Restaurace na vlakovém nádraží, České Budějovice


29.4.2015, sepsal Čiva


Restaurace na vlakovém nádraží
LAGODA s.r.o.
Nádražní 119/4
370 01 České Budějovice

Tel.: 777 944 165

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Již jednou před mnoha a mnoha lety jsem ČB a zdejší nádražku navštívil a v paměti jsem si uchoval solidní čtyřkovou putyku s ledovým pivkem a vysokým stropem. Po několika letech jsem se v ČB pracovně vyskytl znovu a nádražní komparace ukázala, že leccos je jinak.


Kvalita piva

K popíjení jsem si vybral Dudáka 11° za 24, jinak je zde ještě Dudák 10° a asi i Budvar; jedenáctka ujde, ale na pozitivnější atribut se zřejmě nevzmůžu. Vysoké sklenice, pěna moc nedrží, teplota průměr, chuť tak „od všeho něco a dohromady nic“, to je pro mě docela zklamání – na jedenáctku jsem se po všech těch desítkách a dvánáctkách Budvar dost těšil.

3.00


Kvalita jídla

Na to, že se to jmenuje „restaurace“, tak přítomnost jídla okolo osmé večerní neevokovalo nic, ale vůbec nic – asi se sem musí chodit za světla.

x.xx


Kvalita obsluhy

Výčepák okolo padesátky evidentně z našeho příchodu nadšen nebyl, jednak bylo cca hodinu do zavíračky, jednak bylo jistě poznat, že už jsme ten den pár podniků navštívili. Dokolíbal se tedy od baru až k nám – a že to byla docela štreka, optal se, co že to bude a za chvíli nám na stole přistálo pivko. Než však přišel znovu, to by snad jeden žízní lekl – zřejmě ho značně zaměstnávala debata s cca pěti štamgasty na baru.

2.75


Kvalita prostředí

Vypadá to tu jak nádražní hala o patro níže a myslím, že leckoho by napadlo, že to rovněž působí jako velká herna. Stoly jsou od sebe navzájem značně vzdáleny, to snad aby mezi jednotlivými židlemi nepatřícími k témuž stolu nenastal družnější hovor; značně potemnělá knajpa skýtá ve svých útrobách např. i menší bar hned vlevo u vstupu, dále pak vymoženosti v podobě kulečníku nebo šipek, čili o zábavu je zde vcelku postaráno – jen se zde neměl kdo bavit. Zmínit ještě musím relativně vratké plechové schody vedoucí sem z přízemní nádražní haly, z kterých jsme měli (i přes snížený práh pozornosti) docela obavy.

3.00


Klientela

Jak již bylo uvedeno, max. 5 nezajímavých kusů na baru cosi řešících s výčepákem. Nějakou dobu si nás podezíravě měřili, načež asi usoudili, že nic nezměří a civět přestali.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Ne, nemám z toho dobrý pocit. Víc jak hodinu před zavíračkou to tu vypadalo jak na trachtě někoho, kdo neměl (skoro) žádný příbuzný ani kamarády – taková tu panovala atmosféra. Strakonická jedenáctka planá jak párek bez hořčice, šero, resp. spíše tma. A tmavé jsou i mé myšlenky v momentě spisování této recenze.

2.90


Prognóza

Nechci fabulovat, ale jsem toho názoru, že zde se klientela opravdu alespoň z části rekrutuje z cestujících Českých drah – přes den je zde prý lidí více, večer ale, jelikož ČB nejsou zrovna významný uzel, návštěvníků značně ubyde a zůstanou zřejmě jen ti domácí. Každopádně nádražka v krajském městě by snad krachnout neměla – vypadat jinak by ale mohla.