Restaurace "Dejvické nádraží", Praha-Dejvice


18.2.2015, sepsal Čiva


Restaurace Dejvické nádraží
Václavkova 169/1
160 00 Praha 6

Tel.: 774 341 215 (rezervace), 777 340 029 (vedoucí)

Web: www.nadrazka.cz
Fourthsquare: Dejvická nádražka

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

I přizval mě k sobě zas matičky stověžaté hlas a jsa svolný k těmto hrátkám, vyhnul jsem se hned památkám a zamířil do první nádražky od mého střešovického útočiště. Poezie bylo dost, dnes k nim přijde vzácný host.


Kvalita piva

Mají tu Plzeň 12° za třicetnevimkolik a pak desinu Staráč (což je v pražském slangu Staropramen) za 24. Zkusil sem Staráč a nelitoval, sice ty tam jsou časy, kdy tohle pivko bylo lze nazvat kvalitním, nicméně nějaká (nasládlejší) chuť tam byla, pěna se držela relativně dlouho vzhledem k tomu, jakým způsobem byl škopek ulit (ano, ulit, nikoli natočen!), teplota tak akorát.

3.50


Kvalita jídla

No hlady zde nezemřete, ale když jsem viděl, jak kousek od pípy smaží hrancle (nebo co to tam prskalo), tak jsem hladové myšlenky zapudil.

x.xx


Kvalita obsluhy

Chachá, no to byl případ. Na pozdrav jen tak pohnul rty, ok, nezná mě a nevypadám jako součást tamní klientely, to by ale důvod k nepozdravení přece jen být neměl. Pak jsem chvíli hrál s výčepákem hru na „kdo to vydrží dýl“, což znamenalo, že jsem si sedl kousek od baru a čekal, zda přijde s dotazem na to, co si dám. Asi po pěti minutách jsem pochopil, že tady ani moje železný nervy nemají šanci, a šel si k baru objednat. Nečeká se však dlouho, jelikož pivko do kryglu spouští efektivně (nikoli však efektně!) na jeden sprostej zátah. Po třetím objednání jsem mu cvičně zkusil nechat i menší dýško a – světe, div se – on poděkoval. Na půl huby, ale přece! Říkat mu „nashle“ jsem ani nezkoušel, tipuju, že i přes mou postavu by si mě nevšiml.

2.00


Kvalita prostředí

To je jářku jiná písnička. Před knajpou kvalitní zahrádka, na níž jsem první listopadový den napočítal snad 15 kousků, teda zřejmě více než uvnitř. Po vstupu do lokálu je po levé straně stůl starších štamgastů, po pravé straně rozpůlený bar s několika barovkami a naproti cca dvě rozsáhlé kóje ze tří stran zahalené zástěnou ze dřeva, které tu obecně vůbec dominuje. Následuje rozlehlá část hospy s klasickými stoly a židlemi, vše notně dřevěně rozvrzané. Po zdech samozřejmě nezbytné punkové obrázky, no kníže Kárl by měl určitě radost. Hajzly jsou pak možná na samostatnou recenzi, to je opravdu hyperpunk, však z fotek posuďte sami. Atmosféra je zde však ojedinělá. Viz fotky zde.

3.00


Klientela

Staří kusy, mladší punkeři, dnes se jim ale myslím říká hipsteři, na baru pár výčepního známých, kteří mi vadili při focení. Celkem se ale jednalo o solidní nadprůměr.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Za ojedinělou atmosféru a solidní osazenstvo body hore, nicméně obsluha (!?!) a průměrné pivo zase body dolů. Podnik sice zůstal za mými očekáváními, další návštěvu ale kategoricky nevylučuji.

3.40


Prognóza

Sem lidi čekající na vlak nezajdou, sem chodí pravidelná klientela sestávající jednak z hubatých staříků, jednak z moderních punkerů. Lidi sem docela dost proudili už v podvečer, takže obavy o existenci této knajpy nemám, snad jen kdyby hajzly navštívil nějakej europoslanec přes hygienu.