Sako Sushi, Malta


30.9.2015, sepsal Oliver


Sako Sushi 7 A
St. George´s Road
Spinola Bay, STJ3208
St. Julians, Malta

Tel.: +356 2138 2000
Web: www.sakosushi.com

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

V předchozím článku jsem se nepředstavil, tak to doženu. Říkejte mi Oliver. Původ podhostýnský, působiště Malta.
Po delší době jsem dostal chuť na kus syrové ryby a trochu rýže, tak jsem se rozhodl navštívit Sako sushi bar v St. Julians. Jelikož byla už tma, nemohl jsem se kochat pohledem na zátoku plnou lodí a lodiček, takže se rovnou vrhnu na hodnocení.


Kvalita piva

Jaké bylo mé překvapení, když jsem do sklenice vylil lahvové pivo jménem Asahi ze Země vycházejícího slunce. Pěny bylo více než požehnaně, a ještě deset minut po popíjení byla znatelná. Chuť piva hořko-sladká, procento alkoholu 5%. Servírováno tak, že jsem si o něj požádal od borce, co připravuje sushi přímo před zraky klientů. "České pivo to není, ale chutná fakt skvěle." říkal jsem si při pití. Jaké bylo mé překvapení, když jsem obrátil láhev, kde bylo na etiketě napsáno: "Made in Czech." Japonské pivo, vyrobené v Česku a prodáváno na Maltě nebo spíš po celém světě? Tak se dělá marketing dámy a pánové! Jednoznačně za pět.

5.00


Kvalita jídla

Všechno připravované čerstvě před zraky zákazníků. Na výběr jsou 4 druhy barev talířů, kde každá barva značí jednu ze 4 cen za talíř. Na stole přede mnou se objevil tuňákový salát s okurkem v chilli omáčce, plátky syrového tuňáka. „Syrový tuňák vás udělá silným.“ řekl sushi maker na můj výběr a zasmál se tomu. Jako třetí talíř jsem zvolil malé chobotnice v sezamové omáčce. Byla to mňamka a stylem, kterým je to servírováno, se to ještě umocňuje.

5.00


Kvalita obsluhy

Tady je to buď samoobsluha, nebo restaurace se servisem, můžete si vybrat nebo to můžete zkombinovat. Každopádně by se jim určitě jeden člověk navíc neztratil, protože jedna holka, která to tam uklízela a zároveň vystavovala účty, prostě a jednoduše nemá šanci stíhat všechno dohromady tak, aby zákazníci nemuseli čekat.

4.00


Kvalita prostředí

Bar/restaurace je rozdělen do dvou částí, v části blíže vchodu se nachází prostor sushi baru, ve kterém funguje samoobslužný systém, jaký jsem do návštěvy tohoto místa neviděl a který mě naprosto rozsekal. Byli jste někdy na letišti vyzvedávat kufry u jezdícího pásu, kde čekáte na ten váš? Tak přesně takovýto systém obsluhy je v sushi baru Sako. Sednete si na barovou židli, a před vámi jede pás, připomínající způsob letiště. Na páse ovšem místo kufrů jezdí talířky s čerstvě připravenými pokrmy a můžete si vybrat to, co se vám zrovna líbí. Pokud máte rádi napětí, je možnost si vybrat talíř, a počkat než celý prostor objede. Zároveň se modlete ke všem svatým, ať se k vám dostane, protože pás je dlouhý a ostatní nezajímá, že čekáte na talíř, kterýprojíždí před nimi. Ale není třeba zoufat, pokud na páse nenajdete to, co jste si vyhlédli, můžete požádat sushi makera a on to pro vás s radostí připraví a dá vám to přímo do ruky.
V zadní části se pak nachází restaurace, která má název Wagamama. Tam pak už funguje systém klasický restaurační a i jídla jsou tam servírována jiným způsobem a rozdílné.
Prostředí dřevěné, což děla z podniku velmi útulné místo.
WC klasické, mohlo by to být lepší i horší. Ale musím podotknout, že spoustu mužů, zřejmě po celém světě, neví, jak trefit toaletu. Asi je každému jasné na co narážím. S tím bohužel ani tisíc uklízečů nic neudělá.
Díky letištnímu stylu sushi baru dávám 5.

5.00


Klientela

Sushi bar oplýval lidmi mladými, do třiceti let, zřejmě většina z nich studující, jak je v této části Malty zvykem. Restaurační část potom mix. Páry, obchodníci apod. Za klientelu dávám VŽDY plné hodnocení, protože jsme lidi, a jsme lidi různí a já razím teorii, že soudit lidi může jedině Bůh.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Systém ala letiště je naprosto úchvatná věc, která rozhodně zůstává zapsána v paměti nejednoho zákazníka. Jídlo je připravováno přímo před zraky pojídačů sushi, takže tam se prostě nemůže stát, že by personál udělal nějaký miš-maš, protože je pod dohledem. Ceny jsou lidové, za 30eur se tady dva přesytí až, až. Chování obsluhy je taky fajn. Určitě by se ale jeden člověk navíc rozhodně vyplatil. Za understaff dávám 4,75.

4.75


Prognóza

Je to skvělé a věřím, že to tady bude fungovat ještě dlouho. Z celého srdce to podniku přeji a zařazuji ho mezi své oblíbené.