Blue Garden, Brno


7.6.2015, sepsal Čiva


Blue Garden
vestibul hlavního nádraží
Nádražní 418/1 602 00 Brno

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Tak tady měla prý být secesní nádražka s vysokými stropy. Jenže není. Namísto toho jsou zde dva světy v jednom – ten první se nachází ihned po vstupu do hospy vpravo a sestává z víceméně klasického „čtyřkového“ interiéru plného startkového kouře a neméně „čtyřkové“ klientely. Ten druhý pak právě nyní pozná jedovatost mého kritického pera. Jo a jen tak mimochodem – nacházíme se na brněnském hlavním nádraží, v podniku jménem Blue Garden.


Kvalita piva

Tož toto ale ne! Zdejší Starobahno medium (za 28) jest horší, nežli jeho soukmenovec ze stánečku na pátém nástupišti! Ať už se zde točí pivo z tanku, nebo netočí (tedy tanky tu jsou, zmínka o tankovém pivu ale ne), tohle mělo klasickou, mýdlově zatuchlou pachuť, která zdobí Starobahno po celé Moravě a zejména pak v Čechách, tedy tady v Brně. Původní dva body zvyšuji o půl bodíku za hezký krygl.

2.50


Kvalita jídla

Dostanete tady snad i tlačenku nebo utopence, jistojistě pak drahý nakládaný hermelín – já byl však sytý dosti.

x.xx


Kvalita obsluhy

Dva junáci ve slušivém černém oděvu, avšak obuti byli v hnusné teniskové škorně. Jeden z nich si absolutně nerozuměl s točením pivka, jako by to chtěl ulít najednou (jako to dělají ve spřátelené Praze), pak se ale rozhodl, že do toho ještě dvakrát „kéchne“ – a stejně pěna byla pod okrajem sklenice (míra však v pořádku). Za takové točení by mu na každé bečce dali do držky. Druhý týpek si více hrál s přípravou kávy, na kterou obzvlášť je tento podnik zaměřen, takže s ním jsem do kontaktu nevstoupil.

2.00


Kvalita prostředí

Kde jen začít!!! Jsou tu kovové stolky s kovovými židlemi/křesílky, které bych si dovedl představit někde na terase vilky, je tu oranžový gauč jak z Comebacku, je tu nasvícený hyperstylový bar, tři tanky Starobahna, do toho dveře ještě z dávných socialistických dob, pár hybridních obrazů, velká tabule s mnoha a mnoha druhy kávičky a prostorem se linoucí hiphop nebo rap nebo co to bylo. Pokud si odmyslím bar, vypadá to, jako by někdo udělal v nádražní čekárně bordel a rozházel po místnosti kovový židličky. A taky to vypadá, jako by kluci moc a moc chtěli nějaký prostor, ve kterém se budou moct pokoušet o kavárnu pro lumpenproletariát, avšak dostali nádražní prostory, kde lid logicky vyžaduje pivo. Výsledkem jest tato naprosto morbidní kombinace, která vlastně neví, čím je.

2.00


Klientela

Slečinky na kafi, tokající páreček na kafi, dva ošuntělí lidé s igelitkama (Albrecht jede!) a korunu tomu nasadila dvoumetráková bába, která se sem přihnala s mokrým hadrem na smetáku – ze zdánlivého pokusu o úklid se však vyklubala žádost o pivo. Nakonec sem ještě vtrhla rodinka s dětmi a poručila si tři piva a tři bechery.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Toporná obsluha (alespoň z poloviny jistě) točící nechutné pivo v prostoru, který vlastně neví, zda je nádražkou či „geeky“ kavárnou – tomu odpovídá i klientela. Recenzentský masakr, přátelé!

2.50


Prognóza

Myslím, že při fluktuaci lidí na zdejším nádru by kluci zkrachovat neměli, ale kam tahle pajza spěje? To snad netuší nikdo.