Novinky v roce 2020

Napsali jsme před 5 lety

27.12.2015

Recenze restaurace "Říka" na Chvalčově
Los se zastavil na Chvalčově v legendě zvané rodinný hotel Říka, který navštěvuje pravidelně, a pravidelně každý rok sepíše na tuto restauračku recenzi. Ani letošek není výjimkou, tak si vychutnejte již sedmou Losovu recenzi tohoto podniku v řadě. (Tak každoroční Losovy před/po silvestrovské návštěvy a recenze tohoto krásného podniku se letos díky 5. stupni PSA nedočkáme, a tak si na jeho jubilejní 10. hodnocení v řadě budeme muset ještě nějakou dobu počkat. V plánu návštěva tohoto podniku počátkem prosince byla, nicméně nakonec se výlet zvrtnul a cílové místo bylo operativně změněno. Na druhou stranu se ale díky tomu můžete těšit na brzké recenze chaty Tesák a hostince Na Trojáku - pozn. red.)


Recenze hospody v Sehradicích

20.12.2020 by Los
Zlínské hospody

Letošní poslední recenzentský zářez si pro sebe uzurpoval Los (ale stejně nikdo jiný recenze nepíše, takže žádný nucený odsun jiné recenze nebyl ani potřeba), který se po více než dvou a půl letech odhodlal znovu ohodnotit svou skoro domovskou pivnici, která nese jednoduše název po svém umístění, a sice Hospoda v Sehradicích. Letošní rok není pohostinstvím přáno, a tak je těžké hospody vůbec navštívit, natož je ještě pak hodnotit. Ale ještě před další proticovidovou uzavírkou se Losovi podařilo sem dostat za plného víkendového provozu, a tak nám dnes servíruje vysoce pozitivní hodnocení této venkovské paluše.

Počet recenzí celkem: 598


Napsali jsme před 5 lety

13.12.2015

Recenze baru "Plan B" v Olomouci
Po dohodě s ostatními porotci se vracíme ke starému modelu zveřejňování recenzí jen jednou týdně, a to každou neděli. Dnes pro vás máme další Losovu olomouckou specialitku, a sice recenzi baru a caffe house Plan B. Los sem byl pozván na místní pivo speciál, které mu ale vůbec nechutnalo, a tak se nechal pohostit dováženým Bernardem, který už vykazoval známky daleko vyšší pitelnosti.


Napsali jsme před 5 lety

2.12.2015

Recenze "Nádražky" v Č. Krumlově
Český Krumlov je daleko, hodně daleko, až za Českými Budějovicemi, ale i tam se Čiva vyskytl a zrecenzoval místní nádražku U nádraží. Mnoho z nás se tam určitě nikdy nepodívá, ale podle Čivova průměrného hodnocení není ani o co stát.


Napsali jsme před 5 lety

29.11.2015

Recenze restaurace "Pevy" v Holomóci
Vzhledem k dnešní další recenzi pajzlu z Olomouce začínáme mít pocit, že se sem porotci snad přestěhovali. Ale asi ne, ale určitě porotci zjistili, že Olomouc je kvalitníma knajpama docela prorostlý a tak je radost tu popít a požít. Čiva nám dnes přináší recenzi restaurace Pevy,


Napsali jsme před 5 lety

25.11.2015

Recenze restaurace "Rajka" ve Valmezu
Los byl ve Valmezu úplně ztracený, no jo no, vesničan ve městě. Ale náhoda mu přála a on objevil kousek od tamního autobusového nádraží zajímavou restauraci Rajka, kde se nejen dobře najedl, ale hlavně se napojil místním pivem BON. Závidíme!


Napsali jsme před 5 lety

22.11.2015

Recenze rock restaurace "U Tygra" v Olomouci
Jedná se o restauraci nebo o pivnici? To záleží na tom, zda-li tady sehanli nebo nesehnali stabilního kuchaře. Nerozumíte tomu nebo tomu nevěříte? Tak čtěte dnešní Čivovu recenzi na podnik U Tygra v Olomouci, restauraci a pivnici v jednom. A to vše v naší nové sekci Olomoucké recenze.


Napsali jsme před 5 lety

18.11.2015

Recenze "Originálu 1869" v Olomouci
Los jel do Olomouce slavit a tyto se uskutečnily v relativně nové knajpě v blízkosti vlakovýho nádraží, za supermarketem Albert, jmenujíce se restaurace M.D. Originál 1869. Gambrinus sice není Losovým oblíbeným pivkem, ale atmosféra a obsluha udělaly své, takže díky jeho vysokému hodnocení máme Olomoučanům co závidět.


Napsali jsme před 5 lety

15.11.2015

Recenze nádražní "Kantýny" v Plzni
Čivova rozcestovanost je neskutečná a návštěvy všech koutů republiky vlakem pak obdivuhodná. A jako třešničku na dortu nám Čiva vždy zašle svou recenzi tamní nádražky, což jeho cestování zkrášluje a čtenáře našeho blogu obohacuje o jím nabyté zkušenosti. Dnes vám přinášíme Čivovu recenzi z plzeňského nádraží, konkrétně pak nádražky I. kategorie zvané Kantýna.


Napsali jsme před 15 lety!!!

11.11.2005

RECENZE KNAJPY "NA ROŽKU"
Po předlouhatánské odmlce v recenzování, způsobené pravděpodobně podzimním spánkem, vám přinášíme konečně oživení v podobě recenze na bystřickou knajpu, která na našich srnkách dokonce ještě nebyla nikdy zrecenzovaná. Náš externí dopisovatel Myšák opět navštívil Bystřici a její lokály, přičemž nám zaslal recenzi "denní" hospody Na rožku. Jo, a cena pivínka je uvedena v našem pivním ceníku. (Osud této hospody byl zpečetěn před 5-6 lety ve chvíli, kdy se marketový gigant Lidl rozhodl rozšířit své sousední parkoviště o další místa. Budova hospody tak šla k zemi a dnes tam parkují plechoví miláčci nakupujících. Při pohledu na úvodní fotografii Myšákovy recenze dokonce vidíme i kousek historické budovy podniku Kovonax, která taktéž šla k zemi ještě pár let před Rožkem - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

8.11.2015

Recenze "Squash centra" ve Vyškově
Bylo nebylo, zjevil se jednoho dne Čiva na squashovém turnaji v relativně dalekém Vyškově, kde po zakončení sportování chtěl zašmakovat ve zdejší nádražce, což mu však překazila jednak sněhová vichřice, jednak nedělní zavíračka zdejší nádražky. I proto tak po turnaji Čiva nasával hned vedle kurtů, a to v restauraci Squash centrum Vyškov.


Napsali jsme před 5 lety

4.11.2015

Recenze restaurace "Sport" v Holešově
Los byl pozván kamarádem do sauny v Holešově, aby tam vypotil své špekouny. Po sauně je logicky vždycky žízeň a tak Los neváhal a hnes se občerstvil v místní restauraci Sport, nacházející se přímo v útrobách holešovského Sportcentra. A protože byl zvaný se vším všudy, tak kromě tamního pivka ochutnal i pevnou stravu, a tak je jeho recenze plnohodnotná. (KPo rekonstrukci objektu už se dveře této restaurace letos neotevřelym což platí dodnes. I tak je příběh tohoto sportovního pohostinství navěky zaarchivován na stránkách Losovy knížky v kapitole příznačně nazvané "Příběh saunování" - pozn. red.)


Recenze chaty "Tesák"

1.11.2020 by Rotkader
Bystřické hospody

Milí čtenáři, s ohledem na aktuální, a asi i dlouhotrvající, uzavření veškerých pohostinských zařízení vám dnes předkládáme asi na delší čas poslední aktuální recenzi. Jejím autorem je Rotkader, který se před pár týdny už nemohl dívat na ty Losovy věčně oslavné písně na restauraci Tesák, a svým hodnocením chce tak trochu dát na pravou míru kvality a nekvality jednotlivých hodnocených kritérií. Počet recenzí na našem webu se tímto zastavil na čísle 597, a tak budeme jen doufat, že se v nejbližších týdnech hospody opět otevřou, abychom mohli oslavit jubilejní 600. recenzi. Snad to bude ještě letos ...

Počet recenzí celkem: 597


Napsali jsme před 16 lety !

1.11.2004

ZMĚNA POROTY
Los má dneska narozeniny, hej, narozeniny, hej narozeniny! A my máme přání jediný, hej přání jediný ... Ano je tomu opravdu již 16 let, co Los převzal šéfredaktorské otěže tohoto webu, gratulujeme! A jako takovou třešničku na dortu uvádíme celý přepis jeho inaugurační řeči:
Z diskuzní díry těchto stránek jste již patrně stačili zjistit, že se nám toho v pozadí tvorby těchto stránek změnilo opravdu více než mnoho. Současná porota v čele s dosud jediným aktivním členem Candátem se dobrovolně a nezištně vzdala spravování těchto stránek, přičemž "předala štafetu" dosud externímu členu poroty, a sice mně - Losovi, čímž se v tuto chvíli stávám jediným stálým členem poroty.
Abych pravdu řekl, dostal jsem se k těmto stránkám "jako slepý k houslím". Jelikož jsem ovšem trpělivě a vytrvale "bombardoval" nyní již bývalou porotu (nicméně do budoucna doufám že občasné externí přispěvovatele) snahou o zveřejnění nových a nových recenzí, byl jsem nakonec pověřen k redigování a pokračování v činnosti v oblasti prozkoumávání silných a slabých stránek bystřických pajzlů, jakožto i hospod a hospůdek.
Tímto chci veřejně poděkovat za všechnu námahu, kterou členové předešlých dvou porot pro tyto stránky a hlavně pro jejich čtenáře vykonali a doufám, že i nadále budou občas přispívat a účastnit se na dalších, byť asi jen sporadických, recenzích našich oblíbených či neoblíbených putyk.
Jek jsem již naznačil Candátovi v diskuzi, blíží se konec roku a tak po tyto poslední dva měsíce nebudu do tvorby těchto stránek nějakým zásadním způsobem zasahovat, spíše chci požádat všechny čtenáře těchto stránek, aby mi na E-mail pajzly@seznam.cz napsali veškeré připomínky či námety, jakým způsobem tyto stránky ještě více zatraktivnit, a já slibuji, že vaše náměty do stránek zapracuji tak, aby již s počátkem roku 2005 byly tyto stránky připraveny pro nový nápor recenzí, pěti-, čtyř- a méněboďáků apod.
Věřím, že vzhledem ke svému "vytížení" budu schopen tyto stránky aktualizovat pravidelně v krátkých intervalech (de facto denně), a tudíž doufám, že se tyto stránky stanou hlavním zdrojem informací a taktéž prostorem pro recenze našich čtenářů a návštěvníků bystřických paluší.
Za současnou (jednočlenou) porotu vás zdraví
Los, 1.11.2004


Napsali jsme před 5 lety

1.11.2015

Recenze brněnské nádražky "Lamplota"
V pojetí blogu Vágus.cz se jedná o nádražku III. kategorie, tzn. hospodu, která se nachází přímo naproti vlakovýmu nádru. Tentokrát tu máme jednu takovou od Čivy, a to z Brna, která se oficiálně zove Restaurace Lamplota. Jestli si ale myslíte, že se v této restauračce najíte, tak jste na velkým omylu, alespoň podle Čivovy recenze tomu tak je. (Kam ten svět nádražek spěje, to fakt nevíme; i tato hospoda je totiž už trvale uzavřena - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

28.10.2015

Recenze prostějovské nádražky
Na prostějovském hlavním nádraží se nachází i stejnojmenná restaurace Hlavní nádraží, která narozdíl od zbytku nádražních prostor neprošla celkovou rekonstrukcí. Jestli to bylo dobře nebo špatně, o tom vám dnes povykládá Čiva ve své recenzi. (Tak podle internetových zdrojů je tato nádražka zrušená v měsíci červenci tohoto roku. Nemáme sice jak to ověřit, ale s ohledem na to, že z webu zmizel i odkaz na mapy.cz, tak nelze než zamáčknout slzu v oku a zavzpomínat na další oběť koronaviru - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

25.10.2015

Recenze restaurace "V podzámčí" v Holešově
Restaurací je v Holešově celá řada, a narozdíl od Bystřice je z čeho vybírat. Los se tu prostě jednoho dne objevil a na radu holešovského kamaráda navštívil restauračku V podzámčí nacházející se kousek od kruhového objezdu u kostela. Nedávné teplé počasí jej usadilo ještě na venkovní zahrádce, asi v letošním roce naposledy, tak si tedy počtěte, jaká byla tedy Losova letošní venkovně záhrádková derniéra. (V Holešově byla letos dokončena mnohaset milionová investice do rekonstrukce areálu bývalého pivovaru, kde se kromě obchodních i ubytovacích prostor nachází taky zcela nachází zcela nová luxusní restaurace. Tento areál je od restaurace V podzámčí vzdálen jen několik desítek metrů a tak bude zajímavé sledovat konkureční boj, zdali to tato restaurace přežije, anebo bude mít problémy - pozn. red.)


Recenze ostravské pivnice "U Honýšů"

25.10.2020 Pavluscha
Vzdálené hospody

Jižní Ostravu začínáme mít díky Pavluschovi docela solidně zmapovanou, takže pokud se tady někdy někdo vyskytne (samozřejmě v mimo covidové období), tak bude vědět, kam zapadnout na dvě tři dobrá pivka. Další hospodou z této oblasti v pořadí je hostinec U Honýšů, který má teda tu smůlu, že sdílí barák hned s dalšíma dvěma knajpama. Proč smůlu? To si přečtěte v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 596


Napsali jsme před 5 lety

18.10.2015

Recenze nádražky "Pivnice ČD" ve ValMezu
Dnes máme pro vás specialitku, Losovu recenzi nádražky ve Valašském Meziříčí, doplněnou o celou řadu výstižných fotografií. Zajímavá je i ta skutečnost, že do zdejší Pivnice ČD Los přijel jen a pouze za účelem recenze, žádné jiné povinnosti jej ve ValMezu nečekaly, a tak i dojmů zde nabytých byla celá řada, což se projevilo i v jeho předlouhém hodnocení. (Zatím to nevypadá na to, že by někdy mělo dojít ke znovuobživení nádražky v těchto prostorách. Tak alespoň vyrostla pidibufítek z boku nádražní budovy, takže žíznivci a hladovci mají kam zajít - pozn. red.)


Recenze hotelu "Na Trojáku"

18.10.2020 Los
Bystřické hospody

Na vrcholu Troják jsou hned dvě pohostinství, jedno u hlavní cesty zvoucí se "hostinec", druhé pak o pár desítek metrů dál, hned za sjezdovkou, nacházející se v přízemí hotelového objektu. To, že obě patří stejnému provozovateli, to pro návštěvníky není nijak zajímavá informace, důležité ovšem je, že prostředí obou těchto hospod je radikálně rozdílné, prostě každý si může vybrat podle svého vkusu. Los tentokrát z čistě recenzentských důvodů minul hospodu u cesty, a vydal se do hotelu Na Trojáku, aby nám odsud přinesl své hodnocení po předlouhých 6 letech.

Počet recenzí celkem: 595


Napsali jsme před 5 lety

14.10.2015

Recenze hospůdky "U Flóry" v Olomouci
Čiva se konečně odhodlal k recenzi jeho hojně navštěvované hospůdky U Flóry, nacházející se naproti holomócké vazební věznice, hned vedle místního světoznámého výstaviště.


Napsali jsme před 5 lety

11.10.2015

Recenze jídelny "Avion" v Kroměříži
Že jste ještě neviděli typickou nádražní restauraci daleko předaleko od jakéhokoliv nádraží? Tak to si zajděte do moravské jídelny Avion na kroměřížském hlavním náměstí, kde se budete cítit přesně jako v nádražce, najíte se a napijete za opravdu dumpingové ceny, a dokonce se tam budete chtít vracet stejně jako Los, který pro vás tuto restauračku zrecenzoval.


Recenze pivnice "Cihelna" v Ostravě

11.10.2020 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Z občasného externího přispěvovatele se pomalu ale jistě stává pravidelný recenzent z ostravských dálek. Dnes vám tedy přinášíme jeho další hodnotitelský počin, a to recenzi na pivnici Cihelna, nacházející se kousek od stadionu fotbalového klubu FC Ostrava - Jih. Toto hodnocení je opět doplněno celou řadou fotografií, a tak i když tam asi nikdo z naší stálé poroty nikdy nezavítá, tak si můžeme udělat docela dobrý obrázek o tom, jak to tam vypadá a jak se tam pije.

Počet recenzí celkem: 594


Napsali jsme před 5 lety

7.10.2015

Recenze "U krále Ječmínka" v Prostějově
Dnešní Čivova návštěva jedné restauračky v Prostějově se moc nevyvedla. Sice je na internetu restaurace U krále Ječmínka vychválená až do nebes, ale skutečnost je o dost jiná, o dost horší. (No a teď babo raď, je tato restauračka ještě otevřená anebo již uzavřela své brány nadobro? Nevíme, ale podle toho, že jsou zrušeny jak její webové tak facebookové stránky, tak se přikláníme spíše k té druhé variantě. Ale díky Čivovu hodnocení víme, že to tu stejně nestálo za nic - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

4.10.2015

Recenze "Obecního domu" na Rusavě
Stále tu máme docela vysoké teploty a tak se Los vydal na sobotní procházku po Hostýnských vrších a hospodách. Jeho kroky vedly tentokrát na Rusavu, kde hned u autobusové zastávky navštívil restauraci Obecní dům, kterou doposud zrecenzoval pouze Čiva v roce 2013. (Byť je tato rusavská restaurace hned u hlavní cesty, a zároveň i u autobusové zastávky, tak se tady s našimi porotci dveře netrhnou. Tato 5 let stará Losova recenze je dosud posledním hodnocením místních kvalit, z čehož jsme otevřeně řečeno docela v šoku - pozn. red.)


Recenze pohostinství "U Krajčů" v Pozlovicích

4.10.2020 by Los
Zlínské hospody

Při příležitosti 50. narozenin Losového kamaráda byl jím pozván do pozlovické hospody U Krajčů, kde se Los vyskytnul již v předchozích letech a tak máme jedinečnou možnost srovnání vývoje kvalit této typické IV. hospody v čase. Poté, co Los předal oslavenci jako dárek jeden výtisk své nové knihy, začaly na stůl létat krýgle takovým fofrem a množství, že se divíme, že si Los něco z onoho večera zapamatoval a pro naše čtenáře recenzi sepsal.

Počet recenzí celkem: 593


Napsali jsme před 5 lety

27.9.2015

Recenze "Pod lipami" na Chvalčově
Letos již podruhé máme zhodnocenou chvalčovskou legendu Pod lipami, tentokrát o to vzácnější, že ji sepsal sám velký spoluzakladatel pajzlů RUMcajs. Jeho recenze o co je kratší, o to více pozitivnější, a to je příjemné zjištění, že si tato hospoda dlouhodobě drží tak vysoký nadstandard.


Napsali jsme před 5 lety

23.9.2015

Recenze restaurace "Na Růžku" v Brně
Brněnské trampoty pan Čivy dneškem opět pokračují, a sice jeho návštěvou v restaurační hospodě Na Růžku v brněnské čtvrti Ponava. Točí zde samé speciální značky, tak neváhejte a přijměte dnešní Čivovo pozvání.


Napsali jsme před 5 lety

20.9.2015

Recenze nádražky "Na pátým" v Brně
Dnes máme specialitku pro všechny vlakové cestující mířící na Brno. Čiva čistě z recenzentských důvodů nenavštívil místní nádražku uvnitř nádražní budovy, ale vydal se na 5. nástupiště, kde ochutnal dobroty z tamního občerstvení Na pátým, alias ze stánku nacházejícího se přímo na peróně pátého nástupiště. Jak dopadlo jeho dobrodružství čtěte v dnešní recenzi.


Recenze občerstvení "Na hřišti" v Dolní Lhotě

20.9.2020 by Los
Zlínské hospody

Jsou tomu už dva roky, co se Los objevil na vesnickém fotbalovém utkání v obci Dolní Lhota u Luhačovic. Letos, ihned po dočasném uvolnění opatření proti Covid-19, si tuto příležitost nenechal opět ujít, protože tehdy se mu tam moc líbilo a u něj je známo, že rád opakovaně navštěvuje svá oblíběná místa. Proto znovu můžeme nahlédnout do zákulisí vesnického občasného venkovního občerstvení, pracovně nazvaného Na hřišti, před kterým se odehrálo mistrovké utkání III.B třídy mezi domácím mužstvem a týmem z Rokytnice, které domácí s přehledem vyhráli 3:0. Už v průběhu utkání si Los užíval místní speciality, a následně po skončení oficiální sportovní části zůstal i na kratší posezení až do tmy. Losovy dojmy a pojmy si přečtěte v jeho dnešní recenzi, určitě to stojí za to.

Počet recenzí celkem: 592


Napsali jsme před 5 lety

16.9.2015

Recenze restaurace "Cukrovar" v Holešově
Dva porotci v jedné hospodě, tak to už se nestalo odpravu hodně dlouho. Ale když Candát zavolal Losovi, zda-li se k němu přidá při pivním bádání v holešovské restauraci Cukrovar, tak Los nezaváhal ani chviličku a vypravil se tam po kolejích cobydup. Cesta z nádraží byla sice docela dlouhá, ale o to měl pak Los větší žízeň a samozřejmě nám zaslal i svou verzi svých dojmů z daného setkání.


Napsali jsme před 5 lety

13.9.2015

Recenze restaurace "Katowna" v Hranicích
Tak už bylo ve středu napsáno, Čivu zavály okolnosti do Hranic. Jednu jeho hranickou recenzi jsme již zveřejnili, dnes je čas na druhou, a sice restaurace Katowna nacházející se v uličce kousek od hlavního náměstí. Následně se Čiva přesunul do Brna, tak se těšte na jeho recenze odtamtud. (Tak tahle restaurace Covid-19 nepřežila a je aktuálně nabízená na prodej. No, doneslo se k nám, že o ní má zájem jeden nám velmi blízký spolupracovník, tak uvidíme, třeba zde budeme mít v budoucnu protekci v podobě známého provozního - pozn. red.).


Recenze pivnice "Pivrnec" v Ostravě

13.9.2020 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Náš dlouhodobý sledovatel na Twitteru, nickem Pavluscha, se odhodlal a sepsal pro naše čtenáře svou premiérovou recenzi. Pojďme si tedy přečíst jeho recenzi pivnice Pivrnec, která se nachází v přízemí budovy, kde sídlí jihoostravský zábavní komplex Alexandria Loď. Recenze je doplněná celou řadou krásných fotografií, takže je možné udělat si úplnou představu o tom, jak to zde vypadá.

Počet recenzí celkem: 591


Napsali jsme před 5 lety

9.9.2015

Recenze pivního baru "Mexická" v Hranicích
Z Bystřice je to do Hranic co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky a tak není překvapením, že si Čiva vyrazil do Hranic na Moravě na pár pivek do místních putyk. Jednou ze dvou putyk, které tam navštívil, byl pivní bar Mexická, kterou najdete kousek od náměstí v jednosměrkové uličce schovanou v historickém podloubí. Čiva ji naštěstí neminul a tak si dnes můžete přečíst jeho hodnocení. (Podle posledních zjištění je tento bar uzavřen, alespoň jsme nikde nenašli ani zmínku o tom, že by byl ještě v provozu; ale můžeme se mýlit, ví někdo něco bližšího? - pozn. red.).


Recenze "Zaječského šenku"

6.9.2020 by Los
Vzdálené hospody

V okolí Velkých Pavlovic jsou stovky vinných sklípků, kam vás pohostinní majitelé a domácí výrobci vína všemožně lákají a povětšinou i nalákají. Ale najde se i výjimka, a sice pravá nefalšovaná pivnice. Jmenuje se Zaječský šenk, a už podle názvu je zřejmé, že se nachází ve vesničce Zaječí, po levé straně cesty skoro na konci dědiny na výpadovce právě ná zmíněné Pavlovice. Oproti loňsku exteriér zdejší občerstvovny výrazně obživl a nejinak obživl při návštěvě i Los, který se sem záměrně vypravil, aby po více než roce mohl opět nasát zdejší atmosféru.

Počet recenzí celkem: 590


Napsali jsme před 5 lety

6.9.2015

Recenze hospody "Na špici" v Holešově
Los dostal tip na jednu hospodu v Holešově, proto jednoho pátečního odpoledne při cestě z rachoty vystoupil z vlaku o něco dřív a po pár set metrech se objevil v hospodě Na špici nacházející se v ulici Plačkov. Jaké jsou jeho dojmy a pojmy z této návštěvy si můžete přečíst z jeho dnešní recenze doplněné o několik tamních fotografií. (Při občasných průjezdech Holešovem samozřejmě pravidelně kontrolujeme funkčnost těch zařízení, která jsme v minulosti navštívili,a tak s potěšením můžeme konstatovat, že tady to funguje stále, což je určitě dobře, protože podobných, čistě nápojových, hospůddek a barů rapidně ubývá, případně se mění na, rádoby honosné a luxusní, restaurace - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

2.9.2015

Recenze hospůdky "Destino" v Bílavsku
Prázdniny skončily jak školákům, tak naší porotě. Narozdíl od děcek jsme se neflákali a sbírali podklady pro spoustu recenzí, které vám hodláme v letošním roce ještě naservírovat. Na úvod té hromady hodnocení tu máme dnes pro vás jednu specialitku, a sice Losovu recenzi na hospůdku Destino v nedalekém Bílavsku, která doposud nebyla na našem blogu recenzována! Tuto porotcovskou ostudu tedy dnes Los napravuje a věříme, že vás jeho recenze navnadí na další recenzentské počiny, které můžete opět očekávat v pravidelném intervalu každou středu a neděli. (Jak následně ukázal čas, jednalo se o první, a zároveň poslední, hodnocení této hospůdky. Za pár let i tato jediná hospoda v Bílavsku zanikla, a dnes se tam údajně vyvařuje na dovoz do okolních firem a jiných zařízení. I díky tomu se příběh Destina objevil v nové knize v kapitole "Příběh smutných mužů" - pozn. red.).


Recenze restaurace "Réva" v Rakvicích

30.8.2020 by Los
Vzdálené hospody

Pokud jezdíte rádi na kolách na jižní Moravě, v okolí Velkých Pavlovic, tak možná narazíte i na vesnici Rakvice, kde je možné se zastavit v některé restauraci pro nabrání sil na další cestu. Stejně tak učinil i Los se svými kumpány tento týden, když se tu zastavili v restauraci Réva, kterou už znal z loňska. Bohužel, letos se očekávaný solidní gastronomický zážitek nekonal, naopak, byl jim zde naservírován takový blaf, že Losovo hodnocení se blíží nule. Pokud se tedy chcete dozvědět detaily, čtěte, a pokud ne, tak čtěte taky, abyste se případně mohli vyhnout všem těm gastro průšvihům, které na vás tady čekají.

Počet recenzí celkem: 589


Napsali jsme před 15 lety!!!

26.8.2005

RECENZE OVČÁRNY NA HOSTÝNĚ ÁLA MYŠÁK
Konečně jsme si našli čas i na zpracování druhé tétoměsíční recenze zaslané naší porotě brněnským občasobčerstvovatelem v bystřických knajpách Myšákem. Tentokrát se jedná o recenzi hostýnské knajpy Ovčárna, která byla naposledy na našich srnkách recenzována v roce 2003. Recenze bude do budoucna k dispozici (jako obvykle) v sekci Recenze.Jelikož i protentokrát byl Myšák pozorný, zaznamenal pro vaši informaci i cenu zde točeného pivka; tato je k dispozici v sekci Pivní ceník. (Tato recenze byla sepsána za působení provozovatele Karla, který ochotně poskytl interview do Losovy knihy, a který zde působil až do cca roku 2008, kdy to tu převzal provozní Pavel, o němž je v knize kapitola nazvaná "Příběh plných talířů". Aktuálně to tu provozují manželé, kteří dříve měli na starosti bystřické "Amio" a "Sušil", a podle Losovy letošní recenze se tady začíná blýskat na lepší časy - pozn. red.).


Recenze bystřické pivnice "Sport bar"

16.8.2020 by Los
Bystřické hospody

No stalo se nemožné, a i po těch skoro 20 letech se na našem webu objevila bystřická hospoda, která ještě nebyla zrecenzovaná! Je fakt, že na tomto místě již před časem fungovalo pohostinství, které dokonce prošlo naším ostřížím hodnotitelským zrakem, ale to zaniklo a vyrostl tu Sport bar, místními nazývaný "Tipáč" (pozor, neplést se zaniklým Tipsport barerm na Přerovské ulici). Pisatelského pera se chopil kdo jiný než Los, a tak v rámci křtu jeho knihy neopomněl i tuto nenápadnou pivnici ohodnotit a ukázat tak návštěvníkům další zajímavý pivní kousek na podhostýnském poli.

Počet recenzí celkem: 588


Napsali jsme před 10 lety ...

15.8.2010

RECENZE LÁZEŇSKÉHO "VAGÓNU"
Letos se Losovi moc nechce chodit do hospod, kde nepředpokládá kvalitu. To se odráží v tom, že jeho recenze se nesou víceméně v pozitivním duchu. Dnešní recenze není výjimkou, nadstandardní hodnocení to jen dokazuje. Dnes vám tedy přinášíme Losovu recenzi na občerstvení Vagón v Lázních.


Napsali jsme před 15 lety!!!

14.8.2005

RECENZE HOTELU "ŘÍKA" ÁLA MYŠÁK
Naše porota po prochlastaném víkendu nabrala nové síly a tak jsme schopni hned na úvod nového pracovního týdne vám představit recenzi hotelu Říka ála Myšák. Tato recenze je zajímavá hlavně z toho důvodu, že se jedná o první plněbodovou recenzi za celou existenci těchto stránek. Byť s tímto plným hodnocením naše porota nemůže souhlasit, protože na každé hospodě je možno nalézt alespoň nějaké to mínus, dle Myšáka to tak prostě je a tak tedy neváhejte a čtěte. Jo, a abychom nezapomněli, Myšák zároveň k recenzi zaslal i cenu na Říce točeného pivka, kterou si můžete prohlédnout v sekci Pivní ceník.


Napsali jsme před 5 lety

9.8.2015

Recenze nádražky "Restaurace" ve Svinově
Závěrečnou recenzí Čivovy ostravské trilogie na nádraží Ostrava - Svinov je tzv. Restaurace, kterou již Čiva poctil svou návštěvou vloni. Děkujeme tímto Čivovi za vyčerpávající informace o všech svinovských nádražkách a už teď zahazujeme klíče od aut, abychom i my osobně mohli dojet do Ostravy vlakem a na vlastní kůži zažít atmosféru tohoto nádražkami nabitého nádru.


Napsali jsme před 10 lety ...

8.8.2010

VÝJEZDNÍ RECENZE PIVOVARU V LIPNÍKU N. B.
Plnobodových recenzí je na našich srnkách jako šafránu, protože podle nás žádná hospoda nemůže být až natolik dokonalá, že by se nenašla nějaká chybička. Dnes vám máme tu čest přinést výjezdní recenzi restaurantu Pivovar Lipník, který Myšák skutečně ohodnotil maximem možných bodů. Navíc Myšákova recenze je nejen zajímavě a poutavě napsaná, ale je navíc doplněna o okomentované fotografie, což se v poslední době už moc nevidí.


Napsali jsme před 5 lety

5.8.2015

Recenze nádražky "Café" ve Svinově
Druhou nádražkou v Čivově ostravské trilogii je tzv. Café na nádru v Ostravě Svinově, nacházející se uvnitř budovy hned vedle plnohodnotné místní restaurace.


Napsali jsme před 5 lety

2.8.2015

Recenze nádražky "Bufet" ve Svinově
Tak tento týden máme pro vás pravou lahůdku, tedy hlavně pro ty, kteří se vyskytují vlakem na ostravském nádraží Svinov. Čiva se překonal a zrecenzoval pro vás všechny tři místní nádražky! První z nich budiž tzv. Bufet, nacházející se na rohu nádražní budovy.


Napsali jsme před 10 lety ...

1.8.2010

RECENZE RESTAURACE "TESÁK"
Už jste někdy chlastali ve stínu tisíců vlaječek? Že ne? A chtěli byste? Pak si přečtěte dnešní Losovu recenzi na restauraci Tesák, ve které vám přiblíží, jestli se vyplatí sem zajít. (Chata a restaurace na Tesáku je stále funkční, nicméně k této recenzi 10 let staré Losově recenzi je připojena fotografie venkovní zahrádky "U Michala", takže je klidně možné, že v ten rok Los poseděl i venku. A naopak toto venkovní posezení je již dlouhá léta nefunkční, protože k chatě Tesák přibyla před pár lety regulérní zahrádka, a tak ono posezení pod širákem již pozbylo svého účely a do dnešních dní pomalu chátrá. Její příběh je díky této skutečnosti zachycen v nové knize, v kapitole "Příběh alternativní zahrádky" - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

29.7.2015

Recenze hostince "Ve dvoře" v Rajnochovicích
Los si vybral letní volno, na kterém sbíral podklady pro nové recenze a dnes tu tedy máme první z nich, konkrétně na ubytovací hostinec Ve dvoře v nedalekých Rajnochovicích. Vloni tuto hospodu taktéž zrecenzoval, takže nyní si můžete porovnat, co se tam ne/změnilo. (Tento podnik neustále vzkvétá, což s ohledem na nárůst turistického ruchu v Rajnochovicích je jen v pořádku, protože hladoví a žízniví návštěvníci zdejšího kraje mají kde posedět a občerstvit se - pozn. red.).


Recenze pivnice "Canada pub" ve Zlíně

26.7.2020 by Los
Zlínské hospody

Na závěr celodenního putování po hostýnských luzích a hájích byla tuto červencovou sobotu se skupinka kolem Losa shromáždila v superhyper marketu na Čepokově, aby zde nakupili ingredience na pokračování sobotního podvečera. Zatímco dámské osazenstvo naplňovalo nákupní košíky až po okraj, mužská část to nevydržela a šla se zhcladit do nedaleké hospody Canada pub, umístěné strategicky kousek od východu ze zlínských nádraží. A protože se nákup jejich drahých poloviček (nečekaně) protáhl i do Zlatého jablka, tak byl dostatek času opět po roce tuto pivnici řádně zrecenzovat.

Počet recenzí celkem: 587


Napsali jsme před 10 lety ...

25.7.2010

RECENZE HOTELU "ŘÍKA" NA CHVALČOVĚ
Los stále častěji opouští bystřické luhy a háje a vydává se i do vzdálenějších hospůdek, kam se normálně bystřičák nevydá dát si pivko dvě. Tentokrát Los uvídl na Chlaščově v sítích místního legendárního rodinného hotýlku Říka. Toto restaurační a ubytovací zařízení Los recenzuje již počtvrté na těchto srnkách, a tak můžeme srovnávat, jestli se tam něco lepší anebo horší. A jak je z dnešní recenze zřejmé, k horšímu to tam rozhodně nejde, což může všechny návštěvníky jen těšit. (Vysokou úroveň této hotelové restaurace jsme potvrdili v několika následujících letech v dalších recenzích, a pořád se sem těšíme na další a další návštěvy - pozn. red.)


Recenze restaurace "Chata Tesák"

19.7.2020 by Los
Bystřické hospody

To, že restaurace na Tesáku je Losova nejoblíbenější hospoda na světě, to jste z jeho předchozích hodnocení asi pochopili, a ti kdo ne, tak se to dozvěděli teď. A právě proto jsme rádi, že i přes tuto skutečnost nám Los zasílá hodnocení objektivní a nezaujatá. Jeho dnešní recenze restaurace Tesák není výjimkou a tak si můžete přečíst již 12. hodnocení této hospody na našich stránkách.

Počet recenzí celkem: 586


Napsali jsme před 10 lety ...

15.7.2010

RECENZE "SOKOLKY"
Aniž to bylo v novinkách roku 2001 zmíněno, Sokolka je pravděpodobně první zrecenzovanou hospodou na těchto srnkách. Od té doby se tak stalo již mnohokrát a z výsledků recenzí je zřejmé, že tento nadstandardní podnik je stálicí mezi bystřickými pivními zařízeními. Výjimku v tom nepřinesla ani dnešní Losova recenze knajpy Sokolovna, která tato slova jen potvrzuje. Co ale chcete kritizovat, když není co? I tak ale dnešní recenze určitě není nudná a je hodná k několikerému přečtení. (Jak se dozvíte v nové knížce v kapitole "Příběh akce Ydykseb", tak Los se naposledy na Sokolce vyskytnul na podzim roku 2013. A byť se stále jedná o jeho jednu z nejoblíběnějších hospod, tak s ohledem na jeho vzdálené bydliště je jeho návštěva zde asi již navěky vyloučená. To ale nic nemění na tom, že kvality této bystřické pohostinské stálice jsou stále na skvělé úrovni a my můžeme zdejší návštěvu jen a jen doporučit - pozn. red.)


Recenze penzionu "Ovčárna" na Sv. Hostýně

12.7.2020 by Los
Bystřické hospody

Los nebyl na Hostýně víc jak pět let, a tak při jeho návštěvě zde přece nemohly místní pohostinství uniknout jeho hodnotitelskému peru. Tak se tedy i přihodila jeho včerejší návštěva penzionu Ovčárna, kterou tedy zařazujeme neplánovaně dnes namísto původně přislíbené recenze na chatu Tesák. Důvod pro tuto změnu není žádný, jenom prostě a dobře chce Los vyblít své zážitky na světlo světa co nejdříve, protože se mu tady líbilo, čímž by chtěl napravit reputaci zdejší restaurace po loňském Brtníkově ne zrovna pozitivním hodnocení. Takže pojďme na to!

Počet recenzí celkem: 585


Napsali jsme před 10 lety ...

11.7.2010

RECENZE PENZIONU "OVČÁRNA" NA HOSTÝNĚ
Los se v rámci dlouhé odmlky aktualizací věnoval poctivému recenzování, a plody jeho pivní práce se začínají projevovat. Dnes vám přinášíme již druhou letošní recenzi hostýnské hospůdky Ovčárna. Jedná se o kandidáta na nejlépe hodnocenou hospodu v roce 2010, alespoň podle Losovy recenze to tak vypadá, takže všichni vzhůru na Hostýn. (Daný rok byl asi druhým nebo třetím poté, co to tu převzal pod svá křídla pan provozní a kuchař v jedné osobě, pan Pavel. Ódy na jeho kuchařské umění jsme pak pěli kažou návštěvu, a nejen my, ale celkově se široko daleko rozneslo, jaké že to kulinářské umění se v Ovčárně provozuje. Jak už víte, konec této éry přišel v roce 2018 spolu s úmrtím pana Pavla, ale na jeho příběh plných talířů nikdy nezapomeneme, minimálně už jen proto, že se vyjímá v nové knize - pozn. red.)


Recenze sportbaru "Premiér 21" v Olomouci

5.7.2020 by Myšák
Olomoucké hospody

Po více než roce se nám ozval náš porotce Myšák, aby zpestřil dění na našem webu, což v době po první vlně Covid-19 potřebujeme jako sůl. Tentokrát se vybral hospodu v jeho pracovním městě Olomouci, respektive sportbar nazvaný Premirér 21, nacházející se v západní části města nazvané Neředín, pár set metrů po hlavní cestě pod ústředním hřbitovem.

Počet recenzí celkem: 584


Napsali jsme před 15 lety!!!

3.7.2005

RECENZE "ČERNÉ HORY" ÁLA LOS
Po delší době se naší porotě podařilo získat od Trpajzlíka komentáře k recenzi bystřické hospody "Černá Hora" od Losa, takže tímto vám představujeme první komentovanou recenzi knajpy na těchto stránkách, Černá Hora se vám představuje v těch nejčernějších barvách. (V nové knize, která byla již zaslána k tisku, je i kapitola pojednávající o baru Černá Hora, který v roce 2001 opustil holešovský rodák pan Tomáš, aby na jeho místo nastoupili noví, místní, pinglové, kteří dovedli tuto "udírnu" tam, kam ji dovedli, alias na stránky knihy o zaniklých hospodách. Trpajzlikovy komentáře k této 15 let staré recenzi jsou o to vzácnější, že jsme pak o něm dalších více jak 10 let neslyšeli a neviděli ani čárku - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

28.6.2015

Recenze "U bílého koně" na Rusavě
Na Rusavě proběhla minulou sobotu velká sláva; nejenže jsme pokřtili naši novou ročenku Zpravodaj pajzlů", ale navíc jsme byli svědky premiéry divadelního představení o naší knize Pajzly. Jak se nám tedy v penzionu U bílého koně pilo a žilo? To si přečtěte v dnešní Losově recenzi! (Tento penzion, sestávající kromě hlavní budovy i z několika chateb a dřevěných srubů, je stále aktivní, a stále láká návštěvníky na nádherné prostředí, ve kterém je vsazen, na zvířata, které chová, na venkovní bazén, houpačky i prolézačky, a pak taky na výbornou domácí kuchyni, skvělé pivko, a úžasné majitele, kteří zdejší pobyt svým příjemným chováním povyšují o několik levelů výše. Sám Los se tady byl v posledních letech několikrát osobně přesvědčit o místních kvalitách, dokonce i přes noc, což se pak projevilo v dalších dvou recenzích v následujících letech - pozn. red.).


Recenze nádražní pivnice ve St. Městě

28.6.2020 by Los
Nádražní hospody

Před 14 dny nám Los přinesl recenzi nádražní jídelny na vlakovém nádraží ve St. městě. Ta bývá ale otevřena ztěží do 14:00 hod., a následně se člověk musí přesunout do vedlejší malé místnůstky, kde pak lze až do 19:00 hod. pokračovat v hodování. Nejinak tomu bylo u Losa, a tak se tedy dnes můžeme premiérově podívat i do oné malé nádražní pivnice, která sice nese stejné jméno "Dvořan" jako u zmíněné jídelny, ale prostředí i nabízené pochutiny jsou radikálně jiné. Lepší, nebo horší? To se dozvíte v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 583


Recenze hostince u cesty Na Trojáku

21.6.2020 by Los
Bystřické hospody

Tuto pivnici s teplým jídlem u cesty na Trojáku již letos zhodnotil Rotkader. Jeho hodnocení bylo mrazivé, negativní, neveselé. Pak přišel Covid-19 a vlny pohostinských zařízení se ustálily. Jakmile byly restrikce uvolněny, tak Los neváhal, a všechny své oblíbené hospůdky začal poctivě obrážet, aby okamžitě zjistil, a čtenářům referoval, co se kde změnilo. A jeho oku samozřejmě nemohla uniknout ani zmiňovaná hospoda Na Trojáku, jejíž pocovidové hodnocení vám tímto dnes představujeme. Losova recenze se nese v daleko pozitivnějším duchu, než tomu bylo v Rotkaderově případě, což nás ostatní samozřejmě těší, a toto je tedy více než slibný úvod k tomu, abyste si dnešní rozsáhlé hodnocení přečetli.

Počet recenzí celkem: 582


Napsali jsme před 15 lety!!!

19.6.2005

VÝJEZDNÍ RECENZE "U HUBERTA"
Dnes vám přinášíme opravdovou lahůdku - plnými body ohodnocenou olomouckou hospodu U Huberta ve výjezdní recenzi ála Myšák. Proto neváhejte a ihned čtěte Myšákovo hodnocení. (Podle nejnovějších informací, získaných prostřednictvím sociální sítě Twitter, tak tato restaurace byla zavřená již počátkem roku 2020, tudíž ještě před aférou s Covid-19. Tuto informaci jsme tedy ověřili, a jak je uvedeno na dosud aktivním FB profilu této restaurace, tak činnost byla ukončena již o celý rok dříve, a to konkrétně na konci ledna 2019. Tak tedy aspoň dodatečně RIP - pozn. red.).


Recenze nádražní restaurace ve St. Městě

14.6.2020 by Los
Nádražní hospody

Na vlakovém nádraží ve St. Městě u Uh. Hradiště jsou nádražky dvě, jedna je restaurace a je otevřená od rána do dvou odpoledne, druhá je pak malá pivnice hned vedle restaurace, a je otevřená od dvou do sedmi do večera. Dnes vám Los přináší recenzi té první zmíněné, nádražní restaurace Dvořan, i s příslibem, že recenze nádražní pivnice bude následovat v řádů několika týdnů.

Počet recenzí celkem: 581


Napsali jsme před 15 lety!!!

13.6.2005

VÝJEZDNÍ RECENZE HOTELU "EROPLÁN"
Tak Candát se nám zatoulal do rožnovských krajin a zanechal tam po sobě stopu zcela jistě nezapomenutelnou. Na druhou stranu si nic nenechal pro sebe, narozdíl od většiny čtenářů těchto stránek, a sepsal výjezdní recenzi hospody nacházející se ve čtyřhvězdičkovém hotelu Eroplán v Rožnově pod Radhoštěm, ve které nás kromě krásných fotografií informuje i o hodně vysoké ceně zde točeného piva.


Recenze nádražního bistra v Luhačovicích

7.6.2020 by Los
Nádražní hospody

Na vlakovém nádraží v Luhačovicích došlo v loňském roce ke změně provozovatele místní hospody. Ze standardní nádražky se tak stalo aijské bistro pod nic- a zárověň vše-říkajícím názvem Bistro Princ Asie. Jako takové slouží spíše jako průchozí občerstvení pro vyznavače fastfoodu, ale najdou se tady i typy, které by si nic nezadali s podhostýnskými čtyřboďáky, někteří možná sahající i na příčky nejvyšší v podobě pětiboďáků. A právě to Losa nahnalo do zdejších osidel, což se samozřejmě nemohlo obejít bez recenze. A tak ji tady tedy máte, a vězte, že luhačovická nádražka opravdu stojí za návštěvu.

Počet recenzí celkem: 580


Napsali jsme před 5 lety

7.6.2015

Recenze nádražky "Blue Garden" v Brně
Cestovatel Čiva se tentokrát zastavil na skok na brněnském hlavním nádraží, kde zrecenzoval místní nádražku pod solidním názvem Blue Garden. Nicméně solidní to uvnitř není ani náhodou, což posoudíte z Čivovy dnešní recenze.


Napsali jsme před 5 lety

31.5.2015

Recenze hospody "Na hřišti" v Martinicích
A je to tady, máme tu adepta na hospodu roku 2015! Los totiž navštívil na doporučení kamaráda poslal recenzi martinické hospody Na hřišti, kde se mu tak zalíbilo, že jeho hodnocení je opravdu velmi vysoké. Tiše závidíme obyvatelům Martinic za přítomnost hospody tak vysokých kvalit. (Tato hospůdka dál žije svým životem, ale jednak již bez paní Zuzky, a jednak již s jiným pivním mokem; aktuálně zde plně vládne pivo Samson, což by také nemuselo být špatné ochutnat. Nicméně svůj příběh tato hospůdka pro nás již dopsala, a proto se objeví v naší knize v kapitole pod názvem "Příběh okresního přeboru" - pozn. red.).


Recenze pivnice "Masaro" ve St. Městě

31.5.2020 by Los
Zlínské hospody

Hurá, jásejme, hospody jsou znovu otevřené!!! A nebyl by to sám šéfredaktor Los, aby se nepostaral o restart série recenzí, přičemž doufáme, že jej další porotci či externí přispěvovatelé budou brzy zdárně, a hlavně hojně, v zasílání recenzí následovat. Ale dost už řečí, pojďme po 3,5 měsících na první po-Covidovou recenzi, tentokrát až ze Starého Města, kde se hned vedle místní mateřské školky nachází pivnice Masaro. To, že nejde o čistokrevnou pivnici, byť to má v názvu, to poznáte s prvními Losovými slovy, takže vzhůru do čtení.

Počet recenzí celkem: 579


Napsali jsme před 5 lety

24.5.2015

Recenze busnádražky "Na Florenci" v BpH
Je to nádražka nebo není to nádražka? Je, ale pro změnu na autobusovém nádraží. Dnešní Losova recenze nás zavede na autobusák v Bystřici p. H., do místního občerstvení s příznačným názvem Na Florenci, kam se v minulosti již podíval Čiva a Kafka. Dnešní Losova recenze je ovšem od těch minulých překvapivě pozitivní, takže pojďme si přečíst, jak se tu sedí a čeká na autobusové spoje.


Napsali jsme před 5 lety

17.5.2015

Recenze občerstvení "Vagón" v Lázních
Jaro je v plném proudu a tak to vytáhlo porotce ven ze zakouřených pajzlů pěkně na sluníčko, přesněji řečeno pod slunečníky na hospodských zahrádkách. Jedním z nejpohodlnějších letních posezení je určitě na občerstvení Vagón, kam si to zavítal Los, který taktéž nezapomněl zaslat i své dojmy ze své návštěvy. (Toto občerstvení neustále vylepšuje svou nabídku jak pití, tak jídel, a hlavně zušlechťuje i své prostředí. Když si to tak srovnáme se spartánskými začátky raných 90. let, kdy ještě Losův táta tady pomáhal Vagón zprovoznit, tak je to vlastně něco nerovnatelného. A je to moc dobře, protože zdejší prostředí, okolní zeleň a výhledy na nedalekou Bystřici, to jsou jednoznačné devizy této hospůdky - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

13.5.2015

Recenze "Vzorkovny" na Bartolomějský
Punkovou hospodu v Praze na Bartolomějský přímo naproti vyhlášenému sídlu místní kriminálky by čekal málokdo, ale opak je pravdou. Přímo tam se totiž nachází věhlasná hospoda Vzorkovna, kterou asi jen tak někdo nenavštíví, nicméně Čiva to risknul a nelitoval - více čtěte v jeho recenzi.


Napsali jsme před 5 lety

10.5.2015

Recenze přerovského "Mlýna"
Mnozí přerovští i nepřerovští fajnšmekři na jídlo určitě znají vyhlášenou přerovskou restauraci "U Labutě". Ne už ovšem tolik lidí ví, že hned naproti přes cestu se nachází skvělá pivnice pod názvem Mlýn. Čiva se jal tuto křivdu napravit a do této pivnice se vypravil; jeho nadprůměrné hodnocení je pak důkazem, že v Přerově opravdu umí.


Napsali jsme před 15 lety!!!

8.5.2005

Jak jsme již zmiňovali ve včerejší novince, do naší poroty přibyla nová postava pod přezdívkou Cyber666. Tento nový externí přispěvovatel nám zaslal docela pozitivní recenzi na Bar 7, díky které se tato knajpa vyhoupla o několik příček výše v pomyslném hodnocení hospod v sekci Recenze. Doufejme, že se Cyber666 rozepíše a potěší nás ještě mnoha dalšími recenzemi! (Cyber666 pak už nikdy nic nenapsal, a pokud ano, tak nám to pro čtenáře našeho webu asi zapomněl zaslat. Jeho jednorázové zpestření nestálo ani za to, aby byl zmíněn v připravované knize. Co se naopak v knize objeví, tak to je kapitola o tomto baru, který je zavřený již zhruba od roku 2012-2013, konkrétně v "Příběhu bývalé partiovky" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

6.5.2015

Recenze pražské "Špeluňky"
Čivovy pražské výlety začínají být pomalu ale jistě proslulé. Tentokrát si to štrádoval do Nuslí, kde našel hospodu, jejíž název přímo koresponduje s naším názvem, a sice La Špeluňka. O to větší překvapení pak je, že se nejedná o žádnou zaplivanou špeluňku, ale o solidní pivnici s nadprůměrným hodnocením.


Napsali jsme před 5 lety

3.5.2015

Recenze penzionu "Rondo"
No konečně se ozval i RUMcajs. Jeho tři loňské recenze byly nadlidský výkon a s jeho letošní frekvencí to asi nebude lepší. O to větší překvapení bylo, že nám v imejlové schránce přistála jeho recenze penzionu Rondo. Z toho je vidět, že návštěvy pajzlů jsou pro RUMcajse již spíše raritou, a dnes si raději zajde do hodnotnějšího podniku. (V roce 2015 RUMcajs vypotil pouhopouhé dvě recenze, tuto a pak ještě na svou skoro domovskou hospodu "Pod lipami". Jeho příběh bude spolu s příběhy ostatních porotců našeho webu řádně popsán v nové knížce v kapitole "Příběhy anonymních alkoholiků" - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

29.4.2015

Recenze "Nádražky" v Českých Budějicích
Jsme překvapeni, kam všude Čivu zavanou jeho pracovní povinnosti. Tentokrát se totiž zjevil v Českých Budějovicích a tak hned vtrhl do místní Nádražky, celým jménem "Restaurace na vlakovém nádraží". Už tady údajně před lety byl a jak je vidět z jeho dnešní recenze, tak kvality této putyky jdou nezadržitelně dolů.


Napsali jsme před 5 lety

26.4.2015

Recenze pivnice "U Hanuša"
Dnešní recenze pivnice U Hanuša je již 12. počinem za celou dobu historie naší činnosti. A jak je vidět, prostě tahle hospoda asi nikdy nevystoupí ze svého stínu. Ano, byly i světlejší momenty, nicméně následně to tu vždy sklouzne směrem dolů. (Tato fotbalová pivnice již svůj příběh dopsala a na jejím místě aktuálně funguje nonstop provoz s výherními automaty značky Forbes. Její životní milníky si budou čtenáři moci připomenout knize v kapitole "Příběh neoblíbené pivnice" - pozn. red.)


Napsali jsme před 5 lety

22.4.2015

Recenze "U Viléma" v Práglu
To, že je Čiva fotbalovým fans, to je novinka pro všechny členy i nečleny poroty. Ale to je asi jen dobře, protože bez jeho fandění jeho oblíbenému týmu by se asi Čiva neobjevil v hostinci U Viléma v Praze Bubenči, jehož recenzi vám dnes přinášíme.


Napsali jsme před 5 lety

19.4.2015

Recenze "Nádražky" v Holešově
Los jel vlakem! Sice jen z Bystřice do Holešova, ale i tak to byl pro něj po těch letech zážitek, na který jen tak nezapomene. A když jeho jízda byla ještě umocněna zážitky z holešovské nádražky Hostinec Nádraží, o kterých si můžete přečíst v dnešní recenzi, bylo Losovo štěstí ten den dokonalé. Pro zajímavost uvádíme, že se jedná o první "online" recenzi na našich stránkách, protože Los zasílal dojmy i fotky na Twitter přímo při pobytu zde. (Do této nádražky se Los podíval jenom jednou, protože tato jeho cesta vlakem byla ojedinělá. V následujících letech pak už jen při projíždění kolem nádraží jedním očkem sledoval, zdali se zde svítí anebo je zavřeno. A vlastně ani nevíme, jestli bude tato nádražka po Covidu ještě funkční, to se musí řádně prověřit - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety ...

18.4.2010

RECENZE RUSAVSKÉ HOSPŮDKY "U HRADILŮ"
Dnes pro vás máme jednu lahůdku, a sice recenzi nejlépe hodnocené hospůdky za rok 2009. Jmenuje se U Hradilů, pracovní název pak používáme "Hráškovka", protože vše je v této hospodě zelené, i budova sama. Potvrdí se, že se na Rusave chlastá lépe než v Bystřici anebo ne? To si přečtěte v dnešní recenzi doplněné o devět fotografií včetně komentářů.


Napsali jsme před 5 lety

15.4.2015

Recenze hospody "U Vašinů" ve Křtomili
Čiva se se svými kumpány vydal směrem k Přerovu, ale po cestě neodolali a zastavili se v růžové hospodě U Vašinů ve Křtomili. Tato hospoda již byla zrecenzována dvakrát, nicméně naposledy v roce 2008, proto čtěte dnešní recenzi, abyste se dozvěděli, zda-li to tu jde kvalitativně nahoru nebo dolů.


Napsali jsme před 5 lety

12.4.2015

Recenze hotelu "Abácie" ve Valmezu
Dnes máme pro vás první meziříčskou recenzi tohoto roku a hned na fajn nóbl podnik přímo ve ValMezu pod názvem Hotel Abácie, kam se vydal Los po předlouhém pěšoidním putování horami a lesami z Prženských pasek až sem. (Ha, tak na výlety na Prženské paseky s pravidelnými začátky na Trojáku a s občasnými zastávkami v Rajnochovicích "Ve dvoře", příp. v "Krčmě na Prženském vrchu" se jaksi pozapomnělo, ale vzhledem k tomu, že se tyto již taky nikdy nebudou opakovat, tak by nebylo špatné popřemýšlet, a jejich příběh sepsat do připravované knížky. No, uvidí se, zdali se najde dostatek podnětů a případná fotogalerie, ale nápad to rozhodně není špatný - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

11.4.2005

Candát se nám v poslední době nějak rozchlastal a tak se vám snaží předložit své mlhavé zážitky a vzpomínky z pivních radovánek svou další recenzí, a sice na bývalou porotou velmi oblíbenou hospůdku U Bobra. Jak si na tom vede naše stálice na pivním poli a navíc všemiboďáky jedna z nejnavštěvovanějších knajp? To si můžete přečíst v této Candátově recenzi doplněnou o několik zcela aktuálních fotografií. (Bystřická nádražní hospoda stále funguje, ale již více jak 12 let pod názvem "U nádraží". Proto příběh této hospody pod původním názvem bude uveden i v nové knize v kapitole nazvané "Příběh neviditelného bobra". A nenechejte se zmýlit, název hospody opravdu nemá s názvem kapitoly nic společného - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

8.4.2015

Recenze nádražky v Praze Libni
Tak jak to tak vypadá, tak si to Čiva v neděli štrádoval kolem bystřického Tipáče na nádraží, odkud odjel do Práglu, protože jinak si nedovedeme vysvětlit, jak by mohl zaslat recenzi na restauračku Na nádraží na nádraží Praha-Libeň. Ať tak či tak, díky jemu jsme zase o něco chytřejší, jak že se to v pražských nádražkách žije, pije, hoduje...


Napsali jsme před 5 lety

5.4.2015

Recenze bystřického "Tipáče"
Po zahraničním výletě hezky zpátky na zem do domoviny. Čiva chtěl opět zdrhnout z Bystřice a tak si to štrádoval na místní bus nádr. Po cestě ovšem zakopl o Tipáč alias Tipsport Bar na přerovské ulici, který máme na obrázku taktéž v záhlaví našich stránek i Twitteru. Oproti loňsku tu došlo ke zhoršení, takže čtěte Čivovu recenzi, proč. (Pohled na přerovskou ulici máme na našem webu v záhlaví stále, a nic na to nezmění ani fakt, že namísto Tipsport baru tady dnes funguje občerstvení zcela odlišné, a sice nějaké denní bistro. Ještě dříve před Tipáčem to tu fungovalo jako restaurace "U krbu". Nasáli jsme tu dostatek atmosféry na to, abychom mohli budoucím čtenářům naší knížky povyprávět celý příběh zdejšího zaniklého pohostinství, a to v kapitole "Příběh úvodní fotografie" - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

3.4.2005

Počátkem jara se nám s recenzemi roztrhl pytel. Naše porota se všemi silami snaží tento nápor zvládnout operativně tak, aby se informace a fotografie v recenzích obsažené k vám dostaly co nejdříve. A jak říkáme, tak činíme - dnes vám přinášíme recenzi na Bar 8 ála Rumcajs. Je to taktéž druhá recenze této knajpy v tomto roce - pokud se dobře pamatujete, minulý měsíc nám recenzi na Bar "8" zaslal externí přispěvovatel Wickerman. (Bar "8" stále na bystřickém poli funguje, byť už více jak 10 let pod novým názvem "Bingo" bar - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

2.4.2005

ak toto se nestává moc často. V Bystřici byla otevřena nová hospoda, a to je zcela určitě událost zcela unikátní a zajímavá. Jako první toto pivní zařízení vyzkoušela de facto kompletní bývalá porota, což už samo o sobě je záruka kvality. Za tuto bývalou porotu zaslal komplexní recenzi její poslední aktivní člen Candát. Nejedná se ani tak o hospodu jako takovou, ale jak ji vtipně Kuzmič nazval, o tzv. internetovou pivárnu. Paradoxem možná je, že tato hospůdka zatím nemá název, a tak je pracovně nazvaná U Trojnožky, což ovšem na její kvalitě asi nic nemění a navíc se tento název pravděpodobně i ujme u veřejnosti. Ale už dost napovídání, vše si můžete přečíst v dnešní recenzi. (Název hospody U Trojnožky se opravdu u veřejnosti ujal více než následný oficiální název "Internetová pivárna". Ani to ji ovšem nezachránilo od potupného pádu jak v kvalitách, tak v tržbách, a její konec přišel po zhruba 10 letech existence někdy kolem roku 2015. Setkat se znovu s touto pseudohospodou budete moci v nové knize v kapitole "Příběh trojnožky" - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

1.4.2010

200. RECENZE, PENZION "U KŮLU"
A je to tady, dosáhli jsme dalšího milníku v historii těchto srnek. Dnešní recenze je opravdu již dvoustou recenzí, počítaje do toho samozřejmě jak recenze bystřických, tak recenze nebystřických hospod. Dnešní slavnostní okamžik tudíž korunujeme dlouhou, předlouhou recenzí z pera šéfredaktora Losa, a to na rusavskou hospůdku, která navíc na našich srnkách ještě nebyla recenzována (a že už takovýchto hospůdek je opravdu poskrovnu). Její neotřelý název je U kůlu a nachází se u cesty kousek před rusavskou přehradou. Recenze je opravdu zajímavá, doplněná o plnou třináctku krásných fotografií, a navíc rozšířená o nové hodnotící kritérium, takže vzhůru do čtení. (Penzion a občerstvení U kůlu má na našem webu více než hodně privilegované postavení. Kromě již zmíněného pořadového čísla 200 je to dále fakt, že se jedná o úplně první recenzi, ve které je hodnoceno taktéž jídlo v samostatném oddíle. No a samozřejmě nesmíme zapomenout na skutečnost, že jsme tady uskutečnili v roce 2014 sraz poroty a přátel našeho webu, a v ten večer jsme řádně pokřtili naši premiérovou tištěnou publikaci, knížku Pajzly. Bohužel, o dva roky později se zdejší dveře nadobro zavřely ze zdravotních důvodů majitelky, a tento stav trvá do dnešních dní. A ano, správně hádáte, "Příběh křtu knihy" je sepsán a obsažen v nové knize Zaniklé příběhy - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

29.3.2015

Recenze boudy "U čerta" v Holešově
Kousek od holešovského nádraží po chodníku kolem gymnázia se nachází barevně velmi výrazná bouda i s letní zahrádkou, nazývající se U čerta. Los se při svém pivním putování po Holešově zastavil i zde a dobře udělal, což si můžete přečíst z jeho dnešní recenze. (Zajímavostí z té doby ohledně této hospody bylo hned několik; tak zaprvé šlo o návštěvu, kdy se tady nacházel ještě bar v původním layoutu, tzn. naproti vchodu, za rok to bylo již zcela jinak. Zadruhé, jednalo se o 333. recenzi na našem webu, což můžeme brát jako takové polovičaté ďábelské číslo, když už se to tady podobně jmenuje. Zatřetí jde o jedinou mimobystřickou putyku, ve které se kdy historicky uskutečnil regulérní sraz naší poroty. No a začtvrté jde o aktuální novinku, kdy je tato bouda na prodej, a tak se příběh majitelů Romana a Lenky tímto prostě musí objevit v nové knize, těšit se na něj můžete v kapitole "Příběh filmové premiéry" - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

28.3.2010

RECENZE LUXUSNÍ RESTAURACE "ANGELO"
Johohó, námořníci, Děda Lebeda opět našetřil ze svého důchodu a s vidinou třináctého důchodu slíbeného mu Ducem z ČSAD vydal se postít svou návštěvou jeden z těch nejluxusnějších podniků v bystřickém maloměstě. Tímto vám přinášíme neotřelou recenzi pizzerie Pizzabar Angelo. Jen tak na okraj připomínáme, že se jedná o 199. recenzi na našich srnkách - příští neděli tedy oslavíme 200. recenzi, kterou uklohnil Los. O jakou recenzi půjde? Nechejte se překvapit. Stálí porotci, kteří mají přístup k tajnému souboru, si to tam mohou přečíst již dnes, ostatní vydržte. Těšte se!!! (Robert, tehdejší provozovatel tohoto podniku, nám pro knihu poskytl svou zpověď, ze které je mmj. zřejmé, že v tuto dobu tady pracoval Robert ještě pod vedením svého dřívějšího majitele, p. Obadala. Až o rok později se osamostatnil; ale o tom se dočtete více v knížce v kapitole "Příběh umělého osvětlení" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

25.3.2015

Recenze nádražky "U nádraží" v Bystřici p. H.
Doma je doma. I Čiva to ví a tak se po svém velkém cestování po pražských putykách a nádražních restauračkách vrátil do domovské nádražky U nádraží v Bystřici. Čivova recenze potvrzuje vzrůstající kvality této hospody a to nás těší a mile překvapuje. Jen tak dál! (Ajéje, jak jsme hledali pár aktuálních fotek interiéru této hospody, tak na nás vyblafl tento odkaz od místní realitní kanceláře, že je celý objekt na prodej. Takže je asi jasné, že tahle hospoda se asi taky bude muset objevit v nové knížce, a jak nad tím tak přemýšlíme, tak název kapitoly by klidně mohl být "Příběh bobra" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

22.3.2015

Recenze uzavřeného "Retra" v Holešově
Dnes měla být zveřejněna Čivova recenze na bystřickou nádražku, ale došlo ke změně díky tomu, co už jste si přečetli v nadpisu. Ano, holešovská restaurace "Retro" začíná být stejně zakletou hospodou jako bystřická restauračka "Pod Skálou". Novému nájemci vydrželo nadšení (a peníze) pouhé tři měsíce a k dnešnímu dni je tato restaurace opět uzavřena. Los se zde naštěstí vypravil před 14-ti dny a tak vám můžeme dnes přinést posmrtnou recenzi Restaurace Retro, nacházející se u hlavní cesty v Holešově cca 50 metrů od místního gymnázia, která snad nebude recenzí tohoto podniku poslední. (Nebyla to poslední recenze, ještě o rok později to tu fungovalo po vedením jisté paní z Bystřice, která tento podnik krátce vedla společně i s holešovskou Vinárnou. Musíme připomenout, že tato paní se podílela finančním darem na vydání naší ročenky "Slavné dny", a odopovídající počet výtisků jí Los v roce 2016 doručil osobně ještě tehdy do otevřeného Retra. Bohužel, po pár měsících ji přestalo bavit tuto restauraci sponzovat, a zdejší vrata se uzavřela nadobro. Podrobnosti o vrcholech a pádech tohoto holešovského podniku si můžete pak přečíst v nové knize v kapitole pod názvem "Příběh absence parkoviště". Majitel a první provozovatel této hospůdky, pan Tomáš, poskytl rozsáhlý rozhovor na téma života a smrti hoelšovského Retra, který je součástí zmíněné kapitoly v knížce, opět nezbývá než dotat, těšte se - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

21.3.2010

DRUHÁ RECENZE "U TŘÍ ŠUTRŮ"
V rámci objektivity se náš milovaný Los obětoval a zašel nám letos již podruhé zrecenzovat hospodu U tří šutrů, protože první recenze sepsaná Sajdakem byla velmi krátká, nicneříkající a s až příliš negativním bodovým ohodnocením. Proto v krátkém čase zveřejňujeme recenzi novou, snad trochu objektivnější, ale zcela jistě delší a něco vypovídající. K dnešní recenzi máme hned dvě zajímavosti. Za prvé si nejsme vůbec ale vůbec jisti, zda-li se tato hospoda ještě jmenuje U třech šutrů; podle nás je po změně provozovatele prozatím bezejmenná, ale snad nebude vadit, když použijeme zažitý název. Za druhé se tímto tato hospoda stává nejčastěji recenzovaným pajzlem na našich srnkách, protože se jedná již celkem o devátou recenzi. (Již to tady bylo řečeno, ale jak se říká, opakování je matka moudrosti. Proto i nyní opakujeme, že hospoda U tří šutrů je již 10 let zavřená, a proto se s ní budete moci setkat v naší knize v kapitole "Příběh zlatomládežnického doupěte". Co je ovšem nejzajímavější, tak výše uvedená recenze byla zpracována za éry, kdy tady tomu velel jistý bystřický týpek s přezdívkou Dýza, a tento poskytl do naší knihy interview ohledně fungování a následného konce této hospody. Těště se - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

20.3.2005

Jak bylo již zmíněno, Wickerman provedl recenzoidní nálet na Bar 8, přičemž pocity z této jeho "návštěvy" (ožíračky - pozn. red.) vám přinášíme v jeho recenzi. Jen tak na okraj zmiňujeme, že naposledy byl bar "8" recenzován v roce 2002, což je zcela jistě dosti dobrý důvod na to, abyste si aktuální recenzi přečetli.


Přehled uzavřených hospod na Přerovsku

15.3.2020 by Čiva

Dnes vám přinášíme opravdovou lahůdku; Čiva si dal tu práci a sepsal pro náš web informace o všech uzavřených hospodách na Přerovsku, které někdy prošly naším recenzentským dohledem. Najděte si tedy dostatek času prozkoumat jeho souhrn, připomeňte si tak atmosféru těchto míst, a zavzpomínejte tak na časy dávno i nedávno minulé.


Napsali jsme před 5 lety

15.3.2015

Recenze "U Králů" na Chvalčově
Nevídané, Los sestoupil z Olympu alias z hospody na Tesáku až do nížiny a na Chvalčově dostal takovou žízeň, že neváhal a po mnoha letech od své poslední návštěvy namířil k místní hospodě U Králů. V posledních letech je hodnocení místní dlouholeté nálevny spíše průměrné než pozitivní, a tak se Los šel sám na vlastní kůži přesvědčit, jaká že je pravda. A my hned na úvod prozradíme, že ... průměrná. (Losova prognóza o budoucnost této hospody se naplnila. Pár let po jeho návštěvě se zdejší dveře uzavřely nadobro a dnes leží tento objekt zcela ladem. Nicméně příběh této hospody by neměl být zapomenut, a tak je uveden v naší knize v kapitole pod názvem "Příběh promarněného jména" - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

14.3.2010

RECENZE CHVALČOVSKÉ PUTYKY "POD LIPAMI
Minulý měsíc jsme měli čest na našich srnkách přivítat historicky první recenzi této chvalčovské hospody sepsanou RUMcajsem a nyní je tu již druhá verze. Je sice fakt, že Los tehdy s RUMcajsem v jeden večer, ale z nedostatku recenzentského materiálu jsme se rozhodli jejich recenze uveřejnit samostatně, byť jsou jejich názory, pocity a hodnocení obdobné. Tímto tedy představujeme Losovu verzi recenze pajzlu Pod lipami alias "Kabaňi", nacházející se u cesty na Chvalčově hned vedle hasičské stanice.


Napsali jsme před 5 lety

11.3.2015

Recenze "Nádražky" v Kladně
A máme tu další nádražní pajzl, který si Čiva vzal na paškál tentokrát. Při svých vlakových toulkách přibrzdil i v Kladně, kde navštívil místní Nádražní restauraci. Jeho hodnocení je stejně chladné jako tamní pivo; proč tomu tak je si přečtěte v dnešní recenzi.


Napsali jsme před 5 lety

8.3.2015

Recenze "Pizzerie" v Osíčku
Tak externí přispěvovatel brtnik to myslí s recenzemi asi vážně, protože dnes od něj jen v tomto roce zveřejňujeme již druhou recenzi. Tentokrát pro vás napsal zhodnocení Pizzerie Osíčko, to abychom měli srovnání s bystřickou picérkou. Jen tak dál brtniku, ještě další recenze a už tě přivítáme mezi stálou porotou!


Napsali jsme před 10 lety ...

7.3.2010

RECENZE RESTAURACE "OVČÁRNA" NA HOSTÝNĚ
Porota chodí na Hostýn docela pravidelně, byť ne vždy spolu, ale tamtamy vyprávějí bajky o tom, kdo, kde, kolik a čeho požil. Tentokrát se RUMcajs odhodlal jedno ze svých posezení v hostýnské legendární hospodě Ovčárna popsat a zaslat ve své aktuální recenzi. (Restaurace na Hostýně stále funguje, ale už to není ono. Předchozí majitel, který toto místo proslavil po širokém kraji svými obrovskými a velmi chutnými porcemi, se bohužel před dvěma lety odebral na pravdu boží, a noví provozovatelé na jeho odkaz prostě nenavázali. Také proto jsme se rozhodli uvést příběh předchozího provozovatele do nové knihy v kapitole s názvem "Příběh plných talířů" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

4.3.2015

Recenze "Dejvické sokolovny" v Praze 6
Čiva při svých toulkách objevil i v Praze sokolku a v ní dokonce i hajzlovitého číšníka. Nebýt této nepříjemné obsluhy, tak by dnes zrecenzovaná Dejvická Sokolovna dopadla v Čivových očích daleko daleko lépe; takhle jde jen o pouhopouhý průměr, bohužel.


Napsali jsme před 5 lety

1.3.2015

Recenze hospody "Na rozcestí" na Rusavě
Rusava oplývá mnoha skvělými hospodami a ta dnešní není výjimkou, protože zaujímá 4. místo mezi všemi bystřickými hospodami. Čiva vám tedy dnes představuje hospodu Na rozcestí nacházející se po příjezdu na Rusavu na první křižovatce po levé straně. (Tato úzká hospůdka je již minulostí a tato Čivova recenze byla tou poslední, která se na našem webu objevila. Již dokonce v té době bývalo už otevřeno jen sporadicky, víceméně jen na popud případných hostí, takže Čiva správně tušil, že se něco děje, a že to tu nebude mít dlouhou životnost. Příběh této hospody bude mít své místo v nové knize v kapitole "Příběh rusavských rozcestí" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

25.2.2015

Recenze nádražního bistra "Podbaba"
Čiva v Práglu zavítal i na zcela nové, půl roku otevřené, vlakové nádraží v Podbabě, nacházející se v areálu čerpací stanice RobinOil. Zda-li se ne/jedná o nádražku, to ponecháme na čtenářích, ale vzhledem k tomu, že se jedná o nejbližší hospodu v blízkosti tohoto vlaknádru, tak si označení nádražky asi zaslouží. Tak vám tedy dnes přinášíme recenzi na nádražku Bistro Podbaba a hned na úvod vás varujeme, abyste se jí vyhnuli na sto honů!


Napsali jsme před 5 lety

22.2.2015

Recenze hospody "Na Trojáku"
Losovy kroky tentokrát směřovaly na Troják. "Zimní" počasí s bahnem pod nohama a skoro kvetoucími stromy i loukami lákalo ven, ale Los se jako správný recenzent zdržel dostatečně dlouhou dobu v místní hospodě Na Trojáku, jejíž recenzi vám dnes přinášíme. Zajímavostí je zcela jistě celá řada fotografií, které tady Los pořídil, a které nejlépe vypovídají o interiéru této knajpy. (Hospoda u cesty na Trojáku je stále funkční a dokonce se z ní pomalu ale jistě stává plnokrevná restaurace, i když si naštěstí ještě stále zachovává spartánský ráz horské chaty, podobně jako hospoda na Tesáku. Došlo ke změně piva z Radegastu na Holbu a rozšíření jídelníčku na několik stran tištěného menu. Aktuálně je největší slabinou obsluha, která absolutně nestíhá, ale to se buď časem poddá, anebo nepoddá - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

21.2.2010

RECENZE "POD LIPAMI" NA CHVALČOVĚ
Původně chtěl s RUMcajsem tuhle sepsat společně i Los, který tehdy s RUMcajsem v dané hospodě popíjel. Bohužel nedostatek recenzí od jiných recenzentů přesvědčil Losa, aby svou verzi recenze posunul na další měsíc. Tímto vám tedy představujeme premiérovou recenzi na dosud nezrecenzovanou chvalčovskou hospůdku Pod lipami alias "Kabaňa", pro dnešek podepsanou RUMcajsem. Bohužel, fota chybí, ale i tak je recenze dost zajímavá.


Napsali jsme před 5 lety

18.2.2015

Recenze "Dejvické nádražky"
Čivovy vlakové výlety po Praze jsou již legendární a tentokrát si vzal na paškál nádražku v pražských dejvicích nazvanou trefně Dejvická nádražka. Už jsme od Čivy četli i vyšší hodnocení, ale i tak si tato nádražka nevedla vůbec špatně.


Recenze pražské restaurace "U Dvou koček"

16.2.2020 by Karel
Pražské hospody

Karel je zpět! Po dvou letech se nám ozval tento vymetač žižkovských barů, milovník všech kurtizán a kvartální alkoholik, a dovolil si napsat recenzi. A to hodně aktuální, z tohoto víkendu. Představujeme tedy jeho další recenzentský zářez, tentokrát v podobě hodnocení restaurace U Dvou koček, která je údajně známá tím, že se zde natáčel kultovní český film "Vrchní, prchni".

Počet recenzí celkem: 578


Napsali jsme před 5 lety

15.2.2015

Recenze "Bowling Clubu" v Holešově
Los se vydal s přáteli zasportovat a pokecat nad bouligovými koulemi. Setkání se uskutečnilo v Holešově, protože někde zaslechl doporučení, že je to tu daleko lepší než na bystřických boulingových drahách. A taky že jo, holešovský Bowling club se Losovi zalíbil a tak se i jeho recenze nese v opravdu pozitivním stylu.


Napsali jsme před 10 lety ...

14.2.2010

RECENZE RESTAURACE "BEST"
Stopadesátá bystřická recenze je tu a tu si Los schoval pro sebe a svou aktuální recenzi na restauraci Best nacházející se u řeky nad bývalou saunou a nad jedinou diskotékou téhož jména jako recenzovaný podnik. Chcete vědět, jestli Best je nebo není best? Čtěte recenzi.


Napsali jsme před 5 lety

11.2.2015

Recenze nádražky "U Fausta" v Čakovicích
Další z celé recenzentské série pražských nádražních putyk von Čiva je tu. Dnes se podíváme do okrajové části Práglu, konkrétně na vlakové nádraží v Čakovicích, kam Čiva zavítal do místní knajpy U Fausta nazývaje se. Jojo, podle Čivova nadprůměrného hodnocení už chápeme text Pražského Výběru, že "Pražákům, těm je tu hej ..."


Recenze nejužší pivnice "Žíznivá Gumovka"

9.2.2020 by Čiva
Budějovické hospody

Světe, div se, Budějovice se pivně rozvíjejí dál a dál a na důkaz toho vznikla zde na podzim roku 2019 již třetí multipípa. Předchozí dvě jsou samo sebou dvě filiálky podniku KMPCB, a tak se samozřejmě nabízí i srovnání nejnovější Gumovky s „káempéčky“. Čiva se chopil občanské povinnosti a nyní tedy přináší své souhrnné dojmy z několika návštěv podniku Žíznivá gumovka.

Počet recenzí celkem: 577


Napsali jsme před 15 lety!!!

8.2.2005

Tak dnes pro vás máme jednu super novinku - jednu super recenzi, a to na hospodu Podhoran. Nejenže po opravdu dlouhé odmlce přišla na řadu konečně taktéž společná recenze hospody několika recenzentů najednou, ale tato je o to zajímavější, že hodnocení se zúčastnili hned dva noví externí přispěvovatelé na tyto stránky, a sice Křemílek a Trpajzlík. Doufejme, že příspěvky od těchto nových recenzentů budou na těchto stránkách růst jako houby po dešti. (Hotelová restaurace "Podhoran" je už hodně přes 10 let uzavřená, takže se tím pádem objeví i v naší nové knize, a to v kapitole "Příběh křivého bowlingu" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

8.2.2015

Recenze "Bingo Baru" u Benetkového
AKoukáme jako blázni, jak se Čiva přesunuje z Práglu do Bystřice a zase zpět, ale je to jen ku prospěchu věci, protože kromě pražských a bystřických náleven recenzuje i nádražky, což je jednoznačně nejširší záběr ze všech porotců v historii našich stránek. Dnes tu máme pro vás Čivovu recenzi na bystřický pajzl Bingo Bar, ještě před pár lety zvaný jako "Osmička" alias "8"; pod tímto označením se vyskytuje také v naší knize Pajzly. Jen tak pro zajímavost - jedná se už o sedmou recenzi tohoto podniku na našich stránkách a ta dnešní má historicky nejvyšší hodnocení.


Napsali jsme před 10 lety ...

7.2.2010

RECENZE NA LEGENDU "U ŠOTKA" VE VALMEZU
Myšák žije. Po více než roční pauze se ozval a poslal recenzi. A jakou!!! jedná se o první výjezdní recenzi tohoto roku. Legenda mezi pajzly ve Valmezu se jmenuje Šotek a jedná se o totální knajpu kdysi oblíbenou ajznboňáky. I Los se musí přiznat, že tu před více než deseti lety prochlastal nemálo peněz a zdraví. Navíc nám Myšák poslal celou řadu kvalitních fotek i s popisem a tak je nám ctí jeho recenzi dnes představit.


Napsali jsme před 5 lety

4.2.2015

Recenze nádražky Praha-Bubeneč
A máme tu další nádražku a další pražskou. Čiva je prostě už další Pražák, o tom není pochyb. Dnes recenzovaná hospoda pod jednoduchým názvem Bubenečská nádražka je zajímavější o to, že stále funguje i přesto, že už zde alespoň půl roku žádný vlak nezastavuje! Čiva svým vysokým hodnocením určitě k návštěvě láká, takže cestovatelé a Pražáci, hurá tam!


Recenze hospody "Pod lipami" na Chvalčově

2.2.2020 by Los
Bystřické hospody

Po deseti letech od své první, a dosud také poslední, návštěvy zdejšího podniku se Los rozhodl, že to tu ztrestá svou návštěvou, protože jednak se vyskytoval v okolí, a jednak jeho redaktorské povinnosti jsou mu blízké. Hostinec Pod lipami měl v minulosti konkurenci v podobě penzionu "Corone" naproti přes cestu, a pár měsíců zpět taktéž v podobě hospody "U Michala" o dva baráky vedle. Obě tyto konkurenční hospody jsou již nicméně uzavřeny, a tak místní chvalčovská pivní hvězda může zazářit v plném lesku. A že si to zaslouží, o tom vás bude chtít Los přesvědčit ve svém hodnocení.

Počet recenzí celkem: 576


Napsali jsme před 15 lety!!!

2.2.2005

Konečně se naše porota dokopala k tomu, aby zrealizovala recenzi na Losovu oblíbenou hospůdku Amio, která byla slíbena jako jedna z prvních, nicméně přichází až nyní. To ovšem nic nemění na kvalitě této recenze, jako to nemění nic na kvalitě zmíněného restauračního zařízení. Fotografie zatím nejsou k dispozici, nicméně pokusíme se tuto skutečnost napravit a nějaké snímky pořídit. I tak věříme, že po lednovém nášupu recenzí a pak cca tří-týdenním suchu vám nová recenze přijde vhod. (Tato nenápadná restaurace funguje na bystřickém pohostinském poli do dnešních dní, posledních pár let pod názvem "U Krajcara", nicméně místní jí stejně neřeknou jinak než Amio. Dlouho se sem nikdo z nás nepodíval, naposledy v roce 2014 Čiva, což je rozhodně škoda, protože žádné negativní ohlasy nejsou slyšet, a tak to tu musí být kvalitní posezení. Nehlásí se někdo na aktuální recenzi? - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

1.2.2015

Recenze restaurace "Tesák"
I Los se šel konečně vyvětrat po Hostýnských vrších a nezapomněl sepsat své dojmy a průjmy ze své cesty se spolupičem Pítkečem. Jedna z jejich zastávek byla na Tesáku v restauraci Tesák a tak vám dnes přinášíme Losovu recenzi této turistické nálevny. (Asi naše nejoblíbenější horská hospoda na světě naštěstí neustále funguje, ba dokonce i expanduje o venkovní zahrádku, zprovozněnou před pár lety. Díky této zahrádne nicméně zaniklo venkovní posezení v podobě "Občerstvení U Michala", které si tak vysloužilo svou vlastní kapitolu v nové knize pod názvem "Příběh alternativní zahrádky" - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

31.1.2010

RECENZE NA BÝVALOU SAUNU "ČERNÁ HORA"
Je načase, abychom trochu napravili reputaci našich srnek a přinesli občas recenzi zajímavou, neodbytou a něco říkající. Vzhledem k mrtvolnému tichu od jiných porotců se toho musel zhostit sám převelký šéfredaktor Los, který kvůli členářům navštívil i svůj totálně neoblíbený pajzl Bar Černá Hora. Jaké bylo Losovo překvapení, když zjistil, že se tu narozdíl od předchozích let docela v pohodě zachlastat. Nevěříte? Čtete Losovu recenzi. (Další z podhostýnských hospod, která se objeví v naší nové knize v kapitole "Příběh zamřížovaného vstupu". Dnes už je zamřížovaný vchod minulostí, alespoň pod jménem Černá Hora a aktuálně se zde nachází podnik s divným názvem "Wood Tea Shishabar", který svůj příběh teprve začíná psát od roku 2019 - pozn. red.).


Recenze hostince "Na Trojáku"

26.1.2020 by Rotkader
Bystřické hospody

Recenzi na hospodu Na Trojáku jsme hodlali zařadit až příští neděli, ale doneslo se k naším uším, že se příští víkend někteří z porotců sem chystají na návštěvu, a tak Rotkaderův výtvor zařazujeme mimořádně již nyní, aby byli porotci dostatečně dopředu varováni, resp. připraveni na ne zcela optimální zdejším poměry. Pokud i vy chcete vědět, proč se Rotkader odhodlal ke své premiérově samostatné recenzi, a ještě k tomu ani ne 3 měsíce od jeho předchozí s Losem, tak si jeho recenzi pozorně pročtěte.

Počet recenzí celkem: 575


Napsali jsme před 5 lety

25.1.2015

Recenze nonstop baru "Las Vegas II"
Dnes zcela jistě dostojíme našemu názvu "pajzly", protože nám Čiva zaslal recenzi na opravdový bystřický pajzl oficiálně zvaný Las Vegas II, jinak známý taktéž pod přízvisky "U Šicáka" anebo "Ytong". Nízké Čivovo hodnocení prozrazuje, že se v Bystřici opravdu nacházejí stále hospody, jejichž úroveň v okolní konkurenci nejenže neroste, ani nestagnuje, ale naopak klesá. (Ať je to jak je to, i když není tahle hospoda našimi porotci nijak oblíbená, tak se v posledních letech jedná o jednu z nejnavštěvovanějších putyk; venkovní zahrádka je obsypána štamgasty snad ve všech ročních obdobích, uvnitř jakbysmet, až je to pro nás s podivem. Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

18.1.2015

Recenze pizzabaru "Angelo"
Po dlouhých předlouhých měsících tu máme konečně recenzi od jiného hodnotitele než Čivy a Losa. Jistý Brtník nám poslal své dojmy a pojmy z pizzabaru Angelo a my jen doufáme, že to není jeho první a poslední recenzentský počin. (Pizzabar Angelo ukončil svůj provoz na bystřickém sídlišti pár let dozadu a aktuálně se pod názvem Angelo Pizza nachází v prostorách městského domu Sušil, kde před lety fungovala restaurace téhož jména. S ohledem na tyto skutečnosti jsme se rozhodli Pizzabar taktéž zařadit do naší knihy, ve které si můžeme přečíst jeho zaniklý příběh v kapitole "Příběh umělého osvětlení" - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

17.1.2010

RECENZE HOSPODY "U ŠICÁKA" ALIAS "YTONG"
První recenze v roli stávajícího člena poroty Davulky nás zavede do hospody nacházející se na křižovatce U Benetkového, naproti Bingo Baru, s nejasným názvem. My jsme si ji nazvali U Šicáka podle jména majitele, anebo taktéž "Ytong" podle materiálu, kterého se při stavbě této nové hospody povalovalo kolem tuny a tuny. (Ajtakrajta, na tuhle hospodu jsme úplně zapomněli, že zde stávala ještě před aktuálním vietnamským provozem pod názvem "Las Vegas II". Tuto původní verzi zrecenzovali hned dva naši porotci, výše zmíněný Davulka a rok předtím i Los. No, popřemýšlíme, zdali hospoda "U Šicáka" náhodou taky nenapsala nějaký příběh, a zdali by si poté nezasloužila své místo na stránkách nové knihy - pozn. red.).


Recenze hotelu "Říka" na Chvalčově

12.1.2020 by Los
Bystřické hospody

Hotel Říka je legendární podnik, který obšťastňuje své návštěvníky již desítky a desítky let. Jeho kouzlu podlehl i Los, který se zde vyskytnul vloni v březnu a přinesl nám odsud své pozitivní hodnocení. Neuplynul ani rok, a Los se tady objevil znovu, a byť původně neměl v úmyslu to tady opět po 10 měsících hodnotit, tak vysoká laťka místní služeb jej nenechala klidným, a přinesl nám další recenzi. No klobouk dolů před takovou hospodou, je vidět, že když se majitelé snaží, výsledek se dostaví. Tímto počinem se restaurace Říka dostala mezi TOP 10 mezi bystřickými putykami, gratulujeme!

Počet recenzí celkem: 574


Napsali jsme před 5 lety

11.1.2015

Recenze restaurace "Ovčárna" na Hostýně
Los zajel před svátky na Hostýn kouknout se na vánočně vyzdobený kostelík. No a při té příležitosti samozřejmě nezapomněl navštívit místní putyku pod autobusovou točnou, která mj. byla vyhlášena jako nejlepší hospoda roku 2010. Razantní změna v kvalitě jednotlivých hodnocených kritérií ho natolik bouchnula do hlavy, že prostě musel dnešní recenzi napsat. A tak tu máme již celkově osmou recenzi restaurace a penzionu Ovčárna, tentokrát oproti předchozím opravdu kritickou a nekompromisní! (Jak je uvedeno v naší připravované knize v kapitole "Příběh plných talířů": "Ano, restaurace „Ovčárna“ na Hostýně stále funguje, stále nabízí poutní-kům pokrmy a pitivo, ale aktuálně již píše jiný příběh, a řekněme si to na plnou hubu, bohužel." Tato 5 let stará recenze byla sepsána ještě v oněch dobách "plných talířů", ale poslední dva roky již funguje pod jiným vedením, což se výrazně projevilo na poklesu množství i kvalit pokrmů, proto si pojďme Losovou recenzí z roku 2010 připomenout tehdejší atmosféru a zdejší pochutiny, byť pobyt v ten den se tady vůbec nepovedl - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

10.1.2010

RECENZE JEDNÉ Z NEJLEPŠÍCH HOSPOD "ZAHÁJENÉ"
A máme tu první recenzi v roce 2010. Jedná se o první recenzi v měsíci, tudíž by to měla být dle zvyků výjezdní recenze, nicméně nyní činíme výjimku a předkládáme recenzi od velmi aktivního Divokého prasátka na sídlišťskou legendu mezi legendami Zahájené. Hodnocení této hospody roku 2007 je opět vysoké, tak jak se dalo očekávat, takže přejeme příjemné čtení. (Hospoda "Zahájka" naštěstí pořád funguje a naštěstí si pořád udržuje své vysoké kvality. Průběžně to tady navštěvujeme, vždyť na našem webu jsme tuto putyku zhodnotili již 13x, a to už o něčem svědčí. A kromě toho taky to, že se tento podnik nachází mezi TOP 10 mezi bystřickými pajzly - pozn. red.).


Recenze baru "BeFeLeMe" v Teplicích

5.1.2020 by Los
Vzdálené hospody

Los navštívil daleká území Ústeckého kraje, konkrétně město Teplice. Na jednom z náměstí, kde měl dočasné bydliště, se nachází taková pseudohospoda, kafébar, se zajímavým jménem BeFeLeMe. A nebyl by to samozřejmě Los, aby se tam nevydal na výzvědy a nesepsal nám z toho své dojmy v podobě recenze. A tak ji tady máme, první recenzi roku 2020.

Počet recenzí celkem: 573


Napsali jsme před 15 lety!!!

4.1.2005

V roce 2004 byla tato hospůdka dočasně uzavřena a nikdo nevěděl proč a jak dlouho to bude trvat. Naštěstí došlo ke znovuotevření v relativně krátkém čase. Co se od dob minulých změnilo? To vše a mnohem více vám přinese naše nová recenze hospůdky Lázeňská koliba doplněná o nové fotografie interiéru této krásné valašské koliby. (Už asi začínáte tušit, proč má naše připravovaná knížka, skoro 300 stránek. Ano, je to proto, protože zaniklých hospod je na Podhostýnsku opravdu několik desítek, a tak jsme měli kde čerpat zdroje a inspiraci. Tato 15 let Losova stará recenze byla třetí v pořadí a zároveň poslední, protože o dva roky později to zde bylo přebudováno na bydlení, kterýtož stav trvá dodnes - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

4.1.2005

A opět po krátkém čase přinášíme recenzi na těchto stránkách bývalými porotami neoblíbeného zařízení U Hanuša. Jak je z této recenze zřejmé, kvalita se zlepšila ve všech směrech, takže po dlouhém čase můžeme na těchto stránkách návštěvu této pivnice a restaurace pod jedním jménem doporučit, s čímž sice členové bývalých porot nemusí souhlasit, žel se s tím budou muset dočasně smířit. (Pivnice "U Hanuša" má bohužel taktéž svou kapitolu v naší nové knize, a sice pod názvem "Příběh neoblíbené pivnice". Aktuálně na tomto místě funguje nějaká herna, čímž se pro nás místní dveře definitivně zavřely - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

4.1.2015

Recenze pražské nádražky "Braník"
Tak Čiva se objevil i v našem hlavním městě Práglu, a to nejen jednou, ale hned několikrát. Při svých cestách českými drahami nás samozřejmě nechtěl ochudit o své zážitky z tamních nádražních hospod a tak vám dnes přinášíme první z celé řady jeho recenzí na pražské nádražky. Dnes se s Čivou podíváme na pražské nádraží Braník, kde strávil nějaký čas s NP z blogu Vágus.cz.


Napsali jsme před 15 lety!!!

2.1.2005

Jako první recenzi v roce 2005 vám přinášíme recenzi zpracovanou členem bývalé poroty Candátem na hospodu U tří šutrů. (Začínáme mít takové podezření, že poté, co v minulosti dostala nějaká hospoda průměrné či podprůměrné hodnocení, tak následně zanikla. Důkazem je tomu i hospoda "U tří šutrů", kde se dveře definitivně uzavřely v roce 2010 a tak si vysloužila svou samostatnou kapitolu "Příběh zlatomládežnického doupěte" v připravované knize - pozn. red.).