Premiér 21


5.7.2020, sepsal Myšák


Sportbar Premiér 21
Třída Míru 32
779 00 Olomouc

Tel.: 777 452 244
Facebook: @SportBarPremier21

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Úvodní slovo

V okolí mé Myší díry v Olomouci se nacházejí pozoruhodné pivničky: na třídě Svornosti Leguán, u hřbitova Avion, no a tady tento zánovní sportbar, do něhož tímto srdečně zvu. Léta tu sídlila herna, do které slušný Myšák ani nepáchl, ale nedávno se z ní vyklubal příjemný lokál pro širokou veřejnost. Problém je, jak mu říkat: myslím krátce a lidově, když chci napsat kumpánům, kde budu večer sedět. Leží těsně vedle tramvajové zastávky U kovárny, jenže stejnojmenná krčma funguje hned na protějším břehu. A u Premiéra – to hned člověku naskočí Andrejko a zhořkne mu pivo.


Kvalita piva

Plzeň výborné jakosti i husté pěny: ta v okolí neteče, tak ji vítám. Ani nevím, kolik stojí: tuhle za mě platili kamarádi, tak asi ne moc.

5.00


Kvalita jídla

Sem se chodí hlavně pít: utopence a nakládaný hermelín s dovolením neboduji.

x.xx


Kvalita obsluhy

Dvě úhledné dlouhovlasé krčmářky mladistvého věku i elánu. Jak praví Karel Poláček, „oko se pokochá“ – a pivo nosí včas a s úsměvem.

5.00


Kvalita prostředí

Lokál vznikl z normalizační samoobsluhy a podle toho je i rozlehlý. Z prosklené stěny do ulice vniká „více světa“, jak praví Goethe. Stoly a židle jsou dřevěné, tradiční, úhledné a pohodlné: pamětníci Tonetky by to popsali mnohem odborněji. Sedí se i venku na hrubých lavicích, ale tam se práší do píva. Uvnitř se lépe usíná nad půllitry. Jenže jak kdy. Velkoplošné obrazovky ukazují sportovní přenosy, když už je to sportbar, ale někomu to asi nestačí, tak do toho ještě řve jakési komerční rádio. A to já nepřenesu přes srdce, mám rád klid.

3.00


Kvalita klientely

Po pár návštěvách jsem zjistil, že sem chodí stálé osazenstvo z okolních paneláků. „Nálada obyvatelstva 1 A,“ jak praví policejní hlášení ve Švejkovi. Věkový průměr napravo od středu. Taky mě tu přistihli dva kolegové z našeho podniku, kteří se sem nedávno přistěhovali. Bohužel občas někdo haleká a zdržuje kelnerky.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pivnička ideální pro dlouhé večery a nedělní odpoledne. Dostatečně velká a pro osamělé nasávače tudíž anonymní. Pivo v okolí nadprůměrné, obsluha bezproblémová. Až na to řvoucí rádio není co vytknout.

4.00


Prognóza

Sportbar Premiér není žádný stařec: v tomto stylu začal nedávno a rychle zazářil na místním pivním nebi. Bojím se, že dlouho nevydrží: je příliš slušný. Dobrá úroveň bývá předzvěstí rychlého úpadku a brzkého konce.