Nádražní restaurace "Braník", Praha


4.1.2015, sepsal Čiva


Nádražní restaurace Braník
Pikovická 869/2
147 00 Praha 4 - Braník

Tel.: 244 463 146
Mobil: 777 675 113

Web: restauracebranik.cz
Facebook: Restaurace Braník

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Pro kolaboraci s porotcem NP z webu Vagus.cz jsme po poradě vybrali nádražku v Bráníku, kterážto prý disponuje slovutnou pověstí i přesto, že zavírá už v osm večer. Okolí, kterému dominuje polorozbořený pivovar v lese, je více než famózní, pojďme tedy taky nahlédnout dovnitř.


Kvalita piva

Desina Braník za 25 (nezkoušel jsem), 11° za 26 je víceméně jen ochucená, mírně nahořklá voda (hodnotím za 3), ale pořád lepší, než desítka Budvar ve Vysočanech, z jedenáctek ale asi jedna z nejslabších věcí, co jsem kdy pil. V nabídce byl ještě Svatomartinský nefiltrovaný speciál 13° od Staropramenu. Pivko (nošené zde jen v kryglech) disponovalo mírnou jablečnou příchutí, což prý může značit přítomnost opravdových jablek. Jelikož na mě pivko působilo dojmem převážně pšeničným, docela mi zachutnalo (toto hodnotím 3,8), až sem musel přibrzdit jedenáctkou.

3.40


Kvalita jídla

Jídelák je vcelku pestrý, což znamená 15 až 20 jídel plus nějaká ta klobása a tlačenka. Zaujala mě krůtí rolka s knedlíkem a špenátem, kterou si při příští návštěvě určitě dám, tento večer se ale přes samou diskusi na jídlo nedostalo.

x.xx


Kvalita obsluhy

Je to věc nevídaná, ale starší (cca 40letá) servírka byla lepšího vzhledu než její cca o 15 let mladší kolegyně, jelikož ta vypadala jako nepěkný chlap. Pivka nosila obě děvčata (hehe) vcelku hbitě, tudíž zde bez problémů, jen to kasírování o třičtvrtě na osm bylo smutné, velmi smutné.

3.50


Kvalita prostředí

Vejdete do podomácku stlučené chaty a před vámi je výčep. Od něj vpravo je část s betelnými židlemi, lavicemi a stoly, vše zahaleno zelenou, tedy kooperací Braník-Staropramen. Na zdech jsou nějaké zbytečnosti, jako starý výherní (?) automat, dále jakési staré fotky. Za výčepem je vzadu prý ještě nějaká místnost, v chladnějším období však nepoužívaná. Vlevo jsou pak dva klasické pulty na stojáka (!!!), u jednoho z nich mastili karty tři značně pomuchlaní chlápci. Za nimi se pak nacházely hajzly, čili chůze na ně byla kolem těchto typů docela dobrodružná.

3.75


Klientela

Krom již zmíněných „štamgastů“ u pultu na stojáka zde u vedlejšího stolu seděla zajímavá společnost – 10 až 12 chlapů a jedna ženská, všichni tak kolem 30 let – tito zde tvořili tak 75% hospodského (vz)ruchu, dále pár postarších fotrů či spíše dědulů, kteří byli téměř zticha.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Branická nádražka je jistojistě solidním podnikem, který nad výše uvedené disponuje (žel v zimě zavřenou) zahrádkou přímo u kolejiště. Jejich tradiční pivko nic moc, což tentokrát zachránil martinský speciál, nicméně příště už tomu tak být nemusí. Dobrá nabídka jídel, kde si vybere i nečervenomasožravec, rychlá obsluha, hučící klientela a prostředí v motivech Braníku, toť pohoda.

3.60


Prognóza

Řekl bych, či vlastně napsal, že tady to frčí a frčet bude, jelikož např. oněch cca 13 mladých u vedlejšího stolu rozhodně nečekalo na žádný vlak, šli sem záměrně trochu „zapařit“. Stálá klientela tu zřejmě bude, nicméně má své místo spíše u hajzlů.