Zobrazit novinky podle roku:
2005, 2004, 2003, 2002, 2001
  Zobrazit novinky roku 2005 podle měsíce:
01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12


Novinky z našich hospod v roce 2005

S velkou lítostí musíme hned na počátku nového roku oznámit jednu velmi smutnou událost, a sice, že nás v pondělí dne 17.1.2005 v odpoledních hodinách po dlouhé těžké nemoci navždy opustil náš kamarád, přítel a taktéž občasný návštěvník bystřických hospůdek, člověk, který svými historkami a příhodami nejen ze svého (bohužel velmi krátkého) života dokázal rozesmát a pobavit všechny kolem sebe, úspěšný podnikatel, pan

PETR PISKA, alias PIĎA,

a to ve věku 34 let. Všichni, kteří jsme ho znali, a kteří jsme s ním strávili nejednu hezkou chvíli, prosím, vzpomínejme na něj v dobrém.
30.01.2005 Informace Dnes mezi 20:00 - 21:00 hod. se uskuteční druhá v pořadí tzv. "Losí hodinka", kdy naše porota bude on-line na ICQ č. 230-912-661 odpovídat na všechny dotazy, které jí budou položeny. Premiérové Losí hodinky se zúčastnil pouze zakladatel stránek Jaryn, a to ještě pouze okrajově víceméně s informací než s dotazem. Doufáme, že počet tazatelů bude vyšší, protože takto mají jedinečnou příležitost být v přímém kontaktu s naší porotou.
28.01.2005 Pivní ceník Opět se nám ozval neznámý návštěvník těchto stránek, který naší porotě zaslal pivní ceník hospůdky, která zde dosud nebyla recenzována, ale na jejíž recenzování se už teď těšíme, a sice hospody U Valacha. Ceny jsme tudíž promptně doplnili a vidět je můžete v sekci Pivní ceník.
23.01.2005 Pivní ceník Candát opravdu potvrdil, že je nejaktivnějším přispěvovatelem těchto těchto stránek a zaslal nám pivní ceník další oblíbené hospůdky - u Bobra. Ceny jsme tudíž promptně doplnili a nahlédnout na ně můžete v sekci Pivní ceník.
19.01.2005 Knihovna Pouze s minimálním zpožděním vám přinášíme 2. část návodu způsobů konzumace pivních laskomin, která je bohužel také částí poslední.
Obdobně jako 1. část návodu bude i tato pro vás dále zaarchivována v sekci Knihovna.
18.01.2005 Knihovna Nejaktivnější člen bývalé poroty Candát nám zaslal kalendář, který nemůžeme nazvat jinak než Notorikův kalendář. Jak tak známe některé bystřické x-boďáky, je zřejmé, že aniž by sledovali novinky na těchto webových stránkách, řídí se podle něj do posledního detailu.
Tento kalendář pro vás bude nadále zaarchivován v sekci Knihovna.
17.01.2005 Knihovna Jelikož jsou naše stránky zaměřené na konzumaci nápojů a hlavně pivních moků v různých hospodách, knajpách a pajzlech, přináší vám naše porota 1. část návodu, jak lze takové pivko vychutnat, lépe řečeno způsoby, jakým lze pivko konzumovat. Druhou (a bohužel poslední) část způsobů pití piva vám přinese naše porota v co nejbližší době.
Upozornění: v případě jakýchkoliv pochybností se nejdříve poraďte se svým výčepním, na nejbližší záchytce či stanici první pomoci!
Tyto způsoby pití piva pro vás dále budou zaarchivovány v sekci Knihovna.
12.01.2005 Novinka
Losí hodinka
Pro zatraktivnění těchto stránek a aktivní zapojení návštěvníků je naše porota připravena aktivně odpovídat a reagovat na dotazy a nové podněty. Jakým způsobem?
Prostřednictvím ICQ bude naše porota on-line komunikovat s návštěvníky těchto stránek, a to vždy každou neděli v čase od 20:00 do 21:00 hod. při tzv. "Losí hodince". Tento čas bude sloužit hlavně k tomu, aby se kdokoliv mohl na cokoliv zeptat, cokoliv doporučit, pochválit nás či nám vynadat. Naše porota bude v uvedený čas aktivně reagovat a odpovídat na vše, co budou návštěvníci chtít vědět.
Jenom připomínáme, že číslo ICQ poroty stránek bystřických pajzlů je: 230-912-661.
Jako první "Losí hodinku" stanovujeme příští neděli, datum 23.1.2005. Tisková zpráva o zavedení tzv. "Losích hodinek" byla taktéž uložena v sekci Knihovna. O případných změnách termínů, zavedení dalších dní, kdy se bude tato on-line komunikace realizovat apod., budeme včas informovat v novinkách.
11.01.2005 Recenze WC Do nově založené sekce Recenze WC nám první fotografie s komentářem a hodnocením zaslal nejaktivnější člen bývalé poroty Candát. Děkujeme a doufáme, že i ostatní čtenáři otevřou své archivy a zašlou nám své fotografie, aby si i ostatní mohli utvořit názor na hajzlovou kulturu v bystřických hospodách.
10.01.2005 Recenze WC Byla založena nová sekce Recenze WC, ve které vás budeme informovat o stavech hajzlíků, toalet a záchodků v bystřických hospodách tak, abyste si mohli utvořit přehled o tom, jak si na tom naše hospody stojí co se týče hajzlové hygieny, prostředí, možností jít na velkou, možností umýt se apod.
09.01.2005 Pivní ceník Naše prosby byly vyslyšeny a jako první se nám ozval neznámý návštěvník těchto stránek, který naší porotě zaslal pivní ceník naší milované hospůdky Sokolovna. Ceny byly tudíž promptně doplněny a vidět je můžete v sekci Pivní ceník.
08.01.2005 Pivní ceník Rozhodli jsme se, že návštěvníkům těchto stránek ulehčíme rozhodování o návštěvě některé z bystřických hospod taktéž tím, že zde zveřejníme ceny piv, které se v jednotlivých bystřických hospodách točí. Z toho důvodu jsme založili novou sekci Pivní ceník.
Jelikož začínáme de facto od začátku, chceme tímto požádat všechny návštěvníky těchto stránek, příp. i majetele hospod a hospůdek, jakožto třeba i číšnice a pinkly, aby nám pomohli v tomto našem záměru a zasílali nám ceny piv v bystřických hospodách, které znají, a datum dne, kdy tato cena platila, na náš Email pajzly@seznam.cz. Děkujeme předem!
07.01.2005 Osobnosti Od jednoho důvěryhodného zdroje se naše porota dozvěděla nové skutečnosti týkající se bystřického pětiboďáka zvaného "Švec", a sice, že tento se neživí a ani nikdy neživil opravováním bot, jak jsme dodnes prezentovali na naších stránkách, nýbrž tímto řemeslem se zabýval jeden z jeho bývalých příbůzných, a sice bývalý švagr. Z této skutečnosti nevyplývá naprosto nic, pouze to, že "Švec" je pravděpodobně rozvedený, a byť si svou přezdívku vzhledem k této skutečnosti nezaslouží, dle naší poroty neexistuje jediný důvod, aby se přezdívka tohoto pětiboďáka měnila. Údaje o tomto pětiboďákovi jsme nicméně poměnili a zhlédnout je můžete v sekci Osobnosti.
06.01.2005 Knihovna Jelikož návštěvnost těchto stránek od prosince roku 2004 prudce vzrostla a stále roste, určitě by vás zajímalo, jak si naše stránka vedla co do návštěvnosti v roce 2004. Z toho důvodu jsme pro vás zpracovali tabulku, ze které můžete vyčíst průměrnou denní návštěvnost těchto stránek v jednotlivých měsících loňského roku. Tato tabulka bude do budoucna taktéž k dispozici k nahlédnutí v sekci Knihovna.
05.01.2005 Porota Nový stálý (a doufáme, že častý a pravidelný) externí přispěvovatel Wickerman nám poslal informace o své osobě, které si můžete přečíst v naší sekci Porota.
05.01.2005 Výjezdní recenze Tak a je to tu. Superlahůdka hned na úvod roku. Jaká? Máme tu pro vás další výjezdní recenzi na další hospůdku, tentokrát se jedná o recenzi restaurace a baru Zimní stadión ve Zlíně, ovšem nejpodstatnější je, že tuto recenzi nám zaslal jistý Wickerman, který je tímto jmenován stálým externím přispěvovatelem našich webových stránek. Blahopřejeme a již dnes se těšíme na další Wickermanovy počiny!
04.01.2005 Recenze V roce 2004 byla tato hospůdka dočasně uzavřena a nikdo nevěděl proč a jak dlouho to bude trvat. Naštěstí došlo ke znovuotevření v relativně krátkém čase. Co se od dob minulých změnilo? To vše a mnohem více vám přinese naše nová recenze hospůdky Lázeňská koliba doplněná o nové fotografie interiéru této krásné valašské koliby.
04.01.2005 Recenze A opět po krátkém čase přinášíme recenzi na těchto stránkách bývalými porotami neoblíbeného zařízení U Hanuša. Jak je z této recenze zřejmé, kvalita se zlepšila ve všech směrech, takže po dlouhém čase můžeme na těchto stránkách návštěvu této pivnice a restaurace pod jedním jménem doporučit, s čímž sice členové bývalých porot nemusí souhlasit, žel se s tím budou muset dočasně smířit.
03.01.2005 Novinka Porota obdržela z E-mailu naší velmi oblíbené hospůdky Sokolovna několik fotografií hospod "U Králů" a "Vagón", za které velmi děkujeme a slibujeme, že budou bezezbytku použity v plánovaných recenzích na tato pivní zařízení v roce 2005 (dovolíme si malou škodolibou poznámku - nebyly by třeba i fotografie Sokolovny, příp. Rožku?)
Tím se dostáváme k opětovnému prohlášení k návštěvníkům těchto stránek - pokud máte ve svém archivu fota exteriéru či interiéru jakékoliv hospůdky, podělte se o ně se všemi a zašlete je na E-mailovou adresu pajzly@seznam.cz. My tyto fota zcela určitě použijeme do recenzí, nehledě na to, že návštěvníkům těchto stránek vizuálně pomohou při výběru hospůdky, kterou by mohli navštívit.
03.01.2005 Novinka Porota dostala přes Diskuzní díru upozornění od jistého Wickermana, že se v anketě o nejoblíbenější točené pivko nevyskytuje Budvar.
Tímto prohlašujeme, že bohužel naše porota není databankou pro všechny značky točených piv, které se točí v bystřických a nebystřických hospodách, a tudíž otevíráme možnost zaslat porotě název vámi oblíbeného piva na E-mailovou adresu pajzly@seznam.cz, přičemž tato značka bude do ankety obratem doplněna.
03.01.2005 Novinka Server Blueboard.cz, který spravuje ankety a diskuzní díry na těchto (a tisíce jiných) stránkách oznámil, že se nenávratně ztratila data v době od 29.12.2004 do 2.1.2005. Hlavním důvodem údajně bylo:

"Bohužel to vypadá, že nový rok nám přinesl zatím jen smůlu. V noci na dnešek se při upgradu serveru (mirroring disku) ztratily data z databáze od 29. 12. 2004 a to bohužel nenávratně. Znamená to že příspěvky v knihách a jiných službách od tohoto data jsou ztraceny a také jsou bohužel ztraceny nově založené registrace od této doby. Omlouváme se všem uživatelům! Jiří Zralý, admin serveru Blueboard.cz"

A co tím chtěl básník říci? Prosíme tímto všechny, kteří již hlasovali do naší ankety o nejoblíbenější točené pivko, aby tak učinili znovu. Pokud to nebude z jakéhokoliv důvodu možné, napište E-mail na adresu pajzly@seznam.cz a postaráme se o doplnění hlasování jiným způsobem. Díky.
02.01.2005 Výjezdní recenze Jako první výjezdní recenzi v historii těchto stránek vám přinášíme výjezdní recenzi na hospůdku Retro Bar v Holešově. Majitelem je bývalý majitel baru Černá Hora v Bystřici p. H. a vzhledem k této velmi pozitivní recenzi můžeme pouze litovat, že byl z tohoto baru vystrnaděn, protože jinak bychom mohli mít takovou suprovou hospodu i u nás ve městě.
02.01.2005 Recenze Jako první recenzi v roce 2005 vám přinášíme recenzi zpracovanou členem bývalé poroty Candátem na hospodu U Tří šutrů.
01.01.2005 Knihovna
Vítejte v novém roce 2005.
Jak jste již poznali, prošly tyto stránky úpravou designu, a hlavně jak poznáte taktéž výraznou aktualizací. To bylo dáno hlavně díky změně členů poroty, která tuto stránku spravuje a snahou o odlišení se. Dalším důvodem samozřejmě byla snaha o zatraktivnění těchto stránek pro potenciální i stávající návštěvníky tak, aby měli rychlý a hlavně přehledný přístup ke všem důležitým informacím, recenzím a dalším článkům.
I přes tuto zcela zásadní změnu členů stálé poroty doufám a pevně věřím, že se tyto stránky stanou hlavním zdrojem informací o bystřických a po novu taktéž nebystřických hospůdek, knajp, pajzlů a pivnic pro všechny, kteří se o nich chtějí něco dozvědět. V neposlední řadě doufám, že se v průběhu roku 2005 k nám přidá spousta dalších přispěvovatelů, aby recenze zde zveřejněné dostaly co nejvíce objektivní ráz.
Ale dost už řečí, prostě pijme a užívejme si obdobně jako v roce 2004. To vše a mnohem více vám za porotu přeji a těším se na vaše případné připomínky, náměty a recenze.
A jak si naše stránky vedly v roce 2004? To si si může přečíst zde, v Ohlédnutí za rokem 2004.

Hlasujte do 31.12.2005