"Restaurace", nádraží Ostrava-Svinov


9.8.2015, sepsal Čiva


Restaurace
vlakové nádraží
Peterkova ul.
721 00 Ostrava - Svinov

Recenze z předchozích let:
2014,

Mapa


Úvodní slovo

Před rokem a cosi jsem z této nádražní restaurace odcházel vcelku romrzen, zejména nepřítomností jídla, ale také přítomností značně vodového Radka. Jelikož se mi ale moc líbí zdejší interiér, vrátil jsem se – i když ne na oběd, uváživ kolik startkového oparu se zde pohybuje místo luftu.


Kvalita piva

Konečně! Radechlastova dvanáctka už se na mě z dálky směje z tuze masivního krýglu, čepice pěny evokující Praděd, navíc z nápojáku jdou fámy, že jde o dvanáctku „extra hořkou“, to si jistě pochutnám! První nedočkavé doušky super, studené, jak má být, hutné, leč kde je ta extra hořkost? Nechci býti zlým jazykem, ale myslím, že extra hořkej došel a tohle byla „obyč“ dvanáctka, i když čepnutá solidně.

3.50


Kvalita jídla

Rozhlížím se po place – a nikdo nejí. Číšnice mi sama od sebe také nic nenabízí, na stole pouze nápoják. Tak kde sakra je to Myšákem opěvované jídlo? Leč tu záhadu rozlouskla dámička s dvojkou bílého, která obsluhu o jídelák požádala a pak si z něj i cosi jako smažák s hranclema vybrala. Jelikož jídlo opravdu dostala, byl mi předveden důkaz o existenci kuchyně, který jsem nadto ještě verifikoval zjištěním, že tato knajpa je spojena s vedlejším „Caféčkem“ právě kuchyní, a pokud vám nevadí trochu si zakroutit krkem, můžete skrze kuchyň vidět do vedlejší knajpy – nevídané!

x.xx


Kvalita obsluhy

Rovněž žena po padesátce, pivko točila hbitě, a to hlavně vzhledem k tomu, že měla skoro plnou hospodu. Jistě by točila i dále, kdybych ji rázně nezastavil s tím, že mi jede vlak.

3.50


Kvalita prostředí

Prostředí se zde naštěstí vůbec nezměnilo, ba naopak jsem konečně navštívil zdejší toalety, kde jsem sice utrpěl menší šok z napůl spícího chlápka na míse, který se jaksi zapomněl zavřít, ani to však nepoškodilo můj dobrý dojem z interiéru zdejšího – snad jen příliš mnoho kouře.

3.75


Klientela

Krom dámy v červeném o bílém zde bylo přítomno ještě pár zajímavých společností – debílek, který celou dobu seděl na baru se sluchátkama na uších, dva fotři, co si dávali desítky místo dvanáctek, parta obrýlených třicátníků, kteří srkali hodinu jedno pivko, ale zvládli u toho udělat několik becherů, pár nějaký zápočet zapíjejících študáků a zejména hned vedle sedící senioři, kteří mou pozornost upoutali hlavně proto, že paní měla pivko velké, zatímco její choť pouze malé. Tolik ke zdejší genderové vyváženosti.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Z tří svinovských podniků určitě nejlepší volba na lehké zakalení, i když pivo bylo o chlup lepší v bufetu. Jídlo bych si zde dal zřejmě jen v době oběda, kdy je cedulkami ošetřen zákaz kouření, jindy bych vzhledem ke zdejšímu dýmu asi ani nepoznal, co právě konzumuji. Co však dělá zdejší nádražku nádražkou, toť její interiér, vážení!

3.60


Prognóza

Bezpochyby tento podnik bude šlapat i nadále, vždyť v pozdnějším odpoledni v pracovní den se zde takřka dveře netrhly, a to je jedině dobře (jen vymyslet nějaký osvěžovač či odsávač vzduchu)!