, že tyto recenze se objevují vždy na přelomech let - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

16.1.2011

RECENZE LEGENDY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
Hospoda U Králů byla před časem na nějakou dobu uzavřená, všichni víme proč, a ti, kdo ne, tak vězte, že provozovatel Král zemřel. Po kratší odmlce se nicméně její brány znovu otevřely s tím, že provoz a obsluhu převzaly ženské příbuzné mrtvého majitele. Los se byl s RUMcajsem, Divokým prasátkem i Dědou Lebedou podívat této chvalčovské legendě na zoubek. Jak to dopadlo, to vám dnes přinášíme v RUMcajsově verzi recenze U Králů, přičemž Losova verze bude za pár týdnů následovat. (Legenda nelegenda, tato hospoda padla za vlast někdy v roce 2018. Od té doby objekt chátrá a tak si chvalčovští obyvatelé musí na pivko zajít až k hasičárně Pod lipami, což je ale skoro kilák - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!

11.1.2006

RECENZE RESTAURACE "RONDO"
Po delší době abstinence se i Los odhodlal vyrazit do víru bystřického maloměsta a navštívit nějakou knajpu. I přesto, že čistě pivní posezení v restauracích není to pravé ořechové, navštívil jistou bystřickou restauraci, přičemž samozřejmě nezapomněl na čtenáře těchto srnek a zaznamenal své pocity. Tímto vám tedy představujeme první letošní recenzi bystřické knajpy, konkrétně pak recenzi restaurace Rondo, obohacenou o spoustu fotografií. (Je velmi příjemné zjistit, že i po všech těch letech si tato restaurace, potažmo penzion, drží stále své vysoké kvality, a tak ti, co si chtějí výtečně pošmáknout, tak mají v tomto podniku jistotu. Bravo! Pozn. red.)


Recenze hostince u cesty "Na Trojáku"

10.1.2021 by Los
Bystřické hospody

Poslední víkend před prosincovým lockdownem využil Los beze zbytku k procházkám po Hostýnských luzích a hájích, přičemž samozřejmě neopomněl navštívit i legendární hostinec Na Trojáku, nacházející se u hlavní cesty, kousek od autobusové zastávky a parkoviště. Jeho kroky sem zamířily nezvykle až jakožto vrchol jeho výletu, takže se tu vyskytnul až v podvečeních hodinách, což určitě mělo vliv na jeho vysoce pozitivní ohodnocení dnešní návštěvy. Neváhejte tudíž ani vteřinu a vrhněte se na první letošní hodnocení na našem webu; a jakmile se hospody otevřou, tak se vrhněte i do zdejší hospody.

Počet recenzí celkem: 599


Napsali jsme před 10 lety ...

9.1.2011

RECENZE RESTAURACE "U HANUŠA"
Nejčastěji recenzovaná hospoda na našich srnkách je zcela jistě hospoda a restauračka U Hanuša. Čím to je, to můžeme jen hádat, ale je fakt, že její strategické umístění pár set metrů od centra k návštěvě jen láká. Ale jestli se dočkáte očekávané kvality nebo ne, to si můžete přečíst v již sedmi recenzích z minulých let. Dnes vám tudíž představujeme recenzi již osmou, kterou nám napsal Čiva, který se v prostorách restaurace U Hanuša před časem zúčastnil nějaké kravatózní recepce.