Nádražní restaurace, Kladno


11.3.2015, sepsal Čiva


Nádražní restaurace Kladno
Na Vysokém 761
272 03 Kladno

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Už když jsem na Kladně vylezl z Regionovy, bylo jasné, že zdejší nádražku navštívím, dříve či později. Koutkem oka jsem totiž zahlédl cenu pivka, které jednoduše nešlo odolat – na rozdíl od cedule „zahrádka v provozu“. Jakmile tedy domácí hokejisté přejeli svého důlního soka z Mostu, zamířily mé kroky právě sem.


Kvalita piva

Krušky deset za 18 a jedenáctka Mušketýr za 20 peněz, to je opravdu věc nevídaná, jako by snad zdejší pivko někdo osvobodil od dépéháčka. Poručil sem si tedy u výčepu Mušketýra, který mi byl najednou ulit a ihned předán ke konzumaci. Pěny dosti, teplota až moc nízká, sklenice zúžená uprostřed, což já moc nerad, a zejména téměř absence chuti. Jaké zklamání oproti pivku na zdejším zimáku, toto bylo poživatelné, leč nepochutnal jsem si.

3.00


Kvalita jídla

 

x.xx


Kvalita obsluhy

Zdejší výčepák, čtyřicet (dávno) pryč, samozřejmě znal každého v lokále křestním jménem, ba dokonce věděl, co ten dotyčný zrovna řeší za problémy vážné i nevážné. Připomínal mi jednoho kvéra, se kterým jsem za svých mladých let dělal na brigádě v přerovském pivovaru, a to nebyla pozitivní asociace. Svému řemeslu sice zřejmě rozumí, leč ke mně zachoval odstup chladnější než venkovní počasí.

2.50


Kvalita prostředí

Těžké dřevěné židle i lavice spolu s těžkými dřevěnými stoly, částečným obložením zdí i vysokými, zaoblenými okny působí opravdu pěkně, strop je patřičně vysoký, to aby se ten cigaretový kouř měl kam vznášet, starý dobrý nerez výčep, nějaké ty staré fotky po zdech, jen kdyby vás hned u vstupu nepřivítaly hned tři blikající mincožrouti. Další je ještě umně vpasován do jakéhosi výklenku v boční zdi, to kdyby náhodou u těch tří byla fronta. Chválím hajzly, takovou čistotu bych teda nečekal ani v lepším podniku, než je tento.

3.50


Klientela

Osazenstvo do značné míry odpovídá typu podniku, čili na pohled těžce pracující (nebo vůbec nepracující), životem již značně ošoupaní občané a občanky; zajímavé je, že zde opět drtivou většinu hostů tvořili štamgasti a ne lidé čekající zde na nějaký spoj/přípoj, to snad jen já.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Architektonicky záživnou nádražku zabíjejí hned čtyři automaty, obecně dobré jedenáctkové Krušky snad mrazivá teplota a zejména výčepák, se kterým jakožto cizák mnoho vazeb nenavážete. Ne že by to byl úplný propadák, ale čekal jsem víc.

3.10


Prognóza

Jelikož dveře této knajpy ani nestačily pořádně vychladnout a už je do chodu uváděl další přišedší host, o budoucnost tohoto zařízení já strach nemám. O to, zda se sem ještě někdy podívám, však ano.