Restaurace Nádražní, Hodonín


21.2.2016, sepsal Čiva


Restaurace Nádražní
Wilsonova 480/1
695 01 Hodonín

Tel.: 518 353 213

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jelikož jsem se zrovinka nacházel v Břeclavě, řekl jsem si, že je to už jen kousek do Hodonína, tedy města, které skýtá několik zajímavých pivních míst – o nich ale až jindy, prvním pivním pitstopem je přece logicky nádražka.


Kvalita piva

Už jen způsob, jakým slečna toho Braníka 11° za 24 peněz točila, resp. nalívala, mě znepokojil. Znepokojila mě pak ještě víc i vůně/zápach tohoto pivka, no a chuť? Asi jako když smícháte mýdlové Starobahno s odstátou vodou z květináče. Ostuda!

1.50


Kvalita jídla

Kdo by to byl čekal, že bodíky zdejšímu podniku nažene zrovna pevná krmě, ale je to tak. Potlačili jsme nadavování, které se nás zmocnilo při načichání se zdejších smaženo-zatuchlých výparů, a poručili jsme si dvakrát květák s bramborem. K našemu překvapení obsluha po konzultaci s kuchyní oznámila, že květák už je jen jeden. Naštěstí dívčina nemyslela jeden kus, ale jednu porci, čili jsme objednali alespoň tu jednu a k tomu filé s bramborovým salátem. Obojí bylo až nečekaně chutné, vydatné, a to v ceně kolem 80 korun!

4.00


Kvalita obsluhy

Relativně milá slečna kolem dvaceti let, moc se sem ale nehodila a s točením piva si moc nerozuměla. Možná jsme zrovna chytili konec bečky, nicméně vzhledem k tomu, že neobsluhuje, ale pouze prodává (nebo vydává), musí být hodnocena právě na základě kvality pivka. S výše uvedeným hezky koreluje inzerát, umístěný v hospodě, že se hledá „prodavačka“ pro tuto provozovnu.

3.00


Kvalita prostředí

Zde se, na rozdíl od Břeclavi, konala jen malá modernizace, a to v podobě celodřevěného výčepu, což by nebylo úplně špatné, kdyby něco podobného jako výčep nebylo umístěno i „zrcadlově“ od stropu nádražky. Absolutně jsem to nepochopil, leda že by to sloužilo k zakamuflování padající omítky. Díky vysokánským oknům je nádražka snad až příliš prosluněná, prostorná, s klasickými stoly a židlemi, naplno puštěným topením, bez hajzlíků a se vzduchem, který by se dal použít jako nějaká chemická zbraň.

3.00


Klientela

Pár lidí zde objedvalo, pár vypadalo spíš jako zbloudilí turisté; v jakési předsíni, kde je umístěna prodejna nápojů a cukrovinek, postávalo několik drbanů s lahváčema – buď vzali zavděk lacnější variantou oproti točenému, nebo je na ně v hlavní místnosti moc světla. Jako zajímavý úkaz musím zmínit zdejší prodej knedlí přímo u výčepu: bylo až neuvěřitelné, kolik lidí si šlo vyzvednout polotovar ke svému obědu právě sem.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Nebýt výborného jídla, měla by tato nádražka daleko nižší hodnocení, to už je asi jasné. Nechutné pivo, ne příliš sečtělá obsluha, podivná úprava interiéru a jen těžko vystopovatelná klientela dává dohromady lehký podprůměr.

2.90


Prognóza

Jelikož hospoda snad na prodeji knedlí nestojí, musí ji živit i něco jiného, a to zejména kuchyně. Ta se zdá býti v pořádku, nicméně to pivo bych nepodal ani nejhoršímu nepříteli. Nebo vlastně jo, právě tomu, jelikož si jen stěží dokážu představit horší trest.