Hospůdka "U Flóry", Olomouc


14.10.2015, sepsal Čiva


Hospůdka U Flóry
Krapkova 42
772 00 Olomouc

Tel.: 603 572 446
E-mail: safranovam@seznam.cz
Web: hospudka-u-flory.webnode.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Mezi výstavištěm „Flora“ a hospůdkou U Kuděje na ulici Krapkova nachází se hospůdka, kteroužto Čiva s menšími pauzami již pár let navštěvuje. Poslední taková návštěva proběhla v červenci l. p. 2015.


Kvalita piva

Vždy jsem zde pil kvalitní pivko svijanské, toliko 11°, případně Krakonoše téže stupňovitosti. Tentokrát však padla volba na Svijany Weizen 12°, tedy na pšenici, a spokojenost panovala i zde – pšenice byla z pivka pěkně cítit, studené, jemnější a správně zakalené, bratru za 33 českých.

4.00


Kvalita jídla

Kdysi jsem zde i něco požil, tuším smažák a hrancle, a to za cenu vcelku lidovou, nicméně tentokrát nic – je tu často dost nakouřeno, což konzumaci jídla znepříjemňuje.

x.xx


Kvalita obsluhy

Povětšinou zde dělají mladé, sličné dívčiny, a ty starší taky nejsou k zahození, jen zde tak trochu pravá ruka neví, co dělá její levá kolegyně. Vždy jsou na směně alespoň tři servírky (nebo jedna výčepní a dvě servírky, chcete-li), ale často také nestíhají. Jako perličku uvádím, že když jsem se velmi mladé výčepní ptal, od koho je ta pšenice (nikde to uvedeno nebylo), tak mi nebyla schopna odpovědět – je to prý prostě Weizen a hotovo. Že jsou to opravdu Svijany, jsem si později doma dohledal sám.

3.50


Kvalita prostředí

Sestoupíte-li po pár schůdcích a projdete-li chodbou, je po pravé ruce výrazný bar, po levé pak pokračuje plac s mnoha dřevěnými, hezky tvarovanými stoly a židlemi, v rohu je pak ještě taková oplocená ohrádka na stupínku, kde rád sedávám, jelikož je zde přehled o celé knajpě. K dispozici je i nekuřácký salonek (kde jsem ale nikdy nikoho neviděl) a velmi prostorná zahrádka oblíbená lidmi z širokého okolí, jelikož je zde i spousta atrakcí pro nezbedné ratolesti.

3.75


Klientela

Většinou rodinky s dětmi vřískajícími na zahrádce, uvnitř pak postarší pivní typy nebo (a to spíš) partičky mladších, kteří se sem třeba jdou rozjet před nějakou větší akcí nebo jen tak na pár kousků k fotbalu v TV.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pivko je to hlavní, proč sem zajít. Servírky většinou hezké, ale s tím jde často ruku v ruce nedochvilnost nebo zmatenost. Příjemné, leč často zakouřené prostředí, na zahrádce pak sice čerstvý vzdoušek, zato malí paviáni – na pár hodin ale zcela jistě doporučit lze.

3.70


Prognóza

Hospůdka bývá, zejména v teplých měsících, zaplněna velmi solidně, pročež o její budoucnost obavu nemám.