Restaurace V podzámčí, Holešov


5.9.2021, sepsal Děda Lebeda


Restaurace V podzámčí
Masarykova 65
769 01 Holešov

Tel.: 571 892 209
E-mail: majir.sro@seznam.cz
Web: www.restauracevpodzamci.cz

Recenze z předchozích let:
2015

Mapa


Úvodní slovo

Po mnoha letech v kómatu jsem se zase jednou probral, když mě vlny vyvrhly na břehu řeky Rusavy, konkrétně na levém břehu poblíž zámku. Zmaten nenadálým probuzením vydal jsem se po břehu dále po souši, až jsem se skrze parkoviště u zámku dopotácel na jednu zahrádku...


Kvalita piva

Jsa si vědom své velké žízně, dlouhé absence a abstinence k tomuto bodu jsem přistoupil zodpovědně. Restaurace nabízí tři druhy piva. Vzal bych to postupně/sestupně:
Plzeň 12° - byla správně vychlazená, míra správná - ovšem z nějakého neznámého důvodu mi moje jindy vcelku oblíbená značka nějak nezachutnala... nebude to asi chyba hospody...
Kozel 11° - toto pivo bylo také správně natočeno, ale je to prostě Kozel - vypil jsem ho, potrkal mě - opět vidím že to není pivo pro mne.
Radegast 10°- a vítězem trojboje se stal překvapivě nejníže stupňovitý vzorek, který navíc ke správné míře a teplotě měl také pro mé chuťové buňky nejlepší výkon a kdybych to byl býval tušil, dal bych si jen a pouze toto pivo ve více exemplářích.
Vzhledem k možnostem zařízení ovlivnit míru a teplotu a nemožnostem ovlivnit samotnou chuť uděluji výtečných 4,25 bodu.

4.25


Kvalita jídla

Vzhledem k tomu, že jsem po té dlouhé plavbě pocítil po žízni i hlad, jak jsem se objevit něco na jídelním lístku. Restaurace nabízí klasická jídla typu řízek či smažák, nějaké steaky a těstoviny a hlavně se profiluje jako pizzerie - vše s rozsáhlým výběrem. Proto jsem si dal burger. Byl z masa, obsahoval velké množství dalších pochutin a nevím jestli to bylo hladem nebo samotnou chutí pokrmu, ale dal se sníst dobře. Porce odpovídá hladovému námořníkovi. Okolo seděli další lidé a také něco jedli a nikdo nevypadal zklamaně. Navíc neustále kolem pobíhala paní s rozvozem. Jídlo tedy asi pořád ještě lidi potřebují a ne všichni se spokojí s pizzou z mražáku.
Vzhledem k možnostem zařízení ovlivnit tvar a chuť jídla uděluji rovněž slušné 4 body.

4.00


Kvalita obsluhy

Zde byla v mém případě přítomna hezká slečna, která se dostavovala s přiměřenou pravidelností. Na jídlo se chvíli čekalo, pivo nosila rychle a objednávky nepletla. Nebylo kolem toho žádné divadlo, ale co tak ve středu večer může člověk čekat? Nebyl to nedostižný zážitek, ale ani žádná ostuda.
Vzhledem k možnostem provozovatele ovlivnit výběr obsluhy (co do tvaru a ochoty) uděluji rovněž výborné 4 body.

4.00


Kvalita prostředí

Tady je trochu patrné mé lajdáctví, jelikož jsem nebyl schopen ve svém stavu dojít dál než na zahrádku. Tam se vyskytuje nějaký zvláštní vodopád sloužící patrně k mytí nohou unavených pocestných (této služby jsem nevyužil, jsa vykoupán v Rusavě) a je tam docela dost stolů z tahokovu (praktické řešení proti přítomnosti drobků z pizzy na stole?) které byly téměř zplna obsazeny. Dovnitř jsem tedy nezavítal, takže má recenze v tomto bodě značně pokulhává...
Vzhledem k svým možnostem soudit na základě pobytu na zahrádce, kde teda nebylo extra krásné prostředí, byť se majitel snažil jej zpříjemnit přítomností nějakých rostlin a slunečníků, uděluji stále nadprůměrné hodnocení 3,5 bodu.

3.50


Kvalita klientely

Nevím kdo seděl uvnitř, ale venku rozhodně žádný pětiboďák nepopíjel. Spíše tam vcelku slušně odění občané pojídali své pokrmy (jak už to v restauracích bývá) a nějaká skupinka dam 50+ si užívala decentní dámskou jízdu.
Vzhledem k nepřítomnosti zajímavých jevů uděluji rovněž slušných nadprůměrných 3,5 bodu.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jelikož se jedná o vcelku příjemnou pizzerii s nabídkou dalších variant jídel, která se nijak extra speciálně neprofiluje, soudím že je to podnik slušný a nijak zvlášť zajímavý. Jak již jsem výše zmiňoval, nebyl jsem v přístupu k recenzování dosti důsledný (ani na hajzl jsem si nezašel) a proto můžu pouze na základě posezení venku, snědeného jídla a vypitého piva ne/zodpovědně tomuto podniku udělit celkové hodnocení 3,75 bodů.

3.75


Prognóza

Pizza s rozvozem jistě umožní tomuto zařízení existovat i v dnešních turbulentních časech kdy nikdo neví kdy a jak ho zavřou (míním jak osoby tak podniky). V této restauraci bylo vše vcelku příjemné, nic extravagantního mě do očí netrklo. Což nepřináší body navíc, ale na provoz restaurantu to patrně negativní vliv rovněž nemá. Pokud se chcete najíst a napít je to dobrá volba v blízkosti holešovského zámku, věřím že podnik bude dobře prosperovat.