Vzpomínka na bývalé porotceNa našem webu, v našich publikacích i při jejich křtech, vždy jsme vyzdvihovali zásluhy aktuální poroty, případně zakladatelů stránek. Nikdy jsme si ovšem nedali tu práci, abychom sesumírovali práci těch, kteří jsou sice aktuálně v zapomění, ale v minulosti byli taktéž nedílnou součástí dění na našich stránkách.

Ano, bavíme se zde o těch, kteří byli v minulosti natolik aktivní, že se stali plnohodnotnými členy naší stálé poroty. A byť v ní už dávno nejsou, většinou z důvodu rodinného života, lenosti, či přestěhování se, tak bychom si jejich jména i činy měli alespoň jednou pořádně připomenout.

A tento čas nastal letos s koncem roku, kdy se lidé většinou koukají zpět. Dal jsem si tu práci, prolezl veškerá zákoutí našeho bohatého webu a vytáhnul všechno možné i nemožné o těch lidech, kteří jsou a vždy budou nedílnou součástí naší historie.

Tímto vás tedy zvu k přečtení přehledu všech bývalých porotců, kteří na našich stránkách přispívali po nějakou dobu v průběhu naší existence, přičemž ke každému z nich jsem přidal i komentář k jejich aktuálnímu výskytu a stavu, tedy pokud jsou tyto skutečnosti známy.

Los - šéfredaktor
Davulka

Člen poroty v letech 2010 - 2012.

Věk: nikoho nemusí zajímat bo má každej tolik na kolik se cítí -- takže asi tak -- me je 25 ale muj feeling je na 20 let.
Povolání: po stredni skole elektrotechnicke v Přerove jsem sel do ZZ motory drevohostice, kde sem ukoncil po tom kdy mi nedali druhou polovinu vyplaty, protoze pry vice tam nedavaj ... tak sem sel na repnou kampan na 3 mesice do Prosenic do cukrovaru, tam byl veget ale pak skoncila kampan a sel sem do JZD Dřevohostice jako stájník, nahaneni kravicek na dojení.
Oblíbené: Tuning, auta, hudba, Dj´ing, akce, pařby, tancujte hovada!!!
Oblibena hospoda Bytrice: byvala Osma - ted je to Bingo.
Hnus světa: prace na zahradě, poklizeni, prace s lidmi, teply pivo, tepla slivovice, je toho více, at ziji Turovice.
Moje motto: At mám howno nebo nic, hlavně že jsem z Turovic.
Pivecko co mi chutna: ZUBR 11´

Sepsané recenze:
2010: Bingo bar, U Šicáka, Zahájené
2009: Rondo, Na klempírně, Angelo

Poznámka šéfredaktora:
O tomto člověkovi vlastně nevíme vůbec nic. Jeho strohé, až odbyté, recenze vlastně chodily jen ve dvou po sobě jdoucích letech 2009 a 2010, pak se z ničeho nic odmlčel, a to už navždycky. Žádný kontakt na něj nemáme a vlastně ani netušíme, kde se nyní nachází, co dělá a co nedělá. Jediné co víme, že na náš web již nedopisuje, čehož s ohledem na nevalné kvality jeho minulých hodnocení vlastně ani nelitujeme. I tak si ale určitě zaslouží být zde zmíněn, protože rozšířil počet recenzí o celkem šest bystřických zářezů, za což mu dík.
Divoké prasátko alias Plachťák

Člen poroty v letech 2007 - 2015.

Oblíbené pivko: dílko plzeňských sládků - Pilsner Urquell, dále Radegast 12°, kvasnicový Bernard 12°, pak zbývající dvanáctky, pak jedenáctky, pak desítky, bez rozdílu pohlaví...
Oblíbený chlívek: v Bystřici Sokolka, Zahájka v létě pokud mají dvanáctku :o), Podhoran, hostýnská Ovčárna, mno a ve stavu ožralosti je mi to vlastně úplně jedno, hlavně že nalijou...
Neoblíbený chlívek: Osmička za střízliva, Sedmička a trojice barů na náměstí kdykoli
Oblíbený x-boďák: Belmondo

Sepsané recenze:
2013: Čecher, Bierhaus
2012: U Hanuša
2010: Zahájené
2009: Hráškovka, Tesák, Rejvíz
2008: U Králů, Bar 8, Solná krčma, U Jedličky, Izrael, Grůň, Sokolovna
2007: U Medvěda
2006: Dragon Bowling, McKellar Lodge

Poznámka šéfredaktora:
Divoké prasátko si změnilo jméno svého nicku z Plachťáka v průběhu roku 2008, protože s původním jménem se stalo veřejně známé, čímž ztratilo inkognitu a nemohlo tak nezávisle psát svá hodnocení. Pod novým nickem se pak na psaní vrhlo o to více. Divoké prasátko je velký cestovatel, navštívil, napsal a poslal recenze z určitě nejvzdálenějších míst ze všech, od Tel Avivu až po New York. Jeho rodná hrouda se nicméně nachází v Bystřici p. H., odkud se nicméně před mnoha lety odstěhoval a poté, co se jeho rodina rozšířila o nového člena, přestal na naše stránky dopisovat. V kontaktu nicméně jsme, takže víme, že Divoké prasátko pokračuje ve velkém cestování po celém světě, jen holt už od něj asi nikdy žádná recenze, ať už zahraniční nebo tuzemská, nepřistane.
Hajdalák

Člen poroty v letech 2001 - 2003.

Člen původní poroty.
Bývalý externí připěvovatel z oblasti Sovětského svazu.
Oblíbené hospody: U bobra, "7", Mrtvolka, Sokolovna
Neoblíbené hospody: U Hanuša
Oblíbená osobnost: Belmondo
Oblíbené pivo: Zubr

Sepsané recenze:
2003: Černá Hora, Best, Dodo Pub, U Bobra, U Luďka, Zahájené, Sokolovna

Poznámka šéfredaktora:
Hajdalák je jedním ze zakladatelů našich stránek, byť v té době stál tak trochu v pozadí a projevil se naplno až v druhé porotě, ale nezmínit jej v tomto přehledu by byl hřích. Nejaktivnějším rokem pro něj byl rok 2003, kdy sepsal a zaslal celkem sedm recenzí, přičemž tyto výhradně sepisoval spolu s těmi členy poroty, se kterými při popíjení sbíral dojmy, což znamená, že v archivu nemáme žádnou jeho individuální recenzi. Dodnes bydlí v okolí Bystřice p. H. a je úzkém kontaktu s Candátem, který je stejně jako Hajdalák již dlouhodobě neaktivní, nicméně jeho porotcovské zásluhy jsou nepřehlédnutelné, a proto jej v našem přehledu právem a rádi uvádíme.
Kafka

Člen poroty v letech 2008 - 2012.

Věk: k padesátce
Povolání: mě sere
Oblíbený hospody: z toho mála zatím navštívenýho asi U Hanuša a jinak Albrecht, tam je z čeho vybírat
Neoblíbené hospody: nelíbilo se mi U Šutrů
Oblíbená figurka: šachy nehraju, nemám na to nervy
Přání do budoucna: absolvovat sraz poroty a pak další, další, další ...

Sepsané recenze:
2009: Na Trojáku
2008: Rondo, U Hanuša, Na Florenci, Rock Bar Café
2007: U tří šutrů,

Poznámka šéfredaktora:
Kafka příjemným způsobem rozvířil stojaté a dokonce sterilní vody tehdejších porotců a přispěvovatelů. Čím že to dokázal? No prostě nebál se "na plnou hubu" říct, napsat, jak se věci v jím hodnocených hospodách mají, a pro vulgární výrazy nešel daleko. Nikdy ovšem nebyl nepřiměřeně sprostý, což jsme kvitovali a jeho recenze nejen s radostí zveřejňovali, ale dokonce vyhlíželi a očekávali. Jeho nejvíce plodným rokem byl rok 2008, a jeho oblastí byla výhradně domácká Bystřice p. H. O rok později se nám připomněl již jen jednou, v pořadí šestou, a jeho poslední, recenzí a od té doby po něm není ani vidu, ani slechu. Nám se nicméně podařilo zjistit, že kromě toho, že se přestěhoval na druhý konec republiky, stejně jako Čiva, tak jeho soukromý život je po hospodské stránce i nadále velmi aktivní, jen jej prostě již veřejně neventiluje.
Kryšpín

Člen poroty v letech 2002 - 2003.

Oblíbené hospody: U Bobra, U Luďka, Sokolovna
Nejhnusnější pajzl: Formanka
Oblíbený pětiboďák: Havraní vlas
Oblíbené pivo: Zubr, Platan

Sepsané recenze:
2003: Best, Černá Hora, Dodo Pub, Na Kamenci, Renno Club, Sokolovna, U Bobra, U Králů, U Luďka, Zahájené

Poznámka šéfredaktora:
Kryšpín byl nejen členem druhé poroty společně s Hajdalákem a Pivojem, ale taktéž stál u zrodu stránek. Kromě toho oproti dvěma jmenovaným sepsal zdaleka nejvíce recenzí v roce 2003, a to konkrétně deset, což je i na dnešní poměry výkon více než nadprůměrný. Jeho rodnou hroudou byl Chvalčov a zde bydlí dodnes, a byť už nerecenzuje, tak je pravidelně v kontaktu s RUMcajsem, a s Dědou Lebedou občas vyráží do víru bystřického maloměsta. Co tak víme, tak své kroky již výhradně směřuje do restaurací vyšší než čtvrté cenové skupiny, aby zde mohl utratit své vydělané groše. A s ohledem na to, že v takových restauracích není nix extra k vidění či recenzování, tak se ani nedivíme, že už nic neposílá.
Ledabyle

Člen poroty v letech 2008 - 2012.

- jméno Ledabyle
- věk 24
- dítě dvě
- přítel jeden
- oblíbená paluše tak je ta kde je dobrý pivko a vodka jo a nesmrdí tam retichy
- neoblíbená kde je shit pivko a shit vodka a retich samý fůj
- oblíbené pivko hmm... no to mě chutná
- neoblíbené je to co mi nejede
- oblíbená osobnost Včelka Mája a Vilík

Sepsané recenze:
2010: Pivní dvůr
2009: Matrix
2008: Sport Bar 22, Matrix, Stálá pohoda

Poznámka šéfredaktora:
Tak tuhle osobu jsme nikdy blíže nepoznali ani nepotkali, obdobně jako výše uvedeného Davulku. Moc toho o této osobě nevíme, snad jen tolik, že se jedná o ženu, že bydlí a pracuje v Brně, a že se těsně před sepsáním svých celkem pěti recenzí měla vdávat a měla již dítě. Důvodem k jejímu odmlčení bylo druhé těhotenství, a následně už jí to asi přestalo bavit, protože komunikace utichla nadobro.
Milan

Člen poroty v letech 2017 - 2019.

Mladý Zlíňák, u kterého se původně latentní alkoholismus rozvinul v jeho otevřenou formu při studiích na vysoké škole. V návaznosti na zlepšující se hospodářskou situaci naší země se v poslední době orientuje na hospody pro "střední třídu" obyvatelstva. Je zcela nekompromisní v otázce čistoty toalet.
Oblíbené piva v pořadí za rok 2016:
- 1. 11° Kozel
- 2. 11° Otakar, pivovar Polička
- 3. 12° Holba Šerák.
Neoblíbené piva v pořadí za rok 2016:
- 1. Syrovar 12°
- 2. 11° Staropramen
- 3. Svijany 11°
Oblíbená knajpa: Hostinec Horní Malenovice
Oblíbené jídlo: Hamburger
Oblíbená osobnost: koreluje s aktuálním dealerem kokainu

Sepsané recenze:
2017: Černý orel, Legenda, Na rožku, U Jeleňa
2016: Kozlovna Celnice, Horní

Poznámka šéfredaktora:
Tak jak byl Milanův nástup mezi naši porotu raketový, tak stejný pak byl i sestup a pád tohoto recenzenta, původně pocházejícího z Malenovic, ale aktuálně se nacházejícího v Brně. Milan mezi nás vletěl nejen svými recenzemi, ale taktéž svou účastí na legendárním křtu ročenky Slavné dny na Rusavě v penzionu U Bílého koně, kde byl taktéž pasován do stálé poroty, o čemž existuje i videozáznam. Bohužel, pracovní povinnosti jej zavály dál od jeho rodné hroudy, a tímto byly jeho dny sečteny, protože jak sám napsal, recenzování hospod už prostě není jeho "live style". Úplně sice nezavrhnul v budoucnu možnost zaslání nějakého hodnocení, ale půjde spíše o velmi výjimečnou událost. Co ale přislíbil určitě je, že se bude zúčastňovat srazů poroty a křtů ročenek, což nás samozřejmě moc těší. Děkujeme mu tedy za jeho šest recenzentských zářezů, kterými obohatil náš archiv, a přejme si, aby ještě někdy něco sepsal.
Oliver

Člen poroty v letech 2015 - 2017.

Externí dopisovatel z externích končin
Datum narození: V archivech
Oblíbené hospody: Tam, kde je pivo
Neoblícené hospody: Tam, kde se k hostům chovají jak k odpadu
Oblíbené pivo: České, Heineken, Efes a skoro všechno, co se značí označením Pilsener
Neoblíbené pivo: Carlsberg

Sepsané recenze:
2017: Dodo Pub
2016: Atomic Nutrition, Bar Big Boss
2015: Cafe Cuba, Furkotka, Giorgios Café, Pizza Planet, Sako Sushi, Café Bar Travellers

Poznámka šéfredaktora:
Oliver je človíček pocházející z Bystřice p. H., který se s námi dostal do kontaktu ve chvíli, kdy bydlel a pracoval na Maltě. Proto jsme od něj dostávali recenze skoro výhradně z této oblasti a rozšířili tak nemálo sekci zahraničních recenzí. Následně se přestěhoval zpět do ČR, nicméně radikálně změnil svůj způsob života - přestal pít alkohol, začal se stravovat zdravě, cvičit a propagovat zdravý styl života. Jeho aktuální destinací pobytu je Praha, kde pokračuje ve své kazatelské činnosti, což je logicky v rozporu s naším zaměřením na alkohol a podobné lidské radosti, a proto se od něj už recenze asi nikdy nedočkáme, ledaže by se vrátil ke svému světskému způsobu života.
Ozzy

Člen poroty v letech 2006 - 2013.

Věk: 21 rocků (metalů a punků)
Povolání: VŠ (všem škodící) student
Oblíbená hospoda: Sokolovna
Neoblíbená hospoda: Černá nora (bléé)
Oblíbený pivko: Zubr 11°, ale ani 12° mě nikdo neurazí ...
Oblíbený pětiboďák: Belmondo

Sepsané recenze:
2009: Poutní dům č. 2, Černá Hora
2008: S Club, Na rožku, Na Klempírně, Tipsport bar
2007: Sokolovna, U kapličky, Best, Zimní stadion, Hvězda K2
2006: U Vašinů, Stáneček, Na špici, U Frydrychů, Na sklepě, U Aranky, U Jurečků

Poznámka šéfredaktora:
Tak Ozzyho je velká škoda přeškoda. Jeho recenze byly zajímavé, objektivní, a v letech 2006-2008 i hojné. Svou přezdívku si právem zasloužil díky jeho oblibě v poslechu i hraní metalové muziky, s čímž samozřejmě úzce souvisely i jeho časté návštěvy pohostinství a podobných restauračních zařízení. Od roku 2010 nicméně vědomě ukončil své působení na našem webu, otevřeně to ohlásil s tím, že jeho život směřuje již jiným směrem, jeho práce jej naplňuje a očekávání rodinného života jej láká více než poflakování po putykách a následném sepisování recenzí. Nicméně dodnes jsme v kontaktu minimálně přes sociální sítě, a jeho velký kamarád Čiva určitě občas i osobně.
Pivoj

Člen poroty v letech 2003 - 2004.

Antická bohyně Afrodita byla stvořena z mořské pěny. Já - Pivoj jsem byl zrozen z pěny pivní. To je asi nejdůležitější aspekt mého života. Jinak jsem člověk veskrze nezajímavý, až nudný. Mezi mé záliby patří pivo, jídlo, pivo, víno, slivovice a pivo. Je mi 22 let a jsem studentem jedné vysoké školy v jednom moravském městě. S Candátem a Rumcajsem mě pojí letité přátelství a těší mě skutečnost, že teď máme možnost pustit se do něčeho tak dobrodružného, jako je recenzování bystřických hospod. Ze svého soukromí ještě prozradím to, že mám neustále se zvětšující břicho a žádná ženská se mnou nevydrží, snad pro mé sklony k alkoholismu... Z piv mám rád plnotučného Radka ( Radegast 12°), klasiku z Přerova (Zubr 10°) a taky trkající odměnu (Kozel 10°i 12°). Moje nejoblíbenější hospody jsou U Luďka a U Bobra (obě v Bystřici) a taky Pivní pohotovost alias Poho (Frýdek-Místek). Obdivuju Belmonda, kterého považuji za nelepší bystřickou figurku, nemající v širém okolí konkurenci. Za velkou naději bystřického pětibodového dorostu považuju Jaru Manika.
Mé oblíbené životní motto: V hospodě je líp jak na světě.
Moje nejpoužívanější slovní spojení: Ještě jedno.
Pivní vzor: Dvojče.

Sepsané recenze:
2004: Bílá Hora
2003: Ovčárna, Poutní dům č. 2

Poznámka šéfredaktora:
Stejně jako Hajdalák, tak i Pivoj je takový stínovým zakladatelem našich stránek. Napřed se držel víceméně v pozadí, aby pak po odstoupení původní poroty zaujal místo ve druhé porotě a sepsal pár recenzí, konkrétně tři. Jeho odmlčení souviselo tak trochu s jeho leností i pracovním vytížením, nicméně dodnes jsme v osobním kontaktu, nejvíce s Kuzmičem, Candátem a Losem, a tak víme, že i když by jeho snahy o návrat možná padly na úrodnou půdu, tak jeho dosavadní neaktivita dává jeho recenzím punc rarity, a tak je to asi správně.
Trpajzlik

Externí přispěvovatel.

Oblíbené hospody: Zahájka, U Hanuša
Pajzly plný hnusu: Černá hora, Best
Neoblíbená osobnost: Belmondo

Sepsané recenze:
2018: Hospoda v Sehradicích
2005: Černá Hora, Podhoran

Poznámka šéfredaktora:
Trpajzlik nikdy nebyl členem stálé poroty, protože kromě společné recenze Podhoranu v roce 2005 za účasti Losa a Křemílka, a komentáře k Losově recenzi na Bar Černá Hora z téhož roku, další recenzi dlouhá léta nesepsal, ba nebyl ani nijak dál na našich stránkách aktivní. Důvodem, proč jej zde uvádíme, nicméně je, že se pravidelně účastní srazů poroty i křtů našich publikací, a do toho ještě se po předlouhých 13ti letech z ničeho nic zjevil, a v roce 2018 opět ve společnosti Losa zavítal do hospody, konkrétně v Sehradicích, na kterou napsal svůj druhý recenzentský počin. Dlouhodobě pobývá Trpajzlik v Irsku, odkud se maximálně jednou dvakrát do roka zjeví v ČR, aby zde obrazil putyky, popil s příbuznými a známými, aby pak po dvou třech dnech opět zmizel na dlouhé měsíce.
Wickerman

Člen poroty v letech 2006 - 2012.

Věk: 29
Zaměstnání: fluktuant
Oblíbený pajzl: Sokolka
Oblíbené pivo: Budvar
Oblíbená osobnost: Belmondo
WWW: Wickerman

Sepsané recenze:
2011: Pizzerie Osíčko, Sušil
2008: Corone
2005: Bar 8, Zimní stadion

Poznámka šéfredaktora:
Wickerman byl zajímavý recenzent, vždycky se připomněl nějakou recenzí, aby se pak na dlouhé roky odmlčel. Mezi jeho nejzajímavější recenzi můžeme vypíchnout hodnocení hospody Corone na Chvalčově, která byla otevřena jen pár roků, takže jsme určitě rádi, že odsud díky Wickermanovi máme jednak zajímavou fotogalerii a jednak dojmy a pocity, které tato hospoda za svou krátkou životnost nabízela. Kromě pěti recenzí nám pak Wickerman zaslal reportáž z Masters Of Rock v roce 2005, která se skoro s tisíci přístupy stala jedním z nejčtenějších článků na našem webu vůbec. A v neposlední řadě zaslal taktéž článek Od staříka staříkům, který je zaarchivován v naší Knihovně na starém webu. V kontaktu sice již nejsme, ale víme, že Wickerman bydlí i pracuje ve Zlíně.
Žena se 2 tvářemi

Bývalá občasná recenzentka.

Oblíbené hospody: Sokolovna (venku v létě), U Bobra (v zimě)
Nejhnusnější pajzl: posedím všude ráda, teda u točeného piva
Oblíbený pětiboďák: Havraní vlas
Oblíbené pivo: Zubr

Sepsané recenze:
2003: Sokolovna, U Králů, Zahájené

Poznámka šéfredaktora:
Tato žena se na našem webu mihla jen v roce 2003, kdy jako tehdejší i současná partnerka Kryšpína aktivně asistovala celkem ve třech případech u recenzí bystřicko-chvalčovských putyk. Byť nebyla nikdy právoplatnou členkou poroty, tak mezi její zásluhy lze zařadit určitě přítomnost při založení webu a taktéž účast na mnoha sedáncích ve společnosti Hajdaláka, Kuzmiče i již zmíněného Kryšpína. Co ji nakonec vedlo k sepsání oněch třech recenzí netušíme, stejně tak netušíme, proč se následně odmlčela stejně rychle jako začala. V každém případě jsme s ní v kontaktu, bydlí stále na Chvalčově a je v těsném spojení s RUMcajsem a Dědou Lebedou.