Nádražní restaurace "U Fausta", Praha-Čakovice


11.2.2015, sepsal Čiva


Nádražní restaurace U Fausta
Jizerská 78/2
190 00 Praha 9 - Čakovice


Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jednou z Čivových zálib je, jak možná ještě nevíte, cestování (pří)městskými vlaky, které jsou zejména v německy mluvících (a píšících) zemích známé pod označení S-Bahn. Jelikož tuto zálibu je možné v rámci ČR provozovat (a to ještě v dosti nepružné podobě) pouze v Praze, logicky tam vedly i kroky Čivovy. Kvůli dnešní recenzi se objevil až na místě, které podle zlých jazyků už ani není v Praze. Tím místem je průmyslová oblast v Čakovicích, konkrétně knajpa U Fausta.


Kvalita piva

V nabídce byly Krušky 10° za cca 22 peněz a pak Březňák 14° (!!!) za 27 peněz (!!!). Volba tedy zcela logicky padla na čtrnáctku, která byla donesena v kryglu betelném, s pěnou značně hustou (i nějaká ta čepice byla!), teplota nízká, leč chuť byla upozaděna (zřejmě) kvůli vysoké voltovitosti pivka. I tak ale mňamka, vážení.

4.00


Kvalita jídla

V nabídce je klobása a utopenec, obojí za ceny lidové. Čiva však tyto laskominy nerad, a tak si poručil (dlouhé) ďábelské tyčinky. Ty byly k pivku značně chutné, a tak je může vřele doporučit!

3.50


Kvalita obsluhy

Značně netradiční slečna mezi 20 a 35 léty života, celá v neobvyklém černém oděvu (nic proti!). Na Prahu vcelku nezvykle přišla až k mému stolu s dotazem, co že si to dám k pití (důvodem je možná to, že Čakovice už nejsou v Praze, viz výše). Na další pivka se sice střídavě ptala i od výčepu, nicméně točení jí šlo hezky. Čivu zejména potěšilo to, že to opravdu točila a nelila najednou jako v mnohých pražských putykách.

3.75


Kvalita prostředí

V místnosti první (větší) jsou jen klasické stoly a židle, nijak zajímavé, i ta výmalba nic moc, potešila snad jen malůvka stromu s ptáčkem, nacházející se okolo nádražních hodin (viz foto). Průchodem se dá dojít do místnosti, kde je bar a stůl (plný) štamgastů, opět nic zvláštního. Chtělo by to zřejmě trochu oživit.

3.00


Klientela

Kvalitní kusy sedící hned před barem a probírající své do značné části již zmařené životy těžkou, nevděčnou a nedobře placenou prací. Jak vidno, na pivka ale ještě zbývá, resp. zbýt musí, že jo.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Určitě lepší než nádražka v Dejvicích nebo Dejvická Sokolovna, zejména co do kvalit obsluhy. Pivko značně návykové (jen té chuti mohlo mít více), prostředí však značně nezajímavé, klientela zpustlá. I tak ale Čiva další návštěvu zvažuje.

3.55


Prognóza

Vzhledem k tomu, že o kus dál je další hospoda „Na Kolejích“, nejeví se Čivovi budoucnost tohoto podniku zrovna růžově, spíše (dle servírčina outfitu) černě. Možná se však Čiva mýlí a osazenstvo od baru zde nechává celé své výplaty zajišťující spolehlivé fungování tohoto pajzlu.