U nádraží", Český Krumlov


6.12.2015, sepsal Čiva


Restaurace U nádraží
Třída Míru 2
381 01 Český Krumlov

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jaké bylo mé překvapení, když jsem seznal, že v Krumlově fungují hned dvě (!) nádražky takřka naproti sobě! Jelikož jsem si nechtěl míchat dojmy z obou podniků, zvolil jsem tentokrát nádražku hlavní; tu menší, s poetickým názvem „U slepé koleje“, holt necháme na příště.


Kvalita piva

Svítící vábnička láká takhle při večeru nebohého pijana (alespoň) na Krušovice, v nabídce je však žel jen Kozel 11°, a to za 24 českých. Jediná výhoda Kozla je, že po krutém výšlapu z centra Krumlova nahoru k nádraží dokáže zahnat žízeň (je-li studený jako třeba právě zde). Pokud bych dal jedno a zmizel, zřejmě bych hodnotil pivo pozitivně díky jeho funkci „zachránit život“. Nicméně po lousknutí dalších tří kousků jsem seznal, jako už u Kozla nejednou, že jde o mýdlovou vodu.

2.75


Kvalita jídla

V nabídce je klobása, utopenec, gothaj s cibulí (von to snad fakt někdo žere…) a pizza kus za cca kilo. Nevyzkoušeli jsme raději nic.

x.xx


Kvalita obsluhy

Paní byla relativně milá, možná až moc nuceně se nás ptala na naše přání, zpoza rohu ale kontrolovala stav našich Kozlů pravidelně (vlastně čím bylo víc hodin, tím nás kontrolovala častějc). Dojem z obsluhy kazí fakt, že nám místo dvou dvacetikorun vrátila dvacetikorunu a 50 centů, čili nás de facto obrala o šest korun (vzhledem k výši dýška to zamrzí dvojnásob). Buď byla nalitá, nebo to bylo schválně, nebo obojí.

2.75


Kvalita prostředí

Jedna velká místnost, které dominuje (spíše než menší výčep hned za dveřma vpravo) velká televize po levé straně od vstupu; je to vlastně jedna velká místnost ve tvaru L, takže od vstupu nemáte rozhled po celým place. Nábytek pevný, ubrusy nepropálené, spousta nerozblemcaných tácků, vše relativně nové. Takový nádražkový průměr.

3.50


Klientela

Vypadalo to na pár skupinek štamgastů středního věku a nižšího sociálního postavení, mezi nimiž bylo docela dost věkem a hlavně chlastem a cigárama zmačkaných žen. Více než alkoholu se klientela oddávala startkám a zpěvu, pročež jsme zde moc dlouho nevydrželi.

2.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Ničím nezajímavá nádražka nabízející nedobré europivo, zbědovanou klientelu v čele s vrchní, která se vzhledem k liknavosti naší vlády rozhodla sama zavést euro.

3.00


Prognóza

Zase tak moc vlaků Krumlovem neprojede, aby se zde uživily hned dvě nádražky (a že v obou lidi byli!), což znamená jediné – klientela sestává z chudších obyvatel nádražního okolí a zřejmě dál sestávat bude.