"Bufet", nádraží Ostrava-Svinov


2.8.2015, sepsal Čiva


Bufet
vlakové nádraží
Peterkova ul. 721 00 Ostrava - Svinov

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Svinovskou trilogii otvírám pro laskavého čtenáře “bufáčem“, který se nachází úplně vpravo, pokud stojíte čelem ke vchodu do nádražní budovy. Sice jsem byl lákán jistotou smažáku s hranolkama z „vedlejšího“ podniku, nicméně nerad začínám z prostředka, a proto jsem dal šanci právě „bufáči“.


Kvalita piva

Tak jako v ostatních podnicích svinovského nádru, i zde jede Radek 10° za 24 a Radek 12° za 28. Ihned jsem zvolil dvanáctku, která mi však byla čepnuta do sprosté sklenice na desítku. Ostatní atributy však již byly značně nadprůměrné – kvalitní pěna, nízká teplota a velmi řízná, hořká chuť, která až hubu křivila. Ale tak to má u dvanáctky být, tak je to správně.

4.00


Kvalita jídla

Na ceduli před bufáčem se skvěly polévky, bagety, burgery a podobné „drobnosti“, však chyběla mi zmínka o něčem pořádnějším. Uvnitř na roztomilých posuvných (?) cedulkách sice cosi obědového bylo, leč nejsem fandou ani karbanátků, ani guláše s knedlíkem, ani kuřecího řízku „na váhu“ bez uvedení možné přílohy, tudíž jsem s jídlem ještě chvíli počkal do podniku vedlejšího.

x.xx


Kvalita obsluhy

Obsluha sestávala z jedné ženštiny něco lehce přes pade, pivko měla čepnuté rychle a zároveň hezky, jistě má za sebou mnohaletou praxi. Co jsem vypozoroval, tak obsluha opouští své místo za pultem jen tehdy, když si jde pro prázdné sklenice, čili servis hodnocen býti nemůže.

3.25


Kvalita prostředí

Je to tady taková nudle mírně přecházející do „elka“ – pult i s vystaveným laskominami (a zázemím výčepní) zabírá skoro půl placu. Knajpa je to značně prosluněná, možná až moc, vzhledem k právě probíhajícímu ročnímu období pak na každém stole nechyběla socialistická výzdoba sestávající z minivázy a proutků s velikonočníma vajíčkama. Zajímavostí jsou druhé dveře z/do knajpy, které ústí na 1. nástupiště, avšak jsou žel mimo provoz. Nesporným plusem je zde pak nekuřácké prostředí, mínusem absence toalet!

3.50


Klientela

Byly tu všeho všudy dva párečky středního věku, jeden osamocený chlápek a ženština, která si nervózně měřila mé fotografické pokusy. Těsně než jsem do hospy vstoupil, vyšly z ní tři dívčiny cca dvacetileté – zajímavá to nádražácká klientela. Důvodem však může být i to, že zde prý mají výborné zákusky.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pivko břitké, velmi kvalitní, ostatní kategorie však působily relativně nudně, což je však dáno i profilací podniku – tady si má host dát jedno rychlý s polívkou nebo kafe a zákusek, tady to není dekorovaný na žádný megakalby už jen vzhledem k zavíračce v podvečerní hodinu.

3.40


Prognóza

Tak ztrátový to tady asi nebude, přece jen, přes Svinov jezdí lidu opravdu spousta, nicméně kdyby tento podnik nebyl, ani bych si na něj po nějakém čase nevzpomněl.