Restaurace "Na nádraží", Praha-Libeň


8.4.2015, sepsal Čiva


Restaurace Na nádraží
Českomoravská 316/24
190 00 Praha 9

Tel.: 776 783 334

E-mail: restauracenanadrazi@seznam.cz
Web: nanadrazi.wz.cz
Facebook: www.facebook.com/nanadrazi

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Nádražku v Libni jsem popravdě vůbec nepředpokládal, nevím sice přesně proč, zřejmě proto, že jsem zdejší stanici považoval pouze za sled betonových peronů a nutné zastavovací zlo po cestě k vytouženému cíli jménem Praha-Hlavní nádraží. Až jsem jednoho dne kolem této stanice projížděl busem a všiml si, že na nádražní (hyperhnusné) budově je logo Budvaru. A tož šup dovnitř.


Kvalita piva

Na čepu desítka, Pardál Echt 11° a dvanáctka. Desítkou Budvar opovrhuju a jelikož jsem se nechtěl takhle při brzkým odpoledni ihned zrakvit, šel jsem do Pardála, i když jsem žádnou echt kvalitu nečekal. A heleho, šelmu jednu divokou. Mírně nahořklá chuť i s nějakým tím ocáskem na patře, s pěnou hustou tak akorát, teplota krapet vyšší, než by bylo ideální a bublinkama taky šetřit nemuseli, nicméně výsledný efekt byl uspokojivý, na Pardála velmi.

3.50


Kvalita jídla

Věřte mi, fakt jsem plánoval si tady dát alespoň tu bagetu, leč po dosednutí na bar na mě asi z metrové vzdálenosti zamrkala hmota v plastovém kyblíku, kterážto připomínala směs hořčice, oleje a vody. K tomu v rohu „kuchyně“ kontemploval kuchtík neurčitého pohlaví, který zřejmě něco dlábil a dlábila i na baru servírka, tuším že polívku. Takto agresivní reklama na jídlo mě od záměru něco zde sežrat odradila.

x.xx


Kvalita obsluhy

Černovlasá dívčina milého vystupování, a to i k vágusovi, který celou věčnost lemtal jedno pivo a jeho hlavní činností na baru bylo hladové civění na servírku. Pivko natočila velmi zručně, ne na jeden zátah, ale rovnou na zátahy dva. Za dýško uctivě poděkovala, jen při rozloučení jala se věnovati jednomu ze štamgastů, což se ale dá pochopit. Pozitivní byla jeji snaha udržet hosty v knajpě pomocí smutného kukuče v momentě, kdy jí pijani oznámili, že končí.

3.75


Kvalita prostředí

Je to tady na nádražku (a zdejší osazenstvo) moc nóblový, jak můžete uzřít i z fotek. Bar s několika vysokýma barovkama, klasický světlý židle se stolama jak z Tonetovky. Potud dobrý. Dále jsou tu pak nějaké boxy z tmavšího dřeva u vstupu z ulice a u vstupu do knajpy z nádražní haly dokonce nějaká barevná sedátka jako z IKEY, jako by se tu pastelkama vyřádila mateřská školka. Tato část sem vůbec, ale vůbec nezapadá, v žádné jiné nádražce jsem něco takového neviděl a kdybych se na to musel dívat dýl, asi by mě to donutilo k lehčímu ožeru. Více fotek zde.

3.00


Klientela

Barový zevl a skupinka dědulů, kteří servírku rozesmutnili svým odchodem, již byli popsáni výše, dále se zde nacházel 1 ks tydlifonujícího managera, 1 ks (kdysi možná) ženy, která podle mě neměla páru nejen o své současné lokaci, ale ani o současném politickém zřízení, a jako bonus dva výpitkové kolem padesátky, kteří stále chodili k baru za účelem dolití vodky, a když zrovna chvíli seděli, měli hlavy u sebe a papali arašídy. Tuze hezký výjev všedního odpoledne.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Milá obsluha, poživatelné pitivo, které je podle mě za 25 českých přijatelné, nikoli levné (jak hlásá cedule na dveřích hospody), na nádražku příliš moderní a rádoby sterilně čistý interiér (viz kuchyň) a navrch klientela, kterou by Libni mohla závidět kdejaká nádražka – tento mix možná stojí za další návštěvu.

3.50


Prognóza

Jako se již stává zvykem, do zdejší nádražky chodí spíše než cestující pravidelná alkoklientela, která, soudím, zde bude chodit i nadále.