Nádražní restaurace "Bistro", Praha-Podbaba


25.2.2015, sepsal Čiva


Bistro Nádraží Podbaba
čerpací stanice Robin Oil
Ve Struhách 53a
160 00 Praha 6


Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

„Podbabskej stánek, tam si dám párek a k němu pivko a je mi fajn.“ Říkáte si, že jsem se z toho chlastu už dočista pomátl? Ale kdeže. To je jen část megahitu kapely Alkehol, který svého času bodoval i v oficiální české videohitparádě (což je dnes samozřejmě fikce). (Nejen) tento song utvářel v pubertě mé pivní názory a směřování, a tak když jsem se dověděl, že se „slavnostně“ otevírá nová železniční stanice Praha-Podbaba, ihned jsem tam naklusal, abych prověřil, zda tam mají týpci podobní Alkeholům kde lejt. Hned u zastávky je přízemní, světlá a dosti prosklenná budova s nápisy „bistro“ a „pokladna“, a tak jsem vešel dovnitř v bláhové předtuše, že by si České dráhy pospíšily a udělaly tady (moderní) staniční budovu.


Kvalita piva

Točený pivo zde nenajdete, pouze předražený plechy. Důvod k zakoupení tu samozřejmě nebyl i proto, že identické plechy mají naproti přes cestu v Kauflandu minimálně s padesátiprocentní slevou, i když ne tak vychlazené. V zimě je to ale stejně jedno.

x.xx


Kvalita jídla

Bagety za minimálně 50 očí, nahnědlá voda vyzerající jako gulášovka. Pokud bych měl hlad, tak opět raději volím Kaufland přes cestu a za pivo a jídlo tam dám tolik co zde v Bistru jen za „jídlo“.

x.xx


Kvalita obsluhy

Obsluha zde, tak jak je to v Praze (ale i jinde) v nádražkách docela běžné, nikam od pultu nechodí a pro všechen tovar tak musíte vy k ní. Úslužný jinoch kolem třicítky, firemní ohoz, i když nějakou kalbu zde by asi jen těžko toleroval. A proč? Jen čtěte dál…

2.50


Kvalita prostředí

Zvenku je sem vidět přes velká skla, vnitřek je pak sterilní, plastově-kovový, nic vás tu nenutí posedět déle než právě na tu polívku a kafe, což je žel zřejmě účel a úděl tohoto podniku, neboť se jedná o benzinovou pumpu. Ano, je to tak – stanici vlaků nejblíže položený objekt, kde lze dostat pivko, je benzinka jedné nejmenované značky. Smutné.

1.50


Klientela

Většina chlápků tady seděla v pracovním, srkali polívku a zapíjeli to kafem z plastovýho kelímku, sem tam nějaká ta voda, džus…nene, do plechovýho piva se nikomu nechtělo, nicméně na vině tomu nebyla venkovní teplota, ale něco jiného…

2.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Omlouvám se laskavému čtenáři za tento nejapný špás, nicméně nedalo mi to a zkusil jsem přiblížit něco, co se na našich srnkách běžně nepřibližuje a já jen doufám, že ani přibližovat nebude. Pokud by bylo venku mínus 20 a zavřenej by byl i ten Kaufland, pak se sem určitě zajít dá, jinak samozřejmě nikoli.

2.20


Prognóza

Obávám se, že Podbaba zrovna nevybízí k vystavění zcela nové nádražní restaurace, i když fluktuace lidu se zde předpokládá nemalá. Už jen to, že by potenciální podbabský podnik měl „nahradit“ legendární bubenečskou nádražku, které násilně odňaly zastavující vlaky, se zdá takřka nemyslitelné.