Restaurace "Hlavní nádraží", Prostějov


28.10.2015, sepsal Čiva


Restaurace Hlavní nádraží
Janáčkova 3159/2
796 01 Prostějov

Tel.: 582 344 559
E-mail: m.dostal@volny.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Není to zase tak dávno, co interiér sprostějovského vlakáče prošel výraznou modernizací. Zajímalo mě tudíž, zda zde zůstala nádražka (ve které jsem ale nikdy předtím nebyl), příp. zda ji modernizace zasáhla taky. Nezasáhla!


Kvalita piva

Kozel, zřejmě desina, za 24 peněz. Docela dlouho trvalo, než byl natočen, evidentně příliš pěnil, nicméně vzhledem k našemu postavení u výčepu jsme měli celý proces jeho výroby jak na dlani. Chuťově netřeba rozebírat, prostě Kozel – jeden stačil.

3.25


Kvalita jídla

Možná přes den je zde možné něco k jídlu dostat (to lze i v bufetu naproti, který má do 18h, restauračka pak do 20h), my ale ničehož nikde neviděli. Pozornost tak upoutal zejména archaicky vyvedený nápis „Prodej knedlí“, který se nacházel poblíž žvýkaček, chipsů a tyčinek.

x.xx


Kvalita obsluhy

Paní zrovna seděla s nějakým štamgastem upoutaným na vozíček, když jsme se ráčili ji opět uvést do služby. Na pivka jsme si počkali u výčepu – holt jsem tak z nádražek zvyklý. Jelikož se blížila zavíračka, tak nás po očku sledovala, snad abychom se nerozseděli. Když jsme odcházeli, jali jsme se podniknout vstřícné gesto – donést jí krygly až na výčepní dřez. To jste měli vidět, jak paní roztála – tohle asi hodně dlouho nezažila.

3.00


Kvalita prostředí

Nádražka skoro tak prostorná jako nádražní hala. Uprostřed cca 4 mohutné, zelené sloupy, s nimi ladí i ubrusy zn. Kozel. Rozvrzané stoly a židle, krásně svítící poutač Palírny u Zeleného stromu (který mě sem také vlákal skrze sklo), na lítacích dveřích z boku lokálu, kterými nakonec odjel onen vozíčkář, nápis WC a HOTEL. Prostě klasika.

3.25


Klientela

Krom již několikrát zmíněného vozíčkáře tu byl pouze jeden týpek slopající lahváče, o klientele tudíž nemůže být řeč, natož v tak rozlehlém prostoru.

x.xx


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Chladnější přívítání výčepní (dyť už taky skoro zavírala…) vyvážil docela dobře pitelný Kozel a zejména všudypřítomná flóra, přičemž květináče byly nápaditě umístěny v tácech na pivo. Jídlo jsme nesháněli, klientelu nesehnali. Na půlhodinovou kontemplaci u masakrů v TV HOVNA však příjemné.

3.20


Prognóza

Pokud by sem zamířila cca dvacetičlenná grupa rozjařených hokejových fans, mohlo by to tu být na kvalitní dýchánek – třeba se někdy poštěstí. Rovněž nás napadlo, že by se skrz zdejší obrovská okna dala hezky sledovat bouřka. Inu, i takové poetické věci člověku na mysl přijdou při sezení v nádražce.