Nádražní "Kantýna", Plzeň


15.11.2015, sepsal Čiva


C.K. Kantýna MMX
Nádražní 102/9
326 00 Plzeň

E-mail: uert@volny.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Nádraží v Plzni považuji i vzhledem k neustálým rekonstrukcím za jedno z nejchaotičtěji provedených v celé republice, přesto, nebo možná právě proto, jsem si z minula dobře zapamatoval polohu zdejší nádražky tak, abych ji mohl v rychlosti navštívit a sepsat pro laskavého čtenáře a učinit tak zatím nejzápadnější recenzi na stránkách pajzlů.


Kvalita piva

Samozřejmostí je, že pro pivo se chodí k výčepu – ten je zde umístěn hned vedle pokladny a slečna pokladní jej i obsluhuje. Objednal jsem si tankovou desítku Gambrinus, která byla natočena do pěkně betelného kryglu – no těšil jsem se nemálo, leč tu jsem si všimnul zrady: slečna kasírní mi podala z přístroje vyšlou účtenku, na které byl zaznamenán Gambrihnus 11° - samozřejmě o pár korun dražší. Ihned jsem tuto nemilou skutečnost reklamoval, načež slečna prohlásila, že nechápe (?!?), jak se to mohlo stát, a co že jako chci – zda to, co mi namarkovala, tedy Géčko „excellent“, nebo to, co už načepovala s tím, že mi vrátí cca 4 króne. Rozhodování muselo být podniknuto ihned, jelikož za mnou se již tvořila fronta, a protože jsem slečně nechal jakés dýško, nechtěl jsem, aby mi byly peníze vraceny, a učinil jsem tedy osudovou chybu – nechal si čepnout jedenáctku. Studená, leč s příchutí mýdla či saponátu – naštěstí oběd se s tím zalít dal.

2.00


Kvalita jídla

Smažený květák s bramborem kolem 75 káčé, kuřecí řízek kolem 85 českých – čili ceny jak za meníčko v kdejaké restauraci. Na zahnání hladu to stačilo a vzhledem k typu podniku nemůžu apriori čekat kdovíco, leč panuje mírné zklamání. Kdo není příznivcem hromady soli, neměl by si zde radši dávat nic.

3.25


Kvalita obsluhy

Paní vydávající jídlo disponuje zvučným hláskem, který zajišťuje to, že si pro objednaný tovar vždy někdo přijde (snad vždy ten, kdo jej byl zaplatil), nemilá příhoda se slečnou pokladní však mé hodnocení značně devalvuje. Ano, mohla to být „jen“ chyba, leč mně se takových chyb, kdy po přezkoumání lístku najdu nějakou nepravost, stává v poslední době až podezřele moc.

2.50


Kvalita prostředí

Kladem nádražky jsou jistě dvéře na fotobuňku, čili je takřka vyloučeno, aby nějaký šrotový občan prošel sklem, na druhou stranu se zde asi jen těžko dá šešrotit, neboť zde pravděpodobně nefigurují hajzly a lidi si tak dají pivko, jídlo a mažou zase pryč. Kladem jsou vysoké stropy, umně vyvedené nástěnné malby a relativně i kulaté svítilny na sloupech, záporem jsou jistě napevno ukotvené lavice, ze kterých již po chvíli značně bolí pozadí – co na tom, že leckterému nostalgikovi zřejmě evokují léta již dávno minulá.

3.25


Klientela

Vesměs lidé středního či staršího věku, tu na polívce nebo na jídle, tu jen na pivu, nikdo však nevybočoval z šedého průměru.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Nelíbilo se mi tu. Když pominu dost zatuchlý, těžký vzduch plný smaženého artiklu a místy i nevábný odér některých zdejších hostů, štvaly mě zdejší lavice a zejména pak nemilá příhoda se špatně namarkovaným pivem, jejímž rezultátem byl nechutný Gambáč jedenáct. Vysoký strop a hezké malůvky situaci zachránit nemohly.

2.80


Prognóza

Ať chce, či nechce, je Plzeň v jistém smyslu železničním uzlem, a proto i zdejší nádražka v podstatě krachnout nemůže. I přes výše napsané se sem jistě někdy v budoucnu vypravím, a to ne kvůli pivu, ne kvůli jídlu, ale proto abych zjistil, zda už se naučili počítat.