"Café", nádraží Ostrava-Svinov


5.8.2015, sepsal Čiva


Café
vlakové nádraží
Peterkova ul.
721 00 Ostrava - Svinov

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Druhým dílem svinovské trilogie budiž podnik s pracovním názvem „Café“ (i když je to spíše bufáč, nicméně to bychom měli bufáče již dva) nacházející se hned vedle „restaurace“, vpravo od ní, z hlediska všech tří podniků se pak tedy jedná o ten prostřední. Nespornou výhodou je to, že je z nádražní chodby prosklen, tudíž vidíte nabídku jídel i cen, a to ani nemusíte vkročit dovnitř a čelit zvídavé obsluze. Můj zrak původně padl na smažák s hranolkama, jaké však milé překvapení jsem zažil, když zrak můj na téměř ztracený nápis „sm. květák“ padl. Heuréka!


Kvalita piva

Abych si v tom nedělal bordel, dal jsem si opět Radechlast 12° za 28 peněz, tentokrát (zase) desítková sklenice, nyní se však uprostřed zužující. Pivko sice bylo studené, pěna však zdrhala extrémně rychle a ani hořkost, ani říz zdaleka nebyly takové, jako v „bufáči“ – zde bude evidentně výtoč nejnižší.

3.25


Kvalita jídla

Krom blbostí typu frankfurtská polévka nebo chlebíčky se zde naštěstí nacházel i onen sm. květák s bramborem a tatarskou za vpravdě lidových 60. Servírováno bylo do 10 minut, jak paní pravila, sice porce menší a spíše vlažné než teplé, nicméně hlad to zahnalo spolehlivě. A ta cena!

3.75


Kvalita obsluhy

Při mém příchodu za pultem tokala číšnice spolu s (asi) kuchařkou, věková kategorie 50 dávno pryč – a že jim to tokání zabralo času, než se jaly mne obsloužit! Pak už to však bylo samé „prosím, pane“ a „dobrou chuť, pane“, čili dojem napraven.

3.25


Kvalita prostředí

Jsou zde čtyři stoly po cca čtyřech židlích, k tomu dva pulty na stojáka. Podnik je spíše temný a značně klaustrofobní – poté, co jsem se usadil, se na mě zpoza rohu neustále škaredě mračil masivní pult s lahůdkami. Na stolech, tak jako v bufáči, nechyběla ujetá velikonoční atmosféra, na druhou stranu tu byl docela příjemný klid a hlavně nezakouřeno – pozor, opět bez toalet!

3.25


Klientela

Jedna starší, značně tlustá žena, která i když byla u stolu sama, působila tak, že už se k ní nikdo další nevejde. Fotr v „prestižkách“, který se nechal číšnicí ukecat na frankfurtskou s rohlíkem (a ještě si v závěru nechal do ruky naservírovat chlebíček) a zejména anglicky hovořící (indický?) kravaťák spolu s nějakou anglicky hovořící českou blond hosteskou. Dobrej bizár.

3.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pivko zde mě zklamalo značně, naopak levná a chutná krmě to trošku vyžehlila. Značně zábavně pak působila také klientela, jejíž anglicky hovořící část bych na nádražku rozhodně nehádal. Tady to však opět klasická nádražka není – to budeme muset ještě o jedny dveře vlevo.

3.30


Prognóza

Ze všech tří svinovských podniků mám asi největší „obavy“ právě o tento, i když i zde bylo lze pozorovat nějakou tu fluktuaci lidu. Tento podnik je však ze svinovské trilogie rozhodně nejméně zapamatovatelný, a proto také nejvíce postradatelný.