Restaurace "Lamplota", Brno


1.11.2015, sepsal Čiva


Restaurace Lamplota
Nádražní 506/8
602 00 Brno 2

Tel.: 511 188 802
E-mail: lamplotarestaurace@email.cz
Web: www.lamplotarestaurace.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jelikož jsme jednoho krásného večera se ženou zůstali v Brně déle, než by bylo bývalo zdrávo, hldali jsme něco kolem půlnoci nějaké to pivní útočiště v okolí hlaváku. Tu jsme najednou objevili, skoro naproti nádražní budově, zeleným neonem vyvedený nápis Restaurace Lamplota se schůdky vedoucími do suterénu. Copak je tohle asi za restauračku, co má otevřeno nonstop?


Kvalita piva

Starobrněnského Draka 12°, kterého jsem si žádal, zrovna neměli, vzal jsem tedy zavděk Mediem 11°. Po zkušenostech zejména z Blue Garden na hlaváku jsem očekával mýdlovou vodu, leč tohle se dalo pít! Studené, trochu nahořklé, krásný, těžký krygl, pěna se však moc dlouho nedržela. I tak překvapení!

3.75


Kvalita jídla

Já tady žádné jídlo nečekal, jelikož podnik na mě i přes „restauraci“ v názvu působil jako velmi prostorná herna, jen ty automaty ne a ne najít. Jaké bylo mé překvapení, když jsem pak našel jejich internetové stránky, kde se mj. píše, že se dokonce jedná o restauraci tradiční! Buď jak buď, v noci to rozhodně žádná restauračka není.

x.xx


Kvalita obsluhy

Mílá černovlasá servírka, lehce tělnatá, po place však běhala daleko rychleji než kdekterá její vyzáblejší kolegyně (odkudkoliv). I když jsme zabrali jeden z nejvzdálenějších stolů od baru, byla u nás každou chvíli, možná až moc. I to se však cení!

3.75


Kvalita prostředí

Interiér jest velmi složito popsati, to se radši mrkněte na jejich stránky i s fotkama. Trochu á la nynější trend kamene a dřeva (masivní lavice a stoly), dále ladění do zelena a světlo opravdu navozující atmošku herny – tu však navozovala zejména kolonka následující.

3.50


Klientela

Ano, je to tak. Čímkoliv chce tento podnik být, v noci se nutně stává útočištěm živlů vyskytujících se v okolí hlaváku. Looseři, starý šlápoty, partičky, který se sem jdou buď dorazit, nebo ve vzácnějších případech zde kalbu startují, sem tam na stole spící kravaťák. Malomocnost jedné takové skupinky budiž dokreslena tím, kterak si s jukeboxem hlasitě zpívala „jsi Čech, Čech, Čech, tak si toho važ…“ a hned nato sborově pěli „až tu malou zemi rozkradem, jo rozkradem!“ Co je nejhorší, že kvůli nedostatku místa pár takových exemplářů sedělo u (velkého) stolu i s námi.

1.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Spravedlivé by bylo asi hodnotit zdejší lokál v noci i ve dne, jelikož ale já osobně jsem zde zavítal pouze v noci, hodnotím tuto krčmu pozitivně jen jakožto útočiště před daleko nebezpečnějším prostředím venkovním. Část tohoto okolí se pak zákonitě nachází i v Lamplotě a značně tak kazí posezení u relativně dobrého Starobahna, které roznáší aktivní, sympatická slečna.

3.00


Prognóza

Dost dobře nechápu, proč restaurace, ještě k tomu tradiční, funguje nonstop, zvlášť když to v noci opravdu jako v nějakém nonstopáči vypadá. Kam tahle prapodivnost povede, mi zřejmě zůstane záhadou.