Restaurace "Pevy", Olomouc


29.11.2015, sepsal Čiva


Restaurace Pevy
Petr Vychodil
Lazecká 20/27
779 00 Olomouc - Lazce

Tel.: 607 620 620
E-mail: restauracepevy@pevyauto.cz
Web: www.restauracepevy.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Až donedávna jsme měli se ženou tuto knajpu skoro za barákem, nutno přiblížit, že se jedná o městskou část Lazce poblíž Lidlu či finančního úřadu. Cca třikrát jsme sem v druhém a třetím kvartálu roku 2015 zašli na obídek či večeři a zde jsou mé dojmy a postřehy, laskavý čtenáři.


Kvalita piva

Na čepu jsou Svijany za 23 kč a Polička Otakar dokonce za 22 kč, obě 11° a obě výborné, vždy se správnou porcí pěny, co nějakou tu chvíli vydrží, vychlazené, řízné, krásně pitelné.

4.25


Kvalita jídla

Kvalita jídla je zde přímo úměrná ceně, což by tak asi i mělo být. Takový pstruh po mlynářsku s brambůrkem byl výtečný, gnocchi se smetanovou omáčkou a kuřecím masem velmi dobré, kuřecí gyros s opékačkami nebo steak s mozzarellou a rajčátky dobrý, obyčejný steak na bylinkách byl ale (překvapivě?) až přiliš obyčejný. Kuchyni by nezaškodilo trochu invence, nicméně v dané cenové relaci se jedná o nadprůměr.

3.75


Kvalita obsluhy

Většinou zde obsluhují dvě slečny, někdy i jakýsi mladík, který je z nich asi nejvíce znalý řemesla. Slečny, ač milé a ochotné, např. nevědí, co se vlastně skrývá za pstruhem po mlynářsku a zjišťují to až dodatečně v kuchyni. Budiž, asi to dosud nikoho jinýho nezajímalo.

3.50


Kvalita prostředí

Vnitřní prostory jsou převážně ve dřevě a také převážně obývány pivními typy, kteří sem na jídlo nechodí. Interiér je příjemně osvětlen, sem tam nějaký lapač prachu, nicméně je tu útulno. Následuje „zimní zahrádka“, která stejně jako vnitřní prostory bývá docela dost zakouřená. Židle jsou zde takové ty kovové zahradní i s podsedáky a my si oblíbili sezení právě zde – nebýt toho rádia, je to tu pěkné moc. V létě je k dispozici i zahrádka čítající pár stolůl a lavic na pevno i s houpačkami pro děti.

3.75


Klientela

Jak už jsem byl zmínil, vevnitř spíše pivní typy, zimní zahrádku navštěvují spíše jídlachtiví, ale to může být jen můj subjektivní dojem. Klientela je zde lehce nadprůměrná, jelikož zajišťuje příjemný hospodský ruch.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pivo vždy výborné, jídlo vzhledem k ceně jistě nadprůměrné, leč ne moc nápadité; pokud se moc nekouří, lze prostředí prohlásit za příjemné a klientelu za okolí nerušící, přitom však atmosféru dotvářející.

3.80


Prognóza

Pevy má určitý standard, kterého se drží a který zdejším lidem vyhovuje – jinak by jich sem tolik nechodilo – tak jen to do budoucna nepokazit a sem tam nějaký nový nápad.